Autor Wątek:  Problemy z paczką użytkową MaSzyna_15_04  (Przeczytany 91697 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Problemy z paczką użytkową MaSzyna_15_04
« Odpowiedź #210 dnia: 26 Kwietnia 2015, 09:03:04 »
Stele, I made timetable for zwierzinec_sm42 scenario. If you want, you can include it in your patch. But when I try use it in scenario, loading ends with error, so there is probably something bad. I think it's just small error and you will be able to find and fix it quick.
M.

Offline misza_33

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problemy z paczką użytkową MaSzyna_15_04
« Odpowiedź #211 dnia: 26 Kwietnia 2015, 11:47:32 »
Sprawdziłem manewrowo. Błąd przedstawiony przez kolegę misza_33 nie występuje o ile poczekamy z rozpoczęciem manewrów na pozwolenie dyżurnego. Widać, że ktoś próbował przygotować scenariusz pod AI, więc wyzwalany jest event podający dla naszej sm42 tarczę "podziemną" i wysyłana jest dla nas komenda Shunt. Jeżeli nie stoimy już na torze, na którym rozpoczynamy misję to komenda trafia do lokomotywy, która stała za nami i zostaje ona aktywowana, co w ogóle nie powinno nastąpić.
Czyli jednak ja coś robię źle. Pytanie tylko co, bo cały czas czekam na pozwolenie dyżurnego na manewry. W momencie, kiedy wykonywałem zrzut ekranu, czekałem sm42 z zestawionym na bocznicy towarowym (3 cysterny + węglarka) na pozwolenie na wjazd na stacje po przejeździe towarowego, który potem też odstawiamy na bocznice metodami odrzutu.  Te Gagariny już wtedy ustawiały się w rządku:). mkwojtaz, podpowiedz proszę, gdzie robię błąd. Wszystkie manewry  wykonuje na polecenie dyżurnego.
Usunąłem zbędne spacje. Zdecyduj się czy piszesz z ogonkami czy bez. Proszę to poprawić i się tego trzymać.
Sawi


Pisownia już poprawiona
« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2015, 11:58:59 wysłana przez misza_33 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z paczką użytkową MaSzyna_15_04
« Odpowiedź #212 dnia: 26 Kwietnia 2015, 13:59:00 »
Niewiem czemu te wiadomość usunięto. Pisze jeszcze raz by przypomnieć.
Albo raportowałem, albo moderator sam dostrzegł. Problem rozwiązany dawno temu i poprawkę można znaleźć w tym wątku.
Stele, I made timetable for zwierzinec_sm42 scenario. If you want, you can include it in your patch. But when I try use it in scenario, loading ends with error, so there is probably something bad. I think it's just small error and you will be able to find and fix it quick.
You missed space between | and station name in realtion. Also number after loco series isn't it's exploatation number but mass of loaded cars.
Dodaję zmiany łukiego, Lelka, sprawdzę l61 towarowy2 i biorę się za generowanie ddsów.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2015, 15:11:05 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Problemy z paczką użytkową MaSzyna_15_04
« Odpowiedź #213 dnia: 26 Kwietnia 2015, 17:16:02 »
I have one more idea with Moczniky. Most of scenarios here hasn't defined time in mission. If we set for each mission different time, we can use time-controlled eventlaunchers instead of old key-controlled.
M.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Problemy z paczką użytkową MaSzyna_15_04
« Odpowiedź #214 dnia: 26 Kwietnia 2015, 22:11:48 »
Patch eliminujący większość błędów został wydany. Dalsze zauważone uwagi, po wgraniu patcha, należy zgłaszać tutaj.