Autor Wątek:  Linia kolejowa nr 351  (Przeczytany 32048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online kornel4d

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 86
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Lutego 2024, 11:37:38 »
Cześć,

w związku z tym, że prace nad scenerią zostały wstrzymane, udostępniam paczkę plików które posiadam. Być może ktoś z nich skorzysta.

https://eu07.pl/userfiles/22055/sceneria%20l351.7z

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Lutego 2024, 12:05:09 »
Dzięki, że wrzuciłeś pliki. :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Malina

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • ͡º ͜ʖ͡º
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 60
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Lutego 2024, 20:17:01 »
Od siebie dorzucam gotowe do importu do programu CloudCompare pliki z terenem od okolic posterunku odgałęźnego Regalica do stacji Krzyż: https://eu07.pl/userfiles/30507/Teren%20D29-351.7z .
Waga pliku ~ 575 MB, nie chciałem zaśmiecać serwera wyeksportowanymi plikami do formatu .obj bo to wyszłoby około 15 GB.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2024, 20:33:00 wysłana przez Malina »
Ja to mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć ugułem.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Lutego 2024, 00:47:12 »
Tak wygląda ta trasa (żółta linia) na tle sieci kolejowej wczytanej z UMP-pcPL (czarne linie), po obróceniu o jakieś 35° w lewo.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Kuba02MK

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 52
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Lutego 2024, 00:44:09 »
Witam, posiada ktoś może wersje z jakim innym składem, tak aby dało się po tym torowisku przejechać? A może jest ktoś kto byłby w stanie wstawić po jednym składzie na każdym z końców? Na co dzień jeżdżę tamtędy lokomotywą, jednak jestem w końcowym etapie szkolenia i z czystej ciekawości, chciałbym się przejechać tą linią na komputerze przed egzaminami końcowymi w UTK.

Offline Malina

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • ͡º ͜ʖ͡º
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 60
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Lutego 2024, 11:10:11 »
Jak jesteś na końcowym etapie szkolenia to zapewne jeździsz tamtędy regularnie. Poza tym na egzaminie końcowym w UTK i tak nie będziesz jechał po tej linii.
Ja to mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć ugułem.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Lutego 2024, 20:40:52 »
A uruchamia się to komuś w ogóle? Bo mi wysypuje EU07.EXE bez żadnego komunikatu ani uzasadnienia w logu. W errors.txt są jakieś totalne odloty:
Cytuj
Bad event: "_eng/most1-jezdniablach002_1" (type: switch) can't find track "eng/most1-jezdniablach002"
Bad event: "eng/most1-jezdniablach002:done" (type: switch) can't find track "eng/most1-jezdniablach002"
Bad event: "eng/most1-jezdniablach002.dzwigar:done" (type: switch) can't find track "eng/most1-jezdniablach002"
Co wygląda na teksturę wpisaną zamiast nazwy toru... To chyba nawet obrotnica?

Wcześniej zdążyłem wywalić około ośmiu odcinków zerowej długości, jednak nie poprawiło to sytuacji. Jeśli się komuś odpala, to może muszę zresetować komputer? A jak nie, to pozostaje debugowanie, a to już bym musiał sobie na SVN wrzucać i dokumentację zmian na wszelki wypadek tworzyć. Zakomentowałem też kilka słupów bez podanego pliku INC (podany był jedynie sam katalog tr/). W jednym z torów, w nazwie eventu semafora była spacja, ale nie znalazłem semafora o podobnie uszkodzonej nazwie.
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2024, 20:53:08 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Malina

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • ͡º ͜ʖ͡º
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 60
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Lutego 2024, 21:25:35 »
Uruchamia się Boguuu Ra, ale na małym kawałku toru w Reptowie, w którym z automatu następuje wykolejenie lokomotywy. Ja uruchamiałem na .exe Jana21 dołączonego do paczki z Galicją i na domyślnym dołączonym do PC i nie wywalało mimo braków.
Ja to mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć ugułem.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Lutego 2024, 01:09:29 »
Chyba jestem zbyt głupi, jak na te nowoczesne technologie programowania, bo wziąłem plik linia351/szczecin.scm, przekopiowałem bezpośrednio do scenery/, gdzie zmieniłem rozszerzenie na SCN i dopisałem tabor. No i wysypuje mi się to za każdym razem, bez jakiejkolwiek sugestii, co może być źle. Ale na koniec spróbowałem uruchomić z oryginalnego szczecin.scn, gdzie jest głównie include linia351/szczecin.scm end oraz tabor — i faktycznie, to zadziałało. Zatem jest nadzieja, że będzie można na bieżąco przejechać wprowadzane zmiany...

Sceneria ma jakiś profil pionowy, co oznacza, że na 90% pozostaje jedynie przeliczanie niweletami. Zacznę jednak od próby regeneracji współrzędnych końców oraz przeliczenia prostokątami i trójkątami, bo chyba to jest łatwiejsze i być może da wystarczająco dobre dopasowanie do map. Zawsze można potem przejść na przeliczenie niweletami. Zaletą przeliczenia prostokątami jest pozostawienie wzajemnych pozycji obiektów kosztem błędów na łączeniach obszarów, natomiast przeliczenie niweletami może wyprodukować więcej deformacji, ale jest jedyną metodą korekty profilu pionowego (są to jakby bardzo wąskie prostokąty, układane poprzecznie do niwelety). Do naprawienia jest też wiele duplikatów i innych błędów, które się masowo logują. Wstępny plan jest taki:
1. Przejechać w edytorze tekstowym makrem usuwającym zbędne rzeczy z SCM.
2. Wrzucić SCM na SVN w dwóch kopiach, zarówno oryginalny, jak i jako stan docelowy po przeliczeniu.
3. Przejrzeć SCM pod kątem odczytu sygnalizatorów, żeby był od odpowiedniej strony odcinków.
4. Przenieść SCM do RSF.
5. Wyeksportować z RSF do SCM i wypisać rzeczy wymagające poprawy albo zwrócenia uwagi w przyszłości.
6. Wstawić linie kierunkowe do pierwotnego układu torów oraz zrobić ich odpowiedniki wg mapy.
7. Przygotować zestaw danych do przeliczenia prostokątami.
8. Przeliczyć prostokątami do map (w SCM).
9. Przenieść przeliczone SCM do RSF w celu korekty drobiazgów i ewentualnego uruchomienia ruchu.
10. Ułożyć linię niwelety w celu odczytu dotychczasowego profilu.
11. Ewentualnie przygotować plik RSF z docelowym profilem pionowym.
12. Ewentualnie przeliczyć profil pionowy niweletami (SCM) i ponownie przenieść SCM do finalnego RSF.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Kuba02MK

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 52
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Marca 2024, 00:50:50 »
Jak jesteś na końcowym etapie szkolenia to zapewne jeździsz tamtędy regularnie. Poza tym na egzaminie końcowym w UTK i tak nie będziesz jechał po tej linii.
Niestety coraz rzadziej a na egzaminie ponoć ma być właśnie 351 zawzięta od Cargo. Stąd chciałbym się tam karnąć ze względu na takie przygotowanie i zobaczenie tego ze strony ekranu. Wiem to może się wydawać dziwne pojęcie.

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Marca 2024, 04:26:05 »
To se wejdź w dawny MSTS, tam od iks lat masz tą trase.

Offline Malina

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 52
  • ͡º ͜ʖ͡º
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 60
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Marca 2024, 13:20:00 »
Niestety coraz rzadziej a na egzaminie ponoć ma być właśnie 351 zawzięta od Cargo. Stąd chciałbym się tam karnąć ze względu na takie przygotowanie i zobaczenie tego ze strony ekranu.

W razie czego powiedz na egzaminie w UTK, że Ci wyszło zapoznanie szlaku i z pewnością zaproponują Ci inną trasę.
Ja to mogę powiedzieć coś na ten temat, że po prostu ja na ten temat nic za bardzo nie mogę powiedzieć ugułem.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Linia kolejowa nr 351
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Marca 2024, 19:13:47 »
Pod adresem https://rainsted.com/warsztat/chwilowe/ wrzuciłem plik RSF_linia351_19.7z, który zawiera infrastrukturę ze scenerii i ma dodane linie kierunkowe, dopasowane metodą najmniejszych kwadratów (ze względu na zaokrąglenie współrzędnych końców w scenerii do 0.1). Do pliku RSF dołączona też została niweleta linii 351, utworzona z danych UMP-pcPL. Co teraz dalej trzeba zrobić, to pobrać mapy wzdłuż tej niwelety i na jej odcinkach prostych dodać linie kierunkowe, które należy ustawić wg map podkładowych (jest tego około 120km, wyjdzie około 50 linii kierunkowych), a także ustawić promienie łuków tej niwelety. Najlepiej niweletę tę ułożyć wzdłuż toru 1. Odcinki proste i łukowe niwelety posłużą mi do wygenerowania danych do przeliczenia scenerii (w formacie SCM). Obecny plik RSF ma charakter roboczy i po przeliczeniu torów nie będzie już potrzebny, tak więc nie ma potrzeby dokonywać w nim jakichkolwiek innych zmian (poza ustawieniem niwelety). Udostępniam, ponieważ póki co nie znalazłem weny do ustawiania tych linii kierunkowych i być może ktoś będzie w stanie zrobić to szybciej.

W razie wątpliwości co do procesu, proszę mnie dopytywać, mogę też coś pokazać na twitch.tv. Wg przedstawionego planu w mojej poprzedniej wiadomości jest to druga część punktu 6., przy czym punkt 3. został póki co pominięty i będzie realizowany na przeliczonych torach. W podobny sposób do przeliczenia będą tory Szczecina, układane około 2007 roku, docelowo będzie można to połączyć w jedną trasę. Po wstawieniu linii kierunkowych dalsze przeliczenie (w planie do map) będę w stanie zrobić w ciągu kilku dni.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2024, 00:02:33 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni