Autor Wątek:  Gdy włączam symulator nagle mi wyskakuje ze blad!  (Przeczytany 3426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Solaris_Urbino_18

  • Gość
Gdy włączam symulator nagle mi wyskakuje ze blad!
« dnia: 22 Lutego 2005, 15:11:55 »
Gdy włączam symulator i mam cztery trasy :
- qarkEN57.scn
- qarkmce.scn
- testowo1.scn
- testowo2.scn
bez zadnych składów poc. i włączam symulator nagle "Nie wybrałeś zadnego składu do prowadzenia. Czy uruchomić symulator w trybie Ghostview ("latarnie" po scenerii) ? " klikam TAK i wyswietla mi sie PROGRAM WYKONAŁ NIEPRAWIDŁOWĄ OPERACJE itp....  co jest ?? Pomocy !! PS. Wczoraj to mi jeszcze obraz zmieniało jak włączałem symulator!!!

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Gdy włączam symulator nagle mi wyskakuje ze blad!
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2005, 15:58:23 »
Więc proponuję jeszcze raz zainstalować symka (wersja 160407 -> unofficial) do pobrania stąd: http://www.eu07.pl/pliki/eu07-160704-unoff.rar (waga ~ 50MB)

Ewentualnie napisz jaki masz system, grafę, ilość ramu, jakie stery, wersję symulatora, bo nic z tego, co napisałeś nie wynika. Przyczyną może być wiele rzeczy...

Offline dj_awj

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
    • http://www.kol.za.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Gdy włączam symulator nagle mi wyskakuje ze blad!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lutego 2005, 15:39:18 »
Cytuj
bez zadnych składów poc

jeśli wywaliłeś składy ze scenerji to symek się zatnie (tak przynajmniej jest u mnie)
mk_Gryf
Reaktywacja Koszalińskiej Wąskotorówki
www.waskotorowka.koszalin.pl
[you]

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Gdy włączam symulator nagle mi wyskakuje ze blad!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego 2005, 16:45:19 »
raczej to ze nie pokazuje skladów to chyba cos z dynamic.dat jest pochrzanione
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Gdy włączam symulator nagle mi wyskakuje ze blad!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lutego 2005, 17:34:09 »
Cytat: "Solaris_Urbino_18"
(...) bez zadnych składów poc. i włączam symulator nagle "Nie wybrałeś zadnego składu do prowadzenia. Czy uruchomić symulator w trybie Ghostview ("latarnie" po scenerii) ? " (...) PS. Wczoraj to mi jeszcze obraz zmieniało jak włączałem symulator!!!


Witaj, aby jechać jakimś składem, należy go wybrać, zakładając że korzystasz ze startera daję taki oto graficzny przykład:

Edit: Obrazek mieścił się na forum (1024x768) ale je nie wiem czemu je rozszerzał. Dlatego podaję tylko link bez IMG.

http://nicolass.eu07.pl/aaa/Schowek01.jpg

Natomiast jeżeli po wybraniu scenerii nie pokazuje się żaden skład, ściągnij (chyba że masz już ściągnięte) ponownie najnowszą wersję symulatora.
Pozdrawiam, Nicolass

Offline tommik

  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Gdy włączam symulator nagle mi wyskakuje ze blad!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lutego 2005, 22:48:05 »
A czy instalowałeś jakieś nowe pliki (np. tabor)?
U mnie było tak samo, tylko, że miałem do wyboru jedynie SN61. Stało się tak, gdy zainstalowałem jakiś tabor ze zmienionym plikiem dynamic.dat.
Po ponownej instalacji symka (tym razem już nie zmieniłem pliku dynamic.dat) wszystko działało.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Re: Gdy włączam symulator nagle mi wyskakuje ze blad!
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lutego 2005, 11:04:29 »
Cytat: "Nicolass"

Edit: Obrazek mieścił się na forum (1024x768) ale je nie wiem czemu je rozszerzał. Dlatego podaję tylko link bez IMG.


a ja mam 800*600 i mi by też nie poszerzył forum? nie wszyscy mają 1280*1024 czy 1600*1200
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.