Autor Wątek:  Polityka a Pendolino  (Przeczytany 13164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Polityka a Pendolino
« dnia: 09 Stycznia 2015, 23:50:26 »
Ja znalazlem taka dyskusje:
&amp
No wiadomo, oszolomstwo ;)

Zastanów się następnym razem czy warto pisać o tym na forum MaSzyny... Wydzieliłem, bo z awarią Pendolino ta dyskusja nie ma nic wspólnego.
Benek
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 12:05:32 wysłana przez Benek »

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Stycznia 2015, 21:51:34 »
No wiadomo, oszolomstwo ;)

Powtorze sie z SSC:
Za PiSu pomysl byl dobry, a potem przyszla PO i spaprala.
Nigdy nie probowano zrobic 250 na CMK.
Zeby jezdzic szybciej niz 200 trzeba zmienic system zasilania.
Przy tekscie o klockach hamulcowych to juz w ogole nie mam co napisac. "Oczywiscie ktos musi na tym zarabiac".
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Stycznia 2015, 22:18:25 »
Prosze mnie nie stawiac w sytuacji PO vs PiS. Nie mam sentymentow do tych dwoch ugrupowan.
A co do hamulcow, mnie ciezko zweryfikowac, czy po 3 dniach trzeba cos wymienic. Jesli chodzi o zarobek, mozna pokusic sie, aby czestosc wymian jeszcze zwiekszyc, bylby wiekszy zarobek.
Ciekawy watek o finasnowaniu calego Pendolino poruszyli takze.
Kolejnosc dzialan, tez najbardziej optymalna. Ogolnie picus glancus.
Nie, abym byl przeciwny postepowi.
Ogolnie tutaj na forum widze taka zaleznosc, osoby zwiazane z branza zawodowo (badz znajacy kolej od srodka), sa za. Nie zwiazane, sa sceptyczni.
Jakie wnioski?
Pierwsza mozliwosc, ze cos z osobami zwiazanymi zawodowo jest cos nie tak.
Druga, ze z ludzmi nie zwiazanymi jest cos nie tak.
Trzecia brak rzetelnej informacji i komunikacji, a ludzie sa w miare ok.
Czwarta, wszystkie wyzej wymienione.

Prosze pisac poziomo, nie pionowo.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2015, 16:16:06 wysłana przez Rozi »

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Stycznia 2015, 22:52:27 »
Prosze mnie nie stawiac w sytuacji PO vs PiS. Nie mam sentymentow do tych dwoch ugrupowan.

A ja nic takiego nie robie - takie streszczenie tego co Panowie mowia.

Cytuj
A co do hamulcow, mnie ciezko zweryfikowac, czy po 3 dniach trzeba cos wymienic. Jesli chodzi o zarobek, mozna pokusic sie, aby czestosc wymian jeszcze zwiekszyc, bylby wiekszy zarobek.

Wymienia się wtedy, gdy jest taka potrzeba.

Cytuj
Ciekawy watek o finasnowaniu calego Pendolino poruszyli takze.
Kolejnosc dzialan, tez najbardziej optymalna. Ogolnie picus glancus.

O przetargu, finansowaniu itd. mozna bylo poczytac w lepszych zrodlach. NIK przeswietlil sprawe i nieprawidlowosci nie znalazl.

Cytuj
Ogolnie tutaj na forum widze taka zaleznosc, osoby zwiazane z branza zawodowo, sa za. Nie zwiazane, sa sceptyczni.
Jakie wnioski?

Jestem zwiazany z branza zawodowo?

Niestety nagonka na Pendo ma charakter glownie polityczny. Czy ktos tak plakal przy zakupie EU44? Mozna bylo wytoczyc podobne dziala przeciwko ich zakupowi... Jak myslisz czemu red. Ziemkiewicz poczul potrzebe poruszenia tego tematu? :)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Stycznia 2015, 23:03:58 »
Nie twierdze, ze to co mowili jest calkowita prawda i nie ma podtekstow politycznych (sorry Iwan, ze Ciebie posadzilem), jednak rowniez wszystkie aspekty sprowadzac tylko do nagonki politycznej, tez wydaje mi sie nieobiektywne. Ogolnie odkad pamietam, to zawsze strona broniaca sie w polityce, odpowiadala, ze to nie sa zarzuty merytoryczne, tylko polityczne, ucinajac w ten sposob zarzuty. Obojetne, czego by to dotyczylo.
Ja sobie poczekam na rozwoj sytuacji. Nikomu nie ufam i nie wierze w tym kraju, zwlaszcza imnstytucjom panstwowym np NIKowi, dlatego lepszym dla mnie informatorem jest ten redaktor niz NIK. Rzecz gustu.
Hamulce: jasne, ze sie wymienia kiedy potrzeba. Te potrzeby sa zalezne od wielu czynnikow np. czy to bubel, czy cos lepiej wykonanego.
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2015, 23:28:45 wysłana przez Banita-m »

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Stycznia 2015, 23:57:33 »
@Banita-m ja nie rozumiem takiego szufladkowania. Jak kto jest z branży kolejowej, jest za pendolino. Jak nie jest, jest przeciwny. To już twój problem komu ufasz i wierzysz. Czyli poczekasz na potknięcie pendolino, będziesz miał satysfakcję?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Stycznia 2015, 00:09:19 »
Uproscilem troche sprawe, kto za, kto przeciw (zgeneralizowalem). Co do ufnosci, nie wiem, czy to jest problem i czy tylko moj. Zalezy, co rozumiesz pod znaczeniem slowa problem (w jakim kontekscie). Sadysfakcji po ewentualnej porazki pendo miec nie bede. Pewno pelnej klapy pendo nie bedzie. Podejrzewam, ze bedzie jak zawsze w PL, czyli byle jak.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Stycznia 2015, 00:52:07 »
Chciałbyś aby była pełna klapa. Wiesz z umów trzeba się wywiązywać ilość pociągów pendolino będzie się zwiększać. Co to za wypowiedź?
Cytuj
Podejrzewam, ze bedzie jak zawsze w PL, czyli byle jak.
To ludzie twojego pokroju narzekali, że nie ma w Polsce kolei dużych szybkości. Jak zaczęto to wdrażać w życie, to szukają dziury w całym. Jak dla mnie to zrobiono dobry krok w kierunku kolei dużych szybkości i będzie się rozwijać. Przy tym kolei nie zapomni o połączeniach lokalnych. Tak dla ciekawości to nie jestem związany zawodowo z koleją.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Stycznia 2015, 01:05:18 »
Za malo mnie znasz, aby mowic o moim pokroju. Jestes entuzjasta pendo, to sobie badz. Ja przygladam sie z boku i wyciagam inne wnioski niz Ty. Jak na razie informacje docierajace do mnie o Pendolino nie sa w wiekszosci zachecajace. Byc moze sa w jakies czesci nieprawdziwe, ale tego nie jestem w stanie sprawdzic.
A co do mojego chciejstwa, to wiesz lepiej co ja chcialbym.
Skoro mnie tak dobrze znasz, to Ci dla pewnosci powiem, ze chcialbym, aby infra byla przygotowana pod KDP i jesli byla huczna zapowiedz wprowadzenia pendo i rozbudzone nadzieje, to aby na znacznie duzej czesci przejazdu pendo, pociag rzeczywiscie rozwijal te KDP, aby widny czy drzwi w pendo sie nie blokowaly w pierwszym czy drugim dniu eksploatacji, aby nie bylo problemow z hamulcami, aby nie bylo problemow z WiFi, aby system informatyczny ruszyl bez usterek, aby zapowiadana ilosc obiegu pendo, byla zgodna z rzeczywistoscia idt. Tym czasem co mielismy/mamy? To mialem na mysli piszac o byle jakosci. Nie moze byc w tym kraju tak, aby wszystko bylo ok. Ja obrazowo tej chwili odbieram to tak, ze kupujemy sobie Porsche, aby pojezdzic sobie przez jakis czas (nie wiem jak dlugi) po polnych drogach a i samo porsche nie wiadomo jak sie bedzie zachowywalo po dluzszym czasie ekspoatacji. Ja rozumiem, ze nie jestesmy bogatym krajem i nie wszystko mozna zrobic w jednym czasie. Niemniej jednak, patrzac na to  z boku z KDP jest jak z wiekszoscia dziedzin zycia w tym kraju. Cos jest, czegos brakuje, efekt raczej mizerny. Jest lepiej, niz bylo, bo cos jest, to fakt, ale daleko jeszcze do tego, jak ja sobie to wyobrazalem, jako potencjalny klient.
Lancuch jest tak mocny, jak jego najslabsze ogniwo. Cena przejazdu  moim zdaniem niewarta tego, co jest w tej chwili. Nie wiem jak to sie rozwinie dalej, bo nie jestem jasnowidzem.
I proponuje Tobie bardziej
skoncentrowac sie w dyskusji na ad rem niz ad personam, bo mozemy sie zamienic...
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 08:45:50 wysłana przez Banita-m »

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Stycznia 2015, 11:54:43 »
"aby pojezdzic sobie przez jakis czas (nie wiem jak dlugi) po polnych drogach" - bardzo wysokiej jakości tory, mające nie więcej niż kilka lat albo całkiem nowe jak "Proteza" tak nazywasz? Czyli co, dopiero nawierzchnia bezpodsypkowa odpowiada prestiżowi KDP?

A nie wiesz przypadkiem, że to Porsche kosztowało nas tyle samo co wypasiony Volkswagen, czyli DART? Za jedno Pendo daliśmy 83 mln zł, a za DARTA 66 mln zł. Tylko że Pendo jest 37 metrów dłuższe, więc koszt samej fizycznej masy wychodzi po równo dla obu składów. Do tego Pendo jest na wyższej półce niż DART na 160, bardziej zaawansowane technologicznie, powyżej 190 km/h zaostrzają się wszystkie normy. Chyba raczej niezły interes z tym Porsche, c'nie?

Tutaj należy raczej krytykować macherów z IC/Ministerstwa Transportu, że nie potrafią organizować niczego, że robią źle przetargi, zły system sprzedaży itp.
A cena biletu? Toć to express jest, w latach 90 przeliczając na dzisiejszy poziom waluty, ceny w IC był w porównaniu do średniej pensji jeszcze wyższe niż teraz.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Stycznia 2015, 12:02:01 »
@Banita-m ja nie rozumiem takiego szufladkowania. Jak kto jest z branży kolejowej, jest za pendolino. Jak nie jest, jest przeciwny. To już twój problem komu ufasz i wierzysz. Czyli poczekasz na potknięcie pendolino, będziesz miał satysfakcję?
Ja tylko dodam, że wiele osób związanych z PKP jest przeciwnych wprowadzeniu Pendolino na polskie tory i wręcz obawia się możliwych tragicznych skutków. Są to osoby znaczące w spółce.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 12:03:22 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Stycznia 2015, 12:39:01 »
Ale czy jest o co kruszyć kopię? Japonia miała pociągi jeżdżące 220km/h około 1964 roku, we Francji pociągi z prędkością rozkładową 270km/h są od 1981 roku. Nawet jeśli te dane nie są dokładne i było to parę lat później albo nieco mniejsze prędkości, to mamy opóźnienie rzędu 30÷50 lat i w ciągu najbliższych lat się to nie zmieni.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Stycznia 2015, 13:55:08 »
PiterCC, zle zrozumiales moja intencje  porownania do Porsche. Mnie chodzilo tylko i wylacznie w tym porownaniu, o szybki samochod/pociag do wolnej dorgi po ktorym jedzie polnadroga/infrastruktura kolejowa. Nie wnikam w porownania cenowe do innych marek samochodowych,  bo nie o to mi w ogole chodzi. Dla mnie KDP zaczyna sie od 200 km/h jak na polskie warunki.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 14:00:40 wysłana przez Banita-m »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Stycznia 2015, 14:04:38 »
Jak na polskie warunki, uwzględniając przede wszystkim historię rozwoju kolei w Polsce, to ta "duża prędkość" to jest właśnie te 200km/h, które z każdym nowym rozkładem będzie coraz bardziej widoczne: dalsza część CMK, E30, LK9...
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Stycznia 2015, 14:09:05 »
No to ja wiem, ze bedzie przybywac. Mnie chodzi o stan dzisiejszy. Przybliz mi prosze, tak cirka, jaki procent dlugosci trasy, moze w tej chwili uzyskac pendo 200 km/h dla poszczegolnych tras.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 14:10:58 wysłana przez Banita-m »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Stycznia 2015, 14:27:41 »
Cytuj
Przybliz mi prosze, tak cirka, jaki procent dlugosci trasy, moze w tej chwili uzyskac pendo 200 km/h dla poszczegolnych tras.
A co nam to pokaże? Że IC kupiło badziewie, bo nie wykorzystuje jego możliwości w pełni?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Stycznia 2015, 14:32:52 »
Pokaze, ile tak naprawde mamy teraz z KDP.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 16:27:50 wysłana przez Banita-m »

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Stycznia 2015, 17:24:20 »
Jak na polskie warunki, uwzględniając przede wszystkim historię rozwoju kolei w Polsce, to ta "duża prędkość" to jest właśnie te 200km/h, które z każdym nowym rozkładem będzie coraz bardziej widoczne: dalsza część CMK, E30, LK9...

Tak z ciekawości, na których fragmentach E30 jest możliwe/planowane podniesienie prędkości wyższej niż 160km/h?

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Stycznia 2015, 20:21:16 »
Cytuj
Przybliz mi prosze, tak cirka, jaki procent dlugosci trasy, moze w tej chwili uzyskac pendo 200 km/h dla poszczegolnych tras.
Z tego co mi wiadomo to 85km na chwilę obecną, Zawiercie - Olszamowice jeśli mnie pamięć nie myli.
@R4TCH3T jako ciekawostkę dodam, że kiedyś znalazłem takie oto dzieło: link Jest tam pomysł jak zrobić E30 powyżej 200km/h.
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Stycznia 2015, 20:27:11 »
@Banita-m  ja sobie wyrobiłem zdanie o tobie, na podstawie twoich wypowiedzi. Dla ciebie najlepiej jest anty i czekać na potknięcie. Wróćmy do przykładu z Porsche. Ma być wybudowana autostrada, zamawiasz u dealera Porsche. Jak odbierasz Porsche, okazuje się, że autostrady niema. To co nie odbierasz Porsche? Zarzucasz mnie, że jestem entuzjastą pendolino. Czyli najlepiej nic nie robić. Ja mam nadzieje, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.
Ja tylko dodam, że wiele osób związanych z PKP jest przeciwnych wprowadzeniu Pendolino na polskie tory i wręcz obawia się możliwych tragicznych skutków. Są to osoby znaczące w spółce.
Jakie to mogą być tragiczne skutki?

Proszę zakończyć te prywatne wycieczki.
Benek
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 20:45:15 wysłana przez Benek »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Stycznia 2015, 21:03:06 »
Do prywatnych wycieczek pod moim adresem, nie bede sie wypowiadal. Co meritum, powinno byc tak moim zdaniem, ze znajduje ktos w panstwie spinajacy to wszystko ze soba. Ustala wizje, realizuje ja, pendo (jesli pendo jest najoptymalniejszy?), kupuje w optymalnym momencie (gdy juz mozna sobie posmigac KDP na znacznej dlugosci tras), testy i jazda. Po testach dopiero przecinanie wsteg itp. Teraz to mi przypomina Alternatywy 4, Nie rozy bez ognia itp.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 21:09:10 wysłana przez Banita-m »

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Stycznia 2015, 21:57:47 »
testy i jazda. Po testach dopiero przecinanie wsteg itp.
Czyli według Ciebie ED250 wyjechało 14 grudnia bez żadnych testów? Aha. :)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Stycznia 2015, 23:17:23 »
Nie. Twoj blad wnioskowania. Ponadto cytat bezwartosciowy, bo wyrwany z kontekstu. Tym samym i pytanie.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2015, 23:36:41 wysłana przez Banita-m »

Offline Maupex

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Stycznia 2015, 02:17:18 »
Do tej pory tak się nie określałem, ale skoro jest temat o polityce w kontekście pendolino, to będzie wprost. Jestem za PiS, i to tak raczej mocno. Natomiast byłem zażenowany, gdy media propisowskie usilnie czekały na awarię pendolino, jak hieny. To jest patriotyzm? Ja rozumiem wszelkie zastrzeżenia do całego projektu, ale czekać aż się zespsuje? Podniecać pierdołą w postaci schodków czy zatkanego kibla? To nowy sprzęt i ma prawo, to nie smartfon tylko EZT dużych prędkości, w którym zaawansowana elektronika styka się z podzespołami mechanicznymi. Takie zacieranie rąk na porażkę nie mieści się w mojej prawackiej głowie. Żeby nie było: z dreamlinera też się nie śmiałem. Śmiałem się z szopek odstawionych przez rząd - kto był na prezentacji pendo we Wrocławiu wie o co chodzi. Prezentacja powinna jak najbardziej być, ale bez takiego histerycznego orgazmu.

Jestem za sukcesem pendolino, nawet jak miałaby to zdyskontować PO, może to pendolino będzie jedną z niewielu dobrych rzeczy jaka po nich zostanie, i to na 30 lat.

@Krzysiek626: jakież to tragiczne konsekwencje? Bez obrazy, autentycznie mnie to ciekawi. Do 160 km/h jeździ na SHP, jak EIC dotychczasowe, 200 no to ETCS czuwa. Gdzie więc zagrożenie? W osiach, łożyskach? Jak te osoby coś o tym wiedzą, to powinny być już w UTK albo prokuraturze. Ale nie wierzę w to.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2015, 02:19:13 wysłana przez Maupex »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Stycznia 2015, 05:19:19 »
Hmm, ja sie dowiedzialem o problemach pendo z TVP i TVN. Ciezko je kwalifikowac do pro PiSowskich. Co do kabelka (nie wiem o co to za wypadniety kabelek), ale do dobrze, ze nie wypadl przy respiratorze. Konczac moj udzial w tej dyskusji (bo mnie zjecie, juz jestem mocno nadryziony :)), to jesli Wam sie podoba caloksztalt spraw zwiazanych z pendo, Wasza sprawa. Ja twierdze, ze mozna bylo o wiele lepiej sie do tego przygotowac. Podkresle na koniec, ze nie jestem przeciwnikiem pendo, a jedynie staram sie krytycznie temu przygladac i wyciagac wnioski na podstawie danych, ktorych w znacznej czesci nie znamy.

PS
Takie moje demagogiczne SF:
Pewnego dnia w miasteczku Polbruck, burmitrz zwolal mieszkancow na tamtejszym rynku, oglosil, ze zakupil super nowoczesny, szybki, wloskiej produkcji, miedzy gminny autobus z WiFi dla podroznych. Bilety mozna bedzie nabyc za pomoca internetu. Byly wstegi, szampan, pelna gala. Zapowiedzial, ze teraz podroz miedzy dwoma miasteczkami sie znaczaco skroci. Juz po uroczystosciach, gdy nadszedl czas wdrazania, okazalo sie, ze biletu nie mozna nabyc, bo system informatyczny zawiodl. Jak sie w niedlugim czasie okazalo, to ten autobus bedzie mogl szybciej jechac, tylko na odcinku powiedzmy  2 km. Pewna pani chciala podczas podrozy skorzystac z WiFi, ale nie mogla, gdy znalazla sie gdzies pomiedzy miastami. Innym razem, ow autobus nie mogl odjechac z przystanku, bo drzwi sie zablokowaly, a i zdarzylo sie tak, ze kabelek wypadl, co skutkowalo problemem z systemem halmulcow. Te incydenty rozegraly sie na przestrzeni miesiaca od wdrozenia. Ale spokojnie,  to wszystko minie i ogolnie jest ok i bedzie lepiej. No i przeciez musial burmitrz odebrac ten autobus, bo go zamowil, a umow nalezy dotrzymywac. Wybierzemy tego burmistrza ponownie, bo ten raczyl cos zrobic.
EOT z mojej strony.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2015, 08:08:14 wysłana przez Banita-m »

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Stycznia 2015, 13:30:46 »
To może teraz rozłóż te przypadki na kilkaset autobusów, bo to taka skala złożoności problemu jest, mniej więcej.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Stycznia 2015, 21:35:24 »
Cytuj
@Krzysiek626: jakież to tragiczne konsekwencje?
Jakie to mogą być tragiczne skutki?
Jestem wywołany do tablicy, ale będę milczał.
Poza tym nie mieszam do tego polityki, każdy robi błędy niezależnie od pochodzenia i partii do której należy, mnie albo się coś podoba, albo nie. Mam swoje zdanie i wystarcza mi ono, do oceny bez tej całej propagandy, reklamy i nie wiadomo jeszcze czego. Jeśli zaś o Pendolino chodzi, to uważam że nie ma po czym ono jeździć. Po tym co teraz jeździ, EP09 mogło już 25 lat temu jeździć 160. Dla mnie to żaden skok w przyszłość. Oczywiście, ładne to, zagraniczne. Mam nadzieję, że nie ochwacony.
Cytuj
Do 160 km/h jeździ na SHP, jak EIC dotychczasowe
Zadziałało pod Szczekocinami.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2015, 21:37:01 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Stycznia 2015, 23:06:52 »
SHP nie jest od kontroli jazdy pociągu. Ono tylko może wyhamować pociąg w razie utraty przytomności maszynisty. W przypadku gdy ludzie sterują ruchem ręcznie wszystko od nich zależy. Zresztą ETCS jest na całej CMK, do końca roku będzie na E65. Potrzeba kilkudziesięciu lat aby główne linie oraz tabor poruszający się po nich miały kabinówkę, a i tak nie będzie to nawet połowa linii w Polsce.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Polityka a Pendolino
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Stycznia 2015, 23:46:54 »
Do kogo to piszesz? Ja wiem do czego jest SHP i ETCS. Niestety ludzie błędy popełniają i o tym nie należy zapominać.

Zamykam te slowna przepychanke.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2015, 16:35:58 wysłana przez Rozi »