Autor Wątek:  Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.  (Przeczytany 9203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 131Terespol

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« dnia: 08 Marca 2016, 11:55:44 »
Witam.
Chcę stworzyć trasę Bydgoszcz - Terespol Pomorski z przedłużeniem do Świecia oraz Laskowic. Z Laskowic opcjonalnie do Grudziądza. Mam pytanie, czy gdybym położył same tory (stacje by były "puste", bo nie chce niczego zepsuć przy zwrotnicach) to czy ktoś byłby w stanie to potem dokończyć? Nie wiem czy zaczynać te tory robić, bo zwrotnic, tekstur oraz terenu nie umiem kłaść. Cały szlak 240 Terespol Pom. - Świecie Przechowo mogę zrobić ze zdjęcia, bo z cabviewiem będzie ciężko. (Tylko Terespol Pom. - podg. Konopat jest nagrane)
Pozdrawiam 131Terespol.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2016, 01:08:19 wysłana przez Pedrosiasty »

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marca 2016, 16:54:37 »
Hej. Nie chcę zniechęcać, ale ja 'robię' BDG - Kcynia (356)... od roku. 'Mam' dopiero tory. Tzn. wszystkie do poprawy. Bez zwrotnic, tekstur to się nawet nie zabieraj do tego, tj. nie tyle, że nie masz robić tej scenerii, ale najpierw się naucz podstaw, zapoznaj się jak są zrobione scenerie, naucz się chociaż podstaw grafiki 2 i 3D.
Powracając do Twojego pytania. Tak dałoby się 'wykończyć' (tzn. zrobić 95%...) taką scenerie. Musiałbyś tylko znaleźć chętną osobę. Tak, zgadłeś, nie ma tu takich :) Każdy robi to co umie i jest zajęty... dłubie, że tak powiem 'u siebie'. Jedyny plus jaki widzę to dostępność zdjęć z Twojej strony.
Według mnie lepiej wyjdzie dla Ciebie i Maszyny jak się podszkolisz, porobisz zdjęcia, pouczysz się robić grafikę (2/3D). Małe pytanie, ile godzin tygodniowo byłbyś w stanie poświęcić na tworzenie?
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline 131Terespol

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marca 2016, 19:01:08 »
Póki co korzystam tylko z filmów z filmów serii "Zrób sobie własną stację" z kanału "Odkrywca", (Jeszcze warto z tej serii korzystać? Poradniki pisemne ciężko mi "włożyć" do głowy) ale dopiero jestem na początku 3 odcinka.
Jestem poświecić do 2 godzin dziennie dla tworzenia na komputerze, bo w weekend robiłem to w 6 godzin, ale to już za dużo dla moich oczu...

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marca 2016, 19:19:55 »
Poradnik (według mnie) jest bardzo dobry, choć chyba niepełny (brak szycia poprzecznych). Tory (zwrotnice też :)) według niego ułożysz. Szlak 40km. zrobiłem w 3-4 dni, samą Bydgoszcz Główna z tydzień mi zajęła. Oczywiście potem czekały mnie z 2 miesiące poprawek ;) Pytanie co potem? Terenu/obiektów nikt (raczej) za Ciebie nie zrobi, więc będziesz musiał się tego i tak nauczyć (w większości z wątków na forum + filmiki z gimpa/ps'a; 3ds'a/blendera/sketchup'a). Propo 3ds'a: wersja edukacyjna (lub kupiona...) będzie konieczna do składania całej scenerii w całość.
Inną sprawą o którą mnie @Ra 'męczył' to skąd brać będziesz dane o wysokości terenu. Google earth i STRM są za mało dokładne, z NMT 100 też za dużo nie wyciągniesz. Można kupić dokładniejsze dane ale nie wiem jak to dokładnie wygląda. Można też robić z map topo/'na oko' ale  ucierpi na tym realizm.
Nadal polecam poćwiczyć na jakiś prostych 'domkach' które i tak się przydadzą, ale nie odradzam oczywiście.
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marca 2016, 19:59:34 »
Moje strony elegancko. Gdzies na dysku mam wiate z po bydg biel i punkt kontrolny bw2. Mam tez wiate z chmielnikow bydg i bahorcow ale to nie ten kierunek.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline 131Terespol

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marca 2016, 20:12:38 »
@carmel4a
To teraz się pogubiłem, sam rainsted do tworzenia scenerii wystarczy? Czy trzeba pobierać dodatkowe programy?
@EP08_015
To by można było wykorzystać, bo bym jeszcze planował położyć tory Maksymilianowo - Bydgoszcz Wschód Towarowa - Nowa Wieś Wielka, co bym wyłożył węzeł Bydgoski. (18 na odcinku Główna - Wschód, 131 do Głównej oraz 201 od Maksa do Nowej Wsi Wielkiej, a jak dobrze pamiętam ktoś chciał robić i chyba zrobił 131 na odcinku Inowrocław - Bydgoszcz Gł.) dlatego by może pod to podłączyć i by można było zrobić pociąg towarowy relacji Inowrocław - Terespol Pom., albo nawet do portów (Tory bym mógł wyłożyć, ale z teksturami będzie trudno, za mało pociągów i autobusów w tamte rejony...)

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marca 2016, 20:16:50 »
Tak daleko nie siegaj. Powoli i etapami. Zacznij od nowej wsi w strone bydg wschod przez pradocin/emilianowo. Około 23 km szlaku glownie w lesie. Dojedziesz do Bydg leśnej i masz odnoge w strone terespola albo na wprost na Glowna.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Marca 2016, 20:29:56 »
W rainstedzie zrobisz tory, nasypy, wykopy, poustawiasz semafory. Z tego co wiem można eksperymentalnie kłaść trakcję, nie znam się na tym. Więc nie, jeśli wprowadziłem Cię w błąd to sorry. Nie można w nim tworzyć terenu, a wstawianie budynków, itp. wygodniejsze jest w 3dsie, więc będziesz go potrzebować. Mogę Ci wysłać mój plik z torami do wglądu. Jeśli myślisz poważnie nad stworzeniem tej scenerii to można się połączyć na BDG Leśna. Mogę wysłać trochę starych materiałów z BGD Gł. Z drugiej strony jeśli masz zdjęcia starego dworca to podeślij :)
Jak pisał @EP08_015: nie przesadzaj, na razie połącz dwie stacje i zrób teren - dla wprawy.
PS: projekt z Inowrocławiem padł z 2-3 lata temu... i wątpię by był kontynuowany.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2016, 20:31:46 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Marca 2016, 20:39:41 »
No jakby się to udało to obiecuje ze swojej strony dolozenie wszelkich staran w testach. Mieszkam na podkarpaciu od 8 lat i nawet niewiecie jak mi tęskno w moje rodzinne strony. A wirtualna podróż sentymentalna pociągiem z Bydg Biel do Pradocina kibelkiem, sprawila by niezla frajde. Kto pamięta te polaczenia? 3 razy na dzien. Kibelek ruszal z Bydg Gl do Nowej wsi i z powrotem, przez Lesna, Bielawki, Wschod, Zolwin, Emilianowo (wtedy była tam jeszcze sygnalizacja ksztaltowa w jakiejś części stacji), Pradocin (jezdzilem tam nad jezioro, trzeba było lasem kawalek drogi isc) i Nowa Wies.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2016, 20:41:19 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline 131Terespol

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Marca 2016, 21:18:08 »
Akurat na początku myślałem o zrobieniu mapy Świecie Przechowo - Terespol Pom. - Laskowice, co by można było zrobić scenariusz ze zdawką, ale tą mapę co teraz mam to jeden wielki niewypał, ktoś wie jak je usunąć z tego edytora, aby mi się tam nie pokazywały?
@EP08_015, akurat mój wujek był maszynistą i tamtą trasą jeździł ;) Ostatnio tam rozkład udostępnił, z Nowej Wsi o 7:12, 14:52 oraz 19:15,a do Nowej Wsi z Bydgoszczy o 6:24 14:14 18:28
Póki co jeszcze się gubię na znalezieniu tego edytora, póki co spróbuje zrobić z tego poradnika "Zrób sobie własną stację" i na tym co ten użytkownik robił, wtedy będę się zabierał za poznawanie kolejnych części edytora i za robienie tej trasy, bo po waszej pomocy uznałem, że jak z tym co umiem to tak naprawdę będzie gdzieś 10% całej scenerii (tory można uznać za 90%, ale wykończenie jest najtrudniejsze) i wielkie gie z tego wyjdzie.
Na razie dziękuje za pomoc, jak macie jeszcze coś do napisanie to piszcie.

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marca 2016, 21:27:35 »
Pliki z edytora (zapisy tj. *.RSF) masz w Twój_folder_z_maszyną\rsfdata  Nie wiem czy nie jest ukryty (organizuj -> opcje folderów.. -> widok). Co ja tam wiem... ale według mnie tory to dopiero 5% Tory z prędkościami szlakowymi, przechyłkami, łukami, nachyleniem pionowym, niweletą to może 15-20%.
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marca 2016, 21:26:53 »
A Leśną jak będziecie robić to po staremu czy nowemu? Pamiętajcie że była kompletna przebudowa, tak samo jak Bydgoszcz Bielawy i Wschód.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Marca 2016, 05:59:55 »
Mozna prosic obie wersje bedzie mozna pozniej zrobic jakis scenariusz sprzed lat. Np tego osobowego do NWWlk includowanego z osobnych plikow.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Bydgoszcz - Terespol Pom. - Świecie/Laskowice Pom.
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Marca 2016, 14:35:31 »
Co do obu stacji korzystajcie póki jst na Google Maps :P