Autor Wątek:  Zagadkowe 2 puszki przy wagonie typu EAOS  (Przeczytany 4816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Zagadkowe 2 puszki przy wagonie typu EAOS
« dnia: 02 Września 2014, 14:51:51 »
Dzień Dobry, Cześć i Czołem!
Będąc wczoraj na stacji PKP Staszów, zobaczyć co się dzieje ciekawego, natknąłem się na coś troszkę dla mnie dziwnego przy jednej z węglarek należących do spółki PKP CARGO. Zazwyczaj jak obserwuję węglarki jadące z/do Elektrowni Połaniec oraz z/do Strzegomka, skąd wozi się siarkę, to wagony nie mają tego bajeru. I tu moje pytanie: jak się to nazywa i do czego służy ta "puszka" z dwoma przewodami zaznaczona przeze mnie na obrazkach podglądowych poniżej? Dziękuję z góry za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2014, 14:53:53 wysłana przez RoboBatman »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Zagadkowe 2 puszki przy wagonie typu EAOS
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Września 2014, 15:16:29 »
Nie znam się na wagonach towarowych, ale zapewne to jest smarowanie ślizgów bocznych (jeśli są), lub innego elementu w wózku.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Zagadkowe 2 puszki przy wagonie typu EAOS
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Września 2014, 15:18:27 »
To są smarowniczki do smarowania czopów skrętu i ślizgów bocznych na wózkach. W środku są rureczki z knotami które dozują olej z puszki który dalej płynie widocznymi na zdjęciu rurkami w kierunku odpowiednich punktów smarnych. Wlewa się olej osiowy.
Jeżeli wagon ma czop skrętu i ślizgi wykonane z tworzywa samosmarujacego to nie ma tych smarowniczek