Autor Wątek:  Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie  (Przeczytany 52545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie
« dnia: 05 Kwietnia 2015, 15:20:54 »
Jakbym mial malo problemow na glowie, dzisiaj jeszcze przy wysiadaniu z auta telefon teatralnie rypnal na asfalt ekranem do dolu. Dotyk dziala, tylko lekki pajak na szybce. Orientuje sie ktos co do kosztow wymiany? W googlarce jakies nie do konca jasne tematy wyskakuja. Telefon to LG L90.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwietnia 2015, 15:32:43 »
Według tej strony: http://mediapart.pl/p/277/4502/szklo-hartowane-szybka-9h-0-3mm-do-lg-l90-d405-samsung-szklo-hartowane-do-telefonu.html , koszt hartowanej szybki do twojego telefonu wynosi około 30 zł. Co do kosztów robocizny, nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwietnia 2015, 16:53:14 »
To rozumiem raczej jako dokladke do sprawnego telefonu, zabezpieczajaca przed uszkodzeniami.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline maacius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 595
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwietnia 2015, 19:37:30 »
W autoryzowanym serwisie dla mojej Lumii 1320 zażyczyli sobie 550zł chociaż pękł tylko digitizer (szybka). Stwierdzili, że jest on przyklejony do ekranu i inaczej się nie da. Podejrzewam, że w Twoim przypadku może być podobnie. Natomiast na allegro można takie szybki (dla Twojego tel) dostać w granicach 70zł. Naprawy możesz podjąć się sam, ale jeśli w tym nie siedzisz to nie polecam bo można więcej szkód wyrządzić. Po więcej proponowałbym zgłosić się na jakieś 'komórkowe' forum.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwietnia 2015, 08:22:04 »
Bartek, zmartwię Cię, ale koszt wymiany szybki równy jest wymianie całego ekranu. Wiem, bo samemu udało mi się rozwalić Samsunga Galaxy Mini 2. Przecierpiałem pół roku, potem i tak przedłużałem umowę, to dostałem nowy telefon. Tylko uważaj, żeby bardziej nie pękł, bo ekran będzie Ci wypadał kawałkami i nie robię sobie jaj, bo w taki sposób pożegnałem się z Mini 2 :P

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwietnia 2015, 08:47:15 »
Tu: http://forum.android.com.pl/topic/190365-stalo-sie-peknieta-szybka/ i tu: http://forum.android.com.pl/topic/178050-wymiana-ekranu-lcd-i-dotyku-w-lg-l90/
Ogólnie rzecz ujmując, jest to nieopłacalne i nie masz żadnej gwarancji, że ekran będzie działał poprawnie.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwietnia 2015, 16:11:57 »
Jak pęka szybka to wtedy wymienia się cały moduł zawierający także digitizer. Sama część kosztuje ok. 100zł (http://allegro.pl/lg-l90-d405-digitizer-dotyk-szybka-oryginalny-i5214034717.html), pozostaje tylko pytanie ile serwisant będzie chciał za robotę. Wymiana nie jest niebezpieczna dla telefonu i jeżeli zrobi to osoba, która ogarnia temat to będzie wszystko ok. Jeżeli posiadasz trochę zdolności manualnych i cierpliwości to z pomocą poradników na YT powinieneś sam sobie poradzić z wymianą ;)

« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2015, 16:16:02 wysłana przez kacp3r »
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Orientacyjny koszt wymiany szybki w smartfonie
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwietnia 2015, 12:33:37 »
Wymiana ekranu Lumia 625 w autoryzowanym serwisie 180zł. Nie polecam kupna tanich ekranów z allegro (gdzie oryginał kosztuje 160zł, a podróbka 40zł), bo potem Twój dotyk może świrować i nie działać poprawnie.