Autor Wątek:  Części na budowę pulpitu eu07  (Przeczytany 35871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hirek

  • Wiadomości: 296
  • ugułem to siemens fajne wozy robi
    • Zobacz profil
    • Kanał YT
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Lipca 2018, 18:02:50 »
Witam. Znalazłem trochę rzeczy na różnych stronach internetowych. Tutaj linki:

Przyciski (grzybki i inne)
Hebelki (ze spręzynką, do przerobienia na bez sprężynki)
Lampki (wiele kolorów)
Taśmy (90, 100, 120, 150 i 180 km/h)
Osłona przeciwsłoneczna
Silniczek haslera
Klucz nastawnika jazdy
Haslery


Niestety, ale amperomierzy i woltomierzy nie mogłem znaleźć. Ale mam nadzieję, że i tak dużo napisałem. Mam nadzieję, że się komuś przyda w budowie pulpitu. Pozdrawiam.


Z maszyną od PC 08.13
Tak, to ten furas co wydał MaSzynę xD

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Lipca 2018, 12:00:08 »
Pytał ktoś może o cenę tych haslerów? Wygląda to interesująco :)

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Lipca 2018, 12:31:38 »
O to nie pytałem ale wcześniej pytałem o taśmy do nich i inne części, i zawsze ceny były zaporowe. Może coś się zmieniło ale wątpię.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2018, 13:23:47 wysłana przez matek123 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Lipca 2018, 16:03:59 »
Jeśli chodzi o cenę Haslera, to tu macie wycenę z Darpolu i dodatkowo jeszcze dla kranu FV4a: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,13529.msg480787.html#msg480787 A używanego RT9 z jakiejś złomowanej lokomotywy da się trafić na Allegro czy OLXie nawet za 500zł, A16 jeszcze taniej.
Natomiast taśmy mają po 29 lub 30zł/szt., ale trzeba kupić minimum 10szt. (przy większych ilościach chyba taniej). Z kolei tutaj (kiedyś firma Janitza): http://www.tasmydorejestratorow.pl/hasler/ kupiłem kiedyś w tej samej cenie 3 sztuki i polecam ze względu na jakość tych taśm w porównaniu do bydgoskich. Podobnie jak Darpol nie robią też problemów, jeśli chce się kupić prywatnie, a nie na firmę, bo jak pytałem telefonicznie w Biurze Handlowym Best (strona już nie istnieje jak i chyba firma: http://bhbest.pl/oferta/tasmy-do-szybkosciomierzy/) i powiedziałem, że chciałbym kupić prywatnie, to pan się mnie zapytał czy zamierzam tym palić w piecu, bo jak jest Hasler to i przecież musi zarejestrowane przedsiębiorstwo... Jeszcze jest opcja zakupu oryginalnych taśm haslerowskich u jedynego w Polsce ich dystrybutora, tzn. w RailTechPapla, ale tam jeszcze o cenę nie pytałem, bo nie zużyłem jeszcze tych trzech rolek z Janitzy: https://www.railtechpapla.pl/produkty/1/hasler-rail-ag
I taka ciekawostka z podlinkowanej strony:
Cytuj
[...] a RailTechPapla Sp. z o.o. jako wyłączny, a więc jedyny przedstawiciel Hasler Rail AG w Polsce dostarcza do nich wszystkie oryginalne części.Na rynku jest również wiele tanich podróbek, które nie spełniają wymagań zawartych w dokumentacji konstrukcyjnej prędkościomierzy Teloc RT/A .

Ciekawostką jest fakt, że polska norma dla taśm do prędkościomierza RT nie jest zgodna z wymaganiami oryginalnej dokumentacji HaslerRail. Firma HaslerRail wielokrotnie oświadczała, że jest wyłącznym właścicielem praw do dokumentacji i nie zlecała produkcji żadnej firmie zewnętrznej, a dystrybucja części zamiennych prowadzona jest wyłącznie poprzez sieć agencji, której zasięg można sprawdzić na www.haslerrail.ch. Należy przypomnieć, że HaslerRail nie gwarantuje dokładności pomiaru drogi i prędkości, prawidłowości wskazań, ani trwałości danych zapisanych w prędkościomierzu, jeśli do naprawy urządzenia użyte zostały nieoryginalne części, lub materiały eksploatacyjne. Takie dane mają wątpliwą wartość prawną dla dochodzeń związanych z oceną przyczyn katastrof kolejowych. [...]
Miałem okazję przetestować kawałek takiej taśmy i moim zdaniem jakość i czytelność wykresu jest porównywalna do taśm z Janitzy, ale nie wiem jak z trwałością, bo za krótko je mam, żeby ocenić. Na pierwszy rzut oka te oryginalne taśmy można rozpoznać po tym, że mają taki ładny ciemnobłękitny kolor, a po rozwinięciu co pewien odcinek pomiędzy miejscem na wykres prędkości i czasu nadrukowany numer katalogowy "Hasler 5.0260.150/13" (akurat w przypadku taśmy na 150km/h).

Offline centarail

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 72
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Lipca 2018, 16:11:44 »
To już taniej się dogadać z firmą złomującą lokomotywy na wrocławskim brochowie i odkupić od nich po cenie złomu wszystkie części za jednym zamachem. Wyjdzie o niebo taniej. A jak ktoś ma miejsce na podwórku to sobie może kupić całego loka razem z bebechami z maszynowni.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Lipca 2018, 16:28:42 »
Chętnie, tylko problem w tym, żeby właśnie znaleźć taką firmę, która akurat coś złomuje i w dodatku jej prezes ma chęci do rozmowy na taki temat...

Offline Pitek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
    • [YT] Pitkowa Kolej
  • Otrzymane polubienia: 301
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Lipca 2018, 23:23:17 »
Pisałem w innym wątku o tym, że z Brochowem jest ten problem, że po strzelaninach do złodziei chłodnic nikt nie chce rozmawiać o żadnych częściach. Chyba, że faktycznie ma się tam jakąś zaufaną osobę, człowiek z ulicy ma marne szanse coś załatwić.

Pozwolę sobie jeszcze tutaj napisać, że zamienię zawór główny Oerlikona FV4a na dodatkowy FD1.

Offline Joozeph

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Kwietnia 2019, 16:02:21 »
Witam.
Trochę temat odkopuję ale myślę, że lepiej odkopać niż kolejny wątek zakładać.
Ruszyła u mnie budowa pulpitu siódemki. Większość niezbędnych części udało mi się pozyskać, jednak mam nadal problem ze znalezieniem źródła, z którego udałoby mi się pozyskać kolumnę nastawników z EU07 lub ET41. Czy ktoś wie gdzie mógłbym taką pozyskać? Lub też czy ktoś jest szczęśliwym posiadaczem i chce się pozbyć?
Oprócz tego poszukuję przełączników pakietowych (tych okrągłych) oraz zaworu syreny.
Pozdrawiam.

Offline Kuba02MK

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 52
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Kwietnia 2019, 17:01:00 »
Nie wiem, czy nadal wątek aktualny, ale może się przyda. Mam do zaoferowania trzy manometry. Co prawda pochodzą ze zezłomowanych już ET22, kilka przełączników, tabliczki opisujące przyrządy na pulpicie, oraz Czuwak(ta część z lampkami) Jeśli coś Cię zainteresuję, odezwij się.

Offline mmijagi3

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Czerwca 2019, 19:05:06 »
Zostały już tylko prędkościomierze! :

-RT9 oraz A16

Zainteresowanch zapraszam na Priv.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2019, 19:24:08 wysłana przez mmijagi3 »

Offline Joozeph

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Września 2019, 19:49:37 »
Witam raz jeszcze. Jeśli ktoś chce się pozbyć manipulatora radia Radmor - odkupię w rozsądnej cenie.

Offline kacperek754

  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Września 2019, 10:47:00 »
Ja również jestem chętny na taki manipulatorek

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Części na budowę pulpitu eu07
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Sierpnia 2020, 23:34:34 »
Witam, poszukuje wszelkich części do budowy pulpitu eu07 / en57. Posiadających, chętnych sprzedaży proszę o wiadomość. (posiadam kran główny Eu07, Hasler do En57 i włączniki trąbek en57.