Autor Wątek:  Niewłaściwe działanie AI po podpięciu do składu.  (Przeczytany 4368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Niewłaściwe działanie AI po podpięciu do składu.
« dnia: 17 Czerwca 2015, 19:13:42 »
Postanowiłem przejechać się na scenariuszu L053_cargo_part1 i po podjechaniu do stonki dociskam zderzaki, czyli 1,2 pozycje na nastawniku, hamuję pomocniczym, nastawnik na 0, daję odcięcie na głównym. Wychodzę F4 żeby się podpiąć, 2 razy insert, wracam do kabiny luzuję pomocniczy i tu pojawia się problem, gdyż żeby uruchomić AI muszę całkowicie wyłączyć lokomotywę łącznie z bateriami, wtedy AI działa poprawnie, ale już np. nie mogę włączyć końcówek na swojej lokomotywie. Próbowałem jeszcze tak- że po podpięciu wyłączałem wszystko na loku, shift+1 żeby aktywować stonkę, stonka ruszała, włączałem baterię i nawrotnik do przodu a kran pozostawał na odcięciu ale po minucie załączał się w stonce czuwak i było po jeździe. Wychodzi na to że obecne exe reaguje wyłączeniem AI gdy da się nawrotnik do przodu, czy to właściwe działanie? W załączeniu log, exe 472p. Maszyna 15_04 plus patch 15.04.26 plus pliki z paczek różnicowych. Dodam że na exe 470 jest to samo. Jedyne co zmieniałem to ET41 na ET21 i skracałem brutto.
T.N

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Niewłaściwe działanie AI po podpięciu do składu.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwca 2015, 19:29:38 »
Na czas podpinania się do składu z AI musisz nawrotnik na zero i odciąć zawór hamulca zespolonego.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca 2015, 19:48:31 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Niewłaściwe działanie AI po podpięciu do składu.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwca 2015, 19:43:41 »
Dokładnie tak robię, chodzi mi o to że lokomotywa podczepiona jak jest wyłączona całkowicie to wtedy tylko AI działa poprawnie. Każda zmiana czyli nawrotnik do przodu lub kran w inną pozycję niż odcięcie dezaktywuje AI, na wcześniejszych paczkach i tej samej scenerii można było dać nawrotnik do przodu po podpięciu i aktywowaniu AI w stonce i nie dezaktywowało to AI.

Reg. obowiązki 11a.
Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca 2015, 20:49:50 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Niewłaściwe działanie AI po podpięciu do składu.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwca 2015, 19:49:49 »
Dałem nawrotnik na przód podczas jazdy i ai nadal działało, choć chyba miało problem z czuwakiem, albo tam jest zwolnienie na przejeździe z maluchem. Tak czy inaczej nie stanęło w polu i dociągnęło mnie do towarowej. Bić się z nim hamulcem nie próbowałem.
Mój kanał youtube

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Niewłaściwe działanie AI po podpięciu do składu.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwca 2015, 19:55:13 »
Być może to wina tego że zmieniłem na ET21? Bo kran miałem na odcięciu i jak tylko dałem nawrotnik do przodu to stonka po minucie zatrzymała się i nie ruszyła już, tak jakby zadziałał w niej czuwak. Spróbuję jeszcze raz przejechać ten scenariusz ze zmienioną lokomotywą i po aktywacji AI dać nawrotnik do przodu i zobaczę jaki będzie efekt.
Edit:
Niestety ale po podpięciu do stonki i aktywowaniu AI wszystko pięknie rusza ale gdy podczas jazdy dam nawrotnik do przodu dezaktywuje to AI i skład zatrzymuje się. W załączeniu log.

Reg. obowiązki 11a.
Nie idziemy na łatwiznę, proszę poprawić wiadomość.
Benek
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca 2015, 20:52:51 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Niewłaściwe działanie AI po podpięciu do składu.
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwca 2015, 21:42:27 »
Odpaliłem stonkę i et21 na haku na td. Przesiadłem się do osiołka, dałem wyjazd i co bym z hamulcem i nawrotnikiem nie robił, ai sobie wesoło jedzie. Exe472p. Jedyne co zauważyłem, to te nieszczęsne uniwersale podpięte pod drzwi spowodowały, że po zapaleniu mierników włączyło się radio w smrodku.
Mój kanał youtube

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Niewłaściwe działanie AI po podpięciu do składu.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwca 2015, 21:53:25 »
@YouBy mnie trochę naprowadził, co może być tego przyczyną. Chyba współdziałanie hamulca Oerlikon Stonki z ET21 Knorra, bo gdy zamiast ET21 z hamulcem Knorra użyłem ET21 z Oerlikonem, to problem ten nie pojawił się wcale, dodam że za każdym razem jako odcięcie hamulca głównego dawałem ctrl+5 num. I jeszcze jedno- AI odpala stonkę  zarówno na pozycji luzowania jak i odcięcia i trakcji podwójnej, tyle że potem zaczyna hamować i tylko luzowanie składu pomaga. Wygląda to na grubszy problem.
EDIT: Sprawdziłem tą scenerię jeszcze raz, tym razem dając zamiast SM42, SM41 z hamulcem Knorra i przejechała pięknie po podłączeniu ET21 i daniu nawrotnika do przodu. Ale to było z innym wpisem rozdzielacza w fiz.
EDIT2: Tym razem połączyłem z 6DG-1204 z Oerlikonem i okazuje się że to w lokomotywie prowadzącej zadziałał czuwak, czego nie ma gdy połączy się 2 loki z hamulcem Knorra, czyżby AI traktowało położenie hamulca na odcięciu w drugiej lokomotywie z Knorrem niewłaściwie?
EDIT3: Postanowiłem zrobić analogicznie na scenerii testowej i o dziwo działa to dobrze. Ale tam lok jest już uruchomiony. W załączeniu log.
EDIT4:Wychodzi na to, że można podłączać lokomotywy o takim samym systemie hamulca i wtedy AI działa dobrze, a tak to włącza się czuwak i hamulec w prowadzącej z Oerlikonem, mimo że silnik nadal ciągnie.
EDIT5: Tym razem podłączyłem na tej scenerii jako prowadzącą SM41, z typem rozdzielacza K i ET21 z typem rozdzielacza W i AI zupełnie zwariowało, nie luzuje hamulca wcale, a jak dam na luzowanie to rusza i jedzie ale nie hamuje wcale i nie reaguje na ograniczenia i sygnały. W załączeniu log i screen.

Proszę powstawiać brakujące znaki interpunkcyjne.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2015, 11:54:36 wysłana przez Tomnord15 »
T.N