Autor Wątek:  Alternatywa metoda tworzenia modeli pojazdów i nie tylko!  (Przeczytany 3691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Technik

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Jak pewnie większość osób wie Microsoft wynalazł takie coś zwane Xbox Kinect. Z odpowiednim oprogramowaniem może być to bardzo pomocne przy tworzeniu modeli do MaSzyny. Osobiście jeszcze nie próbowałem, to jest przykładowy model tym urządzeniem zrobiony:

http://candelor.com/wp-content/uploads/2013/01/reme_candelor-1024x558.jpg

Jak widać nie jest źle. Na razie spakowałem kinecta tworząc takie coś: http://eu07.pl/userfiles/23145/foto-kinectmaszyna.jpg W środku jest laptop, akumulator i oczywiście sam Kinect. W najbliższym czasie postaram się wybrać gdzieś z tym sprzętem i wrzucę tu utworzony model żeby doświadczeni ocenili jego przydatność.

Reg. obowiązki 2.
Proszę poprawnie wstawić grafikę, zgodnie z Regulaminem.
Benek
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2015, 19:37:57 wysłana przez Benek »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Alternatywa metoda tworzenia modeli pojazdów i nie tylko!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Marca 2015, 16:53:56 »
Kiedyś opisywałem coś na temat półautomatycznego modelowania ze zdjęć "stereoskopowych" (tzn. zrobionych z różnych miejsc, a następnie skalibrowanych). Jest taki pakiet jak OpenCV, który coś tam potrafi zrobić. Niestety w czasach, w których się tym interesowałem, miałem za słaby sprzęt do wykonania testów, a potem była masa innych rzeczy do zrobienia. Można wykorzystać istniejące filmy z jazdy (o ile są dobrej jakości) — wyciąć klatki — i zobaczyć, co z tego wyjdzie.

Koncepcja między innymi była taka, aby wzdłuż szlaku, co ok. 500m modelować okoliczne obiekty w postaci ścian widocznych z toru. Po oddaleniu od jednego zestawu ścian załączał by się sąsiedni, na którym bliższe obiekty były by bardziej szczegółowe.
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2015, 16:55:35 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Alternatywa metoda tworzenia modeli pojazdów i nie tylko!
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marca 2015, 20:55:44 »
@Technik: Bardzo ciekawią mnie efekty tego eksperymentu. Nie zapomnij się pochwalić, co wyszło Ci z testów.