Autor Wątek:  zmiana loka prowadzonego p.AI  (Przeczytany 4112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
zmiana loka prowadzonego p.AI
« dnia: 14 Marca 2005, 21:05:54 »
Jak zmienic loka w misji prowadzonego przez komp.. chodzi mi o zmiane z elekt, na Gagarina lub SU..
 gdzie i jakie wpisy mam zmienic ???
Pozdrawiam!!!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Marca 2005, 22:00:06 »
W obecnej wersji nieda sie zmienic loka na innego w tej samej misji. Obojetnie czy elektryczny czy spalinowy. Pozatym niema możliwości prowadzenie loka spalinowego. Obecnie prowadzone są próby z SM42 ale niewiadomo co z tego wyjdzie więdz radze sie nie nastawiać zabardzo na to.

To co uruchamiasz w symku tym jedziesz i na nic innego nie zamienisz.

Pozdrowionka.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marca 2005, 22:01:27 »
Tu masz posta dot. zmiany wpisów....: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=2451

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marca 2005, 00:17:56 »
chodzi mio zmiane loka np. w misji  Mati-sc-1 te ktore prowadzi komp w tle misji np ep 08-010 ktory staje pod semaforem i ani rusz... podobno mozna zmienic to na gagarina lub su.. i wszystko śmiga tylko gdzie to zmienić???
 Podobno mozna to zrobic aby misja była OK w symku 160704 tak tu kiedyś wyczytałem w jednym z postów?
Gdy zmienięto w scwnerii trainset to nie włacze pozostałych misji bo nie dadzą sie prowadzic więc jak to zmieniali inni?
pozdrowienia!!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marca 2005, 06:52:12 »
Tak więc... @ zbych możesz standardowo prowadzić tylko te loki które są dostępne przy użyciu startera (start.exe). Tam wybierasz scenerię i masz rozpiskę wszystkich dostępnyc składów które ty możesz prowadzić.

Te których tam nie ma - a występują na trasie, nie możesz prowadzić. Tymi lokami może jeździć jedynie AI bo są to loki (z reguły) bez modelu kabiny i z niedoskonałą fizyką (często zapożyczoną z innych - sterowalnych - loków). Jeżeli chcesz koniecznie jeździć na trasach, które normalnie przeznaczone są dla AI, musisz edytować scenerię i zamiast tych loków których nie da się prowadzić wstawić te, którymi możesz pokierować.

Aby edytować scenerię musisz ją otworzyć w notatniku. Wszystkie scenerie (zarówno te oficjalne jak i nieoficjalne) znajdują się w katalogu scenery i mają format *.scn (gdzie * oznaczna nazwę pliku danej scenerii). W celu dowiedzenie się więcej o edytowaniu scenerii, przeczytaj wątek do którego link @ Motopompka podała ci dwa posty wyżej.

Pozdrawiam Cię!
Pozdrawiam, Nicolass

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marca 2005, 10:00:36 »
Drogi nicolas.. chyba nie do końca się zrozumieliśmy chodzi mi o to czy da się np.w misji.-:
trainset TME4378 Elektrownia_bocznica_tor3end 1.0 0.0
//$o Pociąg towarowy do Tarniowa Głównego. Misja dodatkowa: Po dojechaniu odczepić lokomotywę od składu, uruchomić manewry (Shift+1) i podczepić się do pociągu PE2753. Następnie kontynuować jazdę wg. rozkładu.,....                                                                                        zmienić jadącą w tle prowadzoną przez AI- EP 08-010 na np Gagarina ale tylko w tej misji.-natomiast zostawic ja w swojej;....
               trainset PE4267 Konieckowo_tor4pocz 1.0 0.0
//$o Pociąg pospieszny do Tarniowa Głównego. Komu chce się czekać ok. 15 minut, ten wróci do Konieckowa przez Tarniowo Górne.
node -1 0 EP08-010 dynamic PKP\ep08 EP08-010 4E1 0.0 headdriver 3 0 enddynamic ....                                                                                       czy za kazdym razem muszę zmieniać wpisy w scen..;
 bo w tej pierwszej z Et 22 w symku 16 07 04 ona nie potrafi przejechać przez zwrotnice co nie pozwala uruchomic tej misji..
W którymś z watków ktoś pisał ze zamienia je na Gagariny lub  SU byle nie elektr. i misja działa??? zrozumiałem ze zmienił ja tylko tutaj ale zdaje się ze chyba tak sie nie da wiec czy tzeba zmieniac wpis w scen za kazdym uruchomieniem ...???Pozdrawiam Do miłego....!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marca 2005, 10:50:32 »
O K.. przepraszam za zamieszanie juz wiem o co chodzi ...po prostu żle zrozumiałem kol. piszacego post o zmianiw lokow?
 Myslałem ze dla Prowadzących AI jest gdzies oddzielny folder a to przeciez misje uklada Start exs wedłog scenerii.
 no cóz czlowiek sie uczy na błedach jeszcze raz przepraszam !!
Pozdrawiam wszystkich Do milego!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marca 2005, 10:52:31 »
trzeba wejść w plik scn i, wywalasz ep08 i wpisujesz np:node -1 0 st44-199 dynamic PKP\ST44 st44-199 m62dumb 0.0 headdriver 3 0 enddynamic i masz wstawionego gagara
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marca 2005, 12:01:32 »
Witam.

Kolego Zbych. Proponuję byś się zapoznał z zawartością tego linka > http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=2451. Opisuje on jak zmieniać składy i jak wyglądają wpisy. Jak zauwazyłem eksperymentujesz sobie ze składami od jakiegoś czasu dlatego polecam zapoznanie się z tym artykułem o wpisach. Z pewnością pomoze Ci rozwiązać wiele problemów z wpisami. Ponadto też polecam ten link > http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=2731, który opisuje ogólnie parametr Pantstate a to tak na wypadek, jakbyś miał zadeklarowaną lokomotywe elektryczna w scenerii, a ta nie chciała by Ci ruszyć.

Pozdrawiam.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
zmiana loka prowadzonego p.AI
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marca 2005, 17:45:46 »
Wielki dzięki zapoznałem sie z z plikiem kol EP b. mi pomogło, znowu jestem mądrzejszy o deko wiedzy!
pozdrawiam!!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.