Autor Wątek:  Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!  (Przeczytany 871421 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #750 dnia: 09 Lutego 2017, 17:09:06 »
Ale wywalenie do windowsa  to raczej nie wina scenerii. Oczywiście jeździłem na exe_next4.
To moze byc ten sam blad z logowaniem eventow, ktory jest usuniety w nowym .exe -- zobacz, czy wywali cie jesli kompletnie wylaczysz logowanie, tak konsole jak i do pliku.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #751 dnia: 09 Lutego 2017, 18:27:25 »
Skład EU07-113, w rozkładzie odjazd 19:03, rzeczywisty odjazd z Kaliskiego otrzymałem o 20:21. Rozkład nr 16105 Łódź Kaliska -Wrocław.

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Kaliska
« Odpowiedź #752 dnia: 09 Lutego 2017, 18:53:12 »
Spisałem godziny odjazdów pociągów, jeśli ktoś nie chce długo czekać na zielone, czas w scenerii rozpoczyna się o 18:13.
ET42-24  18:26

Uruchomiłem przed chwilą właśnie tę misję i jest godzina 18.30 i ani widu ani słychu S2 :)
Exe_next4

Edit:
Uruchomiłem raz jeszcze i wyjazd dostałem dobrze.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2017, 19:18:09 wysłana przez ic_kolobrzeg »
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #753 dnia: 09 Lutego 2017, 20:43:51 »
Skład EU07-113, w rozkładzie odjazd 19:03, rzeczywisty odjazd z Kaliskiego otrzymałem o 20:21. Rozkład nr 16105 Łódź Kaliska -Wrocław.
Dojechałem do Ostrowa o 22:30 maszynoweo czasu, wszystkie składy poprawnie dotarły do celu. Tym razem exe z paczki całościowej.
Niewątpliwe do przepisania rozkład.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #754 dnia: 09 Lutego 2017, 21:51:40 »
No ja ten rozkład przepisałem. Koledzy żeby to jasno zrozumieć, to logowanie eventow w logu wywalalo symka do windy?
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2017, 21:55:34 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #755 dnia: 10 Lutego 2017, 15:18:26 »
Chłopaki na razie nie odpalajcie słuzby na ET42 z cysternami z ŁOB na OW. ET22 z bipami powoduje często problem po drodze, rusza z pod W4 bez podania kiermana i zatrzymuje sie pod wyjazdowym i kupa. Nie wiem póki co dlaczego on tak robi.
I druga sprawa prawie wszystkie poc towarowe maja podawane wyjazdy ze stacji początkowych z losowymi opóźnieniami. Np wspomniany powyżej ET42-024 (oidp) ma aż do 6000 sekund losowo wybieranego opzonienia.
Łukasz Jachimek

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #756 dnia: 10 Lutego 2017, 15:22:54 »
Chłopaki na razie nie odpalajcie słuzby na ET42 z cysternami z ŁOB na OW. ET22 z bipami powoduje często problem po drodze, rusza z pod W4 bez podania kiermana i zatrzymuje sie pod wyjazdowym i kupa. Nie wiem póki co dlaczego on tak robi.
Ten ET22 pod kontrola AI ma dosc duze klopoty by zmiescic sie w rozkladzie (tak 10-15 minut opoznienia nazbierane do ~polowy trasy), wiec moze AI zaczyna sie spieszyc I wyczynia glupoty? Nie zaszkodziloby chyba dorzucenie tam 1-2 minut luzu na przystanek.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #757 dnia: 10 Lutego 2017, 15:27:51 »
Spróbuję.
Łukasz Jachimek

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #758 dnia: 10 Lutego 2017, 15:28:24 »
Zmiana zachowania ai przy opóźnieniu była wyłączona do 482.
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #759 dnia: 10 Lutego 2017, 15:37:04 »
To moze wylaczmy te losowosc. Jesli ma powodowac problemy.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #760 dnia: 10 Lutego 2017, 15:39:58 »
Pozdze zauwazylem ze bipy jak i bohuny kiepsko hamuja. Ai czasem daje w nagle. Daj bonanzy i juz bedzie inaczej jechac. Niewiem dlaczego tez tak sie dzieje ale pietrusami od zawsze zle mi sie jezdzilo.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #761 dnia: 10 Lutego 2017, 15:52:43 »
Włodek, może trzeba się przyzwyczaić do odmiennego zachowania hamulca w różnych wagonach. Natomiast przychylam się do wyłączenia wszelkiej losowości w scenariuszach, mamy za mało stabilne exe, aby pozwalać sobie na próby wprowadzenia takiego rozwiązania.
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2017, 18:42:06 wysłana przez Sawi »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #762 dnia: 10 Lutego 2017, 15:55:26 »
Krzysiu tak zgadzam sie ale powiedz to mechanizmowi ai. Ja se poradze. Ale ai najwyrazniej nie bardzo. W calkowie jakos ta sp jezdzi z bipami chociaz w paszkach bywa zmiennie z hamowaniem. Ai niewie jak bedzie przebiegalo hamowanie. My robimy kontrolne i wiemy jak sklad hamuje natomiast ai nie robi tego i nie zapamietuje sposobu hamowania.
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2017, 16:00:04 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline danielek

  • Wiadomości: 271
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #763 dnia: 10 Lutego 2017, 23:16:10 »
Postanowiłem przejechać osobowym 52106, zamieniłem ET22 na EN71 i pojawił się problem za Kolumną, wywaliło napięcie w sieci i koniec, później opadły patyki i nie można ich podnieść. Po pewnym czasie misję i tak wywaliło -  log w załączeniu.
Jazda na exe EU07_next4, Odznaczone łamanie pantografu i zasilanie pod siecią.
Miłośnik stonek i siódemek :)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #764 dnia: 10 Lutego 2017, 23:37:24 »
Nie wiem po co zamieniałeś tego byka na EZT. Przejrzałem log, nawciskałeś się różnych kombinacji i nic nie poradziłeś. Proponuje następnym razem wcisnąć [shift] +[Q], włączy się auto pilot, który powinien wyprowadzić Cię z kłopotu. Powrót do sterowania z klawiatury to wciśnięcie [Q] Możesz jeździć na exe z paczki całościowej.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #765 dnia: 11 Lutego 2017, 01:11:40 »
Kaliska zaliczona. Osobowy z LK do OW. Exe c++.  Zaraz za Ociazem otwarty przejazd.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #766 dnia: 11 Lutego 2017, 19:45:51 »
28466 -4877 wskaźnik podniesienia pługu mocno w skrajni. Aż mi przez kabinę przeszedł.
Mój kanał youtube

Offline matheo88

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #767 dnia: 14 Lutego 2017, 21:18:44 »
Witam serdecznie

Nie doczytałem w tym wątku odpowiedzi na moje wątpliwości, więc uprzejmie chciałbym zapytać:
- odpalam sobie przez rainsted scenerię Kaliska. Jechałem Włókniarzem do Łodzi. Niestety na wyjeździe z Sieradza nie podano wyjazdu (około 10 min), zatem ruszyłem. Po drodze jeden z przejazdów był zamknięty, więc najprawdopodobniej wszystko było ok, następnie zatrzymano mnie przed wjazdowym do Zduńskiej Woli, no i tu koniec - jeżeli ktoś miał podobną sytuację prosiłbym o info.
- dodatkowo chciałbym zapytać co to znaczy uruchomić scenerię przez eu07.next4? Taki plik znajduje się po wypakowaniu paczki, próbowałem przeciągnopść plik kaliska.cng na aplikację 07.next4, ale uruchamia się tor doświadczalny. Czy muszę coś dodatkowo zrobić, czy wystarczy odpalić scenerię z rainsted'a?
- jeżeli sceneria jest ulepszana to mogę zaoferować foty na tekstury z okolic Kalisza i Ostrowa (bo stamtąd pochodzę), co prawda nie mieszkam, ale jak tylko zrobi się ciepło, to mój Tata wsiada na rower i objeżdża szlak bardzo często.

Dzięki z góry za pomoc.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #768 dnia: 14 Lutego 2017, 21:26:54 »
Odpalasz przez Rainsted scenerię zaznaczając do użycia exe_next4. Opcja wyboru exe jest widoczna po prawej stronie konsoli Rainsted w zakładce ustawienia. Po zaznaczeniu który plik exe ma być użyty i wyborze pociągu do jazdy, naciskasz uruchom. O błędzie trudno mi się wypowiedzieć, u mnie nie jest powtarzalny, być może czekasz długo aż w Zduńskiej Woli zjedzie na bok towarowy. Dla sprawdzenia, wychodzisz z kabiny F4 i lecisz kamerą przed siebie obserwując co dzieje się na szlaku.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2017, 21:29:30 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #769 dnia: 14 Lutego 2017, 21:34:41 »
. Niestety na wyjeździe z Sieradza nie podano wyjazdu (około 10 min), zatem ruszyłem. Po drodze jeden z przejazdów był zamknięty, więc najprawdopodobniej wszystko było ok, następnie zatrzymano mnie przed wjazdowym do Zduńskiej Woli, no i tu koniec -
- dodatkowo chciałbym zapytać co to znaczy uruchomić scenerię przez eu07.next4?
- jeżeli sceneria jest ulepszana to mogę zaoferować foty na tekstury z okolic Kalisza i Ostrowa (bo stamtąd pochodzę),

Przezynanie S1 i jazda nie przepisowa do niczego cie nie doprowadzi. Maszyna to nie Mechanik EN57 gdzie mozna sobie bezkarnie przejezdzac przez S1. Stal w Sieradzu sklad towarowy w kierunku Lodzi?
 
Co do next4 to w rainsted jest mozliwosc wyboru po prawej stronie jakim exe chcemy uruchomic symulacje i tam sie to robi.

Z OW potrzebyje zdjecia tycg duzych tablic peronowycg z kazdego peronu.
Łukasz Jachimek

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #770 dnia: 14 Lutego 2017, 22:12:03 »
Najlepsza sceneria w Maszynie, gratuluje autorowi.
Formuła 1 Wymiata.

Offline matheo88

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #771 dnia: 14 Lutego 2017, 22:31:28 »
Co do sytuacji z Sieradza to nie pamiętam czy był towarowy. Na pewno osobówka na OW wyjeżdżała. Jeszcze raz się przejae i ewentualnie dam znać co i jak. Jak tylko ktoś ode mnie będzie w OW to podrzucę fotki tablic (o ile jeszcze zostały), bo tam spory remont zrobili. Swoją drogą widzę że brakuje trochę tekstur (np. dach na stacjach w Nowych Skalmierzycach czy w Kaliszu). Jeśli to nie efekt jakiegoś błędu, a braku tekstur to też się mogę postarać o fotki. Dzięki za pomoc. Aha, sceneria super :D.

Jeszcze pytanie do Autorów - czy planujecie wprowadzanie nowych rozkładów?? Miło by było powspominać stare czasy np. na nocnym pociągu Bohemia z Pragi do Warszawy przez OW i Łódź Kaliską ;).


Offline pinokio

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #772 dnia: 14 Lutego 2017, 23:42:42 »
Na exe c++170212 nie rusza u mnie ET42 z Dionizowa i z Olechowa, pomimo podania S2. Jeśli zmienimy lokomotywy na inną serie składy ruszają.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2017, 23:45:04 wysłana przez Sawi »
Miejsce pracy: FH14 500

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #773 dnia: 14 Lutego 2017, 23:55:31 »
Nie potwierdzam. Gdybys watek doczytal, to ruch tych skladow jest losowy a roznica odjazdu moze byc az 120 minut. Exe nie ma nic z tym wspolnego. Jutro oczywiscie to sprawdze, bo piszesz ze byl podany wyjazd. Exe z 12 stego, nie jest ostatnie.
ED:
Odpaliłem kaliską dla obserwacji ET42 z Olechowa. Oczywiście nie ma sensu sprawdzanie tego na ++170212, dostępne jest już 170214.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2017, 09:57:19 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline pinokio

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 43
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #774 dnia: 15 Lutego 2017, 10:56:51 »
Na ++170214 tez nie rusza ET42. @Krzysiek626 najszybciej sprawdzisz ruska który rusza z Dionizowa, o 18:18 ma podany semafor, luzuje pociąg i dalej stoi. A wątek przeczytałem i wiem że pociągi mają losowe opóźnienia, co nie zmienia faktu, że po podaniu semafora powinien ruszyć, ale może tak tylko u mnie się dzieje,daj znać jak sprawdzisz.
Miejsce pracy: FH14 500

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #775 dnia: 15 Lutego 2017, 11:47:34 »
W debugu jest wyświetlany kod statusu ai. Ten ciąg małych/dużych znaków w trzecim wersie po lewej. Jest gdzieś dokumentacja do tego, czy trzeba by z kodu rozszyfrować ich znaczenie?
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #776 dnia: 15 Lutego 2017, 11:58:05 »
Ciekawa sprawa, ET42 startuje u mnie z Olechowa. Tym razem o 18:52. W załączniku widać wyświetlanie parametrów loka, konsole exe i rozkład jazdy. Zabieram się za ten w Dionizowie. @Pinokio, jeśli masz błąd, to nie wynika on z exe, skoro u mnie jest ok.

ED:
Wygląda na to, że ET42 z Dionizowa nie zawsze rusza spod semafora. W załączniku obrazek ze stanem loka i konsolą i log. Wystarczy jednak ruszyć nastawnik kierunku, lub na moment wyłączyć AI i skład pięknie odjeżdża sam w trasę. Mam jeszcze jedną rzecz do sprawdzenia, ale to wieczorem.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2017, 13:42:09 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #777 dnia: 15 Lutego 2017, 14:06:53 »
Z tego co zauwazylem, to zachowanie moze miec cos wspolnego z tym, jak robiona jest aktywacja AI dla skladu. Tzn kiedy w .exe byla zmiana, ze AI zawsze przeprowadzalo rozruch itp bez wzgledu na rozkaz, to te sklady jezdzily. Ale po przywroceniu standardowego zachowania (zeby wyeliminowac odczepianie itp) przestaly. Nie wiem czy zrobi to jakas roznice, ale sprobuj dac pare sekund opoznienia przed wyslaniem polecen dla tych skladow. Tzn niech startuja z waiting_for_orders zamiast prepare_engine itp -- z tego co widze np et42-021 zaczyna z prepare_engine, przechodzi do shunt i stoi w tym trybie pod czerwonym swiatlem, a jak dostaje zielone i przechodzi w obey_train to czasem sobie rusza, a czasem nie.
(trzeba bedzie zajrzec do kodu dlaczego, ale to juz swoja droga)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #778 dnia: 15 Lutego 2017, 15:03:50 »
Potwierdzam zgłoszenie pinokia, ale tylko do składu z Dionizowa, ta z Olechowa nie robi u mnieproblemu. AI aktywuje lokomotywę, uruchamia sprężarkę zaciąga hamulec pomocniczy i czeka. Dostaje wyjazd, poprawne skanowanie sem info i ... nic się nie dzieje. Na exe z PC jest jak trzeba. Z tego co pisał pinokio zmiana loka pomaga, czy to jest jakaś wskazówka?

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Kaliska - sceneria do pobrania w pierwszym poście!
« Odpowiedź #779 dnia: 15 Lutego 2017, 15:12:08 »
Z tego co pisał pinokio zmiana loka pomaga, czy to jest jakaś wskazówka?
Bez zagladniecia gdzie trzeba, to nie wiem :)  Przy okazji tej poprawnosci skanowania, czy po zapaleniu zielonego predkosc Vd wyswietlana pod klawiszem F2 jest rowna 0, czy jakas inna?