Autor Wątek:  Uruchamianie cztero-członowych EZT (EN71 i ED72)  (Przeczytany 4811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Uruchamianie cztero-członowych EZT (EN71 i ED72)
« dnia: 30 Sierpnia 2014, 10:48:20 »
Cześć. Mam pytanie do osób obsługujących lub znających się na EN71 i ED72, ale jednostki przed modernizacją. Chodzi mi o ich uruchamianie z szafy NN. Na zimno wiem, że trzeba uruchomić osobo każdy wagon silnikowy. Tylko nie wiem, jak jest w ED72 - przy uruchamianiu silnikowego pierwszego w stosunku do kierunku jazdy musimy podnieść w nim pantograf, by uruchomić przetwornicę i sprężarkę w jednym rozrządczym, następnie analogicznie w drugim silnikowym, potem opuszczamy pantograf w pierwszym silnikowym i mamy przeniesienie 3kV z drugiego? Czy zaczynamy zawsze od drugiego w kierunku jazdy, by niepotrzebnie nie tracić czasu na nabijanie pantografu w członi w którym będzie opuszczony? I czy człon sa bierze prąd z baterii członu ra, a sb z rb?

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Uruchamianie cztero-członowych EZT (EN71 i ED72)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia 2014, 13:54:22 »
Obydwoma patykami sterujemy z szafy NN w członie sa. Między członami silnikowymi jest przewód łączący oba pantografy. W szafie A mamy sterowanie przetwornicy i sprężarki w ra i sa, a w szafie B analogicznie przetwornicę i sprężarkę w sb i rb.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Uruchamianie cztero-członowych EZT (EN71 i ED72)
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpnia 2014, 14:40:41 »
Czyli wychodzi na to, że tak jakby jednostka jest lustrzanie podzielona na dwie niezależne sekcje połączone sterowaniem ukrotnionym z tym wyjątkiem, że podnoszenie pantografów jest tylko z szafy w członie SA? Czyli tak czy siak pierwsze odpalamy baterię, pantograf A/B, przetwornicę i sprężarkę główną członu RA w SA, później tylko baterię, przetwornicę i sprężarkę członu RB w SB?

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Uruchamianie cztero-członowych EZT (EN71 i ED72)
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpnia 2014, 15:26:20 »
Baterie załączasz w każdym członie oddzielnie. Odnośnie przetwornicy i sprężarki - tak, z każdego członu oddzielnie.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Uruchamianie cztero-członowych EZT (EN71 i ED72)
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpnia 2014, 22:13:48 »
Ktoś gdzieś kiedyś napisał, że EN71 to 2xEN57 tylko bez członów rozrządczych pomiędzy.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.