Autor Wątek:  Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork  (Przeczytany 5765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« dnia: 25 Kwietnia 2023, 15:53:17 »
Nie wiem, czy będzie zainteresowanie taką formą testów... Czasem po wprowadzeniu zmian wrzucam paczki pod adresem:
http://rainsted.com/warsztat/chwilowe/

Obecnie jest tam paczka linia61-230425.7z, która służy do testów zmian w skryptach sterujących stacjami od Lublińca do Kluczborka. Testuję misję "linia61_towarowy3", gdzie EN57 jako 46935 powinien przejechać przez Lubliniec, dojechać do Kluczborka, tam zmienić kierunek jazdy i wrócić do Lublińca. U mnie działa. Ponieważ inne misje chyba nie sięgają do Kluczborka, do przetestowania są pozostałe misje, w których coś wjeżdża do Lublińca albo z niego wyjeżdża. Zwracać uwagę głównie trzeba na sygnały podawane na semaforach. Błędne sygnały na To mogą wynikać z braku obsługi To w semaforze. Zakres testów obejmuje również wcześniejsze etapy, czyli przejezdność torów oraz ciągłość sieci trakcyjnej. Proszę nie zwracać uwagi na inne błędy w sygnalizacji (np. braki W6a, W13, sygnalizacji przejazdowej), źle stojące naprężacze, ani na otoczenie, gdyż na obecnym etapie testów nie mają one znaczenia.

Wymagane są podstawowe umiejętności w zakresie obsługi plików, aktualizacji składów, awaryjnego przepychania pociągów w razie korka itp. Paczka może wymagać wcześniejszego wgrania paczek linia61-f2208.7z, linia61-f2301.7z oraz linia61-230225.7z (składy z MaSzyna 22.11), spod adresu http://rainsted.com/warsztat/MaSzyna_21.04/. Przed wgraniem paczek zalecałbym zrobienie sobie kopii katalogu scenery. Nie testowałem na najnowszej paczce MaSzyny (nie mam miejsca na dysku).

W dalszej kolejności będę uruchamiał skrypty na trasie Tarnowskie Góry – Lubliniec, potem przejezdność trasy Katowice – Kluczbork. Chyba że mnie ktoś namówi na odgruzowanie trasy Kluczbork – Kępno.

Offline Zaczarowany1997

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwietnia 2023, 20:08:05 »
czy warto pobrać ten testowy scenariusz ??? Lubliniec Kluczbork ??? coś tam działa w ogóle czy jak ???

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwietnia 2023, 20:20:38 »
Czy tylko ja nie mogę wejść w podane linki aby pobrać??

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwietnia 2023, 20:20:42 »
Nie, nie warto. Tam tylko działają pociągi i sterowanie ruchem też powinno (np. można zmniejszyć prędkość w rozkładzie 46935 i sprawdzić, czy blokady będą trzymać 38121 na dystans). Do pobrania jest też paczka linia61-230425a.7z z naprawioną zgodnością wsteczną przebiegów w Lublińcu oraz nietestowaną korektą profilu LK272 w Kluczborku. Po tej poprawce udało się przejechać przez Lubliniec towarowym w "l61+l144_towarowy".
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Waawrzyyn27

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maja 2023, 00:16:04 »
Witam, podziwiam jazdę z Lublińca do Kluczborka dało mi pełen klimatu jazdy.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maja 2023, 12:10:44 »
Ciąg dalszy testów chwilowych, tym razem już na paczce 23.04. Celem testów jest utworzenie paczki zbiorczej ze stanem na maj 2023. Paczka linia61-f230504.7z jest sumą wcześniejszych paczek, natomiast linia61-230514.7z zawiera aktualizację składów do stanu z paczki 23.04. Testowane jeszcze nie były. Należy je wypakować w tej kolejności, a wcześniej zrobić sobie kopię katalogu scenery. Na szybko mogę powiedzieć, że wymienione zostały składy pociągu sieciowego, ubył jeden wagon w pociągu prawdopodobnie wstawionym na blokadzie liniowej (co może mieć wpływ na wykrycie jej zwolnienia), a pociągowi jadącemu na północ przez Herby Nowe usunięto węgiel.

W najbliższych dniach mam zamiar uruchamiać kolejno misje i sprawdzać, czy składy dotarły do miejsc docelowych. Niepożądane są również takie akcje jak wpuszczanie pociągów na tory zajęte, długotrwałe postoje pociągów na szlaku. Poza udrażnianiem przejezdności nie planuję wprowadzania innych zmian. Ewentualnie rozważę przestawienie składów dekoracyjnych, przypisanie rozkładów dla towarowych. Można też składać wnioski racjonalizatorskie w zakresie reorganizacji ruchu. :) Większość misji ma rozkłady z 2011 roku, więc należy zwracać uwagę na wykresy ruchu z tegoż roku.

Paczka zbiorcza nie będzie obejmowała Linii 139, ponieważ tam nie ma podziału na komórki. Wydzielone są tylko Katowice, a południowa część nie została dostosowana do tego podziału. W trakcie testów paczki mogą zostać wymienione na nowsze bez uprzedzenia, mogą też pojawiać się kolejne paczki z późniejszymi datami.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline M79r

  • Wiadomości: 204
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 203
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maja 2023, 18:29:23 »
Na Tychy z Katowic zabudowe mam. Ale to może w następnej paczce. :)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maja 2023, 13:00:44 »
Świeża paczka linia61-f230528.7z. Dorzuciłem pliki LK132, żeby można było od Katowic do Lublińca przez Gliwice dojechać (ta trasa nie ma jeszcze ciągłości sieci trakcyjnej). Poprawiłem delikatnie "linia61_regio". Ale nie wiem, jak się przebić przez EZT utykające pomiędzy Lublińcem a Jawornicą, co się na wcześniejszych paczkach MaSzyny nie działo.

Na Tychy z Katowic zabudowe mam. Ale to może w następnej paczce. :)
Na razie trzeba zweryfikować przejezdność misji i poprawić jakieś drobne niedociągnięcia. Np. ktoś wpadł na genialny pomysł usunięcia tekstury używanej na daszki skrzynek i teraz się świecą na różowo... Są też usunięte tablice reklamowe i zegary...
« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2023, 15:31:29 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline szczecin290

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maja 2023, 09:41:32 »
fajna trasa
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2023, 09:22:05 wysłana przez szczecin290 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Testy chwilowe: Lubliniec – Kluczbork
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maja 2023, 12:29:02 »
Kończę testy scenerii do paczki zbiorczej "f2305" — aktualna paczka to linia61-f230530.7z. Znalazłem trochę zagubionych obiektów, np. ściany lasu na LK152. Również początek LK131 zdarzył się w starszej wersji niż powinien.

Plan jest taki, żeby paczki "01", "05", "09" zawierały nowe rzeczy (reorganizacja plików, wydłużenie tras, nowe misje). Kolejne paczki ("02", "06", "10") mają mieć przede wszystkim poprawione błędy w zakresie przebiegu misji. Następnie ("03", "07", "11") to będzie głównie uzupełnianie obiektów poza główną infrastrukturą (otoczenia, sieci trakcyjnej, torów bocznych), może się też zdarzyć reorganizacja wybranych misji. Na koniec cyklu ("04", "08", "12") przypadną poprawki detali wizualnych. Ponieważ obecnie kończy się okres dodawania nowych rzeczy, paczka "f2305" wyznaczy obszar testowania, a LK139 i LK146 będą integrowane dopiero w okolicy września. Chociaż jeszcze dam się namówić na dołączenie LK146 w stanie poziomym i niepodzielonym na komórki...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni