Autor Wątek:  Całkowo v2.0 - wersja beta do testów  (Przeczytany 65663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mareczek

• Deweloper
    • http://mareczek.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 50
Odp: Całkowo v2.0 - wersja beta do testów
« Odpowiedź #300 dnia: 07 Marca 2019, 21:37:12 »
Misja wegiel_noc. Wjechałem do Macierzewa i koniec. Fiat z osobowym nie dostaje wjazdu na stację. Poleciałem na drugą linię a tam SU46 stoi na torach technicznych mimo podanego semafora. Zrzut i logi w załączeniu.

Offline Siecool

• Deweloper
  • Otrzymane polubienia: 86
« Odpowiedź #301 dnia: 07 Marca 2019, 22:08:25 »
Jakiś problem w exe, na wersji exe z PC19_01 datowanej na 20.01 odjeżdża. Na kolejnym exe, jakie mam, tj. z 12.02 już nie rusza. W kolejnych wersjach ten stan się utrzymuje.

W załączeniu misja, na jakiej testowałem. Wsiadamy do SU45, naciskamy Ctrl+3, aby przenieść się do Macierzewa, znajdujemy nasz felerny pociąg i naciskamy SHIFT+1, aby podać mu wyjazd. A potem przybywa @tmj na białym koniu i tłumaczy, w czym problem ;)

Offline tmj

• Deweloper
  • Otrzymane polubienia: 1114
« Odpowiedź #302 dnia: 08 Marca 2019, 04:10:30 »
Ten SU-46 to pociag pasazerski, ktory zaczyna jazde na czyms co udaje peron stacji Dabrowice. Stacja Dabrowice jest wymieniona w rozkladzie SU-46 jako przystanek, wiec AI poslusznie stoi i czeka az zapakuja sie do pociagu wszyscy chetni pasazerowie. A ci sie nie zaladuja nigdy, bo W4 ma wpisane ze nie ma zadnej krawedzi peronowej, z ktorej mozna by wskoczyc sobie do wagonu. No i powstaje glupia sytuacja, ktora nie miala miejsca wczesniej bo wtedy AI nie bardzo przejmowala sie czy zaladunek juz sie skonczyl, czy jeszcze nie ;>

(tego typu postoj mozna zweryfikowac na zakladce Vehicle AI panelu f12 -- pod biezacym poleceniem podawany jest czas postoju ktory musi uplynac zanim AI zacznie kontynuowac swoja prace. Jesli czas ten pozostaje na stalym poziomie to z reguly jest to z powodu jakiegos bledu przy zmianie stanu zaladunku)

Dam na przyszlosc poprawke by w sytuacji braku krawedzi peronowych zaladunek byl anulowany, bo prawdopodobnie nie jest to jedyny scenariusz w ktorym cos takiego teraz wyskoczy.

Offline jageer

• Zasłużony dla Symulatora
  • Jak Sz to tylko na Tm....
  • Otrzymane polubienia: 15
« Odpowiedź #303 dnia: 08 Marca 2019, 18:28:54 »
Manewrowa przejechana moje uwagi: przy wypychaniu składów z wyciągowego na grupę w połowie składu wygasza się tarcza ..... Przy jazdach manewrowych powinna się wygasić gdy ostatni wagon / lokomotywa minie tarcze i zajmie 1 odcinek za tarcza.....

Co do samego sposobu - dla mnie wzorcem, są manewry na Sandomierzu. Jazdy na krótko, nie od tarczy do tarczy - co jest normą przy dużej ilości manewrów, żeby się wyrobić.... No i radio, fajnie by było wiedzieć z niego co robimy zamiast czytać poradnik :)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...