Autor Wątek:  Odp: Baza kolejowa  (Przeczytany 1930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Baza kolejowa
« dnia: 09 Listopada 2014, 23:30:46 »
Dyrekcja PLK nakazała Adrianowi Karwatowi zamknięcie strony, gdyż plany stacji to "tajemnica handlowa spółki".

Jest to prawdopodobnie ich małostkowa reakcja na wyrok sądu z października, który stwierdził, że obywatel ma prawo do dokładnych informacji o liniach kolejowych jeśli tylko będzie chciał, gdyż jest to majątek państwowy, zbudowany w 99% i utrzymywany (w głównej mierze) z podatków. Czyste BANKOMATY.

Osobiście - nie polecam kontaktów z tą organizacją, mam nadzieję że czym prędzej w całym PKP - PLK, IC, S.A. - nastąpi mocne wietrzenie.

Widywałem kiedyś na Chomikuj.pl plany rysowane przez Adriana, może trochę się ich ostało. Tylko na Semaforek był wgrywane cały czas nowe plany, a stare był uaktualniane. W dawnych czasach człowiek dostawałby ordery, a dzisiaj jego dzieło jest niszczone przez tępaków.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopada 2014, 23:35:19 wysłana przez PiterCC »

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Odp: Baza kolejowa
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopada 2014, 00:22:20 »
Widząc z jakiego powodu została zamknięta strona Pana Adriana Karwata wysnuwa mi się jeden wniosek. Jeszcze trochę to będzie tak, że spółka PKP PLK będzie filmowym MK ze strony YouTube pod groźbą sądu/kary pieniężnej kazała usuwać filmiki z widokiem na stacje/dworce kolejowe oraz na to co się znajduje na stacji oraz kazać wchodzić ludziom z zamkniętymi oczyma na dworce/stacje/przystanki kolejowe właśnie ze względu na naruszenie "tajemnic handlowych tejże spółki" poprzez patrzenie na nie lub filmowanie ich. Wiem, przesadzam, ale to jest tylko moja opinia, z którą każdy może się nie zgadzać.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopada 2014, 00:28:53 wysłana przez RoboBatman »

Offline Krzysiek1982

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Odp: Baza kolejowa
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopada 2014, 00:29:50 »
aaa
« Ostatnia zmiana: 10 Listopada 2014, 00:42:41 wysłana przez Krzysiek1982 »

Offline marczi-arczi

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odp: Baza kolejowa
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopada 2014, 00:40:15 »
@RoboBatman - z jednej strony jestem za przywróceniem dawnego, bardzo dobrego zezwolenia na fotografowanie. Bo dziś lub jutro jakiś idiota pyknie fotę stojących na jednym torze jednostek czy składów jadących w przeciwnych kierunkach, bądź też znajdujących się tam z innych powodów związanych z przepustowością stacji, ten sam idiota wrzuci to do internetu i nazwie to "o krok od wypadku", narobi hałasu (a mk to potrafią robić) i niewinnemu się oberwie. A tak każdy normalny i szanujący się fotograf kolei (bo MK to nawet wstyd wymawiać) po otrzymaniu zezwolenia może sobie spokojnie fotografować a przy dobrych wiatrach - nawet chodzić po torach. A obecnie w najgłupszym ustroju świata każdy robi to co chce, jak chce i niewinnym się obrywa.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Baza kolejowa
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopada 2014, 00:55:41 »
Dyrekcja PLK nakazała Adrianowi Karwatowi zamknięcie strony, gdyż plany stacji to "tajemnica handlowa spółki".

Źródło tej informacji? Nie masz? Nie dziwię się. Zamykam i wywalam na Bocznicę, bo od plot oczy bolą.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopada 2014, 00:59:24 wysłana przez AtapiCl »