Autor Wątek:  Wysokie drzewa przy szlaku  (Przeczytany 18973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Wysokie drzewa przy szlaku
« dnia: 16 Maja 2015, 15:59:31 »
Dawno nie używałem scenerii "l053 calkowo-sluzba-tlk-1", która wymagała poprawek m.in. roślinności, które wchodzą do kabiny. Widzę wiele pozytywnych zmian pod tym kątem, gdzie są odcinki lasów liściastych z rowami odwadniającymi i wygląda to bardzo realnie, ale są też fragmenty, gdzie zastosowanie drzew z załącznika w takiej ilości i przy samym szlaku jest fatalne. Ogólnie rzecz biorąc wiele budowli i "krzaczorów", które są na tej linii podwyższają jej atrakcyjność, ale usytuowanie drzew, o których piszę jest mało trafne. Powinno się je wg zasady "sadzić" przynajmniej 20 m od toru po każdej stronie.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wysokie drzewa przy szlaku
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maja 2015, 18:10:29 »
Bo to trafna uwaga. Przecież nikt z devsów nie będzie przesadzał teraz drzew na scenerii sprzed dekady.
Mój kanał youtube

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Wysokie drzewa przy szlaku
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maja 2015, 18:26:54 »
Bo to trafna uwaga. Przecież nikt z devsów nie będzie przesadzał teraz drzew na scenerii sprzed dekady.
Hmmm, Koledzy skoro wkładacie wiele serca i czasu w ten "biznes" to chyba wiecie, że z automatu te "drzewka" to lipa i nie powinny tak wyglądać. Nie ma tu nic do rzeczy moja zmiana.

Reg. obowiązki 11a.
Proszę poprawić.
Benek

Brak jakiejkolwiek reakcji pomimo logowania na forum i otrzymania ode mnie PW. Ostrzeżenie.
Benek
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2015, 10:34:27 wysłana przez Benek »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wysokie drzewa przy szlaku
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maja 2015, 18:55:32 »
Na l053 wszystko jest złe oprócz klimatu i zarysu układu torowego. Trzeba: zescalić klony>unormować tory>ustalić profil pionowy>poprawić teren i sieć trakcyjną>dopiero przesadzać drzewka. To kilka miesięcy etatowej pracy dla grupy osób, której nie widać. Takie poprawki kosmetyki może zrobić tylko człowiek znikąd, który nie jest tego świadomy. ;)
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wysokie drzewa przy szlaku
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maja 2015, 19:32:32 »
@Jaco nie widzę problemu byś sobie to sam poprawił. My mamy dość roboty, więc nie zamierzam się takimi pierdołami przejmować.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Wysokie drzewa przy szlaku
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maja 2015, 19:50:23 »
Osobiście wolalbym, żeby jednak Jaco zajmował się tym, czym do tej pory, a niekoniecznie poprawiał drzewka w symku ;)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.