Autor Wątek:  Wysyp symulatora po załadowaniu scenerii [solved]  (Przeczytany 3126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RailWorks3

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wysyp symulatora po załadowaniu scenerii [solved]
« dnia: 14 Sierpnia 2016, 11:54:53 »
Witam,

Jak w temacie. Wszelkie wskazówki z tego forum nie przynoszą rozwiązania na zaistniały problem. Czytałem też plik "redname" i to rozwiązanie w nim zawarte też nic nie daje.
To co już próbowałem:
Spróbowałem uruchomić symulator bezpośrednio plikiem "Eu07" i działa. Więc miewam, że przyczyna leży po stronie rainsted'a?
Zaktualizować sterowniki od karty graficznej (AMD RADEON R7 200 Series), ale korzystam z najnowszych.
Spróbowałem uruchomić w trybie zgodności Win 7/6 i też nic.
Jakiś czas temu 4-5 miesięcy około grałem na tym komputerze i było wszystko ok. Nie pamiętam czy coś uległo zmianie..
Już nie mam pomysłu, a męczę się od wczoraj żeby symka uruchomić..
Za wszelką pomoc dziękuję i pozdrawiam :)

  Dodano: 14 Sierpnia 2016, 14:07:42
3 pobrania log'a ponad 40 wyświetleń i nic? No proszę Was ;) Dalej kombinuje i nic.. odpaliłem Całkowo sn61 i jako jedyna do tej pory się uruchomiła i to na tyle.. w czym może być problem?
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2016, 20:47:49 wysłana przez Stele »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: RAINSTED [program przestał działać] (Nie znalazłem odpowiedzi)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpnia 2016, 14:45:54 »
W jakim momencie starter się wysypuje? Podczas uruchamiania? Przy wybraniu scenerii?
Starter jest osobnym programem, w całości pisanym przez Ra, który żyje w separacji z forum od przeszło roku. Ma własny bugtracker do którego link znajdziesz w starterze. Jeśli błąd nie leży po twojej stronie, to tutaj nikt ci nie pomoże niestety. Nie znamy mechanizmów działania i nie mamy dostępu do kodu startera.
Mój kanał youtube

Offline RailWorks3

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: RAINSTED [program przestał działać] (Nie znalazłem odpowiedzi)
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpnia 2016, 14:48:21 »
Wszystko się ładuje logi ok, ok, ok i tak jakby ładowanie zakończyło się i nagle "program przestał działać" jak już pisałem jedna sesja się uruchomiła ;)

Obowiązki pkt. 11. Nie cytujemy całej wiadomości jeden post wyżej. Ewentualnie fragmenty gdy jest długa i chcemy się odnieść tylko do kilku elementów. | @Stele
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2016, 17:13:29 wysłana przez Stele »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: RAINSTED [program przestał działać] (Nie znalazłem odpowiedzi)
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpnia 2016, 17:11:50 »
No to w końcu starter się wysypuje (co po uruchomieniu eu07.exe nie ma już nic do rzeczy, można go zamknąć), czy exe symulatora? Rainsted jedynie generuje $.scn i uruchamia eu07.exe z odpowiednimi parametrami. Jak jesteś przekonany, że tylko uruchamianie ze startera powoduje błędy, a ręcznie z exe z parametrem nie, to daj $.scn z sesji w której się posypało. Przetestuj też uruchamianie ze startera po odznaczeniu "generuj plik tymczasowy scenerii" w pierwszej zakładce. Jeśli nie jest to ograniczone do jednej scenerii/pojazdu, to by coś zaradzić, musiałbyś postawić sobie źródła symulatora, kompilator i zdiagnozować sesję debuggera.
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: RAINSTED [program przestał działać] (Nie znalazłem odpowiedzi)
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpnia 2016, 19:11:42 »
Log wydaje sie ok. Powinno dzialac. Jak nie dziala to moze byc kwestia sterow. Mi kiedys ms podmienil ster w updacie na msowski i tez mi sypalo. Musialem wykonac czysta instalacje sterownika i pomoglo.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2016, 22:00:28 wysłana przez Stele »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline RailWorks3

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: RAINSTED [program przestał działać] (Nie znalazłem odpowiedzi)
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpnia 2016, 14:42:49 »
No więc tak. Kolejne próby pobrałem drugi raz symulator i wypakowałem 7z bo wcześniej wypakowałem win'rarem, ale efekt ten sam. Zainstalowałem od nowa sterowniki od karty graficznej co nie przyniosło żadnego rezultatu. Jak już wspominałem jeden scenariusz się uruchomił co jest według mnie dziwne. Czyli wychodzi na to jakby przy innych czegoś brakowało? Co do Twojej wypowiedzi Stele to czytając ją czułem się jakbym miał pustkę w głowie :P

  Dodano: 15 Sierpnia 2016, 20:43:03
Temat można zamknąć. Po wielu próbach udało mi się uruchomić. Rozwiązanie (może innym się przyda) Pobrałem sterowniki ze strony producenta (najnowszą wersje) od karty graficznej i ruszyło. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2016, 20:43:03 wysłana przez RailWorks3 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wysyp symulatora po załadowaniu scenerii [solved]
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpnia 2016, 20:49:17 »
No to zamykamy. Zmieniam też tytuł na więcej mówiący. Problemy ze stabilnością niestety są trudne do diagnozy.
Pierwszy post był raportowany za nadmiar pustych wierszy.
Mój kanał youtube