Autor Wątek:  Zielone wagony  (Przeczytany 6135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Timon2

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zielone wagony
« dnia: 16 Lutego 2016, 18:54:15 »
Witam! Mam takie pytanie. Czy ktoś się może orientuję czy jeżdżą jeszcze zielone dwójki i czerwone jedynki w składach pociągów? Bo PKP Intercity maluje je na swoje barwy i jest ich coraz mniej, a na stacji w Krakowie już dawno takich nie widziałem.

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lutego 2016, 19:17:24 »
http://rail.phototrans.eu/14,103772,23.html

Patrząc na zdjęcie, które jest w miarę aktualne jakaś szansa na trafie zielonego bądź czerwonego wagonu jest, ale raczej nikła.
Teraz powinno być aktualne.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2016, 20:42:57 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Timon2

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lutego 2016, 19:25:01 »
No właśnie szansa jest nikła :/ To zdjęcie jest z roku 2014, a i tam był tylko jeden taki wagon... Niestety, ale te wagony są teraz sukcesywnie malowane na barwy Intercity. A szkoda, bo w takim malowaniu (według mnie) dodawały takiego, pewnego klimatu starej kolei :)

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lutego 2016, 22:36:15 »
W sezonie letnim pewnie coś się uda jeszcze spotkać - wygrzebie się jakieś trupy z krzaków. :)

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lutego 2016, 00:42:35 »
A tabor Przewozów regionalnych?

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lutego 2016, 07:01:22 »
U mnie po Bydgoszczy codzień takie jeżdżą, mało bo mało ale zawsze.

Offline Timon2

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lutego 2016, 18:33:41 »
W Krakowie o wagony Przewozów Regionalnych to będzie problem, bo do Krakowa nie dojeżdża żaden interREGIO. Dawniej jeszcze Matejko śmigał, a teraz to już żaden (chyba).

guest23436

  • Gość
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lutego 2016, 19:40:04 »
Chciałbym oświadczyć, iż w całym kraju wycofane są połączenia InterRegio. Jedynie w województwie łódzkim zostały połączenia Łódź Kaliska - Warszawa Wschodnia, które dofinansowywane są przez Urząd Marszałkowski Woj. łódzkiego. A więc wagony PR jeżdżą na niektórych pociągach REGIO, np. R Kamieńczyk relacji. Poznań Główny - Szklarska Poręba Górna.
Zielone wagony jeszcze sporadycznie można spotkać, ale jak to Cesky napisał - w wakacje zawsze jest tego więcej, bo wyciągają "trupy" z krzaków.

Offline byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lutego 2016, 19:48:00 »
Czasami, ale to naprawdę rzadko można spotkać zielony wagon na jednym z pociągów Kraszewski/Skaryna

Offline Timon2

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lutego 2016, 20:44:18 »
Tylko, że w Krakowie, jeżeli jest REGIO to jeździ kibel.

guest23436

  • Gość
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lutego 2016, 20:54:22 »
No bo wy macie jelonki, pendolino, impulsy, flirty, EDyty, Bydgostie, Acatusy II, Acatusy Plusy itp.
Nie to co Łódź. Mamy tylko flirty ŁKA, IC, Darty, EN57AL i na tym się kończy. Sądzę, że nie ma co lamentować tylko cieszyć się tym co macie. To do Krakowa jeździ się na jelonki, Acatusy i kilka innych. Ewentualnie do Rzeszowa, ale to dalej. Lepszymi stacjami w Krakowie jest Płaszów, Prokocim i Łagiewniki, gdzie kiedyś złapałem mojego pierwszego jamnika. A jeszcze sporadycznie bywające u was Gamy, czy ED72A to rodzynki w parku taborowym polskich przewoźników. Jeśli brakuje wam koloru zielonego to polecam wybierzcie się na Prokocim i zróbcie fotki zielonym lokom. Wagoniki zielone, też się zdarzają, np. w poprzednie wakacje jechałem zielonym wagonikiem w składzie TLK Korsarz, który startował z Płaszowa, kiedy dojechał na Główny był już 10 minut opóźniony. No po prostu ROFTL Kolejowy.
To jest moje ostatnie zdanie w tym temacie.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Zielone wagony
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lutego 2016, 23:45:16 »
No w Krakowie Prokocimiu/Bieżanowie na torach odstawczych stoi sporo wagonów i loków - nawet sypialki na SUW-ach się marnują. :(