Autor Wątek:  Kabina elfa  (Przeczytany 42624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Kwietnia 2015, 22:49:43 »
Skoro masz jakieś materiały to po prostu je spakuj w rara i wyślij na www.eu07.pl/upload i wstaw linka. Proste.

Offline tor424

  • Wiadomości: 129
  • Spokojny człowiek
    • Zobacz profil
    • Wielkopolska galeria kolejowa.
  • Otrzymane polubienia: 68
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Kwietnia 2015, 22:53:26 »
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2015, 20:21:37 wysłana przez tor424 »
Pasjonat elektroniki, informatyki i programowania - C++,C#,Lua i reverse engineering

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Maja 2015, 21:20:59 »
Oficjalnie info by mnie co jakiś czas nie pytano jak tam prace i tego typu historie. Obecnie zawieszone, bo uznałem dzięki zmotywowaniu ( przez hanys'a, @Stele, Ceskiego) do dalszych prac i powrocie chęci, że pora zabrać się i pokończyć wagony osobowe. Jak skończę ten rozdział, powrócę do tematu. Podziękowania dla @hanys'a za dostarczenie jakiś czas temu wymiarów.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2015, 21:26:32 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline tor424

  • Wiadomości: 129
  • Spokojny człowiek
    • Zobacz profil
    • Wielkopolska galeria kolejowa.
  • Otrzymane polubienia: 68
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Lipca 2015, 14:44:35 »
Przepraszam, że odkopuje ale czy teraz gdy wydano wagony, będzie kontynuowana praca nad elfem?

Po znakach interpunkcyjnych stawiamy spacje. Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2015, 21:37:10 wysłana przez tor424 »
Pasjonat elektroniki, informatyki i programowania - C++,C#,Lua i reverse engineering

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Lipca 2015, 14:51:58 »
REGIO to tylko kropla w morzu potrzeb, aczkolwiek póki co nie widzę większych przeszkód by niebawem prace zostały wznowione.
EDIT:
Jest co prawda o tym w ukrytym wątku, ale z racji tego że niewielu ma tam dostęp napiszę też tutaj o tym. Potrzebne są wymiary nadbudówki. Im szybciej je otrzymamy tym szybciej ruszymy dalej.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2015, 15:49:05 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Grudnia 2015, 16:13:05 »
A konkretniej o ten element. Źródło http://bi.gazeta.pl/im/c6/4e/bb/z12275398Q,Nowy-Elf.jpg
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline TomaszN

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Marca 2016, 20:03:04 »
Tyle zdziałałem na 27WEb-004 na podstawie 5 zdjęć i obliczeń trwających 15 minut. Niestety nie miałem więcej czasu. Ale w poniedziałek będę miał możliwość wykonania zdjęć do fotogrametrii bliskiego zasięgu na EN76, wraz z miarką lub innym elementem metrycznym. Jeśli uznacie że to się do czegoś może przydać, albo uważacie że jeszcze jakaś seria z pojazdów KŚ was interesuje, piszcie... ;)

Tu wrzucam model 3DS wygenerowany metodą Structure From Motion.
https://www.dropbox.com/s/euncoq1008gjmn3/27WEb.3ds.zip?dl=0

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Marca 2016, 20:28:56 »
No w sumie, po odpowiednich modyfikacjach - przeskalowaniu i splaszczeniu mozna by z tego zrobic ciekawy teren do scenerii. Ten czerwony kwadracik tam to 100x100m. :)

Mozesz cos wiecej o tej metodzie skanowania 3d napisac? Jak dokladne sa urzadzenia dostepne dla zwyklych smiertelnikow?
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2016, 20:32:39 wysłana przez queuedEU »

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Marca 2016, 10:06:44 »
Tyle zdziałałem na 27WEb-004 na podstawie 5 zdjęć i obliczeń trwających 15 minut. Niestety nie miałem więcej czasu. Ale w poniedziałek będę miał możliwość wykonania zdjęć do fotogrametrii bliskiego zasięgu na EN76, wraz z miarką lub innym elementem metrycznym. Jeśli uznacie że to się do czegoś może przydać, albo uważacie że jeszcze jakaś seria z pojazdów KŚ was interesuje, piszcie...
Materiałów dla kabiny elfa czy to 27Web czy EN76 mam pod dostatkiem (blisko około 350 zdjęć). Najbardziej potrzebowaliśmy wymiary elementów w kabinie (min. ściany, wysokość od podłoża do okien, wymiary z każdych ekranow, szerokość między nimi i etc), które niestety nie zdążyłem powierzyć, a niestety w południowej części woj. Śląskiego to tylko same kible i impulsy (które również mam zamierzone i sfocone z góry do dołu).

Coś w stylu jak poniżej zrobiłem.
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2016, 10:13:20 wysłana przez hanys »

Offline TomaszN

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Marca 2016, 06:17:30 »
Ok. W poniedziałek spróbuję zmierzyć "co się da". Zapiszę sobie ten obrazek i wg niego pojadę.

Co do "południowej" części województwa, faktycznie Elfy i 27WEb jeżdżą rzadziej, ale głównie z powodu przygotowywania 27WEb do wykupu, na hali w Łazach przechodzą naprawy poszycia pudła, etc. - przy okazji je umyli ;) Ale mimo wszystko jeżdżą...

Wracając do metody. Przy pomocy OpenDroneMap takie modele robi się niezwykle łatwo w oparciu o ZWYKŁY aparat fotograficzny. Mając jakiś punkt zaczepienia co do wymiarów można stworzonemu modelowi nadać georeferencję (jeśli to rzeźba terenu), albo przeskalować do wymiarów rzeczywistych i pozostałe wymiary mierzyć już na modelu, np. przy pomocy Meshlab.

http://opendronemap.github.io/odm/

Jeśli ktoś z was oczekuje więcej szczegółowych informacji, zapraszam do PW.

Materiałów dla kabiny elfa czy to 27Web czy EN76 mam pod dostatkiem (blisko około 350 zdjęć). Najbardziej potrzebowaliśmy wymiary elementów w kabinie (min. ściany, wysokość od podłoża do okien, wymiary z każdych ekranow, szerokość między nimi i etc), które niestety nie zdążyłem powierzyć, a niestety w południowej części woj. Śląskiego to tylko same kible i impulsy (które również mam zamierzone i sfocone z góry do dołu).

hanys, jeśli masz komplet zdjęć z jednego pojazdu, w miarę możliwości z nieporuszonymi elementami takimi jak nastawniki i fotele, nieprzeskalowane z oryginalnym EXIF, oraz zgodzisz się je udostępnić do testów, również napisz.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Marca 2016, 13:45:32 »
Co do kabiny to niewiele zostało z tych wcześniej wykonanych submodeli robionych na oko. Zemściło się takie jej robienie, dlatego następnym razem bez wymiarów, plastików raczej się tykać nie będę.
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2016, 13:55:05 wysłana przez Pedrosiasty »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Jakub998x998

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EN76 Elf do Maszyny
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Stycznia 2017, 14:01:52 »
Witam mam pytanie, na wstępie proszę o przeniesienie tego tematu do odpowiedniego działu bo nie wiedziałem w jakim napisać.
Czy ktoś tworzy EN76 Elfa KW lub jakiegokolwiek Elfa ? Mam pytanie czy potrzeba jakichkolwiek materiałów ?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: EN76 Elf do Maszyny
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Stycznia 2017, 14:23:23 »
Pudło jest gotowe. Można dostarczać zdjęcia na reple zewnętrzne.
Do kabiny wymiarów i zdjęć nigdy za dużo.
Mój kanał youtube

Offline Jakub998x998

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Stycznia 2017, 15:31:16 »
Mogę spróbować załatwić kilka zdjęć kabiny od pewnej osoby jeśli są koniecznie potrzebne oraz gdzieś jakiś post ktoś pisał że potrzebna jest instrukcja co do czego służy to też mogę spróbować załatwić, a jeśli chodzi o zewnętrzne zdjęcia to w ferie w Poznaniu mogę zrobić tylko muszę wiedzieć czego dokładnie, chyba że wszystkiego od A do Z.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Stycznia 2017, 16:02:45 »
Z zewnątrz model jest, więc zdjęcia na tekstury wymienne jak do każdego innego taboru. Przynajmniej jedno czoło i jeden bok całej jednostki. Optymalnie oba czoła i oba boki. Z wnętrza fotele i oznaczenia regionalne swojego przewoźnika. Mam wnętrza Warmińsko-Mazurskie i Świętokrzyskie, może ktoś kisi więcej.
Jak dorwiesz się do kabiny, to wszystko, zwłaszcza elementy zazwyczaj pomijane. Ściany boczne i tylna, sufit, podłoga, wnęki na nogi, półka miedzy pulpitem a szybą.
Mój kanał youtube

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Stycznia 2017, 15:18:12 »
Ja mam fotki foteli w wielkopolskich pociągach a one są takie jak w elfie KW.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline ElektrykPKP

  • Fotograf
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 201
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Stycznia 2017, 16:34:13 »

Jak chcecie mogę dostarczyć zdjęcia EN76 KM. Wszystkie człony focone z jednej strony.

Offline Jakub998x998

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Stycznia 2017, 17:52:50 »
Na dniach spróbuje załatwić od pewnego maszynisty zdjęcia w kabinie te o których była mowa podłoga,sufit itp. A co jeśli chodzi o dźwięki jakieś potrzeba ?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Stycznia 2017, 18:12:35 »
W wersji alfa którą mam są dedykowane przetwornice z wentylatorami, drzwi, falownik wraz z charakterystyką, silnik trakcyjny i jakieś syreny. Czyli jest dobrze.
Nie ma stukotów, sprężarki, nastawnika, przełącznika, przekaźników. Czyli najłatwiejsze co możesz zrobić, to pomachać wszystkim co się rusza w kabinie i ponagrywać jego odgłosy.
Mój kanał youtube

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Stycznia 2017, 13:50:51 »
Jako, że ostatnimi czasy pytano o tą kabinę odpowiadam nie prędko do tego powrócę. Zraziłem się do modelowania plastików, tym bardziej bez planów. Robienie na oko się bardzo zemściło.
EDIT:
Jeśli dostałbym plany co pewnie graniczy z cudem, byłoby o wiele łatwiej. No ale nie ma co marzyć, bo to PESA tak więc...
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2017, 15:01:03 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Stycznia 2017, 15:27:55 »
Można było by napisać do Pesy prośbę odnośnie pozyskanie planów rzutów pulpitu w celu jego odwzorowania do Symulatora MaSzyna oraz innych. Ja napisałem tak do Newagu no i skontaktowali się, podpisaliśmy stosowne umowy i mamy plany. W ramach możliwości, jeżeli coś nam brakuje, a Newag ma chęć ich dosłać wycinki planów, to robią to. Zwłaszcza, że widzą efekty to współpraca się uściśla. Tak więc nic innego jak namawiam, żeby napisać takowe pismo, chociażby meilowo. Nic to nie kosztuje, a możliwe, że beton z Pesy coś odeśle. Nawet byłbym skłonny napisać Wam wzór.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Stycznia 2017, 16:27:16 »
Hmmm może i faktycznie warto spróbować. Jak możesz to skrobnij.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Sebol82

  • Gość
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Stycznia 2017, 16:33:48 »
Życzę powodzenia. Oby nie skończyło się tak jak na kontakcie z Wagonami Świdnica (wózki do Eamnossów) i zostałem tylko z taborem FPLU i dokumentacją od nich oraz PKP Cargo z foceniem SP32 z kamieńca. Jedni się godzą później całujesz klamkę. Suma sumarum SP32-149 i tak sfocona na trupiarni na Wrocławskim Brochowie. Niestety bez kabiny (ino przez szybę). ale zawsze coś.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Stycznia 2017, 16:35:34 »
Dobrze by bylo pokazac, co zrobione jest na tym etapie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Stycznia 2017, 16:36:12 »
Trzeba spróbować zanim całkowicie się zrażę do plastików. Najwyżej odrzucą, ale spróbować trzeba.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Sebol82

  • Gość
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Stycznia 2017, 16:38:41 »
Krzysiek ma rację . Tak samo uderzałem do FPLU; PKP Oddział gospodarki nieruchomościami i Spółki Wrocław Nowy Główny oraz PKP PLK.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2017, 16:39:43 wysłana przez Sebol82 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Stycznia 2017, 16:45:47 »
Zbytnio pokazywać nie ma czego, bo jak wspominałem wcześniej wiele elementów było robionych na oko i po ich poprawieniu siata mocno się zrąbała. Trzeba je zrobić od nowa. Jedyne co w miarę wygląda to część pulpitu. No i jeszcze trzeba wziąć poprawkę, bo nie miałem dojścia do dysku na którym miałem projekty.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2017, 16:50:09 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Sebol82

  • Gość
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Stycznia 2017, 16:48:25 »
Wiąże się to z klauzulami o zachowaniu poufności i o zagrożeniu terrorystycznym (plk) ale da się załatwić wiele materiałów trzeba próbować. Na odpowiedź z PLK czekałem ponad 30 dni, na odpowiedź z FPL kilka godzin, na odpowiedź z PKP Oddział gospodarki nieruchomościami ponad 3 miesiące a z Wrocław Główny około 60 dni. . Jedne zgody się pokończyły inne dalej są aktualne. Wiadome jest, że jak się dogada z daną instytucją i podpisze umowy i inne papiery to pójdą na rękę. Niestety czasy jakie oferują nie mają się do rzeczywistości (warunki focenia). W moim przypadku było to lato. :(
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2017, 16:49:32 wysłana przez Sawi »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Stycznia 2017, 16:52:41 »
Skoro tak to wygląda, to ja podziękuję. Nie mam zamiaru brać się za kolejną papierologię i wiązać się jakimiś umowami. Wystarczy, że swój numer na kartę byłem zmuszony zarejestrować. Koniec prywatności heh.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2017, 16:56:03 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kabina elfa
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Stycznia 2017, 17:07:41 »
Ja mialem na mysli pokazanie pudla, ze jest do czego robic kabine. Z drugiej strony zadanie pytania jakie trzeba spelnic wymogi, by uzyskac potrzebne informacje nie jest trudne.