Autor Wątek:  Test dodatków.  (Przeczytany 16058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Test dodatków.
« dnia: 03 Sierpnia 2015, 22:19:21 »
Informuję, że od jutrzejszego wieczoru Test dodatków będzie ogólnodostępny. Każdy będzie mógł dodatki pobrać, przetestować i napisać swoje spostrzeżenia na ich temat. 

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2015, 22:20:32 »
Nie tak w 100% podoba mi się ten pomysł. Będzie sporo problemów. Wg mnie.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2015, 22:23:06 »
Problemy byly, sa i zawsze beda ;) Kwestia chciec je rozwiazywac, szczegolnie wspolnymi silami.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2015, 22:28:30 »
Ale że jak? Bez żadnego okresu przejściowego z możliwością przeniesienia wątku do devsowni na żądanie autora? Uwolnienie testu popieram ale nie w ten sposób. Obawiam się, że kilka kolejnych osób może się obrazić. Widziałbym to jako nowy dział dla nowych dodatków bez obowiązkowego wygrzebywania starych brudów na światło dzienne.
Mój kanał youtube

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2015, 22:39:37 »
Nie mowilem, ze stare watki beda widoczne. Trafia do archiwum widocznego dla beta. Sprawiedliwie? :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2068
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2015, 22:48:52 »
Czyli to co do jutra trafi do testu nie będzie publiczne?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpnia 2015, 22:51:38 »
Rozumiem, że BT i DEVS nadal zostaną ukryte?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpnia 2015, 22:53:44 »
No, może znajdę parę wątków przykładowych, których autorzy się zgodzą zostawić. Zastrzegam, że nie chcę widzieć od jutra chomikowania w bugsach dodatków. Bo otwarcie testu nie polega na tym, żeby przestać tam wysyłać dodatki. Jeżeli macie jakąś potrzebę trzymania dodatków w zamknięciu, to proszę o tym rozmawiać na forum/na pw/ przez skajpy/teamspeaki. Jestem otwarty na sugestie.

I naprawdę - proszę się nie bać pokazywać swoje początki, bo każdy zaczyna od zera.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2015, 22:54:46 wysłana przez AtapiCl »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpnia 2015, 23:00:53 »
No to w takim razie nie mam obiekcji i przyklaskuję. :)
Mój kanał youtube

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpnia 2015, 02:55:48 »
+1 ode mnie.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpnia 2015, 07:27:34 »
Jeszcze pytanko co ze skryptem zakładającym wątki w teście przy uploadzie?
Mój kanał youtube

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpnia 2015, 12:13:21 »
Poza tym, ze po zmianie serwera nie dziala? Problem jest gdzies w bibliotekach, a ja akurat nie siedze w temacie webmasterki, zeby to wysledzic. I przyznaje bez bicia :) Tym bardziej, ze skrypt sam w sobie tez jest zawily. Kolo sie zamyka, bo trzeba miec dostep do serwera, zeby to poprawic, a ograniczona liczba osob do niego dostep ma.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2015, 12:15:53 wysłana przez AtapiCl »

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpnia 2015, 15:21:14 »
Mam kilka pytan:
1. Co z osobami posiadajacymi range "Betatester" po otwarciu Testu Dodatkow dla wszystkich?
2. Zostana te osoby (betatesterzy) zakwalifikowane do innych rang, czy nadal beda tymi betatesterami, by "stawiac kropke nad i" i miec dostep do dzialu BT?
3.  Co z samym dzialem Betatesterow w momencie, gdyby zapadla decyzja o zlikwidowaniu tejze "rangi"?

W sumie nie wiem do czego bede przydatny jako beta od jutra kiedy tym beta bedzie kazdy zarejestrowany, bo podzial bedzie nastepujacy: betatester - osoba do testowania, zwykly uzytkownik - osoba do testowania;-) Tak poza tym, to jak najbardziej jestem za otwarciem TD dla Wszystkich.

Odnosnie tematow w dziale TD to jestem za tym, aby watki, w ktorych:
1. Dodatki zostaly przepuszczone, utkwily w tescie, bo autor zrezygnowal ( czyli od x miesiecy, lat sie nic nie dzieje) nie byly udostepniane.
2. Tematy biezace - w toku - za zgoda autora moga byc udostepnione.
3. Tematy, ktore powstana po dacie otwarcia Testu Dodatkow beda normalnie widoczne dla Wszystkich.


Offline GOPdriver

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 89
  • Ten, co wydrukował scenerię
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpnia 2015, 15:39:45 »
Jeszcze pozostaje kwestia wsparcia. Jestem za tym, zeby dla dodatkow  w TD nie bylo oficjalnego wsparcia.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

sebastian82

  • Gość
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Sierpnia 2015, 16:26:50 »
@GOPdriver nie do końca tak będzie jak napisałeś:
Jeszcze pozostaje kwestia wsparcia. Jestem za tym, zeby dla dodatkow  w TD nie bylo oficjalnego wsparcia.
Twórców nie można pozostawić bez pomocy! Pisałem to już wielokrotnie. Nie można zrażać ludzi przez same negatywy a pomocy 0. Wiem to po sobie. Sam się uczę :)
EDIT:/ Czasem jest zagwózdka tak jak w przypadku mojego siana (np. dodatek jednego z naszych forumowych kolegów gdzie były piękne ławeczki, a dodatek poległ na placku światła zawieszonym nie na tej wysokości co trzeba).
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2015, 16:32:01 wysłana przez sebastian82 »

Offline GOPdriver

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 89
  • Ten, co wydrukował scenerię
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Sierpnia 2015, 16:31:36 »
Lekko sie nie zrozumielismy, chodzilo mi o brak wsparcia dla oczekiwaczy, ktorzy pewnie sypaliby pytaniami w stylu ''Nie dziala mi ten nowy dodatek, pomozcie mi natychmiast''. Wsparcie dla tworcow jak najbardziej, w tym wzgledzie powinno byc po staremu.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

sebastian82

  • Gość
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Sierpnia 2015, 16:34:52 »
GOPdriver to pisz normalnie. Bo piszesz tak
Jeszcze pozostaje kwestia wsparcia. Jestem za tym, zeby dla dodatkow  w TD nie bylo oficjalnego wsparcia.
Tą wypowiedź rozumie się bezpośrednio nie ma mowy o oczekiwacza a o dodatkach z TD.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Sierpnia 2015, 16:37:13 »
Przecież można w regulaminie dopisać, że jeśli ktoś nie pomaga a oczekuje, to niech się liczy z jakąś karą, w teście dodatków.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Sierpnia 2015, 16:40:26 »
Ja powiem otwarcie, że ok dla testu dodatków niech będzie na próbę, ale na nie BT i DEVS.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Sierpnia 2015, 16:42:04 »
Darek, bez przesady z tą karą. Może się przecież tak zdarzyć, że ktoś znajdzie jakiś błąd i o nim napisze, a jednocześnie nie będzie w stanie pomóc w jego poprawianiu (np. z powodu niedostatecznej wiedzy na temat danego błędu).

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sierpnia 2015, 16:52:51 »
Jeśli nie ma wiedzy, a zgłosi taki, czy inny problem, to niech napisze, że nie radzi sobie z tym problemem.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sierpnia 2015, 17:00:51 »
A po co zamknięte działy?

sebastian82

  • Gość
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Sierpnia 2015, 17:18:23 »
@szczawik choć by po to aby:
1) zasuwamy i mierzymy loki przez 3h na sztukę  a inne symki korzystają;
2) mamy skrypty do importu t3d i e3d, co powoduje zaimportowanie modelu z TD do maxa nim się ukarze w publikacjach i import do mstsa czy trsa;
3) są projekty (np mój), który nie wyjdzie bez akceptacji PKP (do tego czasu nie może być upubliczniony żaden materiał);
4) czasem trzeba coś wrzucić aby kontynuować prace nad projektem (to samo tyczy się materiałów).
Edit:// Może nie powstają super modele ale za to często ganiamy przez pół polski co by zdobyć materiały. Załatwiamy zgody od różnych instytucji. To też trwa. Trzeba ileś tam razy podjechać co by dogadać szczegóły, czy wycieczka na same gromadzenie fotek (z czym bywa różnie) oraz wymiarów. Choć by dla tego ma być to w zamkniętym dziale. Takie jest moje zdanie.
Edit2:// Ktoś się na zapirnicza a inni będą korzystać nie dając nic w zamian.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2015, 17:44:47 wysłana przez sebastian82 »

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Sierpnia 2015, 17:52:20 »
Sebastian, w pelni Cie popieram. Przypuszczam tez, ze nie zostana udostepnione projekty z devs i bugs. Uzytkownicy, ktorzy "wynosili" w przeszlosci czyjes projekty byli banowani. Raczej administracja nie pozwoli by teraz znowu cos "wyplynelo". W dziale BT jest tez zapis Rewizora, ktory mowi, ze kto da dodatek do oceny w bugs nie musi go dawac do oceny w TD, wiec jesli nie udostepnia BT i devs to spoko.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Sierpnia 2015, 18:16:44 »
Przestancie licytowac devs i bugs. Mowa jest wylacznie o TD. I devs i bugs bedzie sobie dla starego symulatora istnialo, skrywajac jego mroczne sekrety. Natomiast nowe projekty sa bardziej transparentne ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2015, 18:18:07 wysłana przez AtapiCl »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2068
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Sierpnia 2015, 18:56:15 »
A jakieś punkty rabatowe za marudzenie będą? Chodzi mi o typowe narzekanie.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Sierpnia 2015, 19:02:05 »
Chcesz mnie zbanować? :D
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Sierpnia 2015, 19:06:10 »
Szczerze, w twoim przypadku nawet bym się nie zawahał. Tomek no to luz :).
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2015, 19:07:23 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Sierpnia 2015, 19:25:35 »
Cieszę się, że TD będzie/jest otwarty. No i oczywiście, będę popierał osoby, które są za ''uciszaniem" ludzi, którzy pobiorą dodatek a zamiast pisać rezultaty, zaczną spamować płaczem i lamentem, bo nie działa, bo nie umieją, etc (gdzie wcześniej każdy sobie poradził). Otwarty TD ma pomagać i powodować, że dodatek wyjdzie nie za rok, tylko za 3 miesiące bo dobiorą się do niego 4 osoby. A nie zgrzyt zębów i "ja pier$%^&...". Oby było tak, jak myślimy. Jeśli TD jest otwarty to pytam się, gdzie są osoby testujące i chętne do pomocy, jeśli nie jest otwarty to czekamy i będziemy obserwować rezultat.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Test dodatków.
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Sierpnia 2015, 19:33:26 »
Obstawiam, że otwarty jest. Pożyjemy zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2015, 19:47:09 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".