Autor Wątek:  Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)  (Przeczytany 4732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« dnia: 25 Stycznia 2015, 17:43:09 »
Witam. Kiedyś już coś tam próbowałem robić a propos nowej scenerii do MaSzyny ale teraz się ogarnąłem do końca i postanowiłem zrobić coś od siebie dla naszego symulatora :) Jeżeli jest jakaś osoba chętna co do pomocy przy tworzeniu to proszę o kontakt na priv. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Stycznia 2015, 11:15:42 »
Ostrów jest zrobiony w scenerii, która chyba niedługo wyjdzie? (Łódź Kaliska-Ostrów Wielkopolski), nawet nie wiem, czy dalej coś nie jest pociągnięte. Pogadaj z "górą".
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Stycznia 2015, 12:23:02 »
Za Ostrowem nie ma nic. Cała Kaliska też marnie trzyma wymiary. Nie wiem czy nie łatwiej położyć sam Ostrów od nowa niż to naginać pod mapę.
Mój kanał youtube

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Stycznia 2015, 12:08:12 »
Ja praktycznie codziennie jestem w Ostrowie, także jeżeli jest już w planach gdzieś zaczęty to mogę pomóc.

Stawiaj kropki na końcu zdań. Poprawiłem.
Benek
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2015, 19:42:07 wysłana przez pbzylek »
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Stycznia 2015, 12:11:16 »
Jest "zrobiony", w scenerii, która ma wyjść. Ale, kolega wyżej coś pisał, że to się nie trzyma niczego. Więc, musiałbyś pogadać, np z Ra, może on by coś pomógł w kwestii.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Stycznia 2015, 19:40:36 »
Byłbym wdzięczny, bo naprawdę zależy mi na zrobieniu tej linii, ale skoro Ostrów jest już gdzieś chociażby zaczęty to i tak myślę, że nie ma potrzeby aby zaczynał go po raz drugi.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Stycznia 2015, 19:45:54 »
Za co Ty jesteś wdzięczny? I co masz do zaoferowania? Ja też szukam do pomocy osób, poszukuję 10 osób, które zrobią scenerię o długości 100 km. Trochę więcej konkretów poprosimy.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Stycznia 2015, 19:56:31 »
Po pierwsze to: "byłbym wdzięczny" - to odnoście tego, że jak już ktoś zrobił ten Ostrów to mógłbym może się do niego podłączyć, zamiast robić drugi. Jakie konkrety? A kto tu na tym forum pisze jakiekolwiek konkrety? 80% użytkowników sprawdza czy przypadkiem jakiś dodatek nie wyszedł, czy tam nowa paczka całościowa... Z tych 20% zostaje około 5-10%, które swoje projekty naprawdę chcą skończyć... Ja rozumiem, że nie każdy ma czas, żeby dokończyć, ale co mu zależy dać to komuś do skończenia jego trasy chętnego... Przecież w galerii była chociażby tam jakaś linia Zakopane coś tam.. Nie została dokończona ale można było ją dokończy.. Może nie przez tego autora ale dałoby się. Kolejna sprawa jest taka, że jak już ktoś chce jakąś scenerię zrobić to nie zdaje sobie sprawy z tego, że sam prawdopodobnie nie da rady, a mimo to woli próbować i potem nie dokańczać.  :/
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Stycznia 2015, 20:06:03 »
Nie od razu siódemkę zbudowano. Na początek należy zaznajomić się ze strukturą, z działaniem symulatora, przeznaczeniem poszczególnych plików itd, w przypadku scenerii przestudiować różne instrukcje, przepisy, dopiero potem brać się za coś tak złożonego, czym jest tworzenie realistycznej scenerii. I to Ci zalecam, bo w przeciwnym razie możesz się zniechęcić już na samym początku. A nauka tworzenia scenerii (bardzo prymitywnych, ale jednak scenerii) to kwestia tygodnia, może dwóch po kilkadziesiąt minut dziennie - dla osoby, która dotychczas symulatora używała, ale nie zgłębiała się "w bebechy".
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Stycznia 2015, 20:07:36 »
...
Czemu ma służyć w takim razie ten temat? W mojej ocenie nie ma on sensu, dlatego prosiłem o konkrety, by dać Ci szansę wyprowadzenia mnie z błędu. No i co, dowiedziałeś się, że jest Ostrów i co teraz?
A kto tu na tym forum pisze jakiekolwiek konkrety?
Na pewno nie Ty. W tym momencie nie masz nic do zaoferowania, a same chęci to za mało.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Linia 272 (odcinek Kępno - Ostrów Wielkopolski)
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Stycznia 2015, 20:10:22 »
Dobrze, dziękuję. Zniechęcajcie jeszcze więcej ludzi chętnych do pomocy. :)

Reg. zakazy 12 (odnosi się do całego wątku).
Nikt Cię nie zniechęca, nikt nie zabrania Ci tworzyć. Ten temat jednak nie ma żadnego sensu, nie ma ani jednego konkretnego zdania z Twojej strony. Jeśli te uwagi Cię zniechęcają, to warto zastanowić się nad sposobem postrzegania świata. Bocznica.
Benek
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2015, 20:18:34 wysłana przez Benek »
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski