Autor Wątek:  Maszyna od niedawna się zacina.  (Przeczytany 5228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mati55

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna od niedawna się zacina.
« dnia: 24 Stycznia 2016, 23:28:05 »
Na laptopie używam tylko internetu i maszyny. Nie mam niezbędnych programów a od niedawna maszyna zacina się coraz bardziej. Może macie podobne problemy albo jakieś rady.
Mój laptop:
Procesor: Intel(R) Core i3-3110M   2,4 GHz
4 GB RAM
Karta graficzna: GeForceGT 740M

Offline Jeremi

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna od niedawna się zacina.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Stycznia 2016, 09:16:40 »
Może napisz coś więcej, jakiego exe używasz, o jaką scenerie chodzi, jakiego systemu używasz? Czy exe i sceneria używane kiedyś jest tym samym do czego porównujesz aktualny stan? Czy coś zmieniałeś? Jeżeli warunki są te same co kiedyś, to znaczy, że coś w tle zajmuje mocno zasoby procesora, (antywirus, inne programy, śmietnik w systemie po tym czasie), może zmieniłeś rozdzielczość. Jeżeli zmieniłeś exe, używasz innej scenerii, to może być coś z tymi rzeczami. Z takim komputerem raczej nie powinieneś mieć problemów z płynnością. Ale bez większej informacji koledzy mogą sobie zgadywać.
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2016, 09:18:31 wysłana przez Jeremi »

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Maszyna od niedawna się zacina.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Stycznia 2016, 11:10:32 »
Może laptop Ci się przegrzewa i przez to spada wydajność. Jeżeli umiesz to zrobić to rozkręć i przeczyść, jeśli nie to oddaj do jakiegoś serwisu. :)

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Maszyna od niedawna się zacina.
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Stycznia 2016, 20:25:33 »
Tak samo miałem na stacjonarnym sprzęcie. Tak jak kolega wyżej napisał, w tym przypadku odkurzenie bebechów pomogło. Dodatkowo zalecił bym, jeśli to możliwe, przesmarowanie pastą termoprzewodzącą (nie pamiętam które to miejsca).

Offline mati55

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna od niedawna się zacina.
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Stycznia 2016, 22:06:01 »
Dzięki za pomoc. Przeczyściłem trochę laptopa i wyłączyłem opcję Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt". Choć pojawił mi się problem gdy jadę nocne scenariusze to niebo nagle się rozświetla chwile jest dobrze potem znów chwila jakby było jasno i pojawiają mi się jakby to nazwać takie " ściany " nic nie widać co jest przede mną.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Maszyna od niedawna się zacina.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Stycznia 2016, 03:34:13 »
Jeżeli masz takie "objawy" jak na screenie, czyli jasne obszary w czasie nocy i "ściany" w niektórych miejscach, to odhacz w starterze Rainstead opcję "Wyświetlanie VBO". U mnie tak właśnie jest, że ta opcja zaznaczona na większości map (co ciekawe z wyjątkiem drawinowa i bałtyku chyba) powoduje "napromieniowanie" niektórych obszarów w czasie nocy. W dzień za to nie ma problemów.
.

Offline mati55

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna od niedawna się zacina.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Stycznia 2016, 15:37:39 »
Eisenmann dziękuje Ci już wszystko ładnie śmiga.

Zamykam.
Benek
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2016, 15:53:46 wysłana przez Benek »