Autor Wątek:  Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26  (Przeczytany 5285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26
« dnia: 14 Maja 2015, 15:03:17 »
Cóż wsp tarcia został ustawiony na wartość wymyśloną przez Ra z przysłowiowej "dupy" przez yB z książki. Ma ktoś dane ile powinien wynosić dla danych materiałów i stanów szyny/drogi?

Reg. zakazy 21.
Wiadomość raportowana. Gdybyś delikatniej sformułował swoją wypowiedź, to nie powstałby bałagan. Bocznica.
Benek
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2015, 20:20:19 wysłana przez Benek »
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maja 2015, 18:20:58 »
Nie wiem skąd ta wartość została wzięta, ale faktem faktem zamieniono ją na 0.15. Na razie się dopatrzyłem na pewno w L61. Poniżej przykładowy załącznik, która to wartość i ile wynosiła przed zamianą.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2015, 18:24:01 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maja 2015, 18:25:15 »
Cóż wsp tarcia został ustawiony na wartość wymyśloną przez Ra z przysłowiowej "dupy". Ma ktoś dane ile powinien wynosić dla danych materiałów i stanów szyny/drogi?
Widzę, że kampania niepopartych dowodami oszczerstw przeciwko mnie rozwija się w najlepsze. Co do współczynnika tarcia, to zacytuję:
Jeśli mnie pamięć nie myli, to w pierwszych skryptach wartość współczynnika tarcia wynosiła 0,15 i tyle było wpisane w torach. Obecnie wartość ta z niewiadomych powodów wynosi 0,25. Dla przypomnienia, dla pary stal po stali powinno być właśnie 0,15. Nie jest to — jak mogłoby się wydawać — współczynnik przyczepności, który jest wyliczany przez symulator stosownym wzorem. Być może problemy i różnice wynikają z błędu w zapisie owego wzoru bądź pomyłki programistycznej

Od tego czasu (minęło 5 lat) nikt nic lepszego nie wymyślił ani nie zaproponował. Jeśli chcecie robić sobie fajną grę, to zmieńcie na 0.25 w sceneriach i nie będzie się ślizgać. A jeśli chcecie robić symulator — to znajdźcie błąd w fizyce i poprawcie. Kod jest opublikowany, więc każdy może to zrobić. Wieszanie psów na mnie w niczym nie pomoże.

Dla dróg
Cytat: http://www.zssplus.pl/transport/dekalog/dekalog_16.htm
Najbezpieczniejszą jest nawierzchnia betonowa. Jest gładka, lekko porowata, w czasie deszczu nie staje się zbyt śliska. Beton: suchy u = 0,8-1,0; mokry u = 0,6-0,8

Nawierzchnia asfaltowa jest bardzo przyjemna do jazdy ale tylko wtedy, gdy jest sucho i niezbyt gorąco. W czasie deszczu asfalt staje się śliski i wymaga znacznego ograniczenia prędkości. Pamiętajmy o pułapce pierwszych minut deszczu. W dzień upalny rozgrzany asfalt jest miękki i nagrzewa opony. Asfalt: suchy u = 0,7-0,8; mokry u = 0,4-0,5

Nawierzchnia z kostki bazaltowej w miarę eksploatacji staje się niebezpiecznie gładka, a podczas deszczu jest bardzo śliska. Kostka: sucha u = 0,6-0,7; mokra u = 0,3-0,5

O wartości drogi gruntowej decyduje przede wszystkim rodzaj podłoża. Droga gruntowa: sucha u = 0,5-0,6; mokra u = 0,3-0,4

Kiedy nawierzchnię drogi - obojętnie jakiego rodzaju - pokryje szczelna warstewka śniegu, przyczepność kół do jezdni maleje w znacznym stopniu. Zależy od grubości warstwy śniegu i jego wilgotności. Droga zaśnieżona: u = 0,1-0,4

Gdy nawierzchnia drogi pokryje się warstewką lodu (gołoledź), siła przyczepności prawie zanika. Droga oblodzona: u = 0,05-0,15

Dla przykładu warto zestawić owe dwie skrajności: beton suchy u = 1,0 i beton oblodzony u = 0,05.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2015, 18:46:43 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maja 2015, 18:48:24 »
Z całym szacunkiem dla ciebie, ale przestałbyś się zachowywać jak rozkapryszone dziecko i zachowywał jak przystało na dorosłego, a nie kolejne niepotrzebne docinki niańczenie się nad sobą. Akurat to wyszło przez przypadek z tym tarciem, a skoro wiedziałeś trzeba było np nas uprzedzić o tym i dlaczego tak.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2015, 18:49:34 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maja 2015, 19:31:20 »
No to skoro tak to nie wiem po co ta cała kolejna niepotrzebna spina. Wystarczyło napisać coś w stylu "nie powinno być to wielkim zaskoczeniem, bo kilka razy o tym wspominałem". Czyż nie brzmi to znacznie lepiej i bez podtekstu? Śmiech na sali bo dorosły człowiek się zachowuje jak rozkapryszone dziecko i wyciąga daleko idące wnioski, że po raz kolejny ktoś wiesza na nim psy. To już serio robi się nudne. Zmieniłbym o tobie zdanie jakbyś podszedł do tego jak facet, czyli "opublikowanie źródeł musiało nastąpić wcześniej czy później i muszę się z tym pogodzić, mimo iż poświęciłem mnóstwo swojego czasu na poprawki. Nie jest to łatwe, ale nie mam wyboru. Muszę się z tym pogodzić, wszak to nie koniec świata", ale nie obrałeś rolę pokrzywdzonego i skrzywdzonego przez grono. Twoja sprawa, ale wiedz, że takim zachowaniem być może i nie celowo jednak takie wrażenie sprawiasz.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2015, 19:39:40 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maja 2015, 20:07:41 »
Spina (słuszna zresztą moim zdaniem) jest o to, że ktoś w obraźliwy sposób coś sugeruje (sformułowanie "z d**y"). Skoro autor tego cytatu miał na tyle honoru, żeby go nie usuwać tylko zostawić jako przekreślony (choć moim zdaniem na tym forum powinien być wygwiazdkowany) - to mógł przy okazji napisać "przepraszam".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maja 2015, 20:16:50 »
Z całym szacunkiem dla ciebie, ale przestałbyś się zachowywać jak rozkapryszone dziecko i zachowywał jak przystało na dorosłego, a nie kolejne niepotrzebne docinki niańczenie się nad sobą.
Nie mam zamiaru udawać, że deszcz pada, gdy ktoś na mnie pluje. Napisać, że Ra coś zepsuł albo źle zrobił, jest łatwo. Ale teraz to już wypadało by pokazać, że się potrafi lepiej.

Zmieniłbym o tobie zdanie jakbyś podszedł do tego jak facet, czyli "opublikowanie źródeł musiało nastąpić wcześniej czy później i muszę się z tym pogodzić mimo iż poświęciłem mnóstwo swojego czasu na poprawki, To boli, ale nie mam wyboru jak się z tym pogodzić, wszak to nie koniec świata", ale nie obrałeś rolę pokrzywdzonego i skrzywdzonego przez grono.
Opublikowanie źródeł jest dla mnie obojętne i nie jest czymś, z czym miałbym się pogodzić, albo nie. Moim zdaniem źródła nie są przygotowane do publikacji, bo nie zawierają uwag, które wynikły z pracy nad nimi, a których nie zdążyłem zapisać, ani nie miałem komu przekazać. Ja przygotowywałem kod do paczki całościowej, która moim zdaniem mogła by wyjść w listopadzie i skupiony byłem na utrzymaniu stabilności (i bardzo przy tym zajęty zawodowo). Przygotowaniem do publikacji chciałem się zająć po wydaniu paczki oraz obrobieniu spraw zawodowych. Czekałem na przygotowanie paczki, niestety inni nie mieli tyle cierpliwości. To, co mnie boli, to że zawiązała się grupa, która uznała, że jak się mnie pomówi publicznie, to wszelkie problemy się nagle rozwiążą.

I nadal będę protestował przeciwko wskazywaniu mnie jako głównego szkodnika. Chociaż wątpię, by udowadnianie, że nie jestem wielbłądem miało sens.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wydzielone z: Problemy z patchem MaSzyna 15.04.26
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maja 2015, 20:19:59 »
Całość przerzucam na bocznicę, jeśli ktoś z Was ma ochotę to ciągnąć, to proszę o PW. Mogę utworzyć nowy wątek, ale nie wiem czy jest sens, bo wszystko już zostało powiedziane, kod udostępniony.
Benek
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2015, 20:28:16 wysłana przez Benek »