Autor Wątek:  Nowy system operacyjny  (Przeczytany 2943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline barney

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowy system operacyjny
« dnia: 01 Sierpnia 2016, 19:23:01 »
Witajcie, niedawno "postawiłem"nowy system Windows 7 i symulator zupełnie przestał działać, nie pobierałem go od nowa, po prostu zachowałem na jednej z partycji, podczas "odpalania" jakiegokolwiek scenariusza pojawia się komunikat o błędzie missed openGL+ 1,3 drivers, mam kartę NVIDIA i najaktualniejsze sterowniki, pobrałem również najnowszego patcha, dodam, że wcześniej miałem Windowsa XP i wszystko działało idealnie, nie zmieniałem ustawień grafiki, doradźcie co zrobić.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2016, 19:48:06 wysłana przez barney »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Nowy system operacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpnia 2016, 20:14:05 »
A czy masz wszelakie aktualizacje systemu, typu Service Pack 1 (Widnows 7 SP1)? DirexctyX poinstalowane? Bo bez tego siódemka jest bezużyteczna.

Offline barney

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowy system operacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpnia 2016, 20:38:19 »
Dzięki za radę, popróbuję i napiszę jakie są efekty

  Dodano: 01 Sierpnia 2016, 22:17:15
Zaktualizowałem sterowniki do karty i śmiga bez zarzutu, dziękuję za pomoc, można zamknąć.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2016, 22:17:15 wysłana przez barney »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nowy system operacyjny
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpnia 2016, 09:40:09 »
... mam kartę NVIDIA i najaktualniejsze sterowniki, pobrałem również najnowszego patcha, dodam, że wcześniej miałem Windowsa XP i wszystko działało idealnie...
A później:
Zaktualizowałem sterowniki do karty i śmiga bez zarzutu, dziękuję za pomoc, można zamknąć.
Ciekawostka wielka. A tak do rzeczy na przyszłość, symulator działa na wszystkich (!) systemach operacyjnych, jedynie sterowniki kart graficznych mogą mieszać. Generalnie bezużyteczne są sterowniki proponowane jako domyślne razem z systemem operacyjnym. Natomiast bardzo dobrze, że symulator trzymasz na osobnej partycji. Dzięki temu unikamy zbędnego komponowania paczki od początku. Warto trzymać także archiwum z którego paczkę tworzymy, bo przy dzisiejszych pojemnościach dysków niewiele miejsca zajmuje, a unikamy powtórnego pobierania.