Autor Wątek:  Problemy z MaSzyną_15_02  (Przeczytany 49429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Problemy z MaSzyną_15_02
« dnia: 12 Lutego 2015, 15:42:37 »
W niniejszym wątku  zgłaszamy wszelkie nieprawidłowości zaobserwowane w trakcie używania paczki Maszyna_15_02
Proszę pamiętać o:
  • dokładnym opisie problemu (jaką lokomotywę uruchamiasz, na jakiej scenerii, co się dzieje);
  • informacji o konfiguracji sprzętowej (procesor, pamięć karta graficzna i wersja sterowników do niej – szczególnie ta informacja jest cenna);
  • pliku log.txt, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w katalogu głównym symulatora; UWAGA! Należy sprawdzić, czy w starterze Rainsted zaznaczona jest opcja Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt"; znajdziesz ją w zakładce "Ustawienia"; log musi być z uruchomienia, w którym wystąpił błąd (nie generuj pliku log na innej, działającej scenerii, i w przypadku korzystania z innego taboru, tylko po to, żeby był);
  • pliku $.scn, umieszczonym jako załącznik do wiadomości; znajduje się on w folderze scenery;
  • ewentualnie screenie obrazującym problem (przypominamy o Regulaminowym umieszczaniu screenów).
Wiadomości raportujące błędy, a będące nieprzydatne do ich lokalizacji/usunięcia, będą przenoszone na bocznicę.

Prosimy nie zgłaszać w wątku problemów wynikających z nieprawidłowego rozpakowania paczki (do wypakowania paczki należy używać programu 7-zip w wersji 9.20, poprzednie wersje nie obsługują zastosowanej metody kompresji LZMA2), bądź własnych w niej modyfikacji!

Przed napisaniem wiadomości prosimy przeczytać plik informacyjny [url=http://eu07.pl/dokumentacja/]readme.html[/url][/b] i poszukać w nim rozwiązania swojego problemu.
« Ostatnia zmiana: 12 Lutego 2015, 15:58:41 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lutego 2015, 19:26:57 »
Tekstura textures/pm/apart2bok.tga dostala sie do paczki w zle poprawionej wersji. Wlasciwa wersja: http://eu07.pl/userfiles/20736/bugs-patch_do_alpha_patcha_tga.7z
Tekstura textures/zwroty34r300pods.tga jest odwrocona w pionie i konwertowana z dds, w ogole czesc tekstur jesr skonwertowana z dds do tga.
« Ostatnia zmiana: 12 Lutego 2015, 19:40:06 wysłana przez joey »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lutego 2015, 19:43:58 »
Co w tej tex bloku jest za różnica? Porównałem z wersją z repo i niczego nie widzę.
Takie tekstury mamy. zwroty24r300pods nie istnieje. zwrot24r300pods ma tą samą orientację co reszta, czyli chyba dobrą.
Mój kanał youtube

Offline 3rs

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lutego 2015, 20:00:14 »
Na moim Radeonie HD6850 ze sterownikiem Catalyst 14.12 powrócił problem renderowania wielowarstwowych tekstur. Występuje na każdym pojeździe, znaku, części semaforów, części drzew i budynków. Zmiany w jakości filtrowania tekstur nie wprowadzają żadnych zmian. W dużej odległości widoczna jest tylko tekstura "podkład" a w znakach przenika tekstura słupka owego znaku, im bliżej tym bardziej "podkład" jest zastępowany przez właściwą teksturę.
W załączniku daję przykład dwóch pojazdów w różnej odległości na których widoczny jest owy problem.

Nie usuwaj samodzielnie wpisu moderatora. Ostrzeżenie.
Benek

« Ostatnia zmiana: 12 Lutego 2015, 22:17:02 wysłana przez Benek »

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lutego 2015, 20:01:39 »
Stele: co do tekstury apart2bok:
Zauważyłem mały błąd w tej poprawce, co widać na screenie w pierwszym poście – między filarem w rogu budynku a barierką balkonu na parterze jest zostawiłem czarną kreskę, która powinna była być przezroczysta. (...)
(z watku w tescie dodatkow, link do watku: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,24372.0.html)

zwroty24r300pods nie istnieje
Istnieje, pisalem nie zwroty24(...) a zwroty34(...), w zalaczniku screen z archiwum MaSzyna_15_02.7z. Oryginal tekstury w formacie tex jest w tym archiwum: http://eu07.rainsted.com/archives/278b-drawinowo_v1.2.rar.html.
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2015, 00:51:30 wysłana przez joey »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lutego 2015, 20:01:46 »
Masz włączone VBO albo domyślnie używaną kartę Intel?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline AK2012

  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 150
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lutego 2015, 20:35:13 »
W misji l61+l144 pospieszny wyskakuje błąd Abnormal program termination.

sebastian82

  • Gość
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lutego 2015, 21:14:06 »
Przed chwilą uruchomiłem ten scenariusz dwa razy bez problemu. Proszę zamieszczać log.txt oraz errors.txt będzie łatwiej znaleść przyczynę problemu.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lutego 2015, 21:27:52 »
Również nie potwierdzam błędu z L061. Screen w załączniku.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lutego 2015, 22:52:43 »
Właśnie rozpakowałem i próbuję wystartować na td. Bateria załączona, pantografy podniesione, napięcie jest, kierunkowy ustawiony, a nie mogę załączyć WSa. Czy coś się zmieniło w sterowaniu, bo w dokumentacji nie zauważyłem zmian?
Przepraszam, ale sam już nie wiem co to było. Odpaliłem kolejny raz to samo i tym razem WS się załącza. Mam nadzieję, że to tylko jakiś nietypowy, jednorazowy przypadek.
« Ostatnia zmiana: 12 Lutego 2015, 23:01:08 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lutego 2015, 22:58:16 »
Jak pantografy podniesione, to ciśnienie na podtrzymanie WSa musisz mieć. Przytrzymaj dłużej guziła. Prawie sekundę załapuje. Jest na to paragraf w readme.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lutego 2015, 22:59:34 »
Ktore td odpalasz? Jak td25kv to wsa nie zalaczysz.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lutego 2015, 23:02:59 »
Raczej odpalałem standardowe td. O trzymaniu przycisku WS'a pamiętam. Sam nie wiem co to było, ale zgłupiałem jak to zobaczyłem i zacząłem przeglądać dokumentację, a że nic nie znalazłem to stąd moje pytanie. Na razie wszystko gra.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline MaK_86

  • Wiadomości: 18
  • Dyżurny Ruchu - Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lutego 2015, 13:33:47 »
A może tak przywrócić możliwość wyjścia z trybu ładowania poprzez ctrl+tab?
Trochę dziwne, że muszę wgapiać się w dość niskiej jakości obrazek podczas ładowania, bez możliwości wykonywania innych czynności. Kiedyś nie było z tym problemu, teraz wywala cały program...
Mała własna galeria kolejowa
http://maku.szczecin.pl

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lutego 2015, 13:37:01 »
Kombinacja klawiszy Ctrl Alt+ Tab ma się dobrze i działa bez problemu.
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2015, 13:39:35 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lutego 2015, 13:37:32 »
alt+tab to po pierwsze. Po drugie jest to problem indywidualny u twojej osoby. Mi jedynie co kilkadziesiąt minimalizacji obraz okna zostaje na pierwszym planie a tak to wszystko działa poprawnie.
Mój kanał youtube

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Lutego 2015, 15:31:34 »
Kiedyś nie było z tym problemu, teraz wywala cały program...
W tym zakresie raczej nic nie uległo zmianie, może miałeś inny Windows albo używałeś okna zamiast pełnego ekranu.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lutego 2015, 22:38:27 »
Zgłaszam podobny problem. Odpaliłem scenerię zwierzyniec-transport, dojechałem spalinówką do przesiadki, wsiadam w EU07, nastawnik kierunkowy do przodu, właczam NN, podnoszę pantografy, zapalam sobie podświetlenie zegarów, próbuję WS i nic. Chociażbym trzymał 10 sekund - nie odpala. Napięcie w sieci w normie, 3 z hakiem. Po prostu nie odpala WS i już.

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lutego 2015, 22:43:02 »
Dziwne. U mnie dzisiaj wystąpił ten sam problem po włączeniu TD. Podczas testowania paczki nic takiego wcześniej nie zauważyłem. Czyżby wina EXE 464?

EDIT: Zdaje się, ze ogarnąłem zasadę działania tego. W zbiorniku głównym jest trochę ciśnienia, które pozwala na podniesienie pantografu. WS nie chce się pomimo tego załączyć. Co trzeba zrobić? Użyć kurka trójdrogowego. To znaczy: należy przejść do przedziału maszynowego, kliknąć [Ctrl+V], następnie przytrzymać [Shift+V], po czym należy podnieść pantografy. Przechodzimy do kabiny. Załączamy WS-a, przetwornicę i sprężarkę. Gdy sprężarka "nabije" ciśnienie, to należy ponownie przejść do przedziału maszynowego i kliknąć [Ctrl+Shift+V]. Nie wiem czy tak powinno być, że włączenie WS-a jest uzależnione od ciśnienia w zbiorniku głównym, pomimo podniesionych pantografów. Nie jestem maszynistą, więc nie wiem, ale trochę to dziwne.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2015, 23:03:33 wysłana przez Maciej »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lutego 2015, 23:16:27 »
Tak powinno być, ale wydawało mi się, że wartość ciśnienia wymaganego do podtrzymania WSa i pantografów jest taka sama.
Mój kanał youtube

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lutego 2015, 23:28:29 »
Czyżby wina EXE 464?
Psy proszę wieszać na Sawim, który w ostatniej chwili wrzucił do paczki zmodyfikowane pliki FIZ i nikt nie zdążył tego przetestować. Domyślnie minimalne ciśnienie do załączenia WS było ustawione na 2 bary, w niektórych plikach FIZ jest zmienione teraz na 4.5 bara.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2015, 00:01:54 wysłana przez Sawi »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Krzysiek1982

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Lutego 2015, 23:39:36 »
Jeśli kurek sprężarki pomocniczej jest ustawiony na SP to odcina obwód pneumatyczny ZG i SP pompuje powietrze w obwodzie ograniczonym do cylindrów ( zbiornika ) pantografów i cylindra WS-a. Minimalne ciśnienie załączenia WS-a wynosi 0.35MPa, tyle samo co ciśnienie zadziałania WCP. Cylinder napędowy WS-a służy tylko jego załączeniu po puszczeniu guziła Załączenie WS-a traci zasilanie zawór EP WS-a i cylinder się opróżnia.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2015, 23:41:51 wysłana przez Krzysiek1982 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Lutego 2015, 23:59:26 »
Psy proszę wieszać na Sawim, który w ostatniej chwili wrzucił do paczki zmodyfikowane pliki FIZ i nikt nie zdążył tego przetestować. Domyślnie minimalne ciśnienie do załączenia WS było ustawione na 2 bary, w niektórych plikach FIZ jest zmienione teraz na 4.5 bara.
Pewnie tak najlepiej. Psy to sobie możesz wieszać na słupie. Owszem dodałem poprawione pliki, a że to wyszło w takim a nie innym stanie to też twoja wina. To ty marudziłeś o wydanie paczki od dłuższego czasu. Miałem już tego po dziurki w nosie dlatego dla spokoju poszło. Zatem proszę tu nie urządzać spychologii i wziąć przynajmniej część odpowiedzialności za ten obecny stan.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2015, 00:02:57 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Lutego 2015, 00:04:22 »
Ja zawsze pisałem o wydawaniu paczki z tego, co jest na SVN i co jest przetestowane. Specjalnie przy ostatnim paczu wstrzymałem się z aktualizacją semaforów, aby nie trafiły do pacza w ostatniej chwili i by było więcej czasu na ich przetestowanie (do tej pory błędów nikt nie zgłosił). Gdybyś mnie zapytał, czy wrzucać zmienione pliki FIZ zaraz przed spakowaniem paczki, to bym odradził.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Lutego 2015, 09:54:32 »
Testowałem tę procedurę, ale nie działa, jeśli nie przestawię kranu hamulca w pozycję jazda przed włączeniem sprężarki pomocniczej. Tak ma być?
Dalej: kiedy można w przedziale maszynowym wcisnąć Ctrl+Shift+V? Tzn przy jakim ciśnieniu w ZG, pełnym, czy można wcześniej? Tak na marginesie, czy mamy jakiś elektrowóz na 25kV? ;)

Tak na marginesie - oczywiście procedurę testowałem na zwykłym TD, nie tym z 25kV ;) Ogólnie działa, tylko nie działało, jak na początku nie przestawiałem kranu hamulca.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2015, 09:55:55 wysłana przez HTD »

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Lutego 2015, 10:24:53 »
U mnie WS nie załączał się, gdy spuściłem trochę ciśnienia hamulcem, więc nie wiem jak to wygląda w pozycji odcięcia. Dzisiaj poprawię to ciśnienie na załączenie WS-a, a poprawkę podam też w tym temacie.

Jakie jest minimalne ciśnienie w ZG w Maszynie, pozwalające na podniesienie pantografów? Czy jest to 3,5 bara?
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2015, 12:24:05 wysłana przez Maciej »

Offline ET22_RULZ

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 592
  • User #13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Lutego 2015, 12:27:24 »
Problemy z MinPress to moja wina. Wkradlo sie tam 4.5 zamiast 3.5. Poprawki fizyk wzgledem repo na ostatnia chwile mialy dotyczyc glownie tabeli silnikow (MPT0, ktorych i tak nikt wczesniej nie testowal), aczkolwiek pliki dla siodemkopodobnych byly bardziej zmodyfikowane wlasnie przez dodanie nowych parametrow wprowadzonych niedawno i stad znaczne roznice wzlgedem repo.
Mea culpa.
"Nudzą Jacka takie sprawy, ciągła praca, brak zabawy"
Pozdrawiam,
Bartosz "ET22_RULZ" Wojciechowski

Offline Maciej

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1195
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 192
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lutego 2015, 12:30:54 »
OK, w takim razie zostanie to poprawione przeze mnie i niedługo wrzucę tu poprawkę.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Lutego 2015, 13:00:42 »
Tu już  nie chodzi o to, że znaleziono błąd, bo w każdej paczce jakieś są i póki co się tego nie uniknie. Bardzo mi się nie spodobało to, że jak już coś to Sawiego obwiniać. Doprawdy? Ja wiem, że tak najłatwiej, ale najwyższa pora wziąć też odpowiedzialność za to. Głównym problemem jest coraz większy nacisk i presja by wydawać. Co za tym pociąga za sobą tzw spychologię. To pisanie o przetestowaniu to też kpina, bo nie kojarzę by ktoś sprawdzał unifikacje L61 dogłębnie itp. Rozumiem zmierzanie do perfekcji, ale granice też muszą być, bo w przeciwnym razie to z czasem skutecznie zniechęci i odsunie. Nie chodzi o to by prowadzić jakąś tam osobistą wojenkę, tylko by zacząć też liczyć się z innymi. Mało kto na obecną chwilę jest w stanie choćby przybliżyć się do założonych koncepcji i im sprostać. Być może patche przynajmniej częściowo rozwiążą ten problem. Pożyjemy zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2015, 13:10:49 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Problemy z MaSzyną_15_02
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lutego 2015, 13:17:42 »
Oj tam oj tam, zaraz błąd. Przynajmniej miałem okazję poznać użycie sprężarki pomocniczej, bez tego mógłbym nawet nie wiedzieć, że coś takiego jest w EU07.
Przy okazji sugestii w ankiecie - część ludzi chciałaby, żeby był symku zrobiony całkowicie realistyczny zimny start lokomotywy. Z tego co widziałem w instruktażu na YT to właśnie włącza się tę sprężarkę pomocniczą na samym początku, zanim podniesie się pantografy. IMHO tak jest lepiej niż było. Jeśli poprawka umożliwi uruchomienie każdego loka bez dotykania sprężarki pomocniczej sugerowałbym zmianę w stanie początkowym lokomotywy, żeby ciśnienie w ZG było niższe od progu zadziałania podnoszenia pantografów i WS.

Szkoda tylko, że maszynownia jest dość kiepsko odwzorowana w symulacji i nie za bardzo widać gdzie jest ten zawór do przestawiania i gdzie się np włącza sprężarkę. Ze sprężarką pół biedy - bo słychać jak pracuje, z kranem gorzej, bo nigdzie nie widać w jakiej jest pozycji. Jak się zapomni go przestawić to WS wyskoczy podczas jazdy i klops. Tak samo brakuje sygnalizacji na którą kabinę jest ustawiony CA w niektórych pociągach (np EZT). Trzeba wcisnąć Shift+Ctrl+W, ale nawet żadnego kliknięcia nie ma. Jak się nie włączy hamowanie awaryjne po minucie, to znaczy, że działa :)