Autor Wątek:  Zepsułem hamulec w ED72! Zepsułem?  (Przeczytany 3652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Zepsułem hamulec w ED72! Zepsułem?
« dnia: 08 Listopada 2014, 07:57:28 »
Pytanie do ekspertów, czy w symku można uszkodzić hamulec?

Oto co zrobiłem. Przed opuszczeniem kabiny wyłączyłem całą elektrykę pociągu, hamulec po wyluzowaniu przestawiłem w pozycję odcięcia. Przechodzę sobie do drugiej kabiny, celem wykonania manewrów. Włączam elektrykę, światło, ustawiam nawrotnik i ruszam. O czym zapomniałem, wchodząc do tej kabiny - to przestawić hamulec w pozycję do jazdy.

Ale ruszam bez żadnego problemu, bo ciśnienie w cylindrze hamulcowym mam 0. Nagle pisk! Skład zatrzymuje się. Patrzę na kran hamulca, no niestety, w odcięciu. Przestawiam na jazdę. Nic się nie dzieje (bo i czemu?). Używam fali. Ciśnienie w cylindrze hamulcowym spada, żeby zatrzymać się na 0,1. I dalej nie ma zmiłuj. Zostaje 0,1 i koniec. W przewodzie mam 0,5 - czyli tyle ile ma być. Próbuję tego samego z drugiej kabiny. Bez efektu. Próbowałem też włączać hamowanie awaryjne i luzować. Nic nie dało. W cylindrze zostało 0,1 na stałe. Porzuciłem skład na torze manewrowym - nie nadawał się do ruszenia.

Czy faktycznie uszkodziłem hamulec przez pozostawienie go na pozycji odcięcia po ruszeniu? Co się fizycznie stało? Czy istnieje jakiś sposób (poza wezwaniem przez radio serwisu) żeby odhamować skład w takiej sytuacji?

Moja wersja .exe to 14.10.1124.457. Na poprzedniej (13.6.804.408) nigdy nie doświadczyłem takiej sytuacji, chociaż błąd przy zmianie kabiny statystycznie musiał mi się zdarzyć nie raz.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2014, 08:01:40 wysłana przez HTD »

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zepsułem hamulec w ED72! Zepsułem?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopada 2014, 09:45:41 »
A wyłączałeś czuwak i SHP w nieaktywnej kabinie po zmianie kabiny?

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Zepsułem hamulec w ED72! Zepsułem?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopada 2014, 10:48:46 »
Nie wyłączałem, bo nie były zapalone. Wyłączyłem całą elektrykę, poza chyba bateriami. Jak bateria jest włączona, to czuwak i SHP odpala. Może to było to. Ale tak czy siak w obu kabinach nie świeciły się kontrolki od CA i SHP. Tym bardziej nic nie brzęczało.

Offline Krzysiek1982

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zepsułem hamulec w ED72! Zepsułem?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopada 2014, 13:50:16 »
Teraz gdy zmienia się kabinę trzeba użyć kombinacji Shift+W w celu przełączenia urządzeń CA i SHP na drugą kabinę, inaczej po włączeniu baterii w drugiej kabinie i przejechaniu kilku kilku metrów zadziała CA w nieczynnej kabinie i zatrzyma skład, spotkałem się z tym prowadząc lokomotywy dwuczłonowe.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Zepsułem hamulec w ED72! Zepsułem?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopada 2014, 10:03:30 »
Jak mogłem to zgadnąć? ;) Jaka jest prawidłowa procedura? Ja gaszę wszystko co się da zgasić. Czyli w kolejności Ctrl+5,c,x,m,i,u,y,p,;,j. No chyba, że mam za chwilę wracać do tej kabiny. W którym miejscu tej sekwencji mam wcisnąć Shift+W? Domyślam się, że zanim wyłączę baterie, bo bez zasilania to nic nie działa (szczęśliwie od nowej wersji). Tak na marginesie, jak już wszystko zgaszę, to czasami jeszcze radio zostaje włączone (ma własną baterię?). A radia to już nie wiem jak zgasić ;)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Zepsułem hamulec w ED72! Zepsułem?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopada 2014, 10:08:01 »
Shift+W naciskasz w nowej kabinie.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.