Autor Wątek:  Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)  (Przeczytany 18920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« dnia: 14 Października 2015, 19:59:22 »
Jak szanownym kolegom tak dobrze poszlo z tym scenariuszem, to może jeszcze przesledzmy scenariusz drawinowo dla EP09 i EP05. W obu przypadkach tylko raz na iles uruchomien, udaje się powrocic po manewrach drugim pociągiem. Zazwyczaj jednak nasz skład IC jest kierowany w prawo w strone W-Tow i traktowany jak Towarowy. A to wszystko za przyczyna zdechłej ET22 ze skladem , która stoi przed S1 na szlaku. Jeśli nasz skład go wyprzedzi, nawet jadac planowo lub z malym celowym opóźnieniem, to już wiadomo ze pojedziemy dalej jak ten towarek. Jeśli zas jakims dosłownie cudem, towarek pojedzie przed nami (co się zadko zdarza) to pojedziemy na końcu w lewo po rozjazdach i dostaniemy ms2 do manewrow pod skład.
Wydzielam do osobnego tematu i zmieniam.
Sawi
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2015, 22:03:18 wysłana przez Sawi »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Odp: Błąd w scenariuszu l053-sluzba-3-night - rozerwanie składu
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października 2015, 20:46:15 »
Masz jakiś pomysł jak się do tego zabrać? Mnie przeraża Drawinowo, bo żeby przetestować trzeba godzinkę pojechać. Da się to jakoś skrócić - powiedzmy przestawić sobie skład kawałek dalej i popchąć zegar? Tylko to chyba nie takie proste, bo jak się wyjeżdża z Grodziska to jednocześnie inne składy wyjeżdżają z Włodowic, prawda?

Tak przy okazji, Bałtyk potrzebuje sporo poprawek. Mi jakoś z paczki nie chciał za bardzo chodzić scenariusz zimowy z EN57, znalazłem oczywiście krzaki w plikach, poprawiłem, i zrobił się przejezdny, ale rozkład zupełnie nie pasował (brakowało przystanka), poprawiłem i bardzo przyjemnie się teraz jedzie. Tylko jeszcze W4 powstawiam brakujące, podłącze do rozkładu, nagram kierpocia... ale to temat na inny wątek.
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2015, 20:57:57 wysłana przez HTD »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2068
Odp: Odp: Błąd w scenariuszu l053-sluzba-3-night - rozerwanie składu
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Października 2015, 21:29:44 »
Może tu dałoby radę zrobić event who is zmieniający wartość komórki i eventy warunkowe układające przebiegi?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Października 2015, 22:02:55 »
Mnie też przeraża Drawinowo. Koncepcja Matka jest dobra, ale bez sprawdzania zajętości nadal może prowadzić do kolizji, jak ustawiczny wjazd dwóch towarów na czołówkę na którejś ze stacji pośrednich.
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Października 2015, 22:06:54 »
W zdarzeniach tj eventy.ctr scenerii Bałtyk jest zastosowany event whois. Można podejrzeć i spróbować zrobić coś w ten deseń.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Października 2015, 22:15:03 »
Mogę spróbować poskryptować, ale potrzebuję do tego trochę danych o idei. Ktoś się czuje na siłach nadać wszystkich składom indywidualne numery rozkładów i rozszyfrować który miał jakie id w eventach przebiegów? Bo brutto1/2/3, icek, pośpiech są dość mało precyzyjne.
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Października 2015, 22:27:45 »
Zerknij na ich rozkłady to zapewne to rozszyfrujesz.
EDIT:
Ciekawostka. EP07-187 i 183 mają ten sam rozkład. To samo EU07-172, E186-132, ET21-331 i ET22-256. Jak i również EP08-013 i EU07-033. Zatem to chybiony pomysł. Powoli to rozgryzam. Wystarczy zajrzeć w tory i wyszukać odpowiednie eventy.
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2015, 22:59:24 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Października 2015, 23:03:02 »
Dlatego każdemu trzeba przypisać indywidualny by skrypt scenariusza wiedział co mu wjeżdża w stację. Może wiedza pośpiech/osobowy/towar wystarczy, ale jak każdy będzie miał indywidualny to przynajmniej debugowanie będzie łatwiejsze.
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Października 2015, 17:52:04 »
Wbrew pozorom jest tam kilka pośpiesznych, to samo z towarowymi. Zatem faktycznie to za mało choć z drugiej strony raczej takiego wiedza jest potrzebna scenarzyście. Raczej mało kto się wgłębia w zdarzenia.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Października 2015, 21:51:34 »
Zastanawialem się, co go uaktywnia tak konkretnie, jakby naszemu skladowi gdzies zrobić jakiś postoj planowy w stacji lub nieplanowy na szlaku, by ten byczek miał czas ruszyc. Mnie się wydawalo kiedyś, ze ten byczek dostaje wyjazd na chwilke, na kilka sekund a po chwili znow ma s1 i dalej stoi, gdyż nasz albo inny skład jedzie i zmienia przebieg. Musze to zaobserwować.

W moich plikach dużo skladow ai ma rozkład TME701 albo 801. Ma to jakiś wpływ?

trainset tme801 wdt_tor10pocz 1.0 0.1
node -1 0 ET22-256 dynamic pkp\et22_v2 201e-w-256 201e-w 0.0 headdriver 3 0 enddynamic

[ Rodzaj i numer pociągu                         | TME801      ]
[________________________________________________|_____________]
[                                                |     StA     ]
[ Relacja pociągu                                |      StB    ]
[________________________________________________|_____________]
[ Wymagany % ciężaru hamującego                  | 98%         ]
[________________________________________________|_____________]
[ Seria i obciążenie lokomotywy                  | ET22 2700   ]
[________________________________________________|_____________]
[  19.5 |     |  StA                             2        |    ]
[       | 80  |      R1,OT,P                     2  10.34 |    ]
[       |     |----------------------------------2--------|----]
[  41.0 |     |  StB                             2  11.02 | 28 ]
[       |     |      OT,SS,L                     2        |    ]
[_______|_____|__________________________________2________|____]
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2015, 22:08:07 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Października 2015, 18:30:47 »
Zrobiłem następujący test. Przejechałem Drawinowo w nocy, i jak trafiłem na zablokowany tor, wyszedłem z loka zobaczyć co go blokuje. To był
trainset tme701 grabowek_tor14pocz 1.0 0.1
// (...)
Po wyglądzie go rozpoznałem, po niczym innym. Byczek ciągnący najdłuższy na scenerii skład mieszanych wagonów towarowych. Tak więc przeszedłem sobie do plików scenerii i usunąłem ten skład z pliku (wykomentowałem). Odpalam jeszcze raz, jadę, naturalnie "same S2" do końca, przyjeżdżam tylko 2 minuty po czasie (to temat na osobny wątek).
Dostaję wjazd na "grupę towarową" - no w każdym razie skrajny prawy tor w Grodzisku Zach. Tam oczywiście misja się wiesza, bo nie ma dalszych manewrów z tego toru.
W każdym razie wiemy już dokładnie który byk powoduje problemy. Co teraz?

Przy okazji jest inny problem, wg mnie z symulatorem być może. Chodzi o rozkład. Rozmawiałem długo z @youBy na temat tego, w jaki sposób generował rozkład do Drawinowa. Jego sposób wydaje się całkowicie prawidłowy, a ze starych wątków gdzie ludzie pokazywali swoje pliki Haslera wynika, że rozkład ten był wyczerpująco sprawdzony w praktyce.

Nie wiem co stało się z symulatorem czy samym Drawinowem, że rozkład nie jest już aktualny, nawet jeśli usunie się blokujący skład i cała trasa jest przejechana z zachowaniem prędkości rozkładowych. Wydaje mi się nawet, że mój ostatni przejazd był niebezpieczny, jedno ograniczenie do 80km/h minąłem przy 85km/h, co jest, jak twierdzą mechanicy - kompletnie niedopuszczalne. Ergo przejechałem trasę szybciej niż bezpiecznie wolno ją przejechać. Po prawie 2 latach praktyki w symulatorze potrafię rozpędzać skład optymalnie, a także precyzyjnie hamować do zadanych prędkości. Nawet jeśli czasami to nie wyjdzie tak jak chciałem, przynajmniej widzę popełniony błąd. Bez problemu mogę powiedzieć czy jechałem za szybko, za wolno czy prawidłowo. Ten przejazd był wykonany odrobinę za szybko. Dodatkowo, znów - sugerując się opinią mechaników - należy jechać nieco wolniej niż prędkość dopuszczalna. Tzn przy naszej rozkładowej 160km/h nie jedziemy 159,99km/h ani tym bardziej 160,00km/h bo przy możliwych błędach wskazań Haslera jest ryzyko przekroczenia prędkości nie tylko rozkładowej, ale konstrukcyjnej dla składu i dopuszczalnej dla torów. Ergo 155 "na budziku" to prędkość z którą pojedzie się rzeczywistym pociągiem, i tak też skonstruowane są rozkłady, żeby mechanicy jeździli z właściwym marginesem bezpieczeństwa.

Czytając wątki, w których przejazdy użytkowników były oceniane - rozkład w Drawinowie po prostu pasował. Teraz nie pasuje i nie można powiedzieć, że nie zgadza się tylko o 2 minuty. Nie zgadza się AŻ o 2 minuty dla trasy o długości niecałych 80km na bardzo prostym przejeździe, bez zatrzymań, bez zdarzeń nieplanowanych itd. Przy okazji nie zgadza się o 2 minuty, a jechałem za szybko. Zachowując właściwe marginesy bezpieczeństwa doszłyby zapewne kolejne 2 minuty. Przejazd zawierał też 2 hamowania kontrolne, oba ze zwolnieniem o niecałe 10km/h, bo o tyle zwalnia ten skład, kiedy luzuje się hamulec natychmiast po zauważeniu zwalniania składu. Można oszukać odkręcając kran na krócej (kiedy jeszcze nie widzę efektu), wtedy skład przyhamuje mniej, ale nie wiem czy to właściwa praktyka.

Czy ktoś to może potwierdzić? Aby to zrobić wystarczy wykomentować w pliku ze składami ten skład, który opisałem. Dalej: jeśli rozkład faktycznie przestał pasować, co się stało? Czy Drawinowo z ostatniej paczki całościowej różni się czymś istotnym od Drawinowa dla którego powstawał rozkład? Czy zmieniły się może położenia wskaźników W9 i / lub semaforów? Patrząc na WOS, ograniczenie na pozycji 12,09 jest w rzeczywistości nieco dalej, około 12,2 (jeśli wierzyć słupkom hektametrowym). Innych tak dokładnie nie sprawdzałem, bo były raczej bardzo krótkie.

Dodatkowo nie wydaje mi się, żeby było w ogóle możliwe, żeby tak drobne różnice w położeniach W9 mogły spowodować tak dużą rozbieżność w czasie przejazdu. Czy jest możliwe, że coś jest nie tak z fizyką symulacji? Czy jest możliwe, że np przyśpieszenie lokomotyw zmieniło się od ostatniej paczki całościowej? Czy błędy wskazania Haslera (ca +/- 5km/h) mogą dać nam te 2 minuty opóźnienia? Mam podejrzenia co do tego, bo to nie jest pierwszy rozkład, na którym mam od minuty do 2 opóźnienia na końcu. A może ktoś np zwiększył masę składu dodając więcej wagonów?
W każdym razie jest dość frustrujące, że w MaSzynie da się jeździć tylko opóźnionymi pociągami. Wyjątek od reguły opóźnionych pociągów to nowe scenerie - nie wiem na jakich zasadach były dla nich tworzone rozkłady, ale na nowych sceneriach w Całkowie da się przyjechać planowo, jeśli zdarzenia losowe nie wprowadzą opóźnienia. Podobnie nowy scenariusz dla linii 053. Wygląda to tak, że jak rozkład był robiony już w nowej wersji paczki - pasuje. Jak był robiony dla starej, nie pasuje i czasy przejazdów są za krótkie.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Października 2015, 18:43:40 »
Lokomotywy znerfili. ;) I to serio mówię. Prawie rok temu była rewizja charakterystyk elektryków i kilka dostało korekty, zazwyczaj osłabiające. Zmienił też się algorytm liczenia oporów ruchu. W samej scenerii chyba nic nie było tykane.
Usunięcie towara nic nie da, jeśli sceneria zlicza składy. Trzeba rozgryźć dlaczego ten byczek nie jeździ jak powinien.
Mój kanał youtube

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2068
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Października 2015, 19:06:03 »
Możesz spróbować jak się zachowa po odciążeniu trochę skład? Tylko tak, żeby został przynajmniej po jednym typie wagonu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Października 2015, 20:55:29 »
Wyłączyłem około połowy wagonów z tego składu, zobaczymy teraz, ruszam... Niestety, stoję pod SBL-ką. Wlecze się tak samo ten byk po odciążeniu. Coś innego mu przeszkadza.
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2015, 21:44:29 wysłana przez HTD »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2068
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Października 2015, 21:48:27 »
A możesz sprawdzić tabelkę skanowania?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Października 2015, 23:01:31 »
Ale swoją? Czy da się jakoś temu bykowi? Nic, obróciłem już, z 15 minutowym spóźnieniem, tym razem wjazd we Włodowicach na właściwy tor, manewry OK, droga powrotna bez problemów.
Aha, jeszcze jedno dziwne pytanie mam: jak patrzę sobie na swoją mapę torów (ułożoną identycznie jak w Rainsted) - to Grodzisk Zachodni mam do oporu na wschód ;) Czy Rainsted ma odwrotnie mapę, czy po prostu te nazwy przypadkowo tak się złożyły?
« Ostatnia zmiana: 28 Października 2015, 23:12:36 wysłana przez HTD »

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Października 2015, 08:26:21 »
Tabelkę tego byka. Znając życie to nie skasował jakiegoś wcześniejszego sygnału i się wlecze bo uważa, że ciągle jest w ograniczeniu.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Października 2015, 10:08:45 »
Jak zobaczyć jego tabelkę?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Października 2015, 11:42:34 »
Wykonam zaraz przejazd tym blokującym się towarem (jako AI oczywiście) z zapisem komórek przy każdym posterunku. Zmieniłem v0 składu gracza na 0.1 by ruszał samodzielnie jako ai.
trainset tme701 grabowek_tor14pocz 1 0.1
node -1 0 ET22-313 dynamic PKP\ET22_V2 201e-313 201e 0 headdriver 3 0 enddynamic...
Start. Rusza ET21-331 grabowek_tor12pocz.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 0
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem3": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pr 0 0
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 0
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pu 0 0
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pu 0 1
Memcell "grabowek_mem3": pr 0 0
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 0
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 0
Memcell "drawinowo_mem2": pr 0 0
Memcell "drawinowo_mem1": pr 0 0
10:43. Wyjazd ET22-313 grabowek_tor14pocz.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 2
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 2
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem3": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 0
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 0
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 0 0
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pr 0 0
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 0
Memcell "grabowek_mem1": pu 0 1
Memcell "drawinowo_mem2": pr 0 0
Memcell "drawinowo_mem1": pr 0 0
Wyjazd z Grabówka na tory towarowe:
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem3": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pr 0 1
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pu 0 1
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pu 1 1
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pr 0 0
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 0
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 2
Memcell "drawinowo_mem2": pr 0 0
Memcell "drawinowo_mem1": pu 0 0
Grabówek Lachy S2
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem3": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 1 2
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pr 0 0
Memcell "grabowek_mem2": pu 0 1
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 2
Memcell "drawinowo_mem2": pu 0 1
Memcell "drawinowo_mem1": pu 1 0
Włodowice b12 S1.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pu 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pu 0 0
Memcell "wlodowice_mem3": pu 0 0
Memcell "wlodowice_mem2": pu 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 0 3
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pu 0 1
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 1
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 1
Memcell "drawinowo_mem2": pr 0 2
Memcell "drawinowo_mem1": pr 1 0
Wjazd na S9 nim dotoczył się do semafora i jeszcze przed głowicą S8.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pu 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pu 0 1
Memcell "wlodowice_mem3": pu 0 0
Memcell "wlodowice_mem2": pu 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 0 3
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pu 0 2
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 1
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 1
Memcell "drawinowo_mem2": pr 0 2
Memcell "drawinowo_mem1": pr 1 0
Włodowice q12 S10a.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pu 0 0
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pu 0 1
Memcell "wlodowice_mem3": pu 0 0
Memcell "wlodowice_mem2": pu 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 0 3
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem2": pu 0 2
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 1
Memcell "drawinowo_mem2": pr 0 2
Memcell "drawinowo_mem1": pr 1 0
Koło wzgórz wywaliło 2x sekcję.
Włodowice Zachodnie d12 S10.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pu 0 1
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pu 0 3
Memcell "wlodowice_mem3": pu 0 1
Memcell "wlodowice_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 0 3
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pu 0 3
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 3
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 1
Memcell "drawinowo_mem2": pu 0 2
Memcell "drawinowo_mem1": pr 1 0
Włodowice Zachodni f9-12 S5.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 2
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pu 0 3
Memcell "wlodowice_mem3": pr 0 1
Memcell "wlodowice_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 0 3
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pr 0 3
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 3
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 1
Memcell "drawinowo_mem2": pu 0 3
Memcell "drawinowo_mem1": pr 1 0
Włodowice Zachodnie h5-12 S1. Skład przez cala drogę poruszał sie z rozkładową 70km/h.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0 Rusza traxx z kontenerami spod h3-12 na grupę towarową.
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 2
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pu 0 3
Memcell "wlodowice_mem3": pr 0 1
Memcell "wlodowice_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 0 3
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pr 0 3
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 3
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 1
Memcell "drawinowo_mem2": pu 0 3
Memcell "drawinowo_mem1": pr 1 0
Chwilę potem spod f1-12 wjeżdża ekspres gracza pod h6.
Memcell "mizerow_mem2": pr 0 0
Memcell "mizerow_mem1": pr 0 3
Memcell "stawiska_mem2": pr 0 0
Memcell "stawiska_mem1": pr 0 3
Memcell "grodzisk_zach_mem2": pr 0 2
Memcell "grodzisk_zach_mem1": pr 2 0
Memcell "wlodowice_zach_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pr 0 4
Memcell "wlodowice_mem3": pu 0 1
Memcell "wlodowice_mem2": pr 0 0
Memcell "wlodowice_mem1": pu 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem2": pr 0 2
Memcell "grabowek_lachy_mem1": pr 0 3
Memcell "grabowek_pzs_mem1": pr 0 2
Memcell "grabowek_mem3": pu 0 3
Memcell "grabowek_mem2": pr 0 3
Memcell "grabowek_mem1": pr 0 1
Memcell "drawinowo_mem2": pr 0 3
Memcell "drawinowo_mem1": pr 1 0
Dostaje manewry, ale jako ai się nie urwie ani nie ma tam W5 by sie zatrzymał, więc leci na niezelektryfikowane tory na niedorobionej części scenerii. W prawie tym samym momencie ET22-313 dostaje zjazd na grupę towarową pod f12. Pod f8 stoi et21 a pod f6 traxx startujące z Grabówka przed bykiem.
Czyli błąd nie wystąpił i cała analiza na nic. :( Albo i nie bo wartości można użyć jako referencji przy debugu gdy ktoś złapie błąd. Do scenariusza trzeba dodać przykładowo event keyctrl09 logvalues 0 none endevent i wyzwalać go przy zmianie przebiegu, którą chcemy skontrolować.
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2015, 13:16:24 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Października 2015, 21:59:28 »
Jak zobaczyć jego tabelkę?
Podlatujesz i dajesz dwa razy F2. Na samym dole masz wartości Vd i Vn. Vd to wartość ograniczenia w tym miejscu a Vn to następne.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Października 2015, 21:37:36 »
OK, pojechałem jeszcze raz, noc. Jest 0:11, jestem już znudzony samymi S2, myślę sobie, że może tym razem jak na złość przejazd będzie prawidłowy. Nagle, jadąc 140 za S2 trafiam na S1 na SBL. W tym momencie zatrzymuję skład i lecę kamerą do przodu co mnie przyblokowało. Oczywiście przede mną pomyka sobie wesoło byczek, jadąc swoje rozkładowe 70km/h. Sprawdzam mu tabelę skanowania, ale nic na niej niezwykłego nie ma. 70km/h, przed sobą SBL-ki, ale oczywiście na S2 albo S3 ustawione, więc będzie sobie tak wesoło pomykał do Włodowic Zachodnich pewnie, tak zgaduję, ale nie chce mi się czekać, więc lecę kamerą do przodu. Nagle patrzę - nie wiem czy to wjazdowy czy jeszcze SBL, ale prawie w samych Włodowicach Zachodnich S1 jest. Lecę dalej i patrzę dlaczego. A tu sobie fiacik się toczy, jakieś 30km/h. No ale toczy się, toczy, patrzę, czy to przyblokuje byka. Nie przyblokowuje. W tym czasie byk zaczyna zwalniać do 40km/h, bo ma S10 na wjazdowym. Toczy się więc 40 grzecznie, wjeżdża do Zachodnich i na tym bajki koniec.

Wygląda na to, że odkąd spotkałem na szlaku tego byka - nie stało się nic nieprawidłowego. Problem musiał wystąpić wcześniej, kiedy nie sprawdzałem. Najprawdopodobniej byk po prostu za późno wyjechał. Wot i cały problem. Co więcej - jestem niemal pewny, że ma to wszystko wspólne z niezgadzającym się rozkładem dla naszego IC-ka, jeśli lokomotywy są słabsze i dojeżdżają na miejsce z 3 minutowym opóźnieniem - możliwe że nasz byk jest jeszcze bardziej spóźniony i spotykamy go na szlaku, gdzie już go nie powinno być.

Jak sprawdziłem - obciążenie byka nie ma tu nic do rzeczy. Zabrałem mu połowę wagonów i spotkałem go w skróconym składzie praktycznie w tym samym miejscu co zawsze. Albo dostaje za późno wyjazd (a w ogóle co mu wyzwala wyjazd?), albo za wolno rusza.

Nie wiem wg czego jeździ AI na Drawinowie, czy wg rozkładów czy innych kryteriów, ale zmiana charakterystyki lokomotyw mogła spowodować, że przejazdy przestały się ze sobą zgadzać i pociągi się blokują na torach. Co ważne - wg mnie nic tam nie stoi rozkraczone. Wszystkie składy jadą, tylko nie są w tych punktach gdzie powinny być o czasie, stąd blokowanie torów.

Przejechałem Drawinowo (noc) ostatnio z 5 razy, za każdym razem scenariusz jest przejezdny, ale z dużym opóźnieniem, bo trzeba nie dość że na tego byka czekać, to jeszcze nie wiadomo ile czekać, więc jedzie się irytująco, bo nie wiadomo czy na następnej SBL-ce będę miał S4, S5 czy S1. Najlepiej po prostu postać pod S5 lub S1 i poczekać aż wskoczy S4, wtedy rozbujać się do 60 i dojedzie się tak aż do wjazdowego we Włodowicach Zachodnich.

Jedyny przypadek, że misja się posypała kierując mnie w grupę towarową to przypadek w którym zdjąłem byka z trasy. Dowiedziałem się dzięki temu, który konkretnie jest to skład na trasie, a także, że jest on niezbędny żeby dostać prawidłowy przebieg w misji. Nie sprawdzałem, ale domyślam się że ten byczek wjeżdża właśnie na tę grupę towarową, wtedy jadący za nim IC-ek dostaje wjazd tam gdzie ma wjechać.

Jedyne co jest w tym scenariuszu rozprute to czasy. W związku z tym mam pytanie - jeśli obecne charakterystyki lokomotyw są bardziej realistyczne, to nie ma co się szczypać tylko po prostu zrobić od nowa wszystkie rozkłady. I mamy Drawinowo jak nowe. Przy czym nie trzeba się bawić w aptekę, jak jechałem 5x pod rząd, 5x prawie co do sekundy tak samo. Wystarczyłoby pojechać troszkę wolniej (tak z 5km/h od dopuszczalnej przez całą drogę równo), zanotować w kajeciku gdzie jestem kiedy i mamy rozkład. Godzinka roboty i pozamiatane. Gorzej z resztą składu - tu po prostu spróbowałbym zgadnąć. Dać bykowi wyjazd z 5 minut wcześniej, jak blokuje go suczka we Włodowicach to też puścić ją 5 minut szybciej. Co myślicie?

Aha, to pytanie to konkretnie - czy charakterystyki lokomotyw się nie zgadzają, czy charakterystyki są dobre, tylko rozkłady faktycznie nie pasują z powodu poprawionych charakterystyk?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Października 2015, 23:45:54 »
Nic tam nie jedzie na rozkładach, bo nie ma wskaźników poprzypisywanych a połowa składów ma rozkłady tylko dla trzymania prędkości (prawie puste). Jak byk jedzie, opisałem wyżej. Przebiegi są ustalane na podstawie komórek zmieniających wartość poprzez przejazd różnych składów. W Grabówku kolejność jest następująca (składy z wersji dziennej: traxx w stronę Włodowic, pośpiech w stronę Grodziska, et21 w stronę Włodowic, et22 w stronę Włodowic, pośpiech w stronę Grodziska, ekspres w stronę Włodowic. Byk startuje 6 minut po starcie i musi przeciągnąć swój skład pod wiaduktem a potem dotrzeć do Lachów przed ekspresem. Pewnie w tym posterunku trzeba by dodać jakieś zabezpieczenia z opcją puszczenia ekspresu przodem. Robiłbym to przez przypisanie indywidualnych rozkładów wszystkim składom i zmianę rezerwacji przebiegów z kierunkowych z warunkiem na whois.
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Grudnia 2015, 22:53:15 »
Nic nie rozumie z tego co tu piszecie o eventach, ale u mnie za każdym razem byk nie dostaje wyjazdu (gdzies na szlaku zdycha pod s1) , a mój icek go wyprzedza, przez co kierowany jestem w grupe towarowa obok fiacika. Misji nie da się ukonczyc. Wymiana składu icka na cos wolniejszego, nie daje rezultatu.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2015, 23:24:50 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Grudnia 2015, 23:23:39 »
Bez tego co opisałem w tym poście http://eu07.pl/forum/index.php/topic,27352.msg411225.html#msg411225 nic nie pomogę. Kilka razy próbowałem i błędu nie powtórzyłem. Daj ekspresowi v0=0.1 i spróbuj chociaż przejechać scenerię jako ten byk co niby nie dostaje wyjazdu.
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Grudnia 2015, 23:26:01 »
Jak pisałem wyżej, wyjazd z  grabowka dostaje ale zdycha gdzies na szlaku pod s1. I wtedy wyprzedza go icek.

  Dodano: 26 Grudnia 2015, 00:05:51
Z tego co widze jako ai nasz ic porusza się z vmax 100 tam gdzie powinien 160. Tez nie dziwota ze wyprzedzamy byczka przed Wlodowicami. Teraz idzie wszystko jak na razie ok. No ale nasz ic jedzie vmax 100 a powinien 160.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2015, 00:06:43 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Grudnia 2015, 00:15:26 »
Sprawdzę prędkość icka jako ai.
Od drawinowa leci 120 choć powinien przyspieszyć do 160. Rozkład nieaktywny, skład myśli, że ciągle jest w Grodzisku i trzyma rozkładową.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2015, 00:39:46 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Grudnia 2015, 00:22:20 »
VD100 pokazuje. Natomiast jeszcze wywaliłem pseudo rozkład temu towarowemu, i jedzie "nieprzepisowo" szybciej, jednak być może i to powoduje ze zdaza wyjechać przed ickiem który jedzie "dziwnie" wolno. A przy okazji, czy istniały wcześniej jakies rozkłady dla tych ickow? bo u mnie w oryginalnej paczce ich nie ma.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2015, 00:24:38 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Grudnia 2015, 00:40:29 »
Icek ma rozkład drawinowo/IKSEi3513. Pojechał poprawnie całą trasę 120 km/h. Trzeba przypisać wskaźniki by ai też go przeganiało. Jeśli istotnie będzie problem, to warto by zmienić przebiegi by towarowy przepuszczał icka we Włodowicach i dopiero pakował się na szlak.
-----------
Istotnie w PC może rozkładu nie być. Jest to dodatek RoboBatmana z 5.5.15 z poprawkami Macieja 9.6.15. Po dodaniu wskaźników będzie trzeba nadać indywidualne rozkłady wszystkim składom. Potem pójdzie z górki, bo będziemy mieli id do zabezpieczeń przebiegów. :)
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2015, 01:07:34 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Grudnia 2015, 01:21:21 »
No jak puscilem icka v160 to wyprzedzil tego byka. A wiec icek jedzie za szybko. Musi jechać vmax 100 to wtedy byk pojedzie i będzie cacy. Tylko szkoda by icek tak się telepał jak zwykly kibel.

Cytuj
Pojechał poprawnie całą trasę 120 km/h.
On powinien większość jechać 160. 120 ma tylko na 2 kawałkach trasy.

Opoznilem wyjazd tego icka, dalem multiple 500 i przyznam ze kosztem postoju  ale dojechalo z malym kłopotem po stronie zasilania. Od grabowka nie byłem w stanie 120 osiagnac.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2015, 16:26:47 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Grudnia 2015, 20:32:44 »
Goniłem go ile fabryka dała (na 2* więc minus opóźnienie reakcji) i dostałem S1 na wjeździe do Włodowic. Byku się wytoczył, poleciałem dalej, dogoniłem go dwa odstępy przed Włodowicami Zachodnimi. Najprościej dać, by Byk się wcześniej do Włodowic zgłaszał, rezerwując sobie przebieg. Wleczenie się za towarówką też ma swój urok. :P
Mój kanał youtube