Autor Wątek:  Prezentacja MaSzyny w LUBINIE - Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych  (Przeczytany 4869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
W dniach 15/16 oraz 22/23 (sobota / niedziela) listopada w Lubinie (woj. dolnośląskie) odbędzie się prezentacja Symulatora MaSzyna podczas Wystawy Makiet i Modeli Kolejowych. Program na te weekendy poniżej.

15/16 listopada
  • prezentacja Symulatora na stanowisku komputerowym, w planach jest użycie scenerii przygotowanej przez @youBy'ja (Bałtyk).

----------  22/23 listopada  ----------
  • prezentacja Symulatora na stanowisku - pulpicie lokomotywy EU07, który jest własnością jednego z naszych forumowiczów - każdy oczywiście będzie mógł się spróbować na stanowisku
  • w planach: "służba" na pociągach pospiesznych na scenerii Linia61 / Linia61+144.

Ponadto na miejscu będzie można uzyskać unikalną MaSzynową smycz (liczba ograniczona), której opis znajduje się tutaj: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,24887.0.html.

MIEJSCE / TERMIN
15/16 oraz 22/23 LISTOPADA 2014r.
CH Cuprum Arena LUBIN
W godzinach: 13:00 - 18:00.

Piszę po raz kolejny: jest to LUBIN, a nie LUBLIN.

Serdecznie zapraszam!
@macius5991.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2014, 14:19:50 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: Prezentacja MaSzyny w LUBINIE - Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopada 2014, 15:20:21 »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: Prezentacja MaSzyny w LUBINIE - Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada 2014, 16:03:17 »
No ale akurat zdjęć z Maszynowego namiotu niestety w tej galerii nie ma :-(

Byłem wczoraj, popatrzyłem chwilę, nie chciałem się dzieciom w kolejkę wpychać ;-) Pulpit robi ogromne wrażenie. Świetnie wygląda i chyba wszystko w nim jest aktywne - tzn. lampki, przyrządy, przełączniki. Do kompletu brak jeszcze tylko prędkościomierza ;-)

Nie wiem na czym polega to zjawisko, ale jak jest pulpit, to niedostatki grafiki scenerii w ogóle nie przeszkadzają - stają się niezauważalne.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Prezentacja MaSzyny w LUBINIE - Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopada 2014, 19:15:45 »
To są zdjęcia z poprzedniego weekendu, kiedy w namiocie stała ta podświetlana makieta.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Prezentacja MaSzyny w LUBINIE - Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopada 2014, 14:15:39 »
W dniach 22/23 listopada 2014r. byliśmy obecni w Cuprum Arena w Lubinie podczas w/w imprezy. Znajdowaliśmy się w czarnym namiocie. My, tzn. ja oraz Maciek @mac310, który jest właścicielem i twórcą pulpitu EU07/ET41 i zgodził się poświęcić trzy dni na wyjazd do Lubina.

Prezentacja symulatora i pulpitu podłączonego pod symulator odbywała się głównie na scenerii L61 oraz L61+L144, kursy na pociągach pospiesznych. Raz, na samym końcu, pokusiliśmy się o uruchomienie nocnej scenerii L053 (Sandomierz - Dębica), w końcu mieliśmy ciemny namiot, dość dobre nagłośnienie, trzeba było to wykorzystać. Jako ekran posłużył telewizor, który wcześniej wyświetlał reklamy / ogłoszenia w tym CH, przez co kolory były nieco przekłamane i (w scenariuszach nocnych) zostawały białe ślady w miejscu np. wskaźników czy rozkładu jazdy pod F3.

W znacznej większości z pulpitu korzystały dzieci, ale też dużo zainteresowanych było wśród osób starszych. Oczywiście pojawiały się pytania: ile kosztuje jeden przejazd?, a czy można gdzieś ten symulator kupić?, czy chodzi na androidzie?, a po co ta kierownica?, gdzie się trąbi?, czym się zmienia zwrotnice?, co oznacza czerwona lampka? (CA/SHP). Jest to myślę szereg pytań, które zawsze się pojawiają przy tego typu prezentacjach. Też było ogólne zdziwienie i zaskoczenie, gdy mówiliśmy, że symulator można zupełnie bezpłatnie pobrać na komputer.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Prezentacja MaSzyny w LUBINIE - Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopada 2014, 20:29:45 »
No to fajnie, że było dużo chętnych. Dobrze, że rozpowszechniacie ten symulator.
P.S A może kiedyś wpadniecie do Bydgoszczy? Fajnie by było się poznać tak twarzą w twarz :)

Pamiętaj o interpunkcji.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2014, 21:53:36 wysłana przez Rozi »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Prezentacja MaSzyny w LUBINIE - Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopada 2014, 03:56:25 »
W Bydgoszczy już byłem z pulpitem w 2010 i 2011.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni