Autor Wątek:  Numeracja drzwi, członów i pojazdów w Pythonie  (Przeczytany 2488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Numeracja drzwi, członów i pojazdów w Pythonie
« dnia: 14 Czerwca 2015, 22:17:16 »
Przy pracy nad ekranami i dostępnymi dla nich wartościami natknąłem na kwestię drzwi. Elfy EN76 użytkowane przez KW mają układ drzwi 1-2-1-1. W trakcji pojedynczej wiadomo, jak są ustawione człony  i można zastosować inny program w członie A i D, żeby wizualizacja na wyświetlaczu była dobra. W trakcji wielokrotnej już takiej możliwości nie ma, bowiem na chwilę obecną:
1) otwarcie drzwi przekazuje jedna zmienna na człon,
2) nie ma w ogóle podziału pociągu na poszczególne jednostki, tylko całość jest liczona jak jeden wieloczłon,
3) pojazdy mają podwójną numerację: od 1 do 20 dla wszytkich członów (stan drzwi i ciśnienia) oraz od 1 do 8 dla członów silnikowych (napięcia, prądy, stan napędu).
Stąd też przyszedł mi do głowy pomysł udostępnienia Pythonowi (ekranom) dodatkowych informacji o składzie pociągu przez przypisanie każdemu członowi kodu:
1) pociąg zostałby podzielony na poszczególne jednostki przez sprzęgi (flaga mostków przejściowych) – w rzeczywistości nie ma przejścia w czasie jazdy między pojazdami, stąd nie byłoby to problemem, a postoju można by było tradycyjnie przejść przy pomocy klawisza F5 – każda jednostka byłaby numerowana kolejną cyfrą arabską,
2) poszczególne człony w ramach jednostki byłyby numerowane albo według ostatniego znaku nazwy pliku fiz, albo zapisanego w nim specjalnego oznaczenia.
W ten sposób ekran będzie mógł rozpoznać, jakie jest dokładnie zestawienie pociągu łącznie z kierunkiem ustawienia pojazdów i ich liczbą członów.

Co do drzwi, w MaSzynie każde skrzydło jest numerowane oddzielnie, co w przypadku drzwi dwuskrzydłowych daje dwa razy więcej drzwi niż byśmy chcieli. Myślę, że tego nie będę zmieniać, ponieważ na poziomie ekranu łatwo można to przetworzyć. W tym momencie zastanawiam się, czy numerację przeprowadzić na poziomie członu (czyli każdy człon od 1), czy też tak jak w rzeczywistości (numeracja ciągła w jednym pojeździe)? Jednocześnie zostałaby udostępniona informacja o liczbie drzwi w każdym członie oraz ich stanie.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Numeracja drzwi, członów i pojazdów w Pythonie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwca 2015, 21:54:01 »
W zależności od jednostki mogą mieć od 1 - 3 drzwi na stronę. Te same dane można by używać do sterowania dodatkowo (nie chodzi mi o drzwi).
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es