Autor Wątek:  Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A  (Przeczytany 9446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« dnia: 11 Maja 2015, 00:49:15 »
Jak zapewne większość z was zauważyła głównie po przez maszynowego fb trwają prace nad w/w wygonami. Dzięki uprzejmości Andrzeja z MSTS'a i pozyskaniu przez @hanys'a dysponujemy wnętrzami, które są w skrócie mówiąc dość gruntownie poprawiane. Oczywiście  na miarę w miarę ubogiego wnętrza. Mnie osobiście dalej rażą kanciate fotele, ale jak to mawia Antek "panie to jest lowpoly i takie mają być", więc no cóż trzeba się z tym pogodzić. Autorem poprawek jest @Stele i ja. Jednak niestety nie dysponujemy zdjęciami takowych wnętrz, a chcielibyśmy również poprawić teksturę. Zatem jak ktoś z was ma dostęp niech śmiało foci, bo bez tego to za wiele nie zrobimy. Wspomniałem jedynie tylko o wnętrzu, bo z modelu zewnętrznego autorstwa Andrzeja nie zostało nic, ale fakt faktem pomysł jego zrobienia faktycznie narodził się dzięki niemu, więc dziękujemy. Zaczęło się od tzw klepnięcia @szogun'a ;). Zatem do dzieła.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2015, 01:47:47 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maja 2015, 02:04:19 »
Kilka screenów. Zasadniczo całe lowpoli przespawałem, przemapowałem i zracjonalizowałem układ. Drzwi są paintowe. Telewizor to screenshot z youtuba.
Potrzebuję zdjęć przedsionków, kibla, ścian klasy pierwszej i drugiej. Ściana z oknem, firanka, ściana skrajna, kontroler nad oknem (na szerokość modułu), półka bagażowa, przedział na rowery. Lepsza tekstura sporo tu da, a bez zdjęć nic nie zdziałam.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2015, 02:07:53 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maja 2015, 19:31:30 »
Ja jedynie dodam od siebie, że w przypadku nie dostarczenia nam materiałów wnętrza nie będą powalać jakością i z tym się trzeba liczyć. Zatem to od was zależy w jakiej postaci one zostaną.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maja 2015, 19:38:19 »
Według mnie, jak to ma być low poly to znaczenia zbytnio nie ma, czy są tekstury full "hajdefiniszyn" czy też imitacja jednokolorowa typu paint. Aczkolwiek ideą low poly miało być ubogie wnętrze i niekoniecznie odzwierciedlenie "śróbkę w śróbkę" wnętrza, w tym wypadku tekstur ścian, które tak czy siak świeżo po wyjechaniu z hali również pachniały by paintowo. Na chwilę obecną jazda w trybie pasażera w naszym symulatorze za bardzo nie cieszy się popularnością i funkcjonalnością tak jak to jest w MSTS bądź Trainzie, że z poziomu wagonu można sterować pojazdem trakcyjnym. Tak więc, skupianie się na wnętrzu mija się z celem, wiadomo, dziury tam były nie ukrywam, chwała Ci za to Stele. Ale podmiana tekstur no nie wiem czy jest to konieczne. Wnętrze wagonu jest tylko widoczne z zewnątrz, do tego no widoczne jest na około 65% przez przyciemniane szyby, można jedynie ładnie odwalić wnęki przy wejściach do wagonu, i tutaj zabawę bym zakończył.

Co do zdjęć, polecam czasami użyć wujka google, on wszystko Wam powie i dostarczy.

https://www.google.pl/search?q=wagon+regioexpress&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=aupQVaUdw__KA_fqgYgJ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1360&bih=618
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2015, 19:46:07 wysłana przez hanys »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maja 2015, 19:48:57 »
Dla ciebie może i nie ma, ale dla nas ma tym bardziej, że wiele nie potrzebujemy by podbić jakość tych wnętrz. Zdecydowanie już wystarczy tych imitacji. Ubogie wnętrze to jedno, ale drugie to trzymanie poziomu. Tutaj nie chodzi tylko o dziury, tylko o to, że sporo rzeczy się niezbyt zgadzało z faktem rzeczywistym. Akurat tak się składa, że bardzo często do wujaszka google zaglądamy, więc twoje polecanie go jest zbyteczne. Teraz mi objaśnij co nam po takich podglądowych zdjęciach hmmm? Co niby z tego możemy wyciągnąć? Wprawne oko dostrzeże różnice. Gdyby były większe i lepszej rozdzielczości, ale cóż niestety na razie takich nie posiadamy.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2015, 20:08:05 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maja 2015, 20:43:59 »
http://pokazywarka.pl/podrozpociagiem/#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl

Co nam te zdjęcia dadzą? Dużo.
1. Kolory drzwi jak i między wagonami tak i wejściowe;
2. Faktyczny kształt foteli jak ich wzór;
3. Widok na przedział wejścia do wagonów, rozmieszczenie detali co gdzie jak;
4. Wystrój samego wagony, zasłonki, wieszaki, pułki na bagaż;

Ponadto, zdjęcia nie muszą być faktycznie wagonów regioexpress. . . . Więcej taki samych (podobnych) jeździ w PKP Intercity (to te zmodernizowane 111/2a). Takie małe zdjęcie wystarczy do odzwierciedlenia tego co jest w tych regioexpresach. macius5991 nawet co pamiętam porobił kilka zdjęć wnętrza czy coś tych ICkowskich, więc wystarczy tylko wejść w dział fototekstur i będziecie mieli co chcecie.

Nie ukrywam tego, że jak coś robić to porządnie, aczkolwiek nie widzę w tym sensu przykładania aż takiej uwagi, bardziej bym się skupił na samych wejściach do wagonu niż na sam luk pasażerski.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2015, 20:46:09 wysłana przez hanys »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maja 2015, 21:01:48 »
No tak, ale to o czym wspominasz to rzeczy widoczne gołym okiem, którą większość już zauważyliśmy. Nam jedynie chodzi o zdjęcia w/w elementów przez Antka nadające się na teksturę nic więcej. Wątpię by ktoś chciał robić te wnętrza w HD. Wejścia zostały już poprawione jakiś czas temu.
« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2015, 21:03:26 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maja 2015, 21:18:44 »
Gdzie są foty wnętrz ickowych? Przejrzałem wątek zdjęciowy dwa lata wstecz i w oko mi nie wpadły.
Lowpoli ma teksturę w rozdzielczości 1k^2. 1/3 jest niewykorzystana. Rzucenie lepszej tekstury nic wydajności nie zaszkodzi. Ze zdjęć poglądowych w takiej rozdzielczości ja nic zdziałać nie umiem. Tylko poglądówka rowerówki w stronę środka się przyda, bo ma odrobinę lepszą jakość od filmu. Przedsionki przemodelowałem, ale po filach gdzie jakiś mikol macha kamerą na wszystkie strony ciężko stwierdzić w którym wagonie gdzie są drzwi do kibla, a co dopiero zdjąć materiał na teksturę. W mstsowej mamy drzwi do kibelka, szafę elektryczną, gładką ścianę i jedną stronę ściany skrajnej. Będę sobie pluł w brodę, że dołączyłem do projektu kilka dni po przejażdżce malborasami. :(
Mój kanał youtube

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maja 2015, 21:24:09 »
Cytuj
Gdzie są foty wnętrz ickowych?
Zrobić? Jutro mnie wysyłają do Świnoujścia, mogę zrobić na postoju zdjęcia bezprzedziałówki, może coś więcej.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Maja 2015, 21:26:33 »
Jak masz możliwość Maciek, to zrób chłopakom. Te wagony robione są na tym samym projekcie tylko nieco inne i mają tylko obudowy pod pudłem.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maja 2015, 10:26:41 »
Wstałem i pojechałem na Kamieńczyka, bo niestety jak czegoś nie zrobi się samemu, to nikt nie zrobi. Coś tam popstrykałem, ale czasu mało, skład nabity, to i zdjęcia słabe. Wrzucę tu gotową sklejkę w hd jakby ktoś chciał kiedyś szczegółowe wnętrze robić.
Mój kanał youtube

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maja 2015, 15:26:31 »
Kocham takie wypowiedzi. Nie każdy ma czas i możliwość jeździć daną kategorią pociągu na określonych wagonach, więc czego Ty wymagasz? Poza tym, nie bez przyczyny "obowiązuje zasada" jak sobie zrobisz tak będziesz miał.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maja 2015, 15:33:10 »
Co nie zmienia faktu, że gdyby Antek sobie i nawet tych jak to określa słabych zdjęć nie zrobił, to dalej by było nic. My też kochamy wątki z prośbami o coś w większości bez odzewu, lub z obiecankami cacankami. Zatem ma prawo do tego typu wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2015, 15:37:50 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

sebastian82

  • Gość
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Maja 2015, 20:57:57 »
Dlatego załatwiamy pozwolenia na mierzenie taboru i focenie, również obiektów. Sami ganiamy po bocznicach dostarczając foty i wymiary, tarzając się też pod taborem. Pomijam fakt, że ganiamy po Polsce, na własny koszt, właśnie w tym celu. Dostarczyliśmy materiał na kible, i inny tabor. Potrafiliśmy siedzieć w zimie przez 3 godziny nad jednym lokiem, bo były potrzebne dane.
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2015, 21:35:09 wysłana przez sebastian82 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wnętrza wagonów REGIO ekspres typy 161A, 162A i 163A
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lipca 2015, 17:17:20 »
Szybka piłka. Będą porządne foty teksturowe wnętrza barowego 113aa będzie cafferegio. Nie będzie fot nie będzie modelu. Bez wnętrza ani z mstsowym go nie wydam. Jak polowałem to był wyłączony i zawalony turystami co nie pozwalało wykonać zdjęć.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipca 2015, 17:27:28 wysłana przez Sawi »
Mój kanał youtube