Autor Wątek:  Problemy z MaSzyną_15_02  (Przeczytany 49438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Lutego 2015, 20:41:06 »
Ten błąd w tłumaczeniu oznacza: "nieprawidłowa ścieżka". Widzę, że log kończy się na składach, więc prawdopodobnie nie kliknąłeś w Rainsted w zakładce "Tabor posiadany" przycisku "Sprawdź posiadany tabor". Jeżeli to nie jest to, to pomyślę, co jeszcze mogło się stać, ale sprawdź to.

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Marca 2015, 18:39:52 »
Dzisiaj sprawdziłem dokładnie, błąd nazywa się: "Abnormal program termination", jest tak na każdej scenerii oraz na każdym scenariuszu, symulator w ogóle się nie uruchamia. Metoda @Macieja niestety nie pomogła.
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #62 dnia: 03 Marca 2015, 19:48:52 »
Ostatnio doszliśmy do wniosku, że ten błąd wyskakuje również przy starych sterownikach karty graficznej lub jeżeli karta graficzna jest za słaba. Pozostaje albo zaktualizowanie sterowników, albo jeżeli masz słabszą kartę graficzną, to trzeba poczekać na mniej wymagającą paczkę pod względem grafiki, tj. oficjalną PC E3d+DDS (na razie jest jeszcze w przygotowaniu).

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #63 dnia: 04 Marca 2015, 00:43:57 »
Drawinowo noc - nieprzejezdne. Za Grabówkiem wyskakuje WS co chwila, i przed Włodowicami praktycznie nie da się już uruchomić loka po zatrzymaniu. Cały czas co sekunda jest dźwięk jakby trakcja puszczała. Przyhamowałem zbyt ostro przed S1 i koniec, ruszyć się nie dało. Wyszło na EP08. Ktoś ruszał trakcję, czy to jakiś inny problem?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #64 dnia: 04 Marca 2015, 07:15:41 »
Z tego co wiedziałem po logu na repo, to sieć była poprawiana.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #65 dnia: 04 Marca 2015, 07:17:39 »
Może się przeciąża?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #66 dnia: 04 Marca 2015, 08:32:41 »
EP08? Ale to nadmiarowy powinien wyskakiwać, a nie zauważyłem żeby tak było. W poprzedniej wersji też nie było problemów z WS. Bodajże raz na trasie wyskakiwał.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #67 dnia: 04 Marca 2015, 09:41:56 »
Nie lokomotywa a sieć. Exe generuje z automatu zasilacze, jeśli te nie są jawnie zdefiniowane i przy złym sekcjonowaniu i dużym obciążeniu mogą się wyłączać.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #68 dnia: 04 Marca 2015, 09:51:20 »
Rozumiem, że log powinien wyjaśnić sprawę - postaram się dziś pod wieczór przejechać trasę jeszcze raz i wrzucić loga. Chyba, że ktoś inny to potwierdzi. Czy poprawienie zasilania jest bardzo złożonym zadaniem i czy dałoby się ewentualnie jakoś zautomatyzować? Jest gdzieś jakaś dokumentacja od tego?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #69 dnia: 04 Marca 2015, 09:56:09 »
Dlatego jest w pliku //eksperymentalne zasilanie, które jak widać nie bardzo mi się udało.
EDIT:
Nie bardzo widzę sens poprawiana tego bez pro elementów sieci.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2015, 10:05:00 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Marca 2015, 11:27:14 »
Tzn co jest nie tak, błąd jest w exe czy w trakcji na scenerii? BTW, na innych sceneriach nie zauważyłem problemów z zasilaniem. Jeździłem głównie towarowymi wcześniej (ale elektrycznymi).

Offline jochand

  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #71 dnia: 04 Marca 2015, 11:48:38 »
HTD, usun z pliku sc3_tr cala koncowke, o nazwie eksperymentalne zasilanie i sprawdz. Jest to w folderze Drawinowo.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2015, 11:49:43 wysłana przez jochand »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Marca 2015, 12:06:02 »
Głupieć to będzie z pewnością, bo nazwy sekcji i zasilaczy się dublują i bądź tu mądry powiedz jak exe to interpretuje. Oczywiście można zrobić to porządnie, ale jak Sawi zauważył, nie ma to wiele sensu bez przełożenia sieci nowymi konstrukcjami wsporczymi, a to nie ma wiele sensu bez przełożenia torów...
Seba wrzucał gdzieś swój poradnik drutowania. Ja też coś tam napisałem. Jak opis jak odwzorować rzeczywistość narzędziami dostępnymi w symulatorze nie wystarcza, bibliografia też gdzieś jest, by sobie poczytać jak to powinno wyglądać ze strony inżynieryjnej.

Jadę Drawinowo_noc. W Grabówku kolizja na dwunastce. EU07-116 i ET22-108 wpuszczone na jeden tor. Między Włodowicami a Włodowicami Zachodnimi doznałem przeciążenia podstacji/sekcji pwr2. Zasila ona szlak od Włodowic Zachodnich aż do Drawinowa. Jeśli exe interpretuje duble tak, że tworzy tam sekcję a nie podłącza zasilacz do każdego przęsła, to tory szlakowe na połowie scenerii masz podpięte do podstacji o mocy 8,6 MW. Trochę mało.
A co trzeba by zrobić?
Poprawić sekcjonowanie podłużne. Zrobić sekcjonowanie poprzeczne. Zasilić rozsądnym doborem mocy podstacji.
Zamontować aktywne wskaźniki We, by ai nie przechodziło na inną podstację z minimalną impedancją.
Dodać AI warunki na kontrolowanie spadków napięcia przy rozruchu, jeśli jeszcze tego nie robi.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2015, 17:07:55 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Marca 2015, 17:35:34 »
W zasadzie sieć to jedno, a konstrukcje wsporcze to tylko dekoracje (sieć nie jest jeszcze animowana). Niemniej podstawowa sprawa to układ torów, bo jeśli jest wadliwy, to cała reszta też. Działanie zasilania można poznać po kolorze przęseł w Debugmode — bezpośrednio zasilane są niebieskie. Kontrolowanie spadków przez AI trzeba by dodać. Na razie szlifuję Linię 61, więc innych scenerii ruszał póki co nie będę.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline jochand

  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Marca 2015, 17:54:53 »
Piotrze, po usunieciu eksperymentalnego zasilania wszystko smiga, WS trzyma. Jeszcze jedno, w zalaczniku plik z lampami na wszystkich przystankach, ktory juz raz dawalem ale jakos umknal.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Marca 2015, 18:18:03 »
Drawinowo noc - nieprzejezdne. Za Grabówkiem wyskakuje WS co chwila, i przed Włodowicami praktycznie nie da się już uruchomić loka po zatrzymaniu. Cały czas co sekunda jest dźwięk jakby trakcja puszczała. Przyhamowałem zbyt ostro przed S1 i koniec, ruszyć się nie dało. Wyszło na EP08. Ktoś ruszał trakcję, czy to jakiś inny problem?
To problem zasilania, ale co masz na myśli pisząc o EP08?
EP08? Ale to nadmiarowy powinien wyskakiwać, a nie zauważyłem żeby tak było. W poprzedniej wersji też nie było problemów z WS. Bodajże raz na trasie wyskakiwał.
Wspomniałeś dwa razy o EP08, a ona nie jest przeznaczona do jazdy przez użytkownika. Ja przejechałem scenerię, na EP05, ale się umęczyłem.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #76 dnia: 04 Marca 2015, 18:40:53 »
Jeszcze jedno, w zalaczniku plik z lampami na wszystkich przystankach, ktory juz raz dawalem ale jakos umknal.
Mam wysyp na lampie z l053 po wrzuceniu tego.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #77 dnia: 04 Marca 2015, 22:24:31 »
Wspomniałeś dwa razy o EP08, a ona nie jest przeznaczona do jazdy przez użytkownika. Ja przejechałem scenerię, na EP05, ale się umęczyłem.
Oj, nieprzytomny musiałem być - oczywiście chodziło mi o EP05. Myślałem, że może ona bierze więcej prądu od EP09. Lubię piątkę, tak surowo się ją prowadzi. Pierwszych 10 jazd nie mogłem jej w ogóle ogarnąć, a teraz mogę bez problemu się nią zmieścić w rozkładzie za każdym razem, oczywiście z dwoma HK.
Wygląda na to, że z tym zasilaniem to będzie kwestia tych eksperymentalnych ustawień, ale nie dam rady tego dziś przetestować, jutro przejadę z wyłączonym fragmentem od zasilania i zobaczymy. Przypomniało mi się, że ten WS wywalał najczęściej krótko po przełączeniu na połączenie równoległe silników (czyli przy zwiększonym poborze prądu). Początkowo dało się jeszcze pojechać chwilę na szeregowym, potem po prostu napięcie sieci spadło do zera i już nie ruszyłem. Opuszczanie i podnoszenie patyków nie pomogło. Tak BTW, MaSzyna chodzi też pod Windows 10 ;)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Marca 2015, 23:09:05 »
Wystarczy postać minutę. Po trzecim wybiciu sekcyjnego tyle masz zwłoki przed ponowną próbą samoczynnego załączenia zasilania. Zdycha przy przejściu na równoległy, bo przełączając grupy gwałtownie zmniejszasz opór loka. Nie mamy symulacji wyłączników z oddaniem charakterystyki. Jeśli prąd na nim przekroczy zadaną wartość, pyk i napięcia w sieci brak. Nie wiem co tam montują, ale w rzeczywistości może wytrzymałby takie kilkunastosekundowe lekkie przetężenie. W sumie to fajnie, że coś takiego się pojawiło, bo scenariusza to nie blokuje a pokazuje ficzer wprowadzony w nowej PC. :D Wystarczy patrzeć na woltomierz i odciążać sieć gdy napięcie spada w okolice 2,5kV. AI kiedyś może też będzie to robić i dojdzie nam kolejny fajny element-jazda przy niewydolnej sieci zasilającej. Tylko scenerii w Wałbrzychem przed moderną brakować będzie. ;) Jak jechałem tym czesiem, to już chciałem opieprzać panów od fizyki o nerfa, nim nie spojrzałem jakie spadki napięcia mam przy pełnej mocy. Do 160 to może dwa razy udało mi się go rozbujać.
Kasując te wpisy eliminujesz niepoprawne sekcjonowanie i powodujesz, że exe dla każdego pustego wskaźnika tractionpowersource generuje zasilacz o mocy 16MW podpięty do każdego przęsła sekcji, więc masz 2x więcej zapasu+brak spadków napięcia na linii.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2015, 23:10:13 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Marca 2015, 23:31:32 »
Problem w tym, że woltomierz w EP05 jest kiepski i mało na nim widać. Sceneria jest ciemna (kłaniają się światła, szlaku nie widać), przejechałem dopiero jak zrobiłem sobie dzień. Ten woltomierz ma chyba zbyt dużą bezwładność, wywala prędzej napięcie niż wskazywałoby to jego wskazanie.
Zaczęło mi wywalać WSa za tunelem, ale dojechałem. Jutro zmienię loka na siódemkę, ciekawe jak będzie zachowywać się woltomierz.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2015, 23:33:43 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline maszynista27

  • Wiadomości: 23
  • EP09-013
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #80 dnia: 05 Marca 2015, 15:00:38 »
Niestety u mnie na drawinowie nie da się jeździć. Dziś chciałem pojechać na drawinowo_et22-1 (ET22 zmieniona na ET42). Wszystko się ładuje ładnie, pięknie, aż tu nagle komunikat (zał. 1). Wcisnąłem spację, aby potwierdzić, ale komunikat dalej się pojawiał. Powciskałem tę spację z 35 razy (skoro wyskoczył błąd chciałem sprawdzić co będzie dalej), a potem krzyżykiem. Komunikat wreszcie zniknął. Na konsolce ładowanie ruszyło. Znalazłem się w kabinie ET42. Niestety później nic się nie działo. W załączniku plik log oraz errors. Komunikat pojawia się również na drawinowo_ep07.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #81 dnia: 05 Marca 2015, 16:23:00 »
Missed include: drawinowo/sc3_events.incOd 29.5.14 plik ten nazywa się sc3_events.ctr. Nie jest to PC15.02 w takim razie.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #82 dnia: 05 Marca 2015, 16:39:04 »
Nie potwierdzam błędu. Drawinowo_EU07 odpalone, log, errors i screen w załączniku.

  Dodano: 05 Marca 2015, 16:55:38
Dla pewności Drawinowo z bykiem, bez problemów odpalone. W załącznikach pliki.
« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2015, 16:55:39 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #83 dnia: 06 Marca 2015, 20:13:32 »
OK, przejechałem Drawinowo jeszcze 2 razy EP05. Trasę nocną, bo lubię. Pierwszy raz - bez większych problemów. Drugi raz - niestety nie dojechałem, bo skończył się prąd w sieci! Dodatkowo wywaliłem fragment od eksperymentalnego zasilania ze scenerii, i nie pomogło. To ogólnie źle działa, bo rozumiem, że mi napięcie spadnie jak jest duży ruch na pobliskich torach, ale nie. No i jeszcze żebym mógł to kontrolować, np przykręcić trochę nastawnik, żeby jakoś przejechać, ale niestety nie. W pewnym momencie (około 60 kilometra) sieć robi się miękka - tzn jakiekolwiek uruchomienie silnika powoduje duży spadek napięcia, na obwód równoległy nie da się nawet wejść. Jeszcze parę kilometrów, i nawet na szeregowym WS wywala. Po zwolnieniu do 20km/h i pozostaniu nadal bez prądu dałem sobie spokój. Coś jest z tym zasilaniem w Drawinowie nie tak.

Nie wiem też czemu te problemy występują tak losowo - jeden przejazd - tylko raz wywalił WS, drugi przejazd - kompletny brak zasilania za Grabówkiem. Jutro wieczorem dołączę logi. Raczej nie jest to problem z piątką, że na przykład za dużo prądu żre? Dziewiątka wg danych technicznych ma większą moc, więc tym bardziej powinno zabraknąć prądu dla niej.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #84 dnia: 06 Marca 2015, 20:56:45 »
Sekcjonowanie sieci można sobie obejrzeć w Rainsted na podglądzie terenu. Na zakładce Druty można wybrać poszczególne sekcje i zasilacze. Sekcje nie powinny być dłuższe niż kilka(naście) kilometrów. Na końcach sekcji powinny być wpięte zasilacze i tylko tam. Obecnie nie są obsługiwane kabiny sekcyjne — zachowują się jak podstacje (czyli są to dodatkowe punkty zasilania zamiast jedynie połączenia równoległego sąsiednich sekcji). Alternatywny podgląd zasilania sieci jest w Debugmode — kolory przęseł informują o sposobie zasilania. Jeśli sieć pada, to albo sekcja jest zbyt długa lub nie ma zasilania dwustronnego, albo zbyt wiele pojazdów usiłuje wykarmić się z niepodrasowanej podstacji.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #85 dnia: 06 Marca 2015, 21:17:58 »
Ja bym to potraktował jako ficzer a nie bug i zostawił póki co. :P Prowizorycznie możesz zwiększyć moc podstacji pwr2, bo to zdaje się ona wywala. Logi nic nie dadzą, bo nie zapisują żadnych informacji o obciążeniu sieci.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #86 dnia: 06 Marca 2015, 21:43:03 »
Takie rzeczy zdarzają się na szlaku w realnym świecie, stałem kiedyś przed Toruniem. Uczcie się jeździć na 20 stopniu zasilania.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #87 dnia: 08 Marca 2015, 19:55:45 »
@Stele, powiedz tylko jak mam zwiększyć moc pwr02, bo nie wiem gdzie jest dokumentacja od tego.

BTW, pojechałem EP07 na tej trasie, też mi WS wywalał. I to bez fragmentu z eksperymentalnym zasilaniem.

Co daje patrzenie na woltomierz? Mam tak - jak jest ok, to jest powyżej 3kV. Czasem przy rozruchu spada do 2,5kV, ale jeszcze WS trzyma. Potem napięcie rośnie sobie do 3kV, i nagle ciach - nie ma. To nie wygląda tak, jakby się zasilanie przeciążyło, tylko jakby coś je nagle zwarło. Gdyby szło w jakiś sposób reagować na spadki tego napięcia - to byłby fajny ficzer. Próbowałem zmniejszać obciążenie jak napięcie spadało, ale to nie dawało kompletnie nic. Z resztą, na niektórych odcinkach napięcia brak nawet jak wyłączę WS. Cały czas mówię o opcji BEZ eksperymentalnego zasilania.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #88 dnia: 08 Marca 2015, 20:59:31 »
Zwiększenie wydajności:
HTD, jeśli wywaliłeś eksperymentalne zasilanie z Drawinowa, to przywróć je. Później znajdź linijkę:
node -1 0 pwr02 tractionpowersource 0 0 0 3600 0 0.01 4500 1.0 3 60.0 norecuperation end //zasilacz
 za zielonymi cyframi dopisz dwa zera. Linijka powinna wyglądać tak:
node -1 0 pwr02 tractionpowersource 0 0 0 3600 0 0.01 450000 1.0 3 60.0 norecuperation end //zasilacz
Mowy nie ma, aby wywalił WS.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2015, 21:02:47 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #89 dnia: 08 Marca 2015, 21:19:11 »
Co ten parametr oznacza i w czym jest wyrażony?