Autor Wątek:  Instalator  (Przeczytany 31467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Instalator
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Sierpnia 2005, 13:03:12 »
Cytat: "Bart"

Cytat: "Helmutt"
I przede wszystkim - Ostateczna Paczka Calosciowa Z Nowym Exekiem. Ale zeby nie bylo ze popedzam:)
No i świetnie. Jesteś jednym z młodszych użytkowników, a już wziełeś się do roboty. Chyba nikt tak nie zaczął przygody z symkiem.. bierzcie przyład z kolegi..  
Pzdr.

Taak... Tylko ze kolega ma mozze polowe wszystkiego co wyszlo do symka...
Co do nebuli to ja zrobiłem sieć za która mnie zbluzgano i na tym się zakończyła moja wspólpraca :>

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Instalator
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Sierpnia 2005, 13:06:26 »
Cytat: "Mateu"
Cytat: "Bart"

Cytat: "Helmutt"
I przede wszystkim - Ostateczna Paczka Calosciowa Z Nowym Exekiem. Ale zeby nie bylo ze popedzam:)
No i świetnie. Jesteś jednym z młodszych użytkowników, a już wziełeś się do roboty. Chyba nikt tak nie zaczął przygody z symkiem.. bierzcie przyład z kolegi..  
Pzdr.

Taak... Tylko ze kolega ma mozze polowe wszystkiego co wyszlo do symka...
Co do nebuli to ja zrobiłem sieć za która mnie zbluzgano i na tym się zakończyła moja wspólpraca :>


Co do tego nowego działu - To jest mozliwe, tylko do tego jest potrzebny ktorys z Administratorow, ktory by zrobil taka grupe, a potem przerzucal uzytkownikow...

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Sierpnia 2005, 13:24:14 »
Cytat: "Mateu"

Taak... Tylko ze kolega ma mozze polowe wszystkiego co wyszlo do symka...

Skad wiesz co mam a czego nie mam? Zdziwilbys sie..:)
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Sierpnia 2005, 13:31:01 »
Cytat: "Helmutt"
Cytat: "Mateu"

Taak... Tylko ze kolega ma mozze polowe wszystkiego co wyszlo do symka...

Skad wiesz co mam a czego nie mam? Zdziwilbys sie..:)
A ile orientacyjnie Twoja paczka będzie miała MB?

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Sierpnia 2005, 13:34:45 »
Cytat: "Mariusz W."
Cytat: "Helmutt"
Cytat: "Mateu"

Taak... Tylko ze kolega ma mozze polowe wszystkiego co wyszlo do symka...

Skad wiesz co mam a czego nie mam? Zdziwilbys sie..:)
A ile orientacyjnie Twoja paczka będzie miała MB?

W tej chwili jest ok 350 MB. Ale bedzie wiecej - same textury sporo zajmuja a zamierzam ich troche dowalic. I nie wiem jak ze sceneriami - czy dawac wszystkie jakie wyszly, czy tylko "oficjalne" czy tylko te ciekawsze....?
Na razie mam wszystkie "duze" (quarkmce, MZD, moczniki, calkowo, i tam pare innych)
Zreszta z gory mowie (i mowilem) - ta paczka powstaje glownie do moich zastosowan, jesli bedzie taka wola, jesli "gora" zaaprobuje to co klece od jakiegos czasu - to moge ja udostepnic.
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator
« Odpowiedź #65 dnia: 09 Sierpnia 2005, 13:40:15 »
Moja ma 555MB i jest skończona. Mam wszystkie scenerie (nie wliczając testowych), a także wszelkie dodatki, nie tylko oficjalne również te z forum (niektóre zdobyte indywidualnie). Jakbyś czegoś nie miał, to pisz śmiało do mnie.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Instalator
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Sierpnia 2005, 13:45:42 »
Wersja exe tzw 664 już nie pamietam czy obsługuje wersje sterowników 53.03. Ale zapewne wiekszość w tym exe działało poprawnie. W każdym następnym exe było coś skopane. Albo wagony Z1 nie działały albo z koleji jak zaobserwowałem po paru minutach testu zanikały dźwieki. Jednym słowem symek zaniemówił. Ale komu to zgłaszać? jak już tych ludzi tu nie ma. Jedyne co nie działało w exe 664 to to iż losowo jesli uruchamiało się symulator w trybie okienkowym a nie w pełnym ekranie to nie wyświetlał bądź wyświetlał napisy informujące o fps itp.... w zalezności od własnego kaprysu exeka. No ale jeszcze nie jest z nim tak źle i do paczki by się nadawał.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator
« Odpowiedź #67 dnia: 09 Sierpnia 2005, 13:46:55 »
Cytat: "Mariusz W."
Moja ma 555MB i jest skończona. Mam wszystkie scenerie (nie wliczając testowych), a także wszelkie dodatki, nie tylko oficjalne również te z forum (niektóre zdobyte indywidualnie). Jakbyś czegoś nie miał, to pisz śmiało do mnie.

Ok wielkie dzieki:) mysle ze skorzystam.
Ja mam rowniez cale mnostwo dodatkow (a nie tylko te oficjalne jak niektorzy sadza), ale wstawiam je do paki z rozmyslem, ja nawet wole miec bardziej monolityczna paczke, z mniejsza iloscia "bajerow" ale bardziej niezwaodnie dzialajaca:). Najwiekszym problemem w takim przypadku jest "Wielka Unifikacja" katalogu [dynamic] tak aby KAZDY "zainstalowany" plik scn dzialal z tym katalogiem bez problemu, bo kazdy tworca scenerii mial jakos tam inaczej poukladane w [dynamic] i mial inna zawartosc czego efektem jest nie dzialanie wiekszosci scenerii bez przystosowania. Jest to robota zmudna - obserwujac log.txt niewiele wylapiemy - bo czesto textura jest, model jest ale oboje sa z "roznych bajek" i mapowanie idzie sie walic...
Helmuth
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Instalator
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Sierpnia 2005, 14:04:41 »
Cytuj
Moja ma 555MB i jest skończona. Mam wszystkie scenerie (nie wliczając testowych), a także wszelkie dodatki, nie tylko oficjalne również te z forum (niektóre zdobyte indywidualnie). Jakbyś czegoś nie miał, to pisz śmiało do mnie.


I tak autorzy Wam udostepniają coś w tajemnicy byście mogli już się pobawić potestować a tym czasem roznosi się to jak jakaś plaga...Super. Czasami nie dziwie się że kolega Bart lub CTL nic nikomu nie daje :(
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Sierpnia 2005, 14:21:20 »
Cytat: "EP08_015"
Czasami nie dziwie się że kolega Bart lub CTL nic nikomu nie daje :(
O takie rzeczy to ja nie pisałem. Głównie pisałem o tekstury, gdzie na forum zostały skasowane. Jedynie co z takich porządniejszych rzeczy "dorwałem", to tekstura EU07 (303E) na nowe mapowanie i nic po za tym.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Instalator
« Odpowiedź #70 dnia: 09 Sierpnia 2005, 22:38:08 »
Cytat: "Bart"

Cytat: "jaras"
Forum. Trzeba znaleźć dobrych moderatorów.[ciach]
Skoro tu nie ma takich ludzi to i nie będzie tam. Wszak oba forum zajmowaliby Ci sami użytkownicy. Wszak ja nie jestem za surowym karaniem itp. Wiem jak to jest byc nowym użytkownikiem chcącym się jak najszybciej pobawić, a nie ślęczeć 3 dni przekopując 10 tys postów. Można by zrobić inaczej: Zrobić dział: Jestem nowy i zablokowac do niego dostęp programistom żeby sie nie denerwowali :) Taki nowy użytkownik mógłby oglądać całe forum ale pisać tylko w tym jednym dziale aż jakiś moderator by się nie ulitował widząc że ten nowy user jest lotny. Dobry pomysł?

Pomysl dobry. Jesli użytkownik pokaze ze jest "madry" i nie zadaje glupich pytan (sami dobrze wiecie ze czesc użytkownikow jest jeszcze dziecmi ktorzy chca tylko pojezdzic) i rozumia ze Nebula jest w fazie testow wtedy dopiero nalezy dopuscic ich do zadawania pytan. Tak na marginesie jestem wdzieczny@ Bartowi ze jako jedyny podja sie rozmow na temat udostepnienia Nebuli dla ogolu. Mysle jednak ze jesli ludzie zaczna wczesniej rozumiec zasade dzialania tego projektu to tym lepiej. Wtedy bedzie wiecej ludzi do odpowiadania na pytania dotyczace zagadnien symulatora w nowej wersji. Przepraszam wszystkich ze mimo takiego "mlodego" stazu i mimo ze nie zrobilem nic dla Symka oprocz paru postow odzywam sie w tak waznym temacie, ale ktos musi i mam nadzieje ze nikt nie bedzie mial mi to za zle.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Instalator
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Sierpnia 2005, 16:37:44 »
Właśnie miałem prawie napisanego posta, gdy prąd ch­uj strzelił :-/.

***ę! Tu na forum jest prawie półtora tysiąca ludzi, więc niech i oni się wypowiadają - zamiast gadać o tym, ile kto ma MB symka na dysku albo nieudolnie poprawiać cudze błędy ortograficzne (jak w ostatnim poście - drogi Anonimowy Moderatorze, nie ośmieszałbyś się, jak już poprawiasz kogoś, to dokładnie!).

W końcu sam też zrezygnowałem z bycia Pomocnikiem i moderatorem i swoją decyzję uzasadniłem. Ja sobie jestem zwykłym userem, jak cała reszta, robię sobie spokojnie swoją część dokumentacji i nie oglądam się na nikogo.

Kurna - to tylko ja tu jestem od tego, żeby dyskutować o nebuli? W takim razie, faktycznie - przyznaję rację i @ Marcinowi_EU i @ Bartowi, że są oni coraz bardziej zniechęceni do tego wszystkiego.

Prace nad dokumentacją stoją.
Prace nad paczką całościową stoją.
Prace nad nowuym EXE-kiem stoją.
Praca polegająca na opiece nd forum stoi.
Praca nad nebulą stoi.

***ę to :-/.

Pa pa.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Instalator
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Sierpnia 2005, 17:21:36 »
Witam
Cytat: "jaras"
***ę! Tu na forum jest prawie półtora tysiąca ludzi, więc niech i oni się wypowiadają - zamiast gadać o tym, ile kto ma MB symka na dysku albo nieudolnie poprawiać cudze błędy ortograficzne (jak w ostatnim poście - drogi Anonimowy Moderatorze, nie ośmieszałbyś się, jak już poprawiasz kogoś, to dokładnie!)

Zaczne od usprawiedliwienia sie. Faktycznie zrobilem bledy. Piszac posta bylem po kilku piwkach ;-) i nie przejrzalem tego co napisalem dokladnie. Dziekuje za poprawienie mnie i zaznaczenie gdzie popelnilem bledy. Szkoda ze tylko moj post jest pozaznaczany i mam nadzieje ze teraz beda zaznaczane "byki" u wszystkich.
Nie wiem dlaczego inni uż[/b]ytkownicy nie wypowiadaja sie w sprawie Nebuli ale jest to przykre. Jesli nie chcecie zobaczyc Nebuli tez napiszcie.
Cytat: "jaras"
***ę to :-/.

Pa pa.

@ Jaras nie poddawaj sie za duzo zrobiles by to teraz tak zostawic. Inni tez nie powinni sie poddawac. Czesc zycia poswieciliscie temu projektowi i nie zostawiajcie go w "polowie". Widzac co sie dzieje mysle ze tak wspanialy projekt jakim jest Maszyna,rozpadnie sie. Przykre bo duzo czasu i wysilku zostalo w to wlozone.

p.s. Przepraszam za bledy.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Instalator
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Sierpnia 2005, 15:20:52 »
Gdyby ktos byl chetny do wspolpracy przy nebuli ,to zawsze mozna sie zglosic do @Marcin_eu,on kod udostepnia.Pol roku temu byl to sam edytor,teraz nie wiem jak to wyglada bo nie mam kompa na razie, a posty pisze z pracy.

Offline Methody

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Sierpnia 2005, 14:43:20 »
Cytat: "Tomcio"

2 lata to dlugo. Ludzie chca czegos nowego i dlatego ciagle cos ktos tworzy. Szkoda tylko ze tak dlugo trwaja prace nad paczka calosciowa. Z kazdym dniem ktos dodaje cos nowego i paczka sie powieksza i nalezalo by ustalic termin po ktorym wszystko stworzone nie bedzie umieszczane w paczce, a paczke jak najszybciej udostepnic ogolowi. Wtedy napewno sie troszke na forum uspokoi. Potem juz tylko zajac sie Nebula i pozwolic by kazdy mogl nad nia popracowac oraz pozwolic miec we wglad prac tego projektu.


Popieram tutaj kolege.Moim zdaniem należy tak postąpic czyli wypuścić tą paczke całościową z tym co powstało ( bo ZTCW to swego czasu na forum było mnóstwo skreen'ów nowych modeli:lokomotyw,wagonów i nowych tras ) a mam nadzieję,że nikt z nas nie chce aby cały trud i ciężka praca twórców włożona w powstanie tych nowych dodatków "poszła" na marne i chyba nikt z nas nie chce aby te wszystkie "bajery" gniły gdzieś u kogoś na dysku bezużytecznie i które w ogóle nie ujrzały światła dziennego a co bardziej smutne nie ujrzały zadowolonych miłośników Maszyny którzy z niecierpliwością czekają na to by móc się rozkoszować symulatorem z coraz większymi możliwościami...

A co do Nebuli to jestem za odtajnieniem tego co jest z nią związane.Tu nic nie da co by było gdyby... tu trzeba działania a nie pisania i gdybania.
Musimy być dobrej myśli,że znajdzie się ktoś chętny do pomocy i co zna się na rzeczy.
Skąd ktoś może wiedzieć jak będzie się przedstawiała sytuacja po odtajnieniu projektu? Podejrzewam,że nikt,chyba,że na forum pojawił się jakiś jasnowidz...
Jest za mało ludzi do tworzenia Nebuli? - to moim zdaniem trzeba wszelkimi możliwymi sposobami takowych szukać.Zamiast siedzieć i narzekać.Jeżeli się już powiedziało "A" to należy też i powiedzieć "B".
A nie zacząć coś robić i po czasie rzucić w kąt... tak najlepiej postąpić...

Bądź też niektórzy chcą stworzyć symulator jak najbardziej bliski PKP ale od innej strony czyli wprowadzić jeden wielki burdel... I stąd takie a nie inne zachowanie.Panowie takim sposobem daleko nikt nie zajedzie...
Bo już czasem wiem co myśleć mam...

Podsumowując swą wypowiedź:
Myślę,iż trzeba najpierw wypuścić wspomnianą paczkę całościową w taki sposób jak zostało to opisane a następnie zająć się całą ekipą MK przy tworzeniu Nebuli - przecież już od dawna wiadomo,że w kupie siła...
A kto będzie chciał robić coś do "starego" symulatora to niech robi i nikt takiemu człowiekowi nie może tego zabronić.Jak to się mówi "od przybytku głowa nie boli" tym bardziej moim zdaniem w Maszynie... :)

Mam nadzieję,że nikogo tutaj nie uraziłem.Nie mam takiego zamiaru.
Chciałem się tylko wypowiedzieć na ten temat bo momentmi to juz mi nie daje on spokoju....

I na koniec:Nie chciałbym aby upadł ten cały ten projekt...Między innymi dla mnie jest częściowym spełnieniem marzeń.Niestety maszynistą nie jestem i póki co to się nie zapowiada,żebym nim został...
Dlatego z wielką przyjemnościa zasiadam co jakiś czas do Maszynya aby móc się poczuć jak mechanik...

Pozdrawiam Wszystkich

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Sierpnia 2005, 00:55:12 »
Cytat: "Tomcio"

Nie wiem dlaczego inni uż[/b]ytkownicy nie wypowiadaja sie w sprawie Nebuli ale jest to przykre.

No to wypowiem się za siebie.
Uważam, że mój jeden post (a tym bardziej więcej) nic nie zmieni, a jedynie zrobi bałagan na forum.
A przykre dla mnie było to, że po powrocie musiałem czytać ten temat, a w nim wiele postów było niepotrzebnych.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Instalator
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Sierpnia 2005, 01:08:40 »
a ja zrobię to, co powinno się dawno zrobić....

End Of Topic. I będzie po kłopocie...