Autor Wątek:  Wymiarowość nowego taboru oraz dalszy los symulatora  (Przeczytany 11437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Wymiarowość nowego taboru oraz dalszy los symulatora
« dnia: 06 Marca 2016, 18:30:06 »
Skoro tak to elegancko. Z tego co wiem to chłopaki z trainza raczej dbają o w miarę dokładne wymiary.
EDIT:
Chyba jednak nie do końca. Wygląda na to, że ta trainzowa jest za niska. Od Sakoriusa również jeśli przyjmiemy, że jej wysokość wynosi 4, 3 m. Nie wiem też za bardzo dokładnie ile ma wynosić szerokość, bo wiki podaje 3, 0 m do 3, 13 m https://pl.wikipedia.org/wiki/Fablok_1D Jeśli ktoś posiada pewniejsze źródło, to proszę by to sprawdził.
Wydzielam do osobnego wątku oraz zmieniam na tytuł bardziej adekwatny.
EDIT:
Przenoszę całość tutaj z powodu zacytowania w w wątku z pretensjami od Q. Od tego się zaczęło.
Pedrosiasty
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2016, 10:37:31 wysłana przez Pedrosiasty »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

sebastian82

  • Gość
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marca 2016, 11:17:27 »
Jutro podskoczę pod Wrocławską szopę i pomierzę całą. Wymiary przekażę Pedrosiastemu, a rysunki wrzucę na forum.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Wymiarowość nowego taboru oraz dalszy los symulatora
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marca 2016, 21:30:32 »
Sprawdźcie cały tabor czy jest zrobiony z dokładnością do centymetra, na pewno to wpłynie na rozwój symulatora.................
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2016, 10:21:59 wysłana przez Pedrosiasty »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marca 2016, 21:40:43 »
Poświęcanie setek godzin na dopieszczanie czegoś, o czym wiesz, że ma błędy u podstaw, tak motywuje do modelowania.................
Mój kanał youtube

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marca 2016, 21:47:34 »
Ja juz się w to nie bawię bo nie mam kiedy, no i jak ktoś ma zaraz importować model do maxa i sprawdzać czy nie jest aby centymetr za długi... I tak tego nikt nie dojrzy w czymś co ma 19 metrów, z hobbystycznego projektu robi się apteka a to nie wróży dobrze. Mam szacunku do EPka ze nie daje się tej aptekarskiej dokładności która zabije ten projekt i robi swoje. No i coś o czym pisałem już dawno ale przechodzi bez echa, a mianowicie zatykanie super kraglosciami, @Q dorobi śnieg,  deszcz i w ogóle i wrócicie do pokazu slajdów ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2016, 21:50:28 wysłana przez szogun »
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Marca 2016, 21:56:45 »
Szogun Ty jesteś jednym z najlepszych, Ty tez podnosiles te poprzeczke jakosciowa. Caly czas mowie po co taka dokladnosc jak scenerie to jakas fikcja. Te wypasne modele wcale już nie pasuja do tych scenerii. No może poza niektórymi sceneriami dopracowanymi (kaliska skp itp.). Ja mam gdzies taka super dokladnosc, ale niestety nie mogę tu publikowac nic bo tu mucha na teksturze przeszkadza ludziom. Musze uderzyć do autorow tych dodatkow, czy można na innych stronach poza nasza umiescic do pobrania np. strona Krzyska 626. Przyznam ze to co robie robie wyłącznie dla prywatnej przyjemności. Przejdzie to przejdzie, a jak nie to trudno - ja mam inni nie musza. Jak cos chce to robie sam dla siebie, a przecież na siebie nie będę narzekal.
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2016, 21:59:18 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marca 2016, 22:01:34 »
Bo ja wiem czy to takie podniesienie było... Jak od czasu do czasu tu zaglądam to mam wrażenie ze moje modele należy usunąć z PC bo zazwyczaj posiadałem podstawowe wymiary, a resztę robiłem na oko.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marca 2016, 22:09:05 »
Ja tak samo. Patrz EM10. Dlugosc/szerokość/wysokość i tyle. Czasami trafil się plan boczny. Jeśli chodzi o jakość scenerii w stosunku do jakości modeli, to wystarczyly by te z 2005 roku. NIechce tu nikogo urazic, w zadnym wypadku, ale wiele modeli prędzej by się nadala do TD2 jak do nas. Wiem wiem co powiecie - nie mamy edytora, no ale gdybyśmy go mieli? i dgybysmy mieli tyle obiektow co ma Trainz to co? Nasz silnik graficzny by uciagnal taka scenerie jaka maja w Trainzie? Ciekawe 0,000000005 fps. Może przestańmy wreszcie zwracać uwagę na każdy centymetr i kazda srobke? I te przyslowiowa muche na teksturze. Nigdy nie dościgniemy kolegow z Trainz do czasu jak nie będzie porządnego silnika graficznego i edytora scenerii. Być może dlatego tyle osob pracuje dla Trainz, a w porównaniu z nimi tylko garstka dla nas. Może wreszcie warto się zastanowić czemu tak jest. I na koniec pytanie, czy najnowszy wypasiony model traxa lub dragona będzie pasowal do Quarka? I nie chodzi mi o killowanie projektów modeli, ale może troszkę poluzujumy te wymogi jakościowe.
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2016, 22:17:49 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marca 2016, 22:31:01 »
No!  Ja bym proponowal usuinecie z paczki rumuna @Patrykosia bo ewidentnie jest za niski o 5cm (gdyby go porownywac do rysunkow). Ale to nie tylko ten pojazd - mozna skonfrontowac wszystkie i polowa bedzie do usuinecia bo bedzie 5-10cm w te czy tamte. Naprawde wierzycie w te rysunki, ktore sa pseudokonstrukcyjne? A nawet jesli, to w rzeczywistosci co maszyna to wymiary beda inne. Posiadam rozpiske wymiarow kabiny 303e, jesli ktos takze ma to mozemy porownac. Zaloze sie ze model kabiny w MaSZynie jest niewymiarowy. Ale ok, bawcie sie w centymetry a za rok czy 2 na trzezwo sobie uswiadomicie jakie babory zostaly odwalone.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marca 2016, 23:54:55 »
Nie rozumiem was. Facet chce iść z miarką by model jak najbardziej odpowiadał rzeczywistości, to wszyscy nagle "źle, na oko modelować!". Robimy hobbystycznie, oprócz samorealizacji nie mamy z tego nic. Nie macie potrzeby robienia najlepiej jak umiecie? Czy ktoś tu napisał, że przez wymiary coś ma wylatywać? Czy model Sakoriusa zmodyfikowany przez EP08 albo KilanZioma, którykolwiek okaże się lepszy, zostanie odrzucony jeśli wyjdzie, że jest o 5 cm za niski? Nie, najwyżej zostanie przeskalowany dla większej wierności i tyle. Czy czyjekolwiek modele zostały odrzucone przez wymiary? Nawet fantazyjne budynki bez fototekstur przechodzą. Wystarczy trochę zawziętości. Trzeba obronić swoje dzieło lub je doszlifować zgodnie z sugestiami BT na miarę swoich możliwości i tyle.
Mamy mniej obiektów do wstawiania od trainza, mamy mniejsze możliwości tworzenia map i trudniejszą obsługę edytorów. Na dzień dzisiejszy możemy rywalizować tylko fizyką jazdy i wykonaniem modeli pojazdów. Mamy umyślnie odrzucać nasze atuty bo ładnie wykonana lokomotywa (te nowe pojazdy są znacznie lepiej zoptymalizowane jeśli chodzi o model od starych) będzie kontrastować na tle szerokich stepów quarka? Mamy usuwać możliwość uruchamiania na zimno by nie utrudniać odbioru komuś, komu nie chce się przeczytać opisu w starterze? Toż to absurd!
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marca 2016, 01:09:39 »
Miarka się przebrała. Skoro to taki wielki problem i hejt, bawcie się powodzenia. Ja sobie wychodzi na to muszę zrobić urlop, bo widzę że jak ktoś chce już coś zrobić bardziej dokładniejszego, to zaczyna się trolling. Zaczynam rozumieć czemu ludzie spośród społeczności maszynowej zaczynają powoli przechodzić do td2. Tu nie chodzi tylko o multi, lecz o sam silnik, które daje o wiele większe możliwości. Tam jakoś Jeż, Dariuszek robią bardzo szczegółowo modele zapewne według planów i jakoś nikt zbytnio nie płacze i się za przeproszeniem nie dopieprza. Skoro tak wam wielce źle, proszę bardzo róbcie sami. Powodzenia. Jednak jak zobaczę, że  ktoś spróbuje wgrać jakiś gniot, to na pewno on z paczki wyleci.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2016, 01:30:05 wysłana przez Pedrosiasty »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Marca 2016, 07:37:45 »
Dlaczego od razu hejt, miarka sie przebrala itp? Niektorzy maja odmienne czesciowo zdanie ot i wszystko. Skoro jest okazja, to zapytam Ciebie Sawi, slyszalem, ze masz lux kompa i chcialbym sie przychylic to twojego zdania, ale pod warunkiem malego eksperymantu. Eksperyment mialby polegac na tym, aby do dotychczasowej najbardziej wymagajacej scenerii zasiac dodatkowo okolo 30 k dzrzew i dolozyc najbardziej wypasione modele dynamicow kolejowych, na stacjach, tak w granicach rozsadku (tak mniej wiecej jak w realu). Zmierzyc fps. Nastepnie zamienic wypasione modele, na lekkie i ponownie zmierzyc fps. Jesli spadek fps przy ciezkich modelach na twoim kompie bedzie maly, to w zasadzie juz na pol bede po twojej stronie. Drugie pol, to juz bardziej subtelne, bo w gre wchodzi roznica roboczogodzin miedzy wypasionymi a niewypasionymi. Jesli roznica bedzie nieznaczna, to bede w calosci po twojej stronie :) Nastepny temat, ktory w zasadzie jest odrebnym tematem, ale mozna to polaczyc jakos, mianowicie skupianie sie na modelach, a scenerie zabugowane, ze glowa boli i nikt tego nie rusza. Troche to takie sprzeczne podejscia.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2016, 07:47:48 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Marca 2016, 19:11:32 »
Juz dawno ten projekt umarl odkad tak surowo oceniacie dodatki. Powinno byc jak dawniej. Kazdy robil jak umial i od uzytkownika zalezalo czy pobierze czy nie. A paczka calosciowa zawierala tylko te najlepsze. A co do bt najpierw musieli cos zrobic konkretnego zanim zostali przyjeci. Teraz oceniaja te niby jakosc osoby ktore za wiele nie zrobily. Ja tez mam dosc. Przenosze sie do krzydka 626 i tam beda moje dodatki i na prywatnym chomiku. W nosie mam te wasza poprzeczke jakosciowa.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Marca 2016, 19:20:23 »
A co do bt najpierw musieli cos zrobic konkretnego zanim zostali przyjeci. Teraz oceniaja te niby jakosc osoby ktore za wiele nie zrobily.
Dokładnie. Polać mu!
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Marca 2016, 21:01:31 »
No bo to taka prawda jest. Oceniaja i wytykają bledy w stylu muchy na teksturze osoby, które nie zrobily nawet kola do wagonu. Niekiedy bywa ze te osoby nie maja pojęcia o tym jak zmudna to robota i ile roboczogodzin trzeba w to wlozyc, a wytykają jakies szczegoly. , niedopasowania itp. KIedys pisałem ze nad jedna rzecza spedzilem tydzień czasu, siedząc po nocach i sleczac nad rozkładami do Drawinowa, pomimo próśb o przyłączenie się do wspólnego spisywania czasu, nikt się nie zglosil. Ale do wybrzydzania i krytykowania było ich pelno. Ja osobiście daje na luz. Przeciez nie musze zabiegac o to by cokolwiek znalazło się tu w PC pathu czy na stronie. A ponieważ teraz trzeba być wyspecjalizowanym modelarzem, teksturowcem i fotografem, oraz mieć dostep do DTR by cokolwiek zrobić (bo inaczej dodatek nie przejdzie jak wymiar będzie nie taki o kilka cm) a nie każdy nim jest, w związku z tym nie powinno się zabraniać umieszczania linkow i screnow do dodatkow wydanych jako gotowe ze zrodel zewnętrznych, oczywiście nie lamiacych w żaden sposób praw autorskich (zgodnie z obecna licencja symulatora) skoro tu nie maja szans na publikacje. I dla przykładu, jeśli uzyskam zgode Sakoriusa na wydanie jego SM30 i mojej modyfikacji, nikt nie powinien mieć tu pretensji. W końcu i w ostateczności to użytkownik końcowy decyduje, czy dana rzecz chce posiadac czy nie.

« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2016, 21:05:01 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marca 2016, 21:08:08 »
A kto każe stosować się do uwag BT jeśli uważasz, że są niesłuszne? Co oni wyrocznią są?
Nie chcesz trzymać jakości: jest warsztat. Możesz tam wrzucać wszystko co nie przejdzie testów i nikt tego nie wykopie a więcej osób pobierze niż z zewnętrznych stron. Działalność separatystyczna to ostatnie czego temu symkowi potrzeba.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2016, 21:25:44 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marca 2016, 21:14:25 »
Tak ale jeśli ktoś umieści screna np. z EU07a na drawinowie to zaraz będzie zganiony i ostrzeżony. Dodatek nieoficjalny to taki który nie powinien ujzec swiatla dziennego w szerszym gronie, a EU07A jest dodatkiem oficjalnym tylko wydanym gdzies indziej, wiec legalnym, wiec dlaczego się zabrania pokazania screna szaremu użytkownikowi? To tylko przykład. Dla Was dodatek oficjalny to taki który ma aprobatę Wasza i został wydany w publikacjach na tej stronie i tego pokazywać wolno do woli. Oczywiście zlamalem regulamin, gdyż pokazałem SP30, moja nielegalna jak na razie modyfikacje, nigdzie niedostepna. I tu się zgadzam.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Marca 2016, 21:28:00 »
Czego ja tu już nie czytam: hejt, działalność separatystyczna... Co jeszcze wymyślicie? Wolno mi mieć stronę, forum i swoje poglądy. Proszę się miarkować z nazywaniem działalności innych członków forum. Nikt nie ma monopolu na prawdę i rację. Pomagałem jak umiałem najlepiej, zdając sobie sprawę jak niewielkie umiejętności posiadam. Wierzyłem bardzo w to co robię będąc modem. Znalazły się osoby, którym to się nie podobało... ok. Myślałem, że jak zrezygnuję z moda (to była moja decyzja!), Ci co naciskali będą lepsi... Napiszę krótko, nie są. Nie ma żadnych warunków na poznanie się, na współpracę szeroko rozumianą. Powstało TD. Powstało moje forum i strona. Rozłam jest co rusz, odszedł Ra, Rewizor, Szogun, mógłbym zapełnić niezły tekst nickami osób mających dość maszyny. Zaproponowałem forum wielotematyczne, Daję możliwość jego kształtowania i dogadywania się. Wasza sprawa czy zechcecie. Nie popieram aptekarskiej dokładności modeli i budowy tras rzeczywistych z aptekarską dokładnością. Nie możliwe to jest, bo błędy będą zawsze. W zamian słyszę że to hejt. Na kogo? Na Ciebie Piotrek? Na Jarka (Ra)? Otóż nie, jest zwykła opinia innych ludzi, którym zwyczajnie wystarcza dobra fizyka pojazdów. Chcecie tworzyć, twórzcie, jeśli nie zgadzacie się z opiniami, dalej twórzcie. Jeśli ktoś odejdzie w inne miejsce, dalej twórzcie i pozwólcie innym robić to inaczej. Jak dotąd mamy demokrację i pluralizm. Hejt, separatyzm rebelia,słowa ze zbioru chwytów interpersonalnych. Ja za stary jestem. Proponowałem spotkanie na czerwiec, zjazd. Odwołuję, nikt nawet nie podchwycił chęci współpracy.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2016, 21:29:13 wysłana przez Krzysiek626 »

sebastian82

  • Gość
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marca 2016, 21:46:39 »
Ludziska róbcie dodatki jak dotychczas. Część się poprawi część nie. Praca każdego z userów jest doceniana. I skończcie tą burzę bo to już nie smaczne. Rozpieprzacie to forum. Czasem warto ugryźć się w ozór. Włodek rozumiem ciebie. Krzysiek też przestań szukać dziury w całym. Co do BT to się zgodzę. Najlepszym przykładem jest Krzysiek1982, który nie wie jak wypakować paczkę do głównego katalogu. Tyle w temacie.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marca 2016, 21:47:52 »
Cytuj
Nie chcesz trzymać jakości: jest warsztat. Możesz tam wrzucać wszystko co nie przejdzie testów

No nie wiem, wtedy każdy będzie tam umieszczal co tylko chce, i stanie się to dzialem drugorzędnego downloadu bez wsparcia. To już lepiej stworzyć dzial na takie rzeczy.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

sebastian82

  • Gość
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Marca 2016, 21:51:11 »
Każdy tworzy dodatki jakie umie. Skończcie ten kwas do cholery!!!! Zawsze może ktoś coś poprawić. Od czego mamy pracę zespołową. Ja nie umiem tego, Włodek tamtego, Stele jeszcze czego innego. Ale wszyscy razem jesteśmy w pełni sprawnym i tworzącym dodatki userem. Tyle.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2016, 21:54:27 wysłana przez Pedrosiasty »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Marca 2016, 22:43:25 »
Niestety starzy wyjadacze pokroju Włodka i Krzyśka nie raczyli zbytnio wyjaśnić sedna. Powinno wam być wstyd bo zrobił to Bartek po przez PW i podał argumenty. Po to proszę o wymiary by robić coś w miarę możliwości wymiarowo. Dotyczy to nowych modeli.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: SM30
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Marca 2016, 23:24:06 »
Dwie sprawy,  jedno to, że absolutnie nigdy nie chce obrażać, czy ośmieszać konkretnych osób. Druga to, że zawsze chce wymieniać poglądy na konkretny temat i tu już zwykle tarcia dotyczą osób mających odmienne zdanie. To uważam za problem, bo jeśli zastanawiamy się jak daleko mamy trzymać dokładność wymiarów, to szanujmy odmienność poglądów, nie obrażając się na siebie. Późno już, wiec resztę uzasadnienia problemu poprawek i gonitwy za realnością modeli, zostawię na później.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2016, 10:53:33 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Wagony serii E do testów – 408W
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Marca 2016, 23:42:40 »
To ja moze tez sie wtrace i dodam ze conajmniej fantastyczny. Generalnie to punkt widzenia z gory zalezy od punktu siedzenia, prawda Sawi? ;). Kiedys to ja bylem ten zly co robi super szczegolowe modele HD, ze sczeolowymi sprezynkami i... dziurkami ;). No coz, przegonili mnie z tym i nigdy wiecej zadnych modeli nie dam, bo to takie bledne kolo - poznej ktos od ciebie cos wyciagnie obieca poprawic i wrzucic do paczki, a i tak okaze sie ze w zasadzie chodzilo o zaspokojenie swoich niepohamowanych rzadz zobaczenia tego super modelu Q nie tylko na screenach a pozatym mail za duzo submodeli do okrojenia i w ogole poly. Na tym sie koncza poprawki i publikacja. O centymetrach tez juz sie rozpisywalem, jeden bedzie mial dluzszy, natomiast drugi krotszy (model), ale nie to sie liczy ;). Moim zdaniem dalej to bedzie wygladalo tak: Pan XY ma x projektow swoich do ogarniecia, natomiast pan YX pokazuje screena z super modelem SM30 i w tym momencie pojawia sie pan XYY (zboczeinec), ktory ine dopusci takiego poniewaz jest o jeden centymetr zakrotki i o 5 za gruby. No to co wtedy?. No nico - sytuacja ruchowa konczy sie na tym, ze pan ZZZ biegnie z miarka laserowa zbadac przedmiot zainteresowania, po czym wraca i okazuje sie ze pan YZY i ZYZ dali screeny kolejnych super modeli, ktorych pan ZZZ juz nie da rady zmierzyc bo musialby miec 8 rak, a pozatym w jego miescie nie ma takiego pojazdu, natomiast w miescie YXYNTY nie ma kogos pokroju ZZZ, ktory by lecial z miarka mierzyc obiekt tylko po to ze jesli nie bedzie z dokladnoscia do jednego centymetra i 10 miejscd po przecinku to niestety nie przejdzie. W efekcie mamy jak mamy i jezeli nic sie w tej kwestii nie zmieni to nadal bedziemy se blokowac rozwoj symulatora a jedynymi produktami, ktore w nich beda to modele zrobione przez spolecznosci innych symulatorow - swojego nie bedziemy mieli nic. Wracajac do wagonow ze sprezynkami... Przy odpowiednim zarzadzainu trojkontami i submodelami to ujdzie. Sam sie zdziwilem na poczatku odswiezania exe gdy wstawiajac okolo 20 wagonow 111a gdzie kazdy ma po jakies 500sm i okolo 100ktri fps trzymal sie w granicach 40, pozniej zwiekszajac ich liczbe do 40 trzymal  37fps.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Odp: Wagony serii E do testów – 408W
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Marca 2016, 00:03:29 »
Igor jak masz już jakieś ale i chcesz śmiecić wątek to sobie załóż nowy z pretensjami i tam daj sobie upust swoim emocjom. Serio czepiliście się tych wymiarów, a nigdzie nie napisałem, że będę poprawiał tabor na repo bo coś ich nie trzyma. Wymiarowość jedynie dotyczy nowego taboru mojego autorstwa. Nie moja wina, że nie dbasz o hierarchię w modelach i robisz je z setek submodeli. Wbrew pozorom takie odchudzanie ich, a zarazem tworzenie nowych submodeli  zamiast jakiegoś składającego się z 30 tu trwa. Nie masz w nawyku spawania i w tym głównie leży problem. Np zamiast ładnie pospawać schodki wolisz zrobić 10 boxów, które przenikają, bo ścianki nachodzą na siebie. Domyślam się, że pijesz do mnie o pusha.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2016, 00:10:19 wysłana przez Pedrosiasty »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Odp: Wagony serii E do testów – 408W
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Marca 2016, 00:12:45 »
Takich osob bylo kilka, ktore cos wziely wiedzac ze bedzie to wygladalo tak a nie inaczej a mimo to zobowiazaly sie ogarnac bo potrafia sobie z tym porazic i lepiej jesli bedzie poprawione niz maja byc widoczne drobne niedociagniecia, w efekcie nadal te modele nie sa dostepne. Poza tym napisalem ogolnie jak to wyglada i nadal twierdze ze ne ma sensu pilnowac +- 5cm.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Nowy wątek z pretensjami
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Marca 2016, 04:24:34 »
Igor jak masz już jakieś ale i chcesz śmiecić wątek to sobie załóż nowy z pretensjami i tam daj sobie upust swoim emocjom. Serio czepiliście się tych wymiarów, a nigdzie nie napisałem, że będę poprawiał tabor na repo bo coś ich nie trzyma. Wymiarowość jedynie dotyczy nowego taboru mojego autorstwa. Nie moja wina, że nie dbasz o hierarchię w modelach i robisz je z setek submodeli. Wbrew pozorom takie odchudzanie ich, a zarazem tworzenie nowych submodeli  zamiast jakiegoś składającego się z 30 tu trwa. Nie masz w nawyku spawania i w tym głównie leży problem. Np zamiast ładnie pospawać schodki wolisz zrobić 10 boxów, które przenikają, bo ścianki nachodzą na siebie. Domyślam się, że pijesz do mnie o pusha.

(mialem napisac w watku o weglarce, ale poszedlem po rozum do glowy i powiedziel ize maja ten rozmiar ;), wiec tak...)

Mam i mysle ze ten temat akurat jest w tej chwili dobry (widoczny i pokrewny) aby tutaj przy okazji oglonie nakreslic o co chodzi, o czym juz napisalem w poscie powyzej. No dobrze, tutaj piszesz, ze wymiarowość dotyczy tylko twoich modeli, wiec idac tym tropem nie powinienes narzucac standardow innym tworca modeli - tak mi sie przynajmniej wydaje. Jednak w innym poscie z tematu o sm30 napisales ze mozemy sie bawic (domyslam sie ze jak chcemy), a Ty w tym czasie sobie odpoczniesz ;). Fajnie ze chcesz zrobic cos wielkiego w tym czasie, cos co bedzie dokladne, ale do cholery nie mozesz narzucac tego komus innemu, tylko dlatego, ze zobaczyles pojazd na screenie i Ci sie to nie podoba bo stoi w sprzecznosci z twoja wizja dokladnosci, czy wygladu koncowego modelu. W TD2 silnik nie daje wiekszej mozliwosci - mozliwosci daja ludzie tworzacy silniki, a u nas ich niestety odstrasza sie wygórowanymi standardami - mowiac prosciej - w MaSZynie mozemy miec wszystko to samo, co oferuje GOTOWY, nie napisany przez autorow symulatora silnik UNITY. W TD2 niestety nie robia modeli super szczegolowo, roznie z tym bywa, bo generalnie projekt ma byc komercyjny i dzialac na kiepskich tabletach, w dodatku dostaja za to wynagrodzenia. Generalnie mysle ze wielu ludziom jest bardzo zle z tego powodu a juz w ogole nie powinno byc sytuacji gdy Ty staniesz sie wyrocznia modeli z rak tworcow ktorzy potrafia mniej a ich dziela odstaja od standardow zreszta gornolotnych. Nalezaloby tez sprecyzowac co jest gniotem a co nie. Czasy eksperymentow z podnoszeniem standarow przeminely, eksperyment udany - projekt prawie umarl i sklocil wielu ludzi. Pozwole sobie przytoczyc slynne slowa - opini/przemyslenia osobistego  PMW...

"wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa ..."

No coz obrazili sie tak frajerzy jak i MW sie obrazil i kazdy poszedl szukac swojego satori... A spowodowane to bylo konfliktem idei, czy brakiem kontroli nad uwczesna grupa deweloperow, bo kazdy wolal robic to na co akurat ma ochote.
Tymczasem mija 10 lat i w koncu pojawia sie cos lepszego od MSTS i BVE (przynajmniej bo polskie ;)) a co wiecej z garazu firmy ktora szuka wspolpracy z EU07.pl i bazuje na starych modelach a co wiecej ktora wyglosila powyzsza opinie. - to ja sie pytam, czy to juz szczyt hipokryzji czy dopiero podstawy, o co tutaj chodzi ;)? Analogiczna sytuacja jest wlasnie z modelami gdzie probuje sie szukac na sile kresu idealu modelu, podczas gdy tak na prawde jest to pojecie wzgledne - 10 lat temu PMW dazyl do czegos lepszego od MaSZyny a tymczasem do swojego projektu wdraza modele ktore wlasnie powstawaly X lat temu. Jakby sie przyjrzec TD2 w tej chwili nie oferuje nic co by miala MaSZyna poza jakimis zalazkami multiplayera, ktory tez wg zaslyszanych opinii pozostawia wiele do zyczenia. No ale poczekajmy, mooozee kiedys nastapi exodus ;).
Pewnie zapytacie o pointe tej chumoreski... Odpowiem, - nie ma. Jakakolwiek by byla bedzie wzgledna, a tyle ile jest ludzi na forum tyle bedzie opinii odmiennych. Pytanie tylko czy jakas osoba z gory powinna wyznaczac jak powinien postepowac deweloper, narzucac mu co jest zle a co dobre. Decydowac o tym czy cos znajdzie sie w paczce. W imie czego? Czy na prawde dazycie do stworzenia tutaj grona wzajemnej adoracji zrzeszajacej kilka osob modelujacych super modele, dopieszczajacych je pod kazdym wzgledem w kazdym szczegole przez x lat?. Ok, robcie to, ele nie powinno sie zabraniac i wplywac na czyjas tworczosc mowiac jak to czy tamto powinno wygloadac. Tyle i az tyle ode mnie.

Panie Piotrze! Hasłem naszego forum jest różnorodność, tymczasem w każdej, powtarzam, w każdej sprawie domagamy się totalitarnego ujednolicenia. Jeżeli kolega z EU07.pl się skarży, że ludzie uciekają do TRS, to niech obniżą standardy do poziomu niższego niż w TRS – połowa TRS przyjedzie do EU07.pl. Bardzo proste!
Celem powinno byc zmuszenie adminow zeby konkurowaly roznej masci tworcy, zeby konkurowali, zeby przyciagnac nowych modelarzy, zeby przyciagnac nowych tworcow. Niestety widze ze na forum dominuje tendencja totalitarna, ze wszystko musi byc jednolite. Daltego sadze, ze MaSZyna EU07-424 musi byc zniszczona.  (Ale nie ja tego dokonam :-)).

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Nowy wątek z pretensjami
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Marca 2016, 09:09:11 »
Proszę o pozostawienie tego wątku by mi nikt nie zarzucił, że "no tak jak zwykle niewygodny temat, to go pozamiatał pod dywan przenosząc do ukrytego działu". Zostałem wezwany oficjalnie do tablicy, zatem proszę bardzo dyskutujmy. Nie jest to dla mnie żadne zaskoczenie, bo tego się spodziewałem. Wiedziałem, że jest to jedynie kwestia czasu i zaiste jestem złym człowiekiem, bo staram się robić coś wymiarowo. Czy ja to komuś narzucam? Bo co napisałem, że będą gnioty wyrzucane z paczki i już wielkie larmo? A może gdzieś w wytycznych jest zapis o wymiarowości co? Robienie na oko bardzo się mści i praktycznie od 0 powstaje kabina elfa niestety, dlatego postanowiłem, że będę w miarę swych możliwości robił to wymiarowo. Co tego co napisałeś o silniku to przypomnij sobie swój wątek sprzed paru lat jakim to wspaniałym twórcą zmian miałeś być i co  się okazało. Na pewno kuleją u nas scenerie i to jest coraz bardziej widoczne. Robię to co potrafię. Jeszcze do niedawana byłem przekonany, że jest inaczej do czasu zabaw przy uczeniu się tworzenia scenerii. Wcale się nie dziwię, że trwa to kilka lat i może suma sumarum bardzo zniechęcić. Zniechęca też to i z tego jest również znany, że tworząc modele liczysz się jedynie ze swoją wizją kompletnie nie zwracając na uwagi innych. Stałeś się znany z dziurawego taboru maestro. Między innymi dlatego do tej pory nie pojawił się push pull (bagatela org model maestro Igora składa się z ponad 600 submodeli. Mnie jedynie do tej pory udało się go odchudzić o jakieś 200) i inne twoje dzieła. A jak już są to zapewniam cię, że było z nimi sporo roboty by je ponaprawiać. Jesteś pewien, że do TD2 nie robią modeli szczegółowo? Masz przestarzałe info panie Igorze, bo robią. Teraz powróciłeś do frontu ficzery, bajery i bawisz się w cudotwórcę. Spoko próbuj działaj, ale wątpię byś dorównał Unity bez przepisywania silnika. Co do reszty tak to ja jestem ten główny winowajca spoko niech i tak będzie.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2016, 10:05:19 wysłana przez Pedrosiasty »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

sebastian82

  • Gość
Odp: Odp: Wagony serii E do testów – 408W
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Marca 2016, 00:31:30 »
Igor rozumiem Piotrka. W przypadku sracza był za krótki o 1,18m, drzwi mają 1,2m a miały ponad 1,5m (lub lepiej). Z tego co pamiętam był za niski o około 40cm a za szeroki o ponad 0.5m. Więc nie jest to czepianie się o 5cm. Nawet jak ktoś się machnie o 15 czy 20 cm przy robieniu modelu to ok, ale więcej to jest przesada. Jako granicę błędu przyjmijmy rozciąganie się miary 30m na taśmie, która z automatu już ma błąd w pomiarze. Co rozciągnięcie już wskazuje inny wymiar. To samo tyczy się mierzonych obiektów. Nie ma dwóch identycznych kibli czy loków. Zależy jak się w latach 60tych czy początek 90tych komuś blacha ustawiła i tak ją cheftnął (przyspawał). Skończcie chłopaki te dyskusje, bo to nie ma najmniejszego sensu.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2016, 10:10:37 wysłana przez sebastian82 »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Wymiarowość nowego taboru oraz dalszy los symulatora
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Marca 2016, 10:53:55 »
Watek zostal rozpoczety tutaj i wlasnie po to aby byl widoczny dla wszystkich, komuz mogloby zalezec na jego ukryciu? Tylko wiesz ja mowilem ogolnie do calej klasy ;), no ale skoro juz sie wyrwales do tej tablicy i czujesz sie winny... No wymysle kare...
Skoro juz przy tej tablicy stoisz, to prosze napisac 424 razy 'nie bede narzucal swojej ideologii innym deweloperom i zmuszal ich do rzeczy ograniczajacyh wolnosc impresji tworczej". Drogi Piotrze, nie widze w tobie zlego czlowieka i smutno mi bardzo z tego powodu ze tak to odebrales. Nie mniej kazdemu zdarza sie zbladzic, dlatego wlasnie ja tu jestem aby naprawic maszynowy swiat i oczyscic go ze zla wszelkiego. Wracajac do lat przeszlych, gdy to poraz ktorys podjalem sie przekazania swoich umiejetnosci programistycznych poprzez probe wdrozenia roznych ciekawych ficzerow do MaSZyny, musze przyznac z zalem ze przegralem wtedy. Przegralem ze soba i uwczesna GTK, jednak wtedy juz wiedzialem ze przyjda dobre czasy i  warto na nie czekac. Piotr, ponioslo Cie strasznie podczas gdy tylko rozchodzi sie o prawa jednostki do swobodnego decydowania o tym w jakim stanie jego produkt powinien ukazac sie. Ponioslo cie na tyle ze zapomniales o przecinkach w poscie i w ogole jakies literowki i nie skladnie to napisane... Piszesz ze nie licze sie z uwagami innych. Jak to? Przec co rusz staram sie nawiazac dialog na temat tego jak cos by mialo wygladac, pytam sie czy nie zapomnialem o czyms itp, ale niestety bez odpowiedzi, wiec
o wszystkim musze sam myslec od poczatku do konca. Tak, powrocilem bo tak sobie to zaplanowalem w kwietniu, ze gdy zrodla beda dostepne dla ogolu, wtedy bedzie sens jakiegos wspolzawodnictwa, bylem pewien ze wtedy tworczosc innych nie bedzie blokowana przez grupe trzymajaca wladze, z roznych topowodow. Tylko otwarcie dostepu do zrodel bylo warunkiem czy dalej bede w tej spolecznosci uczestniczyl. Jak na razie jestem zadowolony z tego co robie ale Ty niestety tego nie doceniles ;-). Hmmm... O ile dobrze pamietam, jescze w lisopadzie, grudniu dzienna ogladalnosc forum byla na poziomie 70 w porywach do 90 uzytkownikow. Moze to przypadek a moze faktycznie cos co zaczalem zadzialalo jak kulka sniegu bo teraz mamy 120 - 180. Nie wiem, nie mi to oceniac. Jednak jestem niemalze pewien ze gdyby nie rewitalizacja exe to forum by powoli umieralo. No coz moze za 20 lat bede jak walesa, ze to uratowalem MaSZyne przed upadkiem jak on europe przed komunizmem, a moze znajda na mnie teczki i opluja pomimo zaslug, a ja wtedy udam ze pada deszcz ;-). Zobaczymy. A tym czasem przemysl sprawe z tym jak odkrecic ten nieprzyjazny system publikacji modeli, w imie lepszego jutra i lepszej MaSZyny. Elo 424.