Autor Wątek:  Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?  (Przeczytany 28830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
W moim lapku z ósemką od 3 miesięcy nie był aktualizowany OS, kilka dni temu udało mi się złapać wi fi, ściągnęło masę aktualizacji. Nie było możliwe wyłączenie  laptopa bez aktualizacji  tego syfu. Instalacja tylko 30 na 110 aktualizacji trwało godzinę,  potem lapotop się uruchomił ponownie i wyłączyłem go bez problemu. Teraz jakbym chciał go włączyć i potem wyłączyć, to ten syf się zaktualizuje, bo to "bardzo ważna aktualizacja" i nie wiem jak anulować instalację gdy już trwa? Guzik zasilania chyba odpada, jest jakiaś możliwość "obejścia" tych ważnych dla Microsoftu aktualizacji, bo dla mnie to tylko marnowanie baterii..
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marca 2015, 15:57:57 »
Ja bym spróbował przy rozruchu systemu wejść w tryb awaryjny i w nim wyłączyć automatyczne aktualizacje + ew. zrobić przywracanie systemu do dnia, zanim zassał aktualizacje (spokojnie, Twoich danych nie usunie).
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marca 2015, 16:02:56 »
Ja instalowałem 7-kę i tez musiałem przerwać instalację. Zrobiłem tak jak napisałeś-przycisk OFF. Nie powinno nic złego sie stać, przynajmniej u mnie nic sie nie stało, pamiętaj jednak przy ponownej instalacji sformatuj partycję. To jest ostateczny sposób, ale skuteczny.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marca 2015, 16:10:38 »
Kolega, jeżeli dobrze rozumiem, ma bardziej problem z niechcianymi aktualizacjami już na zainstalowanym systemie i w tym przypadku zdecydowanie odradzam wyłączanie komputera ;)
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marca 2015, 16:16:25 »
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2015, 16:19:08 wysłana przez Tomaszek_Łódź »

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marca 2015, 16:35:32 »
Bardziej chodziło mi o to czy jak już się instaluje, to można takie ficzer anulować. Grzebanie na awaryjnym raczej nie wchodzi w grę, bo jest na gwarancji.

Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marca 2015, 16:40:14 »
Włączenie trybu awaryjnego nie koliduje z gwarancją. Po takiej aktualizacji windows tworzy punkt przywracania. To można zrobić w trybie zwykłym, ale musisz wiedzieć gdzie taka funkcja jest. Z siódemki usuwałem aktualizacje w menu dodaj usuń programy. Ale to też trzeba wiedzieć gdzie ta funkcja jest.

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Marca 2015, 14:49:26 »
Tyle się pobrało, bo wcześniej przed wyłączaniem wyjmowałem modem, teraz jak połączyłem się z wifi na stałe, to się wszystko zassało przy zamykaniu, zainstalowała się 1\3 tego i nie dało się tego zatrzymać, anulować.
Uruchomiłem laptopa, kółeczko się kręciło z 10 min. Potem napis "przygotowywanie systemu Windows" - 5 min., "przygotowywanie aktualizacji" - 10 min. Ponowne uruchomienie zajęło 3 min. Gdy zmieniałem ustawienia w windows update była informacja, że wszystkie aktualizacje zostały zainstalowane. Wniosek: Microsoftu nie przechytrzysz. I tak wepchnie swoje łatki na dysk.
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2015, 15:26:01 wysłana przez danniel »
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Jak bezpiecznie anulować instalację aktualizacji w windows 8.1?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwietnia 2015, 00:00:39 »
Finalizacja instalacji niektórych poprawek następuje w czasie uruchomienia, stąd takie efekty. Przechytrzysz, przecież jak wyłączysz aktualizację, to nie pobierze i nie zainstaluje. Tylko w tym przypadku zawsze będzie sygnalizował, że komputer jest zagrożony.