Autor Wątek:  konwertowanie z trainz 2009 do Maszyny  (Przeczytany 1621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mee

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
konwertowanie z trainz 2009 do Maszyny
« dnia: 30 Maja 2022, 15:39:53 »
Witam, chciał bym się spytać, jak konwertować loki z Trainz 2009 do MaSZyny. Tylko do własnego użytku. Przysięgam.

Proszę o szybką odpowiedź.


pozdrawiam

Offline Hirek

  • Wiadomości: 296
  • ugułem to siemens fajne wozy robi
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: konwertowanie z trainz 2009 do Maszyny
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maja 2022, 15:44:27 »
Miej wiki.eu07.pl a będzie Ci dane. Jak chcesz robić na własny użytek to raczej nikt Ci tu nie pomoże, szczególnie że pewnie konwert byłby bez zgody...
Z maszyną od PC 08.13
Tak, to ten furas co wydał MaSzynę xD

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: konwertowanie z trainz 2009 do Maszyny
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maja 2022, 17:37:08 »
@mee by konwertować modele z trainza 2009 musisz posiadać program typu 3dconvetnter lub coś podobnego. No i oczywiście jakąś podstawową wiedzę w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2022, 17:39:15 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Sebeq

  • Wiadomości: 318
  • Projekt: Wschodnia Lubelszczyzna - 62% ukończenia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 101
Odp: konwertowanie z trainz 2009 do Maszyny
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maja 2022, 17:54:37 »
Pamiętaj to nie jest tak że zapiszesz model do t3d i już, musisz ogarnąć jak ma wyglądać siatka tekstury dopasować wszystkie elementy stworzyć mmd oraz fiz. To nie jest robota na 5 minut a i lepiej mieć zgodę autora nawet jak na twój użytek, załączysz screena no i autor może się wkurzyć i jeszcze jakaś aferę robić. Oczywiście nie zniechęcam ale lepiej wszystko robić legalnie i pod standardy MaSzyny, ponieważ takie sobie robienie i chwalenie się takowym dodatkiem jest brakiem szacunku dla twórcy.
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2022, 17:57:47 wysłana przez Sebeq »
z MaSzyną od PC2010

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: konwertowanie z trainz 2009 do Maszyny
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maja 2022, 18:05:44 »
Kilanziom, Wujek 082, samplaire i TRS2006 zgodzili się na konwersję wszystkich swoich assetów. Nadal wypada jednak poinformować autora o swoich planach.
Potrzebujesz programu o którym Sawi napisał. Go musisz załatwić od trainzowców, bo to ichne narzędzie. Nim konwertujesz mesh im do obj. Tekstury bierzesz 1:1, tylko maski alfy musisz wrzucić w jeden plik z diffuse. Nie mam pojęcia jak z mapami pod szadery nowych trainzów. Na oczy nie widziałem dodatku w tej technologii. Z kabinami jest więcej zabawy, bo każdy knefelek jest osobnym modelem z transformem definiowanym w osobnym konfigu i trzeba macierze z palca przepisywać.
Masz model, masz teksturę, dalej to dostosowanie pojazdu do maszyny, tak jakbyś go zrobił samodzielnie od zera. Jak oczekujesz pomocy w tym aspekcie, to dogadaj się z autorem by wszystko było klarowne i rób publicznie, a nie do szuflady, byśmy mieli jakiś pożytek jako społeczność z czasu poświęconego na naukę.
Mój kanał youtube

Offline Sebeq

  • Wiadomości: 318
  • Projekt: Wschodnia Lubelszczyzna - 62% ukończenia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 101
Odp: konwertowanie z trainz 2009 do Maszyny
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maja 2022, 18:50:47 »
Tylko bierze się model bez dopisku lod
z MaSzyną od PC2010