Autor Wątek:  kilka prosb i propozycji  (Przeczytany 3290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

user03

  • Gość
kilka prosb i propozycji
« dnia: 02 Listopada 2003, 01:27:21 »
Jako "weekendowy" uzytkownik tego programiku i jako takiz sam MK mam kilka propozycji do rozpatrzenia przez autorow przy tworzeniu kolejnych wersji programu. Mianowicie:

1. Szybkie wyswietlenia na starcie programu infomacji o typie pociagu (osobowy,pospieszny,expres itp.itd.) i nazwy stacji docelowej (np. przez 30 sekund). Informacje moglyby byc oczywiscie pobierane ze zwiazanego z dana sceneria rozkladu jazdy.

2. Tabliczki z nazwami mijanych stacji (tzn. te tablice na peronach), ewentualnie zeby taka informacja pojawiala sie jedynie na ekranie co to za stacja.

3. Wyswietlanie na ekranie monitora najblizszej stacji (i godziny wedlug rozkladu jazdy) na ktorej nalezy sie zatrzymac (tak zebym jako grajacy wiedzial, ktora stacje mam pominac, a gdzie musze sie zatrzymac, nawet jezeli nie mam przy tej stacji zadnych semaforow i stoi sobie ona w szczerym polu)

4. Jezeli program korzysta z czegos co sie nazywa rozkladem jazdy, to dobrze by bylo takze dodac wyswietlany czas (zgodny wzgledem symulatora). Chodzi o taka wewnetrzna kontrole, zeby uzytkownik, ktory gra wiedzial np. ze jest za wczesnie lub jest juz opozniony i trzeba nadrabiac (o ile to w symulatorze bedzie mozliwe - ))) - to oczywiscie nie musi byc wymagane)

I to na razie tyle

PS. Symulator jest "the best". Zabawa przednia.

PS1. Mam tez kilka problemow ale o nich napisalem w odpowiednim dziale.

[%sig%]

Offline koltom

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
    • http://www.koltom.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: kilka prosb i propozycji
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopada 2003, 14:46:36 »
Ad 1.
Przeciez jest wyswietlanie przy starcie nazwy pociagu i rozkladu. masz to w pliku .bat pociagu ktory prowadzisz.

Ad2.
Tablice beda, ale chyba dopiero w nebuli. Obecnie dociazenie kopma nastepnymi delatami moze byc zabujcze dla fps, przynajmniej mojego ;)

Ad3.
Tego na pewno nie bedzie. Masz to przeciez w pliku bat, a to ma byc symulator realistyczny. Mozesz sobie ten rozklad wydrukowac zeby wiedziec jak jechac.

Ad4. Zegar masz przeciez na haslerze. (to to co podaje predkosc i tak tyka :)

[%sig%]
(@OOOO)=======|

S2 dla wszystkich !