Autor Wątek:  Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android  (Przeczytany 49271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« dnia: 16 Marca 2015, 18:16:59 »
Cześć!

Od momentu, kiedy natknąłem się na stronie www.przepisykolejowe.tk na symulator semafora, stwierdziłem, że przydałoby mi się takie coś na telefon. Na uczelni musieliśmy wykonać prostą aplikację mobilną i taki projekt był dla mnie idealny.

Chciałem się z Wami podzielić tą aplikacją. Zaznaczam, że jest ona tak naprawdę świeżym projektem, prostym i nie ma tutaj jakiejś ogromnej filozofii. Nie ma tutaj jakiegoś sterowania ruchem czy coś w tym stylu. Aplikacja jest czysto informacyjna. Myślę, że dla osób, które zaczynają przygodę z koleją i nie łapią jeszcze tak szybko sygnałów, taka aplikacja na pewno im pomoże, chociażby podczas jazdy w MaSzynie.

Aplikacja nazywa się "Semafor". Jest darmowa, nie posiada reklam. Będę ciągle ją rozwijał, wstawiał kolejne grafiki różnych semaforów. Zachęcam do pobrania, sprawdzenia i wyrażenia opinii, gdyż na jej podstawie będę wiedział, czego brakuje :) Pozdrawiam!

Zdjęcia aplikacji i możliwość jej pobrania z oficjalnego sklepu Google:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.goss.sem


Online RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca 2015, 18:31:57 »
Kolego @Pitek, gratuluję fajnego projektu. Z tego co widzę na zdjęciach, aplikacja w mojej ocenie jest przejrzysta. Trochę wstyd przyznać, ale również czasami podczas jazdy w symulatorze mam problem z niektórymi sygnałami na semaforach (problem bo nie pamiętam co oznaczają niektóre sygnały) i żeby jechać "poprawnie", muszę stopować symulację i muszę sięgać do internetu aby spojrzeć co konkretny sygnał na semaforze znaczy. Ze względu na to, że nie jestem w chwili obecnej posiadaczem telefonu z platformą Android a jestem użytkownikiem telefonu z systemem iOS od Apple (model iPhone 3GS), mam do Ciebie pytanie: czy istnieje możliwość "przeportowania" (przepisania) twojej aplikacji właśnie na system iOS lub chociaż żeby aplikacja była dostępna w sklepie Windows Store dla Windows/Windows Phone 8/8.1? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Bez wstawionego słowa, zdanie było nielogiczne.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2015, 08:08:28 wysłana przez Rozi »

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marca 2015, 19:09:03 »
Dziękuję! To prawda, mi się na początku zdarzało, że głupiałem gdy dostałem pomarańczowy pas na semaforze i musiałem sprawdzić co to za sygnał. Co do przepisania, będzie ciężko, a raczej nawet tego nie planuję. Po pierwsze nie mam urządzeń z tym systemem, dwa, studiuję, mam mało czasu i sam Android zajmuje mi kupę czasu, gdyż tak naprawdę cały czas się uczę, próbuję, błądzę i nie jestem biegły w Javie.

Co mogę polecić, to tylko wrzucić jakiś emulator Androida i odpalić tą apkę. Na razie chyba innej opcji nie ma. Słyszałem plotki, że będzie możliwość instalacji apek z Androida na Windows Phone, ale to chyba na razie tylko ploty.
W razie, gdybyś chciał plik .apk do emulatora, to pisz PW.

Offline grzechu_k

  • Wiadomości: 87
  • kolega z pracy MKaczego ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marca 2015, 21:21:15 »
Jeśli można to na szybko znalazłem dwa błędy. Po pierwsze białe migające z jakimkolwiek innym światłem to sygnał zastępczy. Nie musi być z czerwonym. A aplikacja wskazuje na sygnał wątpliwy. To samo z dolnym pomarańczowym. Gdy "zapalę" tylko dolne pomarańczowe jest napisane że to sygnał wątpliwy, a tak nie jest. W E1 masz pokazane obrazy które coś oznaczają. Komora semafora nie ma znaczenia. Więc jedno pomarańczowe gdziekolwiek się pojawi oznacza, że następny na stój. Oczywiście najczęściej jest tak jak przyjąłeś.

Poza tym świetny programik. Może spróbuj dorobić coś w rodzaju testu? Pojawia się losowy obraz semafora i trzy możliwe odpowiedzi. Ewentualnie w drugą stronę - program pisze jaki chce sygnał a użytkownik go zapala.

Edit:
Jeszcze znalazłem problemy z zielonym pasem. Jest napisane tylko np.S7 i do tego błędny opis, ze można do 40km/h.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2015, 21:28:35 wysłana przez grzechu_k »

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marca 2015, 21:38:46 »
Faktycznie, coś się zawinęło nie tam gdzie trzeba z tym S7, musiałem nie dopatrzeć, sporo jest zależności i idzie się pogubić.

Dziękuję za odpowiedź, właśnie o to mi chodzi, żeby to posprawdzać, bo czasami coś mogłem przegapić.

 

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marca 2015, 21:43:21 »
Co do "testów" to proponowałbym jeszcze takie coś: przez krótki czas (0,5s) wyświetla się obraz semafora, następnie należy wskazać poprawną interpretację sygnału.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marca 2015, 21:52:46 »
Ciekawy pomysł z tym testem. Ale to chyba dopiero jak już sfinalizuje tę wersję. Mówię, czasu jest jak na lekarstwo, właśnie kończę licencjat i ciężko znaleźć chociaż minutkę na "tworzenie".
Na dniach zrobię poprawki tych błędów już zauważonych. Prosiłbym o klikanie gwiazdek w Sklepie Google, to zawsze będzie wyżej w wyszukiwarce :D

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca 2015, 00:55:06 »
Przydałby się przycisk resetu, który by wygaszał wszystkie światła. Może dojść do błędów jak pozostaną włączone światła. W opisie S7, S8, S9 jest błąd. Dopuszczalna prędkość za semaforem jest 100 km/godz. a nie 40 km/godz. jak jest podane. Oprócz tego są semafory powtarzające, tarcze ostrzegawcze, semafory kształtowe, wskaźniki. Kiedyś była aplikacja "Przepisy E-1", ale zaczęła błędnie działać i została porzucona.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marca 2015, 09:51:32 »
To może z czasem zrobi ktoś aplikacje "maszynowa"? Ciekawa promocja projektu. W tej aplikacji oczywiście linki do strony i forum. Jakas ciekawa galeria najlepszych screnow. Może jakies linki do galerii filmowej itp. Skoro kiedys powstal gadzet do Win7. to czemu nie apka na androida lub tez aplikacja pod Win8.1?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marca 2015, 18:30:08 »
Jeśli mogę wtrącić. Sygnał S3, jest poprawka w E1 z grudnia ubiegłego roku gdzie usunięto prędkość 160km/h jeśli chodzi o przypadek pojawienia się tegoż sygnału na SBL.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Marca 2015, 22:10:27 »
Super, poprawki już dodane, aktualizacja wrzucona. Zmiany:
- poprawa opisów sygnałów,
- dolny sygnał pomarańczowy wyświetla poprawny opis,
- sygnał SZ jest obsługiwany z pozostałymi sygnałami,
- semafor 5-komorowy, w głównym oknie, otrzymał pas,
- widok poziomy w głównym oknie dla 5-komorowego semafora i tarczy przejazdowej powiększony,
- karzełek w głównym oknie wyśrodkowany.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maja 2015, 13:50:38 »
Prace nad aplikacją zostały wznowione. Nad aplikacją pracuję sam, nie dawno dopiero skończyłem pracę licencjacką, stąd idzie wszystko tak mozolnie. Plusem jest to, że miałem dużo czasu, żeby się zastanowić, co by można było w tej apce zmienić. Postanowiłem pozbyć się "anielskiego błękitu" i zrobić tą aplikację "bardziej profesjonalną". Dodałem więcej funkcjonalności, po to, by w przyszłości można było prościej dodawać kolejne elementy. Wcześniej to był horror i nie miało żadnego sensu.

Pytanie do Was. Czy te rysunkowe sygnały mają zostać, czy zabrać się za fotografowanie semaforów i pokazać w apce semafory prosto z podwórka? :D Pod spodem przykład karzełkowego.

Edit. Poprawka zdjęcia karzełka
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2015, 22:10:26 wysłana przez Pitek »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Aplikacja mobilna \"Semafor\" - system Android
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maja 2015, 07:09:45 »
Te sygnalizatory prosto z torów wyglądają dużo lepiej. A Start się wg. mnie zmienił na lepsze.

  Dodano: 24 Maja 2015, 13:23:10
Piękna aktualizacja, mnie się podoba.
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2015, 13:23:10 wysłana przez lukasn26 »

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna \"Semafor\" - system Android
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Maja 2015, 18:17:57 »
Cieszę się, że się podoba! I potwierdzam, że aktualizacja już jest, ale szykuję lekką poprawkę, gdyż wrzuciła się wersja z drobnym błędem w semaforze półsamoczynnym (zielone światło mruga całym semaforem :D ). W przyszłości planuję poprawić skalowanie na różnych urządzeniach oraz dodać kolejne sygnały. Lecz to wymaga wyprawy w teren, w jakiś niesłoneczny dzień, i muszę porobić zdjęcia pozostałych semaforów.

Zachęcam do pobierania nowej wersji, odświeżonej, z prawdziwymi semaforami oraz oczekuję na komentarze i uwagi.
Regulamin obowiązki 11a. Zostałeś raportowany. Proszę poprawić.
Sawi
« Ostatnia zmiana: 24 Maja 2015, 19:49:12 wysłana przez Pitek »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Maja 2015, 20:42:22 »
Zauważyłem dwa drobne błędy, mianowicie gdy przytrzymam Wskaźniki kolejowe otwiera się okienko z informacją o tych wskaźnikach lecz w tytule jest Tarcze manewrowe. Drugi; w informacjach o tych wskaźnikach pisze tak: Wskaźniki kolejowe dzielą się na trzy grupy: wskaźniki zwrotnicowewskaźniki (nie poprawiać ;) ) dotyczące sieci trakcyjnej, pozostałe wskaźniki. A o co chodzi z tym zielonym? U mnie jak klikam na górną komorę zapala się zielone i nic złego się nie dzieje i jak klikam drugi raz to też nic się nie dzieje poza tym że zielone mruga. Telefon Samsung Galaxy Gio S5660.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Maja 2015, 21:06:40 »
Dzięki za informację, poprawię to wszystko przy kolejnej wersji. Nie wiem, u mnie na telefonie (LG G2) mruga cała górna część semafora. Sprawdzałem na Galaxy S3 i też przesuwa się. Na tablecie 10 calowym śmigało bez problemu. Nie wiem, mam problem ze skalowanie tych grafik. Z jednej strony chciałbym, żeby były duże i wyraźne, a z drugiej żeby mieściły się na ekranie wielu urządzeń.
Cały czas się uczę, więc powolutku to jakoś rozmyślę. Jakbyś coś jeszcze zauważył, pisz tu bądź priv.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Aplikacja mobilna \"Semafor\" - system Android
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Maja 2015, 07:39:40 »
Ja mam jakieś 3,5 cala i żeby był cały semafor to nie mam takiej możliwości. Mnie to by wskaźniki się przydały bo jak gram sobie od czasu do czasu w TRS to szukać w necie co to znaczy np. W12a (bo tego nikt nie spamięta) to mnóstwo czasu by mi to zajęło.

  Dodano: 25 Maja 2015, 07:47:33
Na moje to możesz kiedyś dodać jeszcze semafory.
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2015, 07:47:33 wysłana przez lukasn26 »

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Maja 2015, 10:39:52 »
Zdaję sobie z tego sprawę, że nie każdy ma 5 cali. A szkoda pomniejszać zdjęcia, które są w dobrej rozdzielczości. Tym bardziej, że na małym semaforku ciężko będzie "wyklikać" sygnał. Nie chcę robić tak, że obraz będzie można "scrollować" pionowo i poziomo. Muszę jeszcze pomyśleć, jak w prosty sposób docierać do tych wskaźników. Najprościej chyba dla laików  będzie "po obrazku", ale trzeba to jakoś wszystko ułożyć.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Maja 2015, 14:13:26 »
Ja nie mówię że masz pomniejszać te obrazki. Tak też jest fajnie.

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Maja 2015, 14:44:57 »
Mam taki pomysł, ale dość pracochłonny do zrobienia. Chodzi o to aby aplikacja na podstawie zdjęcia rozpoznawałaby wskaźnik, sygnał.
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Maja 2015, 20:19:43 »
Benek, nawet nie dasz dokończyć :) Chyba niemożliwe do zrobienia a poza tym w jakim celu?

// Dobry bajer ;) Benek
« Ostatnia zmiana: 25 Maja 2015, 20:33:59 wysłana przez Benek »

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Maja 2015, 21:08:35 »
No fakt, takie bajery może sobie mieć fujsbuk, gugl itp.
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Maja 2015, 17:59:54 »
Ohooo, jakbym miał wiedze na takim poziomie, żeby napisać rozpoznawanie semaforów przez aparat, to już pewnie byście jeździli MaSzyną na smartfonach - taki żarcik :D

Dzisiaj wrzuciłem poprawkę zauważonych błędów oraz dodałem 10 wskaźników:
*2.1.0
- poprawa migających sygnałów w semaforach półsamoczynnych,
- dostosowanie rozmiaru list z głównego okna do ekranów urządzeń,
- poprawa nazwy nagłówka dla "wskaźników",
- poprawa przesuwającej sie tarczy przejazdowej przy sygnale Osp2,
- poprawa skalowania aplikacji na różnych rozmiarach ekranów urządzeń,
- dodanie wskaźników: W1,W2,W3,W4,W5,W6,W6a,W6b,W7,W8.

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lipca 2018, 22:38:01 »
Odkopuję, ponieważ wypuściłem (przy współpracy z MrDyrektorem) kolejną wersję tejże aplikacji - 3.0. Przy wspólnej współpracy udało się w przeciągu 2 tygodni zrobić to, nad czym sam musiałem pracować wcześniej rok.

Ze względu na obeznanie w Unity Engine, zdecydowaliśmy napisać aplikację od zera właśnie pod tamten silnik (drobne poprawki w Eclipse doprowadzały mnie do szału). Dziś, każda sugestia i błąd mogą być szybko i sprawne dodane w kolejnej aktualizacji. Minimalna wersja Androida obsługiwana to 4.0. Aplikacja testowana na starszym, chińskim tablecie z Androidem 4.2.2. i wszystko śmigało płynnie. Zmienił się interfejs i pewnie dla starszego grona użytkowników będzie zbyt "słodko", mimo wszystko wydaje mi się, że obecnie niebieski kolor cieszy oko niż poprzednia biała kolorystyka. Większość rzeczy otrzymała grafiki i ikony, nie ma już zdjęć. Opisy znajdują się tuż obok semafora lub wskaźnika, nie ma potrzeby przewijania w dół, aby przeczytać opis. Co w aplikacji?
Obecnie obsługiwane są:
- 5 komorowy semafor półsamoczynny z pasem,
- tarcza ostrzegawcza świetlna
- sygnalizator powtarzający,
- tarcza manewrowa świetlna,
- semafor samoczynnej blokady liniowej,
- tarcza zaporowa świetlna,
- tarcza ostrzegawcza przejazdowa,
- semafor półsamoczynny kształtowy,
- tarcza ostrzegawcza kształtowa,
- tarcza manewrowa kształtowa,
- tarcza zaporowa kształtowa,
- tarcza rozrządowa kształtowa,
- tarcza rozrządowa świetlna,
- wszystkie wskaźniki z instrukcji Ie-1,
- pozostałe wskaźniki,
- pozostałe sygnały nadawane przez pojazdy i osoby.

Tam, gdzie osoby "machają" rączkami, odpalane są animacje. Sygnały dźwiękowe również są uruchamiane.

Oczywiście nadal czekam na sugestie, uwagi, zgłaszanie błędów. Czasami pewne opisy mogą być odbierane zbyt kolokwialnie, ale często chciałem pominąć skomplikowane opisy z instrukcji. Nie sztuka było przekleić wszystko z Ie-1. Ze względu na bardzo dużą ilość materiałów, zdarzają się literówki i błędy stylistyczne, w kolejnych aktualizacjach postaram się poprawić to co znajdę sam, oraz to co wskażecie Wy ;)
Link do aplikacji w Sklepie Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.goss.sem&hl=pl

Poniżej kilka screenów. Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 19 Lipca 2018, 22:52:12 wysłana przez Pitek »

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lipca 2018, 09:09:59 »
Oczywiście nadal czekam na sugestie, uwagi, zgłaszanie błędów.
"Wskutek" piszemy łącznie. Może być też "na skutek" - wówczas oddzielnie.
Pozdrawiam, Leszek

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lipca 2018, 13:12:52 »
Jeśli wskazałbyś mi, w którym miejscu to występuję, będzie łatwiej. Dzisiaj jeszcze odkopałem z pół strony kartki z zeszytu błędów, stąd powinienem na dniach wypuścić szybką poprawkę.

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lipca 2018, 14:59:56 »
Jeśli wskazałbyś mi, w którym miejscu to występuję, będzie łatwiej.
W opisie sygnału wątpliwego. Jeszcze jedna rzecz - nie pojawia się dolna belka gdzie mam przycisk do zamknięcia aplikacji, a dokładnie to pojawia się dopiero po wygaszeniu i ponownym wybudzeniu ekranu (Huawei z androidem 6.0). Sadzę, że to nie wina telefonu - dziesiątki, a może setki innych aplikacji, które mam lub miałem nie mają takiego problemu.
Pozdrawiam, Leszek

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lipca 2018, 15:34:30 »
Dzięki za info. Co do dolnej belki z przyciskami, aplikacja jest tak skonstruowana, żeby działała na full screenie, a przyciski powinny wysunąć się, kiedy przejedziesz paluchem z dolnej krawędzi ku górze. Sprawdzę dzisiaj na innym Huaweiu jak to się zachowuje (tylko tam jest Android 8.0).

Offline mrofkojat

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Lipca 2018, 16:44:05 »
Przy Rp12 - "ze stacji lub PRZESTANKU".

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Aplikacja mobilna "Semafor" - system Android
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lipca 2018, 20:54:02 »
Co do dolnej belki z przyciskami, aplikacja jest tak skonstruowana, żeby działała na full screenie, a przyciski powinny wysunąć się, kiedy przejedziesz paluchem z dolnej krawędzi ku górze.
Ok, faktycznie tak to działa. Problem w tym, że aby zamknąć apkę trzeba nacisnąć wstecz dwukrotnie w bardzo małym odstępie czasu - inaczej można naciskać w nieskończoność. Może lepszy dedykowany przycisk np. obok logo SKW?
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2018, 20:59:26 wysłana przez Leszek »
Pozdrawiam, Leszek