Autor Wątek:  Stare dobre scenariusze  (Przeczytany 19331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Stare dobre scenariusze
« dnia: 23 Lipca 2016, 13:50:46 »
Jestem na tym forum od dawna i przeglądałem swoje posty nawet sprzed 10 lat;) Ciekawe dyskusje tam bywały... Przypomniałem sobie wówczas o dwóch fajnych i rewolucyjnych wówczas trasach:
- Bochnia-Brzesko Okocim: trasa mega ciekawa, krótka, mająca fajne otoczenie
- Zwrotnicowo: jeśli dobrze kojarzę, to był pierwszy scenariusz z semaforami posiadającymi paski i bardzo mi się podobał, była to także dość szybka trasa.
Czy te projekty upadły na zawsze?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipca 2016, 14:50:18 »
Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dostosować je do obecnych standardów, ale ktoś to musi zrobić. Dawniej wymogi były o wiele mniejsze, dziś to może być bardzo trudne. Choć oczywiście możesz próbować, jeśli masz ochotę.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipca 2016, 16:46:39 »
Na początek polecam wstawić tutaj te scenerie, dwa osobne archiwa dla dwóch scenerii. Później można coś działać. Sam Bochnię trochę pamiętam i wspominam z dużym sentymentem.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline bumer

  • Wiadomości: 448
  • Only PKP Classic
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 197
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipca 2016, 17:11:33 »
W obecnej paczce brakuje także świetnej trasy Linia546 z równie świetnymi scenariuszami. Linia546 była w miarę długa i ciekawa. Zabudowania, różne prędkości. Jedna z pierwszych tras, na której nie było zielonej pustyni. Czy ktoś wie czy Linia546 powróci do Paczki Całościowej ?
SU46-048 SU46-037 ST43-189 ST43-242 EN57-1146 EN57-837 EP07-330 RES 619-8

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 318
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipca 2016, 18:32:35 »
Według mnie powinna. Osobiście mam na najnowszej wersji paczki całościowej 3 scenariusze które działają i mają się dobrze. Jedyną ich bolączką jest otoczenie działające na plikach które z paczki wyleciały, ot chociażby niektóre tekstury drzew. Ale jak dla mnie, powrót L546 byłby nie lada gratką :)

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipca 2016, 23:08:38 »
http://rainsted.com/pl/Sceneria/Linia_546

Miałem przyjemność pisać scenariusz na Linię 546 (którą wycofano 2 tygodnie po opublikowaniu tego scenariusza) i muszę przyznać, że ta sceneria niestety nie nadawała się do jakiegokolwiek pisania misji, a i te, które na niej były, działały dość kiepsko. To było jeszcze w czasach EXE 231, może teraz tak by się nie działo, ale wtedy miały tam miejsce rzeczy nie z tej Ziemi - tory teleportujące na drugi koniec stacji lub miejsca a'la nulltracki wysypujące misję, choć null tracków tam nie było. Ta sceneria była cała zaminowana takimi kwiatkami. Wraz z kolejnymi wersjami EXE wychodziło na jaw coraz więcej problemów. Może te trzy scenariusze, o których piszesz @ST44-003, działają, ale one nie są za bardzo ambitne (choć kiedyś takie były - wszak miały dźwięki :) ), a tworzenie kolejnych byłoby trudne. Absolutne minimum to jakaś porządna modernizacja torowiska, choć otoczenie też by się przydało poprawić.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline GpS20

  • Wiadomości: 36
  • Free Will Sacrifice
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipca 2016, 23:34:18 »
A czy ktoś pamięta może trasę o nazwie "Transylwania" ? Jaki był jej dalszy los?
Life out here is raw, but I will never stop, I will never quit, 'cause I am frantic!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipca 2016, 00:50:45 »
Jesli chodzi o L546, to stosunkowo niedawno Epkowi ja naprawialem. Z bledow krytycznych torowiska, to: nadmiarowe tory, zdublowane tory w sensie wspolrzednych, zdublowane w sensie nazw (na ktore bylo oddzialywanie), brak torow separacyjnych (nawet o 0 dlugosci) pomiedzy zwrotnica a zwrotnica, naprawa dziur malutkich i tych duzych. Dodatkowo przypisalem wszystkie semki do torow oraz ich wygaszanie. Byc moze cos jeszcze, czego juz nie pamietam. Te wszystkie czynnosci juz dawno wykonalem na swojej domowej paczce, jednak nie dawalem Epkowi swojego scma, bo moj nie jest dostowany do zadnej pc i naprawialem scm od Epka. po tych wszystkich czynnosciach, Epek jednak mial jakies problemy evnetowe, ale chyba jakos zaczelo to dzialac.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2016, 01:04:44 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 422
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 209
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipca 2016, 02:36:11 »
Przypomniałem sobie wówczas o dwóch fajnych i rewolucyjnych wówczas trasach:
- Bochnia-Brzesko Okocim: trasa mega ciekawa, krótka, mająca fajne otoczenie
- Zwrotnicowo: jeśli dobrze kojarzę, to był pierwszy scenariusz z semaforami posiadającymi paski i bardzo mi się podobał, była to także dość szybka trasa.
Czy te projekty upadły na zawsze?
Na początek polecam wstawić tutaj te scenerie, dwa osobne archiwa dla dwóch scenerii. Później można coś działać. Sam Bochnię trochę pamiętam i wspominam z dużym sentymentem.

Zwrotnicowa nie mam, dlubalem niegdys przy Bochni, ze wzgledow estetycznych zmienilem pore roku na zime oraz porobilem inne poprawki, swoja wersje zamieszczam (1.4MB):

http://eu07.pl/userfiles/20736/bugs-bochnia2014.7z

Kod: (info.txt) [Zaznacz]
BOCHNIA — BRZESKO OKOCIM

Paczka zawiera scenerię Bochnia — Brzesko Okocim z 2004 roku autorstwa Wasyla wraz z patchem "Bochnia — Brzesko Okocim z radiem" z 2005 roku
autorstwa Karola "SP32" Niećki i Piotra Kilczuka oraz moimi poprawkami i modyfikacjami, z których najbardziej widoczną jest umiejscowienie
scenerii w zimie, ponadto podmiana składów i wskaźników, zamiana +/- w zdarzeniach rozjazdów i inne dostosowania do współczesnych PC o
których już pewnie nie pamiętam, gdyż większość nanosiłem w 2014, a wydaję to w 2016.

Sceneria nie do końca testowana, nie wiem czy przypadkiem nie łamią się pantografy.

Paczka zawiera zarówno tekstury TGA jak i DDS, niepotrzebne usunąć wedle potrzeby.

joey, 24.07.2016
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2016, 02:38:16 wysłana przez joey »

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipca 2016, 22:38:24 »
Pamiętam taką scenerię: ROCHOWICE. Naprawdę świetnie zapowiadająca się sceneria. Startowało się z dużej stacji, po drodze był jeden PO i za chwilę kolejna stacja. Byłoby miło, gdyby ktoś był w jej posiadaniu. OIDP, była ciągnięta dalej, lecz chyba projekt upadł. Był tylko odcinek z jednym PO po drodze. Szlakowa 120 km/h.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lipca 2016, 22:47:05 »
Cytuj
Byłoby miło, gdyby ktoś był w jej posiadaniu.
Jak ktoś jest w jej posiadaniu, to zapewne jest mu miło ;)

Rochowice nie zostały wydane, a zatem oficjalnie wciąż znajdują się w fazie rozwoju / wewnętrznych testów, więc nikt nie ma prawa ich tutaj wrzucić. Jedynie autor może podjąć decyzję o przeniesieniu ich do publicznych testów, co chyba niczego nie wniesie.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipca 2016, 22:50:43 »
Z Youtuba też filmy zniknęły... A z chęcią bym sobie przypomniał... :)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lipca 2016, 23:05:14 »
To zapraszamy do aktywności w betatestach. ;) Wraz z rangą dostaniesz oficjalny dostęp do unoffów.
Co do reszty, to jak chcecie przywrócić l546 w wersji poprawionej przez Mariusza, to nie mam obiekcji. Ra się odbił od modernizacji, to nie ma co kisnąć. Tylko pewnie struktura dekoracji też się trochę zmieniła.
Transylwanię gdzieś mam. Prosty antyk niewyróżniający się niczym nawet te kilkanaście lat temu.
Mój kanał youtube

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Lipca 2016, 21:28:22 »
Przesylam odkopane z PW dwie wersje L546, ktore przesylalem Epkowi:
1)
http://eu07.pl/userfiles/23403/priv-linia546_dane_1.rar
2)
http://eu07.pl/userfiles/23403/priv-linia546_2.rar

Obydwie wersje sa z poprawionymi bledami krytycznymi torowiska.
Pierwsza wersja ma przypisane wszystkie sem_info.
Druga wersja rowniez ma przypisane sem_info oraz wygaszanie seamforow. Dodany jest plik event.inc, w ktorym sa eventy multiple wygaszajace semki w przypadku zajecia juz danego eventu w torze.
Ktora wersje Epek testowal i sobie dostosowal eventy, tego nie wiem. Jesli chodzi o eventowe sprawy i plik eventowy, prosze zglosic do Epka, gdyz tym sie nie zajmowalem i ogolnie nie wiem jaki to przynioslo koncowy efekt przejezdnosci misji. W kazdym razie, stelaz jest :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2016, 21:55:41 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Lipca 2016, 23:19:18 »
Fajne tez było MZD. Tam trzeba by dodac otoczenia i moglo by pojsc. Była to jedna z pierwszych tras, gdzie można było się rozbujać. A kto miał okazje zaliczyć quark2008SMK? Był dworzec podziemny cos na wzor W-WA Centr i na końcu taki stromy klif i dok kontenerowy. Fragment jazdy elektrykiem bez drutu na rozbiegu.

http://eu07.pl/download/scenerie/
http://eu07.pl/download/scenerie/na_warsztacie.html < tu macie liste tych niedokończonych lub niewydanych.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2016, 23:24:48 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 550
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Lipca 2016, 09:00:43 »
Było również Krewetkowo. Bardzo chętnie przejechałbym się "po latach" na tej trasie. BTW, podobno miało udawać Kraków, ale jak było naprawdę, to nie wiem.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Lipca 2016, 09:11:25 »
Chyba właśnie Krewetkowo zostało przystosowane z rok temu do obecnej paczki. Wala się gdzieś po forum.
Mój kanał youtube

Offline Balaclava

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 937
  • vel. krzysiuup
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 726
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Lipca 2016, 09:30:05 »
Za mną od dłuższego czasu chodzi Testowo (starsze nawet od Quarka). Może i krótkie, ale klimat swój ma... Nie ma nic lepszego od wjeżdżania w urwisko po służbie :D
Dokumentacja dla przyszłych pokoleń deweloperów:
MaSzynowa Wiki
Narzędzia deweloperskie - Blender

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Lipca 2016, 15:52:22 »
Dobra rozmarzylismy sie a teraz rzeczywistosc. Kwestia eventow. Nie beda dzialac po latach na obecnej paczce. Zasady byly kiedys inne. Jak widze po l546 tam podanie sygnalu na semku powodowalo zmiane sygnalu na innym itd. I tak przez cala scn. Kiedys odpalalem smk quark i nie dzialaly eventy. Szkoda ze tylko kilka osob to ogarnia. Brakuje dobrych tutoriali z przykladami. Jest narzedzie mariuszowe. Mariusz moze bys zrobil tutoriala do tego narzedzia? Konkretny prosty przyklad krok po kroku i moze na starej scn by powstaly nowe eventy pisane generatorem. Myslalem o tym na l546 by wymazac wszystkie zdarzenia i generatorem napisac nowe. Niestety mariuszowe narzedzia tez nie sa proste w obsludze.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2016, 17:20:32 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Lipca 2016, 16:10:30 »
Witam.
Ja kupę lat temu zacząłem Zwrotnicowo gruntownie przebudowywać. Aż w końcu z trasy pozostał właściwe sam szkielet. Całe otoczenie, stacje zostały przebudowane. Niestety nigdy projektu nie dokończyłem, nie pytajcie czemu. Gdyby ktoś chciał mogę wygrzebać z dysku to co jest -( ciekawe czy Mariusza narzędzie "wyciągnij pliki" będzie działało pod OpenOffice).
Pozdrawiam.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6086
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2064
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Lipca 2016, 17:18:21 »
Czy OpenOffice obsługuje język VBA?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lipca 2016, 17:21:31 »
OO nie obsługuje programów Mariusza. Specjalnie pod nie stawiałem Excela.
Mój kanał youtube

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Lipca 2016, 21:05:51 »
Jest narzedzie mariuszowe. Mariusz moze bys zrobil tutoriala do tego narzedzia? Konkretny prosty przyklad krok po kroku i moze na starej scn by powstaly nowe eventy pisane generatorem. Myslalem o tym na l546 by wymazac wszystkie zdarzenia i generatorem napisac nowe. Niestety mariuszowe narzedzia tez nie sa proste w obsludze.
Zaczne od konca cytatu. Zgadza sie sa trudne w obsludze, ale dla malpy :) Do kazdego narzedzia jest instrukcja typu jesli chesz uzyskac cos tam, to zrob to i to. Do narzedzia tory_semafory_przejazdy.xls (edytor scenerii), sa 124 strony formatu A4 tutorialu krok po kroku. Na YT jest 15 filmow o lacznym czasie 6h 31min 23s.
Przeczytales? Obejrzales?
Jesli tak, to co bylo za trudne? I jakie masz wyobrazenie o tym, jak zrobic cos, co byloby w obsludze latwe twoim zdaniem. Przypuszczam, ze ani nie czytales, ani nie ogladales, stad ta opinia. Najlepiej byloby, gdybys konkretnie zacytowal z tutoriala zdania, ktore dla Ciebie sa niejasne. Owszem, nie sa to narzedzia idealne, bo moga sie crashowac niekiedy (bo na cos sie nie przygotowalem) albo moze byc problem wydajnosciowy (nie wiem z czego wynikajacy, bo u mnie jest ok), ale nie moge zgodzic sie z tezami z powyzszego cytatu.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2016, 21:20:14 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1673
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1075
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lipca 2016, 13:03:23 »
Dostosowywałem Bochnie kiedyś, lecz zająłem się potem Krewetkowem, jeszcze @Stele mi tłumaczył pewne rzeczy, a bochnie mam dostosowana do najnowszej paczki, aktualnie dodaje "zielsko" na cala scenerie, budynki i wymieniam tory na 3D autorstwa @Benka.

Tutaj bodajże zamieszczałem krewetkowo które rok temu robiłem: http://eu07.pl/userfiles/23090/priv-krewetkowo.rar
Proszę sprawdzić bo jestem na telefonie. ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2024, 15:12:35 wysłana przez Piotr93 »

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Lipca 2016, 11:51:10 »
Sprawdziłem Krewetkowo na najnowszej paczce i sypie błędami. W pliku scn kilka niepotrzebnych znaków interpunkcyjnych i sceneria nie startuje wcale. Dużo odniesień do brakujących tekstur. Brak loga ze względu no to że jestem w pracy.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2016, 11:52:35 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1673
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1075
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lipca 2016, 13:01:23 »
Bo była dostosowana do paczki 15, a doszedł patch dla tego może sypać błędami, zajmę się tym na dniach i postaram się zrobić ze wszystkimi misjami, oraz poprawie eventy.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Lipca 2016, 22:15:05 »
Pozwolę  sobie przypomnieć taką scenerię jak Jelitkowo, na niej nawet semaforów nie było, ale miała klimacik.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Lipca 2016, 23:04:17 »
Przecież przerobione Jelitkowo jest w teście dodatków.

http://eu07.pl/forum/index.php/topic,27381.0.html
« Ostatnia zmiana: 29 Lipca 2016, 23:09:55 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Września 2017, 13:17:37 »
Odświeżam temat: czy sceneria Bochnia przepadła na zawsze? Wg mnie była "scenariuszowo" podobna do Jelitkowa. Czy są jakieś ograniczenia programowe, aby "Bochnię" dyskwalifikować?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Stare dobre scenariusze
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Września 2017, 14:23:48 »
Bochnia ma do przepisania eventy.Nawet na ostatnim borlandowym exe nie nadawała się do użytku.