Autor Wątek:  Nowe modele en57/ET22  (Przeczytany 4593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RailWorks3

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowe modele en57/ET22
« dnia: 15 Sierpnia 2016, 21:02:46 »
Witam,

Mam pytanie. Jestem w posiadaniu kilku modeli choć chciałbym się skupić na en57. Zawsze mnie to zastanawiało, że modele są tak słabej jakości. I tu moje pytanie czy maszyna udźwignie coś większego i coś bardziej dokładnego z pełnym wnętrzem pojazdu? Dział myślę odpowiedni bo chciałbym to zrobić. Screeny podglądowe w załącznikach.

Modele były tworzone z myślą o RailWorks, ale dałem sobie spokój. Nie jestem ich autorem, ale zostały wykonane na moje zlecenie za opłatą, przez osoby, które z symulatorami nie mają nic wspólnego. Tak więc mam do nich pełne prawa.  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2016, 21:25:34 wysłana przez RailWorks3 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Nowe modele en57/ET22
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpnia 2016, 21:38:44 »
Jakiś polycount? Jaką techniką było to robione? Ładne midpoly czy subdivision? Udźwignąć, udźwignie, kwestia by zużyło możliwie mało zasobów w stosunku do tego jak wygląda. Jak było robione przez profesjonalistę z myślą o grze, to nie powinno być problemów.
Co do wnętrz, to mamy trzy kabiny na pojazd i lowpolyinterior. W tym wypadku to wnętrze można podzielić na trzy przedziały, gdzie każdy będzie osobną "kabiną" i w danym momencie wyświetlany będzie tylko jeden. Na ich podstawie machnąć lowpoly, wyświetlane z zewnątrz. Choć nasz silnik nie wyrzuca z pamięci opuszczonej kabiny z tego co wiem, ale wszystkie przedziały i tak będą miały wspólną teksturę, więc wiele to nie zmieni.
Mój kanał youtube

Sebol82

  • Gość
Odp: Nowe modele en57/ET22
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpnia 2016, 22:11:01 »
Możesz pokazać siatki modeli? Czy robiłeś na planach, jeśli tak to jakich. EN57 mam zmierzone z każdej możliwej strony. Zarówno od środka, zewnątrz jak i spodu.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2016, 22:14:36 wysłana przez Sebol82 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Nowe modele en57/ET22
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpnia 2016, 22:12:44 »
Maszyna udzwignie wszystko, jesli chodzi o pojedynczy model, nawet bez LoD. Kwestia, ile modeli takich naladujesz w scenerii, na ile zlozona masz scenerie, jaki masz komp. To wszystko musi wspolgrac.

Sebol82

  • Gość
Odp: Nowe modele en57/ET22
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpnia 2016, 22:16:40 »
Bardziej ilość submodeli. Model może być rozbudowany w symku jako: wózki, główne pudło, interior i detale. Trzeba tylko zrobić teksturkę z głową (najlepiej dobrej rozdielczości dla każdego z klamotów). Rozwiązanie proponowane przez Stelego (każdy przedział jako osobna kabina) raczej zarżnie większość komputerów.
EDIT//: Pracując przy taborze Freightlinera mam jako submodele wózki, pódło i detale. Dla każdego z nich są osobne tekstury pudło wagonu 4k/4k, wózki 4k/4k, oraz detale 2k/2k). Zaraz będzie, że to przesada ale powoli trzeba iść w nowe czasy. Za pół roku czy rok nikt nie będzie rozbudowywał modeli. Zawsze można zrobić uproszczony z rozbudowanego niż na odwrót. :)
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2016, 22:30:16 wysłana przez Sebol82 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Nowe modele en57/ET22
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpnia 2016, 22:24:19 »
Dlaczego niby? Przejście przez cały skład spowoduje załadowanie 9 modeli z których wyświetlany będzie tylko jeden na raz, i dwóch (kompletów?) tekstur. Jazda w kabinie załaduje tylko jeden model i jeden zestaw tekstur. Patrzenie z innego składu załaduje tylko lowpolyinterior. Przecież każdy pojazd z wnętrzem tak działa.
Mój kanał youtube

Offline RailWorks3

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowe modele en57/ET22
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpnia 2016, 22:33:30 »
Widzę, że temat się rozwinął. Wszelkie informacje odnośnie modelu mogę podać jutro. Choć jeśli ktoś ma blendera i chciałby zobaczyć modele to zapraszam na pw. Sebol model jest zgodny z wymiarami. Robiony na planach z tego chomika: http://chomikuj.pl/majgrzeg/Galeria/Plany+i+schematy+polskiego+taboru+kolejowego/EZT+-+Elektryczne+zespo*c5*82y+trakcyjne/EN57

Choć o ile pamięć mnie nie myli to był robiony z planów en71.

Czyli z tych:

http://chomikuj.pl/majgrzeg/Galeria/Plany+i+schematy+polskiego+taboru+kolejowego/EZT+-+Elektryczne+zespo*c5*82y+trakcyjne/EN71

Więc wychodzi na to że jest to en71

Model nie ma jeszcze gotowej siatki uv, więc jeszcze sporo pracy. Low-poly ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2016, 22:38:19 wysłana przez RailWorks3 »

Sebol82

  • Gość
Odp: Nowe modele en57/ET22
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Sierpnia 2016, 22:39:26 »
Trochę mało wymiarów środka. Ale ok. Zawsze można wyeksportować do t3d i zaimportować do maxa bo wygląda ładnie. Można sprawdzić co i jak. Mamy z Sawim i Stelem zmierzone praktycznie wszelkie graty z kibla.