Autor Wątek:  Modernizacja scenerii Krewetkowo  (Przeczytany 10191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

guest23269

  • Gość
Modernizacja scenerii Krewetkowo
« dnia: 20 Lutego 2015, 19:38:35 »
Witam. Ponieważ mam aktualnie wolny czas, postanowiłem pomóc przy tworzeniu dodatków do symulatora i przywrócić scenerię Krewetkowo. Na razie posortowałem zawartość scenerii do osobnych plików (tory, drogi, lasy itd) oraz wymieniłem brakujące tekstury. Załączam zrzut, jak aktualnie wygląda sceneria. W tym wątku będę zamieszczał zdjęcia oraz informował o postępach prac nad scenerią. Możecie zamieszczać również propozycje zmian - czy mam tylko poprawić błędy, czy również dodać do scenerii coś nowego.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lutego 2015, 19:48:51 »
Ja bym tego nie ruszał, bo to jest tak małe, że z jednego szlaku widać sąsiedni. Do tego tort (makieta). Jeśli chcesz zrobić coś sensowniejszego, to można np. poprawić zieleń czy zabudowę na Manewrowo3, Tarniowo2 czy w okolicy stacji Mydelniczka.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lutego 2015, 22:07:36 »
Nic tam raczej nie rób, bo błędów niemiłosiernie tam jest. Jeśli uruchamiałeś EN57, to miałeś może taki dziwny efekt, jakby sygnał ET21 był słyszalny z taką samą głośnością na całej scenerii. To wyższa szkoła jazdy. Ogólnie ta sceneria jest fizycznie co najmniej niepoprawna. Brakuje tam wielu rzeczy. Nie opłaca się. Nic tam nie jest dostosowane do dzisiejszych układów. Lepiej ruszyć np. Bochnię, SDR, czy Zwrotnicowo.

sebastian82

  • Gość
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lutego 2015, 22:13:28 »
Marcin17 jeśli będziesz potrzebował pomocy lub porady odezwij się do mnie na pewno pomogę. W tej scenerii jest wiele błędów, które trzeba poprawić. Poświęcając na to wiele czasu. Nie zrażaj się tym, nabierzesz przez to doświadczenia niezbędnego przy dłubaniu w dużych projektach. @Ra czy scenerie, które wymieniłeś nie są przypadkiem rozgrzebane przez Ciebie?
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2015, 22:15:26 wysłana przez sebastian82 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lutego 2015, 22:29:56 »
Komórki Tarniowo, Mydelniczka i Suwałki mają ułożone tory i teren. Są gotowe do dekorowania.
Mój kanał youtube

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lutego 2015, 22:32:59 »
@Ra czy scenerie, które wymieniłeś nie są przypadkiem rozgrzebane przez Ciebie?
Są dopracowane do takiego stanu, jaki mogłem osiągnąć dysponując narzędziami w obecnym stanie. Ewentualna dalsza praca to rzeźbienie, którego się nie da zatomatyzować.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

sebastian82

  • Gość
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lutego 2015, 13:38:44 »
Ra przyjemność rzeźbienia w scenerii polega właśnie na takich pierdołach jak dłubanie. Modyfikacja scenerii nie polega tylko na tym, że zrobisz wszystko z automatu bo masz do tego narzędzie. Wsadź w swoją pracę trochę więcej inwencji twórczej oraz serca w to co robisz. Nie polegając tylko na automatycznych narzędziach.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lutego 2015, 15:20:00 »
Ogolnie nie chcialbym wchodzic pomiedzy wodke a zakaske tak za bardzo, no ale ciutek wejde. Ja chcialbym miec taki automat, ze powiedzialbym automatowi, tej automat zrob mi scenerie Gdynia-Zakopane, ale tak wiesz pikum belum i automat zrobil by to :). Pamietaj takze automacie, dorob tabor wraz z fizkyka do tego.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lutego 2015, 15:31:30 »
Ra przyjemność rzeźbienia w scenerii polega właśnie na takich pierdołach jak dłubanie.
Nikomu nie zabraniam, jedynie zwracam uwagę, że poprawiony tort jest nadal tortem.

Modyfikacja scenerii nie polega tylko na tym, że zrobisz wszystko z automatu bo masz do tego narzędzie. Wsadź w swoją pracę trochę więcej inwencji twórczej oraz serca w to co robisz. Nie polegając tylko na automatycznych narzędziach.
To są moje własne narzędzia, które powstały z mojej inwencji twórczej. Staram się robić to, czego nikt więcej nie robi, jak np. profile pionowe, a unikać rzeczy, które są "proste", jak wstawianie ławek na peronie. Z tego samego powodu nie robię tekstur ani modeli taboru, chociaż mógłbym. Również z tego powodu nie zrobiłem jeszcze stenogramów do nagrań.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lutego 2015, 08:37:08 »
To można zrobić coś takiego jak zrobiliście z Tarniowem.

guest23269

  • Gość
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lutego 2015, 16:32:09 »
Ja jednak będę uparty i scenerię zrobię. @lukasn26 Czyli połączyć kilka scenerii? Na razie nie mam jeszcze aż tak dużych zdolności, ograniczam się tylko do poprawienia błędów. Sceneria może i jest mała, ale przynajmniej będzie coś nowego w symulatorze. Tak jak pisze sebastian82, chodzi mi głównie o zdobycie doświadczenia i nauczenie się, jak działają scenerie w Maszynie oraz jak są zbudowane pliki. W Krewetkowie poprawiłem już wszystkie błędy związane z wczytywaniem plików - problemy dotyczyły głównie tego, że tekstury były podane z rozszerzeniem (zazwyczaj .tga) oraz inne były parametry plików .inc (np. kiedyś jako pierwszy parametr była tekstura, teraz jest nazwa obiektu). Dziś przestał się tworzyć plik errors.txt (na początku miał 9kB!). Po scenerii jeszcze nie jeździłem, ponieważ brakuje wielu pojazdów i na razie ich jeszcze nie poprawiłem, skupiłem się na samej scenerii, bez pociągów.
Lasy.jpg - coś, czego w Maszynie nie cierpię - zdjęcie lasu oraz drzewa ustawione w jednej linii i w równych odstępach. Oczywiście poprawię to - będą prawdziwe lasy, natomiast ściany lasu planuję całkowicie zlikwidować.
Tory.jpg - Od jutra biorę się za poprawianie torów. Jak widać, jest dużo do zrobienia.
Nowa_tablica.jpg - wymieniłem również tablice z nazwami stacji na tablice mojego autorstwa.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Lutego 2015, 16:40:30 »
Nie można likwidować całkowicie ścian lasu. Najbardziej optymalne rozwiązanie to rząd drzew, a za nimi ściana. Drzewa powinny składać się z różnych tekstur, ale nie wszystkich dostępnych. Na dole można też posadzić drzewa mniejsze, później krzaki a'la Rochowice i na samym dole trawę.
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2015, 17:20:23 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

guest23269

  • Gość
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Lutego 2015, 16:55:56 »
Mogę tak zrobić. Chyba w Bałtyku tak jest, że za kilkoma drzewami jest ściana lasu, przez co nie rzuca się ona w oczy i nie przeszkadza. Ja najbardziej nie lubię jak są same ściany, bez pojedynczych drzew. Trawę również planuję zasiać.

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Lutego 2015, 16:57:57 »
Fajnie że Ci się chce dostosować tą scenerię do obecnych standardów. Ale pojawia się pewne "ale". Jak na obecne standardy raczej dąży się do lepszego układania torów, mam tutaj na myśli układy torowe stacji - niektóre trzeba by całkowicie wymienić, bo wyglądają trochę dziwnie, a także dobrze by poprawić łuki oraz dodać krzywe przejściowe no i ewentualnie profil pionowy (tą ostatnią jakby dodać było by całkiem fajnie). Sama sceneria jest niewielka ok, ale po pewnych wymienionych wcześniej rzeczach, oraz jakby zrobić z tego "torta" dorobić wyjście torów na dwa kierunki możnaby ją w jakiś sprytny sposób z czymś innym połączyć w sensowną całość. Jeżdzenie w kółko za bardzo nie ma sensu, ale jakby była ta sceneria dodana jako końcowe/przelotowa to większej całości to by było całkiem ok.

guest23269

  • Gość
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Lutego 2015, 17:26:35 »
Tym się właśnie będę zajmował. Zauważyłem również, że większość semaforów ma nieprawidłowe oznaczenia, co również poprawię. Planuję też powiększenie stacji Homarów Tartak i zrobienie bocznicy, aby można było wjechać pociągiem do tartaku. Mogę zrobić dodatkowe tory, ale połączeniem z inną scenerią musiałby się zająć ktoś inny, ja tylko poprawiam błędy tutaj.

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lutego 2015, 20:20:03 »
Mała podpowiedź. Jeśli się chcesz za to wziąć porządnie (np. ma mieć obecne standardy i być połączona z innymi sceneriami), to zacząłbym od torów (łuki, przekrój poprzeczny, układy torów na stacji), dopiero na koniec robiłbym teren. Niby oczywiste (po poprawieniu np. łuków trzeba by przesuwać rowy, lasy) ale można zapomnieć. No i powodzenia :) Fajnie by było, jeśli masz czas, sprzęt i chęci, abyś też czasem wyszedł z miarką i aparatem, bo według mnie obiektów na scenerie trochę nam brakuje (ja na przykład nie lubię patrzeć na ten sam budynek na tej samej/wielu sceneriach)
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Lutego 2015, 09:45:08 »
Chodzi mi o to żeby zrobić z tego tortu scenerię z początkiem i końcem bo jak @Ra powiedział (napisał) to w tej chwili jest makieta a nie sceneria.

guest23269

  • Gość
Odp: Modernizacja scenerii Krewetkowo
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Lutego 2015, 10:05:37 »
Mój plan jest następujący: najpierw naprawiam tory na stacjach (najdziwniejszy układ torów jest w Krewetkowie Głównym), potem wymieniam łuki na szlaku, następnie poprawiam oznakowanie, semafory oraz przesuwam trakcję, aby wszystko pasowało do nowego rozmieszczenia torów. Znaki na tej scenerii są dość dziwne. Przy wjeździe na Homarów Tartak od strony Krewetkowa Głównego wskaźniki w11 są tylko przy jednym torze, na jakiejś stacji są zarówno semafory wjazdowe jak i w16, na jednym z posterunków odgałęźnych na jednym z torów jest tylko semafor ostrzegawczy, bez wjazdowego. Jak już się z tym wszystkim uporam, przerabiam dekoracje, czyli domy, lasy itd. Obiektów do fotografowania mam w okolicy bardzo dużo :) Mieszkam w Swarzędzu, więc mam w zasięgu wiele dworców, nastawni i innych budynków, zarówno starych, jak i zmodernizowanych. Mogę również fotografować wagony i ładunki - mam tutaj fabrykę Volkswagena, do której przyjeżdżają niemieckie wagony kryte oraz platformy z samochodami, często pojawiają się Vectron oraz T448p. Mam również kilka terminali kontenerowych (Swarzędz, Poznań Franowo, Kobylnica, Gądki) więc mogę fotografować kontenery oraz "tiry na tory" :)