Autor Wątek:  Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu  (Przeczytany 5889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cody3223

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« dnia: 26 Marca 2016, 19:21:32 »
Cześć, czy znajdę gdzieś listę, tabelkę, cokolwiek, choćby i w plikach MaSzyny, dane dotyczące przy jakim amperażu zadziała przekaźnik nadmiarowy?
Oraz jak działa popełnienie w TEM2(US)? Łączy PG z zbiornikiem głównym? Czyli nie mogę przez dłuższy czas trzymać kranu na popełnieniu? (powoduje hamowanie nagłe, jak mniemam, jest to chyba symulacja pęknięcia przewodu pneumatycznego bo ciśnienie osiąga ~7.5 bar)

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marca 2016, 21:57:50 »
TEM2 nie ma nadmiarowego.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline cody3223

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marca 2016, 22:20:41 »
Zauważyłem, lecz chodzi mi też o inne lokomotywy np. BR285, SU45/6, Ep08 i wszelkiej maści inne, można gdzieś sprawdzić (choćby i w plikach MaSzyny) jakie jest maksymalne natężenie? Np. mam problem z tym BR285. A w przypadku braku nadmiarowego (t.j. TEM2, ST44) jakich wartości się trzymać? Tak, aby wskazówka amperomierza nie wyszła poza skalę?
Jest to dla mnie ważne, bo chcę zrobić maksymalnie ciężkie składy na dużym pochyleniu dla danej prędkości (do nawet 20‰)

@edit: Czy mam się sugerować wartością "ImaxLo" w pliku lokomotywy (.fiz)?
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2016, 13:20:47 wysłana przez Pedrosiasty »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marca 2016, 23:06:40 »
IminLo,IminHi: integer; {prady przelacznika automatycznego rozruchu, uzywane tez przez ai_driver}
ImaxLo,ImaxHi: integer; {maksymalny prad niskiego i wysokiego rozruchu}
Jak dobrze patrzę to wpływa tylko na pojazdy elektryczne z rozruchem oporowym i silnikami szeregowymi. W fizach jest masa nieużywanych do niczego informacji. Ich autorzy nie zawsze ogarniają co jest potrzebne a co nie i gdy działa to nie sprzątają albo coś umieszczają "bo zawsze było".

Parsowanie tabelki:
else if (Pos('WWList:',lines)>0) then  {dla spal-ele}
          begin
            RListSize:=s2b(DUE(ExtractKeyWord(lines,'Size=')));
            for k:=0 to RListSize do
            begin
              if not (ShuntModeAllow) then
                readln(fin, DEList[k].rpm, DEList[k].genpower, DEList[k].Umax, DEList[k].Imax)
              else
              begin
                readln(fin, DEList[k].rpm, DEList[k].genpower, DEList[k].Umax, DEList[k].Imax, SST[k].Umin, SST[k].Umax, SST[k].Pmax);
                SST[k].Pmin:=sqrt(sqr(SST[k].Umin)/47.6);
                SST[k].Pmax:=Min0R(SST[k].Pmax,sqr(SST[k].Umax)/47.6);
              end;
            end;
Objaśnienie zmiennych:
               RPM:   real;  {obroty diesla}
               GenPower: real;  {moc maksymalna}
               Umax:  real;  {napiecie maksymalne}
               Imax:  real;  {prad maksymalny}
Nadmiarowy:
if (Imax>1) and (Im>Imax) then FuseOff;
         if FuseFlag then Voltage:=0;

Chcesz wiedzieć więcej, zapraszam do analizy mover.pas od wiersza 4173. Ja nie wiem jak to działa więc nie wytłumaczę.
Mój kanał youtube

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Marca 2016, 07:37:46 »
Układ wzbudzania TEM2 ogranicza maksymalny prąd prądnicy do około 1900A niezależnie od pozycji nastawnika. Nie ma tam żądnych przekaźników nadmiarowych. Tak na dłuższą jazdę trzeba uważać tylko żeby prąd nie przekraczał wartości prądu ciąłego

Obsługując zawór maszynisty nie patrzymy na manometr PG tylko na manometr zbiornika wyrównawczego. Podczas napełniania na nim ustalamy sobie do jakiego ciśnienia kran ma nam dobić PG. Mozę to być 5; 5,4 itp. potem na pozycji jazdy kran automatycznie wyrówna nam to ciśnienie do wartości roboczej. Ten kran pozwala nam na odhamowanie przeładowanych wagonów bez potrzeby używania odluźniacza w każdym z nich. Po prostu pompujemy do takiego ciśnienia żeby wagony wyluzowały i czekamy aż wyrówna

Offline Cozder

  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 8
Odp: Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Marca 2016, 13:01:47 »
IminLo,IminHi: integer; {prady przelacznika automatycznego rozruchu, uzywane tez przez ai_driver}
ImaxLo,ImaxHi: integer; {maksymalny prad niskiego i wysokiego rozruchu}
Jak dobrze patrzę to wpływa tylko na pojazdy elektryczne z rozruchem oporowym i silnikami szeregowymi. W fizach jest masa nieużywanych do niczego informacji. Ich autorzy nie zawsze ogarniają co jest potrzebne a co nie i gdy działa to nie sprzątają albo coś umieszczają "bo zawsze było".


Na niektórych spalinówkach też działa. Nie pamiętam, czy to był Gagarin, czy SU45. Przegiąłem z wagonami i nie mogłem ruszyć. Zwiększałem nastawnik i nic, nic, nic i... bum - wyleciał bezpiecznik. Jak chcesz wiedzieć na jakich prądach wylatuje, zahamuj ręcznym jakiś ciężki skład i zrób próbę. Ostatnia pozycja wskazówki, to ta, której przekraczać prądem chwilowym nie należy :)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marca 2016, 13:07:39 »
Doczytaj mojego posta z kodem do końca. Jest nadmiarowy ale nie tu definiowany.
Mój kanał youtube

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marca 2016, 00:05:18 »
Gdzie to jest ten zbiornik wyrównawczy i manometr zbiornika wyrównawczego? Bo według swojej wiedzy nie mogę, tego zlokalizować.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Popełnienie TEM2 oraz dane n.t. maksymalnego amperażu
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marca 2016, 06:45:17 »
Zbiornik wyrównawczy kranu 394, 395 ma 20L pojemności i jest umieszczony gdzieś blisko niego zwykle pod kabiną.
Manometr jest na pulpicie w przypadku TEM2 są dwie możliwości na kanciastej jest to pierwszy od prawej, na okrągłej pierwszy od lewej.