Autor Wątek:  Niewykorzystane zdjęcia na tekstury pojazdów  (Przeczytany 2879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dzemoglowy

  • Wiadomości: 9
  • To ja Dźemik
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Niewykorzystane zdjęcia na tekstury pojazdów
« dnia: 18 Kwietnia 2015, 23:47:02 »
Witam

Mam pytanie do modelarzy i ludzi, którzy tworzą nowe tekstury i do moderatorów i osób,<>które filtrują zdjęcia - dlaczego dużo zdjęć z galerii przeznaczonej na tekstury jest niewykorzystana? Np. ET22 w barwach Cargo numery 2000 wzwyż, albo siódemki w barwach IC? Czy jest już wystarczająco dużo tekstur z tymi lokomotywami,<>firmami czy nie ma osób do przeniesienia tego do symulatora czy może już ktoś to filtrował i zdjęcia, które miały być użyte są już wykorzystane?

Pozdrawiam.

Pisz staranniej.
Benek
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2015, 09:39:27 wysłana przez Benek »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Niewykorzystane zdjęcia na tekstury pojazdów
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwietnia 2015, 23:57:46 »
Po trochu nie ma komu robić, po trochu tekstur siódemek jest dość. Zresztą i w przypadku EU07 i ET22 mapowanie pozostawia wiele do życzenia i mam nadzieję zmieni się w przyszłości. Jeśli koniecznie chcesz kleić tekstury tych lokomotyw przez wzgląd na jakieś szczególne sympatie, to oczywiście droga wolna. Jeśli chcesz kleić tekstury jakichkolwiek lokomotyw, to mniej się sfrustrujesz i dłużej pokorzystamy, jak będą to najnowsze modele, czy nawet te niewydane (choć tu musisz nabyć trochę doświadczenia i zaufania twórców). A jak chcesz teksturować cokolwiek, to zostaw tabor i weź się za infrastrukturę. Trzeba podsypek na linie pierwszorzędne w odpowiednich proporcjach układu, wypadałoby zrobić substytuty dla tracących myszką modeli z folderów bud/bud2/pm, maski świateł dla kilkudziesięciu domków... Porządne zrobienie domku wstawionego w setkach egzemplarzy na połowie scenerii będzie bardziej widoczne, niż sziedemdziesiątaktróraś siódemka.
Mój kanał youtube

Offline Dzemoglowy

  • Wiadomości: 9
  • To ja Dźemik
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Niewykorzystane zdjęcia na tekstury pojazdów
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwietnia 2015, 23:14:04 »
Ok, dzięki za odpowiedź. :) Myślałem jakiś czas czy może coś pokombinować z teksturami - ogólnie mam swojego człowieka,który robi zdjęcia i powiedziałem mu, żeby robił zdjęcia infrastruktury. Ja ewentualnie przeniósłbym to w świat wirtualny, bo chciałbym bardzo mieć swój wkład w rozwój MaSzyny...

Pozdrawiam.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Niewykorzystane zdjęcia na tekstury pojazdów
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwietnia 2015, 23:48:35 »
Zapraszam do współpracy. Jak coś zawsze mogę doradzić czy przyuczyć. Ostatnio ludzie nam się nieco posypali i nie ma komu nawet przysłowiowych tekstur siódemek robić, więc liczę, że się nie zniechęcisz i coś od ciebie ujrzymy. W wątku ze zdjęciami jest masa materiałów. Jakbyś chciał coś z mojego dysku przejąć, choćby na poziomie obróbki zdjęć, to bardzo chętnie się podzielę.
Mój kanał youtube