Autor Wątek:  "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego  (Przeczytany 5805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
"MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« dnia: 09 Lipca 2023, 02:28:24 »
WARSZTAT KOSZOWEGO

Wstęp:
Cześć, w tym wątku będę starał się przedstawiać swoje własne projekty nad którymi pracuję w wolnej chwili.
Co prawda nie są to pojazdy szynowe a jedynie drobnostki urozmaicające symkowe szlaki. ;-)
Pragnę z miejsca podziękować pozostałym i aktywnym twórcom, także tym nowym. Wykonujecie kawał świetnej roboty.

Projekty:
Sztandarowym projektem na ten moment jest model dynamiczny i statyczny autobusu miejskiego Scania CN270UB/CN280UB Omnicity (głównie w barwach MZK Koszalin oraz w kilku wariantach z reklamami, bonusowo jedna tekstura Scani z pozostałościami po malaturze PKM Jaworzno). Pojazd ten znajduje się w teście dodatków i czeka na wdrożenie ważnych poprawek.

Na warsztacie ponadto mam dwa inne autobusy: MAN NL222 I DAB 12-1200B, również w barwach z Koszalina.
Najbliżej wydania jest jednak MAN, prawdopodobnie początkowo w formie statycznej. Duńczyk od niedawna jest w trakcie mapowania i zyskuje dopiero blask. Nigdy nie wiadomo, czy tekstura utrzyma swój kształt, czy coś przy okazji zmienię. :-)

Nie wspomniałem także o autobusie Scania CN280UB Citywide. Gdzieś tam leży modelik i czeka na lepsze czasy, co z tego wyjdzie? Czas pokaże...

Na teście dodatków ponadto znajdują się między innymi: słup przystankowy, świeże bilbordy, wagon węglarka CSD/E oraz paczka repaintów do symkowego MANa NL293.

Poniżej zamieszczam zdjęcia kilku modeli, nad którymi pracuję:
« Ostatnia zmiana: 09 Lipca 2023, 02:56:47 wysłana przez koszowy »

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipca 2023, 15:18:51 »
Ciąg dalszy posta, potraktuję go jako informator..

Porównanie skórki z reklamą lotto przed i po przeróbkach. Jest także "prowizoryczne" światełko z tyłu! Ach zapomniałbym, to szare na mordce to szpachla!!
PS. pozwolę sobie zamieścić pytania. Czy ktoś ma w planach dostosowanie jelczo-starów (bodajże to był konwert z Trainza) do poruszania się po drodze? Czy mogę śmiało przerobić wersję statyczną na pogotowie techniczne, jeśli bym miał taką ochotę? Jest to tylko przykład i nie wykluczam możliwości zrobienia tego tworu, gdyby naszła mnie chęć.

Odkryłem przed chwilą model samochodu Opel Sintra, który wykonałem niedawno. Na razie nie planuję go dostosowywać do symulatora, dlatego wysyłam same zdjęcia bryły nadwozia.

Enelka dostała reflection. Zostały lustereczka, drobne poprawki w mapowaniu (widać przechylenia) i jako statyk model już gotowy. Niewykluczone, że dopchnę także przeguba NG312 (także sporo brakuje do finiszu). Mam do tychże manów przyznam się szczerze sentyment i chciałbym aby w przyszłości stały się jedną z części otoczenia miejskiego symkowych scenerii. Nie chciałbym, aby autobusy, które robię były uniwersalne, wolę by posiadały także tekstury z początku wprowadzenia ich do ruchu, by na przykład pokrywały się z czasem danego scenariusza

Idealne MZK nie ist...

Rok 2002, pętla na ówczesnego Oskara Langego. :)
« Ostatnia zmiana: 12 Lipca 2023, 17:24:32 wysłana przez koszowy »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6049
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2039
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipca 2023, 19:59:50 »
Jak masz chęć to możesz ożywić i te wojskowe.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipca 2023, 04:58:27 »
Nie wiem, czy dostosuję jelcze do poruszania się. Pytanie było konkretnie o zrobieniu przeze mnie nowych statyków, bo nie wykluczam zrobienia kiedyś kilku modyfikacji (w tym tej PKP, którą mi podesłałeś na priv) :).
A teraz nowości z placu boju:
Jak mogliście zauważyć w poprzednim moim poście, powstaje także przegubowa NG312. Model jest aktualnie na takim samym etapie co NL222, czyli dostosowanie reflectionmap, poprawki tekstur i mapowania oraz w ciągu dalszym nie posiada on lusterek. Z kolei jeśli chodzi o Scanie, to na chwilę obecną w pełni gotowy jest wariant CN280UB. Po pomyślnie wykonanej pracy przy ruchomej wersji CN270UB przystąpię do okrojenia modelu, czyli usunięciu freespotów (światełek) etc., który będzie jako model statyczny.

A co słychać u DABA? Ma się dobrze, model sam w sobie jest dość prosty i jak na standardy symkowe wystarczający, ale z teksturami już tak kolorowo nie jest. Uprzedzam, że jak każdy model, który robię przejdzie jeszcze szereg modyfikacji i poprawek!
Załączam zdjęcie dwóch pojazdów, dojdą jeszcze ze dwie tekstury (nr taborowy 1144 - ten zmontowany w Koszalinie, będzie w dwóch wariantach). Generalnie historia tych autobusów jest ciekawa tym bardziej, że moje miasto jest poniekąd związane z modelem 1200B, który był montowany w zajezdni w 1995 roku. W pełni powstało 11 sztuk.

A co powiecie na taką scanie? ;-)
Jest to ex. Jaworzanka, aktualnie jedyna bez reklam na bokach.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipca 2023, 14:51:06 wysłana przez koszowy »

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lipca 2023, 00:57:49 »
Aby nie było, że omni olałem i robię co innego. Można by rzec, że modele dla obu wariantów są gotowe. Zostały ewentualne drobne poprawki tekstur i mogę pchnąć na test wreszcie tą paczkę zbiorczą. Statyki myślę pojawią się w dodatku związanym z ogólnie statycznymi modelami pojazdów, wygodniej mi po prostu będzie wrzucić scanie z równolegle tworzonymi manami.

Na dole bonusowo model 15 metrowej OmniLink z myślą o pojazdach firmy "Ramzes Wodnica", które rzeczywiście istnieją, ba jeżdżą liniowo do Ustki, więc nie jest to moja własna wariacja. Nie zamierzam jej kończyć na już "byle była", jedynie uwzględniłem ją w grafice jako ciekawostkę.

Tak więc, pora zakończyć dominację starych jelczy m121m z początków maszyny.

A tak drodzy czytelnicy ewoluował model scani. Zrobienie kilku prostych modeli autobusów z Koszalina jest moim marzeniem i celem, do którego dążę. Po prostu cenię sobie otoczenie.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipca 2023, 19:24:57 wysłana przez koszowy »

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipca 2023, 21:19:54 »
Zostało mini do lotto i model będzie gotowy.
PS. Czy znalazłby się chętny na wymodelowanie wiaty przystankowej? Mogę dostarczyć zdjęcia.

Offline M79r

  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipca 2023, 23:49:52 »
Apropos wiaty miałbym coś takiego w formacie OBJ. Przystanek PRL. Ale to tak zrobione na szybko. Ewentualnie przydał by się ktoś do konwertowania tego na maszynowe pliki, bo ja nie mam czym.

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipca 2023, 00:00:47 »
Wygląda ciekawie. Wydaje mi się, że podobny model gdzieś widziałem w okolicy.

Tak swoją drogą. Szukałem, szukałem i się naszukałem tych zdjęć. Przy okazji znalazłem fotki na dekoracje miejskie. Coś tam wyskrobałem, może będzie ich więcej. Przyjmę sugestie porady.

Sarzyna (taki żarcik z awatarem) (kto wie, ten wie) melduje, że za jakiś czas zabierze się za Citywide. Zdjęcia są, enelki na ukończeniu to sobie można pozwolić. Ponadto złapałem taki autokar, także obcykany i zapisany na kiedyś. Nie samą KM żyć musi symek. W bonusie rzut na Omnicity i widoczny obok niej słupek, który wylądował na repozytorium. ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2024, 13:26:03 wysłana przez koszowy »

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipca 2023, 17:37:32 »
Dorobiłem kolejne obiekty. Rozważam zrobienie jeszcze dwóch słupków przystankowych oraz kilku dodatków do dekoracji miast i stacji kolejowych. A to wszystko na odgrzanych zdjęciach z wątku (pamiętny huawei) + nowych robionych innym telefonem.

W najbliższym czasie pokończę te obiekty + poprawię błędy. :)

Co do autobusów, zastój.

PS. Nie robię z MaSzyny OMSI, wręcz przeciwnie. Dbam o sektor miejski.
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2024, 09:58:18 wysłana przez koszowy »

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Sierpnia 2023, 17:05:39 »
Na ten moment pracuję nad:
-poprawki CSD/E *w postach są adnotacje, że projekty nie będą kontynuwane
-poprawki dwóch modeli statycznych wrzuconych do testu *jak wyżej
-doprowadzenie do ładu MANów NL222/NG312 (każdy model po dwie tex) *nieaktualne

Na szlify i ukończenie czekają ponadto:
-DAB 1200B (dwa modele, jeden wariant montowany w Koszalinie, a drugi z innym przodem; drobna zmiana w ułożeniu świateł wymagająca nowego wariantu modelu) *projekt zawieszony


Znalezione NIEDOKOŃCZONE tekstury, wysyłam ich grafiki do popatrzenia :)))
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2024, 21:47:03 wysłana przez koszowy »

Offline Maciek Kolejarz

  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 106
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Marca 2024, 06:26:31 »
Dokończ je.... Inaczej sam podejdę na Gnieźnieńską... :p

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 497
  • MZK Koszalin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 372
Odp: "MaSzynowy Zakład Komunikacji" - dodatki Koszowego
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marca 2024, 10:20:01 »
Zapraszam, ale nie wiem czy mnie tam znajdziesz :)
Poza tym do focenia pod modele preferuje Bukowe i Wąwozową.