Autor Wątek:  Budowa szafy WN w st44m  (Przeczytany 4636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prezes

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Budowa szafy WN w st44m
« dnia: 11 Stycznia 2015, 19:32:32 »
Witam.

Mógłby mi ktoś powiedzieć do czego służą niektóre rzeczy w szafir WN. Na przykład do czego służy RU1, RU2, RU4, RU5, RU7, RU9, RU10, RU11, RU18, RU15, RW4, RU17?? A także nie wiem do czego służą SP1, SP2, SP3 i ostatnio dodany SP4 zamontowanych z przodu silnika. Mówię oczywiście o ST44 zmodernizowanej. Jeśli ktoś wiedziałby takie rzeczy to napiszcie i mi pomóżcie.

Pozdrawiam!

Kurcze, tyle głów i nikt nic nie wie?? Takie eksperty są w niektórych tematach/postach a tu co??  A mi to jest naprawdę potrzebne.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2015, 19:03:20 wysłana przez Prezes »

Offline jakol112

  • Szklarz
  • Wiadomości: 215
  • Technik-Elektryk, Student MiBM
    • Zobacz profil
    • PeKaPe
  • Otrzymane polubienia: 56
Odp: Budowa szafy WN w st44m
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lutego 2015, 21:07:33 »
Gdyby kolega podrzucił zdjęcie... Nie każdy ot tak wejdzie sobie na lokomotywę i zajrzy do szafy WN żeby zobaczyć do jakich elementow przypisano podane przez Ciebie oznaczenia.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Budowa szafy WN w st44m
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lutego 2015, 12:24:56 »
Podejrzewam, że @Prezes skierował to pytanie do użytkowników, którym takowe zdjęcie nie jest potrzebne. Może @Michałł i @mechatronik by się wypowiedzieli? @jakol112, co Ci da zdjęcie, skoro w szafie to będzie masa styczników wyglądających tak samo. Chodzi tutaj zapewne w jakie zależności one wchodzą.
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2015, 12:27:23 wysłana przez Niebugoclaw »

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Budowa szafy WN w st44m
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lutego 2015, 17:43:01 »
Ja rozumiem że chodzi tu o Cargowskie ST44 12xx? Bo to ST44m jakoś do mnie nie przemawia. Ale ja i tak nie miałem z tymi maszynami bliższej przyjemności więc nie wiem jakie są różnice w elektryce między znanymi mi maszynami. Więc ja raczej nie odpowiem na to pytanie.

Pełna odpowiedź na pytanie @Prezesa wymagało by sporo pisania gdyż pytanie dotyczy właściwie większości przekaźników sterowania w szafie, które są powiązane ze sobą i innymi urządzeniami wieloma uzależnieniami.