Autor Wątek:  Ratowanie MaSZyny, implementacja ficzerow od Q do głównej gałęzi, lifting exe  (Przeczytany 301370 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Kolejny apdaejt - dochodzi mistyczny zoom i mam nadzieje poprawka na odpalanie modeli dwuklikiem - potrafilo obcinac sciezke z polecenia.

http://eu07.es/EXETEST/EU07-271215-1.rar


sebastian82

  • Gość
Dobra Ludziska. Powiem tak:
Ja tłukę modele do symka. W sumie co z tego, jak nie mam materiału na tex!!!!!!!!!!!!!
"Bolączką symka jest to, że większość osób z forum czeka na gotowe. Nad nowymi projektami pracuje garstka osób. Tak nie może być!!!!!!! Sam zasuwam po szlaku co by zdobyć materiały foto i oraz wymiary z l276. Igor przyklaskuję każdej inicjatywie dotyczącej rozwoju symulatora. Mam w zanadrzu kilka projektów: trakcja,SA132, SA133, SA134, SA135, SA136, SA139, class66, koparka na wagonie 411s, EDK300, tramwaje z Wrocka, 411s, PWM15. WM15A/P, PS.300, WM15M.00, działającą sygnalizację świetlną dla autek ludzi i bimbajów oraz wiele innych projektów). Więcej info w tym wątku znajdziecie: http://eu07.pl/forum/index.php?topic=26712.new#new oraz innych zamkniętych wątkach. Czego "Nam" potrzeba do rozwoju to ludzi dostarczających foty i wymiary wszystkiego co ich otacza. Przyda się również osoba do klejenia tex lub potrafiąca mnie nauczyć tej czarnej magii i szamanienia z fotami.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2015, 16:20:41 wysłana przez sebastian82 »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Kolejny apdejt - w  poprzednim jednak blad z obcinaniem sciezki (nie u wszystkich) byl nadal

http://eu07.es/EXETEST/EU07-271215-2.rar

Prosba do posiadaczy WIndows 8, 8.1, 10: Potrzebuje przetestowania podgladu modelu z polecenia w skrocie i poprzez dwuklik na model.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2015, 15:48:37 wysłana przez queuedEU »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Sebastiano warto się zastanowić dlaczego rzesze ludzi tworzy dla trainza czyli symulatora kolejki i makiety zamiast dla maszyny która pod względem fizyki pojazdów i ich obsługi wyprzedza wszystkie inne rodzaje symulacji dostępnych na rynku. Dawno pod względem otoczenia byśmy byli w stanie wyprzedzić innych gdyby wszyscy ci ludzie pracowali dla nas. Jednak z jakiegoś powodu tak nie jest przez co my stoimy w miejscu a ich niby symulator posiada już lekko kilka tysięcy różnych dodatków zwłaszcza otoczenia.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2015, 16:09:31 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Gdyby byl edytor - tyle w temacie

sebastian82

  • Gość
Mnie też to wkurza, że inni mogą a my nie potrafimy dojść do ładu. Sam ganiam za materiałami, tworze tabor, trakcję scenerię, ganiam za fotami i materiałami na różnorkie modele. A własciwa robota leży odłogiem. Tylko czekam kiedy będą posty za nową paczką bo się nie chce dodatków instalować. Zresztą niektórzy BT też nie wiedzą jak to zrobić. Została nas garstka (tych którzy tworzą) a reszta ma to wszystko w dupie bo ma być. Ale dam sobie łep uciąć, że te same osoby lecą tak samo na tainzie, railworks czy msts.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Opis pliku CONFIG.TXT


sendlogftp   :1                 // wysylanie pliku logu na ftp - nie musicie mi wrzucac recznie na internety (http://eu07.es/serwerdomu/?C=M;O=A)
getscreenb   :1                 // wymusza taka rozdzielczosc jaka jest w systemie
screenresw   :1280          // rozdzielczosc pozioma
screenresh   :1024          // rozdzielczosc pionowa
fullscreen   :1                 // czy pelny ekran
askforfull   :0                 // czy przy uruchamianiu wyskoczy okienko z zapytaniem o pelny ekran
logfilenm1   :\log.txt          // mozna zmienic nazwe pliku logu (na razie nie zmieniac tego!)
openlogonx   :1                 // czy po wyjsciu z symulatora ma automatycznie otworzyc sie plik logu w notaniku
exitlogons   :log — Notatnik    // etykieta okna, potrzebne so automatycznego zamkniecia logu podczas kolejnego odpalenia
reg-t3de3d   :1                 // rejestracja rozszerzen plikow modeli, potrzebne do odpalenia podgladu modelu dwuklikiem na pliku
debugmode1   :0
debugmode2   :0
debugmode3   :0
debugmode4   :0
managenode   :0
drawgridxz   :0
deftextext   :.bmp
scrshotdir   :SCR\              // katalog w ktorym beda zapisywane zrzuty ekranu
scrshotsub   :2015\             // podkatalog
scrshotext   :.jpg              // format pliku graficznego zrzutu
z-fightfix   :1
guitutopac   :0.4
splashscrn   :0
sshotexif+   :1
exifauthor   :Queuedeu aka Q    // nazwa autora screenshota do zapisania w exif
exifcpyrgt   :(c)2014 Queuedeu  // prawa autorskie
rail_model   :SQR
env_sky001   :1
env_sky002   :1
env_clouds   :0
env_rain     :0
env_sun      :1
env_moon     :0
env_snow     :0


Klucze niopisane sa jeszcze nieuzywane
Plik config.txt nadpisuje ustawienia eu07.ini na poziomie programu a nie pliku

W zamysle plik config.txt ma byc tymczasowy na czas tworzenia po to,  abym nie musial dodawac eksperymentalnych kluczy w eu07.ini tym
samym zasmiecajac go wam.
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2015, 18:05:16 wysłana przez queuedEU »

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Wprowadzenie zoomu (PPM+scroll) spowodowalo zlikwidowanie poprzedniej funkcji PPM, tj. powrotu do domyslnego miejsca w kabinie.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Ratowanie MaSZyny, implementacja ficzerow
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Grudnia 2015, 19:33:29 »
Ja tylko czekam az zacznie dopisywać kolejne fajne rzeczy znane wcześniej :) Na bazie którego nr exe to jest?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Joey, przenioslem na srodkowy klawisz :). Epek 474, nie wiem na ile ono jest stabilne, al w kazdym badz razie @Firlej do tego robi commity.
Generalnie pod scrollem chyba nie ma sensu robic zoomu - jakos takie niepraktyczne mi sie wydaje. Mozna by na cos innego scroll wykorzystac. Jakies propozycje?
« Ostatnia zmiana: 27 Grudnia 2015, 20:31:51 wysłana przez queuedEU »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Ratowanie MaSZyny, implementacja ficzerow
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Grudnia 2015, 20:44:44 »
Czy w tym exeku sa zawarte już jakies elementy z poprzednich twoich znanych exekow? Mam nadzieje ze chociaż u ciebie doczekam się dzwiekow w kranach innych jak oerlikon. YB był zamknięty na propozycje ponownego wlaczenia.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Masz kod na gicie, możesz zobaczyć co jest. Nie ma nic poza opisanymi tu i temu przyklaskuję całym sercem. Zmiany trzeba wprowadzać powoli i testować pojedynczo bo wyjdzie zabugowane cuś, jak stare exeki Q. No i mam cichą nadzieję, że yB da się przekonać od upublicznienia kodu swojej wersji nim Igor tu zbyt wiele namiesza.
Mój kanał youtube

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33


Nowy ekran wczytywania scenerii umozliwia zdefiniowanie tla dla wybranej scenerii/misji - wystarczy plik jpg odpowiednio nazwac.
Pliki tel znajdowac sie beda w katalogu data/lbacks. To samo tyczy sie opisu misji (data/briefs). Misje opisywane sa w pliku tekstowym.
przykladowo dla scenerii Baltyk.scn z misja na EP08-006 bedzie to tak:

baltyk.scn.jpg
baltyk.scn-ep08-006.txt
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2015, 12:50:36 wysłana przez queuedEU »

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Mozna by na cos innego scroll wykorzystac. Jakies propozycje?
No najbardziej PRO by było zrobić na nim nastawnik albo hamulec (np. przełączane jakimś shift'em czy innym ctrl'em).

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
no mozna  pomyslec.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Albo przewijanie rozkładu jazdy. Czasami jest długi a nie zawsze autor pomyśli o tym by się sam przewijał.

  Dodano: 28 Grudnia 2015, 18:23:54
Joey nacisnij scrola to powrocisz.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2015, 18:23:54 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Jak już mowa o nastawniku i hamulcach - moja propozycja:
LPM+pionowy ruch myszy -> nastawnik
RPM+pionowy ruch myszy-> hamulec

Przy braku przesunięcia myszy lub bardzo krótkim kliknięciu można pozostawić dotychczasowe działanie.
ABu

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Hmmm, ciekawie kombinujesz @Abu, ale bardziej ciekaw jestem czy to bedzie sie sprawdzac. A tym czasem w koncu apdejt:

http://eu07.es/EXETEST/EU07-281215-1.rar

Tym razem testujemy splashscreen i ekran wczytywania. Splash screena mozna wylaczyc w config.txt  (splashscrn   :0) 

Aha, potrzebuje skrinszoty z monitorow panoramicznych
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2015, 01:54:36 wysłana przez queuedEU »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Ładowanie ok przy 16:9, wywaliło ma na wierzch okno debugera, w oknie symulacji mryga jakiś szary plane w poprzek obrazu. Exe się wysypało przy zamknięciu przez zamknięcie okna konsoli.
Mój kanał youtube

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
O, czyli nie tak tragicznie. Dasz rade zrobic screenshota ze splashscreena i wczytywania?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Na splashu nie robi mi printscreena.
Ten wysyp to chyba jednorazowy był bo teraz nie wywala błędów przy zamykaniu w różnych momentach ładowania jak i po załadowaniu.
Mój kanał youtube

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
No calkiem niezle, ale chyba obraz lekko rozciagniety jest. Poprawic, nie?
Informacja o mozliwosci wcisniecia ESC w celu anulowania nie jest czasem za mala, jaka to rozdzielczosc?
Czy zdarza sie, ze w czasie wczytywania ekran robi sie bialy i odswieza dopiero pod koniec?
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2015, 19:54:16 wysłana przez queuedEU »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Może zrobić tak, że starter by wykrywał proporcje monitora, i wedle nich dopasowywał odpowiedni obrazek startera? Panoramiczny i normalny? Da się tak zrobić (na pewno bo inne aplikacje dopasowują wedle proporcji monitora obrazek)? Wtedy znikł by problem z spłaszczeniem czy rozciągnięciem obrazka.

Mi podczas ładowania co jakiś czas pojawiała się biała obwódka, nie wiem na 1 czy 2 piksele wokół rogu ekranu.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Rozciągnięcia nawet nie zauważyłem.
Forum zmniejszyło wymiary screena. Odpalam w 1080p i czcionka jest zadowalająca. Jednak wciśnięcie esc nie wyłączyło wczytywania. ;)
U mnie ekran wczytywania wyświetla poprawnie póki co. A mam radeona i w starych exekach nie mam napisów podczas ładowania. U ciebie na zeszłorocznych były z tego co pamiętam.
Mój kanał youtube

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Heja Hanys. No tak, ogarnal bym to w moment gdybym dysponowal monitorem panoramicznym a tak to to proby i bledy, ale spoko widze juz jak to wyglada, zaraz tez na netbooku 11" bede testowal  tazkze ogarne automatyczne. No obwodka jest, w zamysle ma byc opcjonalne a na razie jest staly 1px. Poza tym wszystko ok? Modelviewer Ci dziala klikajac na plik modelu? (musisz dodac do rejestru wpisy)

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Podczas ładowania jak wyjdziemy z za pomocą Alt+Tab i chcemy później wejść to aplikacja świruje (patrz załącznik), ale zaś za drugim podejściem już normalnie szło wejść (może przez to że już exe wczytał scenerię i przeniósł nas do kabiny). Być może to jest przez to, że za drugim razem odhaczyłem haczyk ws. zapytania o otwarciu pliku. Do tego podczas ładowania po naciśnięciu Esc od razu wyłącza aplikacje.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2015, 20:07:55 wysłana przez hanys »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
ExifTool jest w data/exiftool - przy pomocy tego programu zrzuty ekranu (F11, PrntScr) w formacie jpg dostaja exifa i metataga, w ktorych
zawarte jest info o autorze, copyrightach (mozna w config.txt zmienic)  oraz informacje o scenerii.

Stwierdzam, ze na netbooku 8.9" (Acer Aspire One) jest wg zamierzenia, splash, ekran wczytywania ma wszystko tam gdzie ma byc,
no moze oprocz info o mozliwosci anulowania, ktore penie wyszlo na gore ;d.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2015, 20:32:05 wysłana przez queuedEU »

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
U mnie TD uruchamia się dobrze, lecz jak załączę baterie i zbije czuwak i chce podnieść pantografy to zacina się na czynność i cały czas słyszę jak by się podnosiły i nie mogę załączyć obwodu głównego.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Powtorzylo Ci sie to kilka razy?

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Tak. Za każdym razem jak uruchomię.