Autor Wątek:  Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.  (Przeczytany 3408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Za punktem kontrolnym sobie stajemy przed Ms1. Jedzie gagarin (zgaduję że AI5), ciągnie wagony. Na światłach pociągowych, co jest dziwne, powinien mieć manewrowe. Wygląda, jakby się zatrzymywał w peronach, ale niezupełnie. Ignoruje Ms2 na swojej drodze (bo czemu ma nie ignorować, jak jedzie na światłach pociągowych), zatrzymuje się przed S1. Stoi sobie jakiś czas, po czym rusza. Po przejechaniu jakiś 100 czy 200 metrów przestawia się zwrotnica mająca nas wpuścić do tych wagonów, problem w tym, że wagony są nadal podpięte do gagarina, który je wlecze dalej. W tym momencie skład się rozrywa i ostatnie wagony zjeżdżają sobie na nasz tor.

TL;DR: gararin ciągnący wagony jest w trybie pociągowym, nie odpina wagonów w peronach.

Przyglądałem się plikowi ctr i zauważyłem, że są w nim wykomentowane eventy od odpinania wagonów. Widać miało to działać na innej zasadzie, ale, krótko - nie działa. Nie wiem jak to poprawić, może ktoś ma jakiś pomysł?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Września 2016, 17:35:18 »
Daj log. Poprawiałem to kiedyś. Gagary są dwa. Ten od strony Sandomierza wjeżdża na trójkę/czwórkę, nie pamiętam teraz, i jest dekoracją. My jedziemy na głowicę i stajemy na Ms1 (trzeba patrzeć na karzełki, by nie przerżnąć i niczego nie zablokować. Drugi gagarin z końca mapy wjeżdża z boku na jedynkę, odpina wagony i odstawia się na uporek. Wtedy my dostajemy manewry na skład.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Września 2016, 19:33:56 »
Gagar (ST44-615) wjeżdża w perony i jakby nawet na ułamek sekundy zatrzymał się pod W4, ale natychmiast zaczyna wyć silnikiem i dociąga do semafora D przy którym stoi aż pojawia się na nim Ms2. Oczywiście wagonów nie odczepia, przez co wszystko się sypie.

"EVENT ADDED TO QUEUE: wpiszodczepianie_ai05 by st44-615" - to odpala praktycznie natychmiast jak ten gagar tylko rusza z końca mapy. Sam event odpala trochę później, niestety nie udało mi się złapać go "na gorącym uczynku".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Września 2016, 20:00:16 »
"wpiszodczepianie_ai05" podaje tarczę na wyjazdowym i ma opóźnienie 200s. AI powinno stanąć na W4, urwać się i dopiero zareagować na tarczę. Albo masz coś zepsute w plikach, albo mamy kolejny błąd obsługi W4. Nie zalogowało żaden interakcji z W4. Zobaczę jak to się u mnie zachowa.

Vehicle name: st44-615, command: 2. Obey_train
Damage status: OK!; Brake delay: P, BTP:0; pant. 4.91<ZG, MED:0.00+0.00, Ft:11, HV0:0@0+HV1:0@0 TC:0
BP: 0.05, 0, PP: 4.91/8.26/4.86, BVP: 7.794, 4.909, 4.870, 0, local brake inactive.
BWAccMlsHhhOibsgvdp; Driver: Vd=70 ad=0.01 Pd=27 Vn=0 VSm=-1 VLm=-1 VRd=-1 (debica#1_stopinfo); C0=NULL C1=passpack2:3
Key pressed: [F2]
st44-615 as TM74585: at 22:40 end of route.
Czego u ciebie brakuje.
Sprawdź czy w linia053\tm74585.txt masz w opisie stacji "Dębica" symbol "@" i jeśli tak, w zakładce ustawienia rainsteda zaptaszkuj "+8" po prawej stronie i ponownie zaloguj początkowe manewry.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2016, 20:20:56 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Września 2016, 20:32:34 »
Mam "małpę" tam. To co, normalnie odpalam jeszcze raz, podjechać pod karzełka i co, dać F4, F2 i obserwować gagara?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Września 2016, 20:39:52 »
+8 do flagi debugloga, to mi zapisze skanowanie. Podjedź swoim lokiem do tarczy, wysiadaj i obserwuj gagara. Tak będziemy mieć najwięcej danych w logu.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Września 2016, 20:52:02 »
Proszę, oto logi.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Września 2016, 21:22:41 »
TableTraceRoute: new event found dďż˝bica#1_stopinfo by st44-615Krzaczy ci polskie znaki, przez co nie rozpoznaje stacji. Teraz dlaczego niektórym to działa a niektórym nie. Jest opcja całkowitego usunięcia polskich znaków z eventów, ale po coś były tworzone te wszystkie ucinacze ogonków w kodzie. Zerknij do linia053/tory-s3.scm czy tam poprawnie wyświetlają się polskie znaki. Zobacz czy jest jakaś różnica w odczycie przez symka w zależności od tego, czy plik jest w ansi czy w utf-8.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Września 2016, 22:08:41 »
Sprawdziłem - zwalone polskie znaki. Symek używa CP1250 - nie ma potrzeby ucinania ogonków, wystarczy po prostu zapisywać pliki w CP1250.
Pewnie więcej takich kwiatków siedzi w MaSzynie. Na pewno są w Bałtyku. Nie jeździłem dłuższy czas na tej scenerii bo się strasznie krzaczyła, próbowałem ją trochę poprawiać ale dałem sobie spokój. Za dużo błędów, za mało czasu.

Jak znajdę chwilę czasu w tygodniu, spróbuję zrobić program który po prostu wyszuka wszystkie znaki spoza CP1250 i da możliwość ręcznego zastąpienia. Tu konwersja nie wystarczy, bo ktoś otworzył plik z kodowaniem CP1250 jako UFT-8, doszło do utraty danych po zapisaniu, nie da się odzyskać danych inaczej niż z kontekstu, czyli zastąpić ręcznie. Automat może tylko sprawdzić gdzie jest "krzak" i wyświetlić ten fragment podświetlony w edytorze. Taką metodą da się poprawić większość podobnych byków, niestety - nic nie pomoże, jeśli w jednym pliku będzie Debica a w innym Dębica. W sumie słabo, że symek nie wyświetla polskich znaków, ale Rainsted wyświetla.

Aha, nie rozumiem jeszcze jednego - jak to może niektórym działać? Przecież ewidentnie plik jest uszkodzony, a sam go nie psułem ;) Plik pochodzi z ostatniej paczki całościowej z patchem. Ktokolwiek ma tę wersję pliku - u tego nie ma prawa zadziałać ten scenariusz. Ten plik nie jest ani prawidłowo zakodowanym UTF-8 ani CP1250. Zawiera po prostu kompletnie nieprawidłowe krzaki, których exe nie ma szans dopasować do właściwej etykiety. Jeśli komuś to działa, to wyłącznie wtedy, kiedy ma go z jakiejś innej paczki (starszej? nieoficjalnej?), albo sobie go sam z ręki poprawił.

Jeszcze jedno, czy dla exe jest różnica pomiędzy "Dębica" a "Debica"? Byłoby fajnie, jakby to było ignorowane, ale nie wiem czy jest.
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2016, 22:13:57 wysłana przez HTD »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Września 2016, 23:08:24 »
Mam dwie paczki. Repozytorum i 15.04 z wszystkimi patchami i różnymi unoffami. Nadpisane jednak wszystko jest 16.08, wiec jak te pliki w nim były, to mam to samo co ty. W obu przypadkach mam niepokrzaczone polskie znaki. Maszyna też nie krzaczy i scenariusz działa. Jakim więc cudem po twojej stronie są posypane? Podobne efekty obserwowałem w źródłach przetwarzanych przez githuba, ale svn nie robił do tej pory takich numerów.
W większości miejsc przed porównywaniem stringów, są one przetwarzane funkcją usuwającą polskie znaki. Może nie wszędzie. Na pewno w obrębie rozkładu jazdy (relacja i stacje) musi być zachowana zgodność. U ciebie krzak pojawił się jednak już wcześniej.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Błąd w scenariuszu L053-sluzba-3-night - gagarin nie odpina wagonów.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Września 2016, 07:48:48 »
Sprawdzałem, rzeczywiście, w patchu jest OK. Musiałem sam zepsuć czymś. Domyślam się nawet czym. Dzięki, że to znalazłeś.