Autor Wątek:  most bystrzyca klodzka.7z  (Przeczytany 2450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
most bystrzyca klodzka.7z
« dnia: 20 Sierpnia 2015, 22:11:45 »
Skończ z tym swoim dziadowaniem. Niby zbędne, a pewnie za jakiś czas będę niezbędne do np wyświetlania porządnych cieni. Trzeba myśleć przyszłościowo.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: most bystrzyca klodzka.7z
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpnia 2015, 23:13:23 »
Wiesz o raytracingu jeszcze mniej niż ja. Segmenty we wnętrzu filaru nie mają nic do wyświetlania cieni. A jeśli nie będzie to sprawdzane, to spowoduje jedynie rzucanie cienia przez obie ścianki, w tym z jednej będzie liczony zbędnie co tylko obciąży gpu. W cytacie sprzed lat, który zapamiętałeś, chodziło o elementy jak wycięte góry hałd na mopie, które istotnie powodowały by błędy w cieniowaniu.
Seba, trzeba było dać rysunki do czegoś innego to bym mostu nie rozbierał. Posiedziałem nad nim z dwie godzinki to skończę bo widać efekty, o ile uda mi się spasować dziury na teksturze, co wymaga ingerencji w geometrię, bo łuki były robione na oko i po stworzeniu dedykowanej tekstury nie idzie tego zmapować. Kafelkowany z trzech metrów ściany tyłka nie urywa i chcę to dopracować.
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: most bystrzyca klodzka.7z
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpnia 2015, 23:18:36 »
Maruda vel @Stele schowaj swoje wnioski, mądrości w buty i najlepiej strać się na tydzień. Wtedy się przysłużysz zdecydowanej większości. Jesteś znany z dziadowania i tak pozostanie na czele ze swoim szrotem.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2015, 23:20:11 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: most bystrzyca klodzka.7z
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpnia 2015, 23:40:34 »
Po wiadomościach Stele nie widzę by łamał Regulamin czy kogoś prowokował, proszę więc o zejście z niego. Jeśli prywatnie się nie lubicie, to nie przenoście tych nastrojów na forum, bo to nieprofesjonalne ani trochę. Wymieniajcie się argumentami, a nie docinkami jak jakieś gimby.

sebastian82

  • Gość
Odp: most bystrzyca klodzka.7z
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpnia 2015, 23:45:04 »
@Benku Antek niech sobie działa. Ja mu nie wróg. Ale niech nie gada bzdur, że model jest robiony na oko. Czasem sam ze mną jeździł i wie na jakim sprzęcie obecnie pracuje. Model trzyma wymiry z każdej strony. O to będę się kłucił, jeśli to ma być pod scenerię realną to modelu (wymiarów) nie dam ruszyć. Jak to się nie podoba trudno.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2015, 23:49:58 wysłana przez sebastian82 »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: most bystrzyca klodzka.7z
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpnia 2015, 12:20:14 »
Posprzątałem ten bałagan.