Autor Wątek:  Rainsted nie pobiera wszystkich map  (Przeczytany 15397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UAZownik

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rainsted nie pobiera wszystkich map
« dnia: 07 Sierpnia 2014, 19:59:42 »
Mam mały problem. Utworzyłem nowy plik RSF w Rainsted (jego środek osadziłem w miejscowości Wojtal na Pomorzu). Od razu zacząłem pobierać mapy, i ku mojemu zdziwieniu nic nie mogę pobrać. Geoportal działa u mnie poprawnie. Stwierdziłem że może zrobiłem gdzieś błąd, więc utworzyłem dla testu nowy RSF, tym razem wycentrowany w Chojnicach. W tym pliku pobieranie map działało bez zarzutu. Sprawdziłem też w istniejących już sceneriach, wszędzie ta opcja działa i prawidłowo się wszystko pobiera. W zakładce wyświetlanie wybrałem poprzednią trasę Wojtal, ponowiłem próby ściągania - nie działa. Wygenerowałem kolejny plik, i znowu osadziłem go w Wojtalu, jednak kawałek dalej niż poprzedni. Oczywiście powtórka z rozrywki - znowu map nie pobiera. Próbowałem oddalić się od tego miejsca i ściągnąć mapę - też nie działa...

Wychodzi więc na to że jakimś cudem Rainsted nie chce pobrać map z tej miejscowości. Tylko dlaczego?

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpnia 2014, 23:11:54 »
Sprobuj zmienic rozdzielczosc (po prawej px/km), widocznie dla wybranej rozdzielczosci nie ma map.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline GOPdriver

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 89
  • Ten, co wydrukował scenerię
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudnia 2014, 11:12:11 »
Mam ten sam problem, tylko dla miejscowości Dynów na Podkarpaciu. Chciałem zrobić Przeworska Kolej Dojazdową i d*pa dla  żadnej rozdzielczości nie pobiera map.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudnia 2014, 11:48:01 »
Wyłączyli Geoportal1, działa teraz Geoportal2, który między innymi ma współrzędne zamienione miejscami. Normalnie fragmenty map pobierane są z bufora na eu07.pl. Buforowanie pobiera wersje PNG, a następnie zapisuje je jako lekko skompresowany JPG, podczas gdy bezpośrednie pobieranie JPG dawało dużo gorszą jakość. Ponieważ buforowanie nie zostało jeszcze przełączone na Geoportal2, można sobie wyłączyć pośrednictwo wpisując w RAINSTED.INI:[RAINSTED]
geocache=0
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudnia 2014, 12:18:51 »
Działa to komuś? Mi wyskakuję Null Remote Addres lub Redirected.

Offline UAZownik

  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudnia 2014, 13:59:40 »
Potwierdzam, pomimo wpisu w rainsted.ini dalej nie pobiera map, u mnie bez konkretnego komunikatu. Okienko pobierania po pewnym czasie znika, mapa się nie pojawia.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudnia 2014, 12:03:11 »
Częściowo nie potwierdzam. Wpis w .ini musi być dokonany w sekcji [RAINSTED], a nie na samym dole. U mnie pobieranie zdjęć działa. Nie pobierają się za to mapy topograficzne.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2014, 14:13:32 wysłana przez surgeon »
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Grudnia 2014, 23:51:07 »
Powinno już działać pobieranie ortofotomap z buforowaniem. Topograficznym się przyjrzę wkrótce.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Stycznia 2015, 06:24:59 »
Działa również pobieranie map topograficznych przy włączonym buforowaniu (pliki zbuforowane pobierają się szybciej). Najbliższa udostępniona wersja Rainsted będzie też pobierać mapy topograficzne bez buforowania (dodatkowa opcja, gdyby zbuforowane pliki nie były dostępne). Natomiast dostępna jest obecnie tylko jedna warstwa map topograficznych. Kiedyś było dostępnych kilka i w przypadku braku głównej warstwy pobieranie przełączało się na inną. Gdyby się okazało, że inne warstwy topograficzne były by przydatne, a ktoś by rozpracował kwestię wyboru warstwy w WMS, to proszę o informację.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rainsted nie pobiera wszystkich map
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lutego 2015, 19:58:53 »
A mi dalej nie działa tak jak powinno. Na geoportalu pod tym linkiem http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0&actions=acShowWgButtonPanel_kraj_ORTO znajdują się świetne zdjęcia miejsc, które mnie interesują. Niestety Rainsted nadal uparcie pobiera dość stare fotografie.

A gdy wykorzystam to opcję to wyskakuje mi coś takiego jak w załącznikach. I co tu zrobić...
 
Wyłączyli Geoportal1, działa teraz Geoportal2, który między innymi ma współrzędne zamienione miejscami. Normalnie fragmenty map pobierane są z bufora na eu07.pl. Buforowanie pobiera wersje PNG, a następnie zapisuje je jako lekko skompresowany JPG, podczas gdy bezpośrednie pobieranie JPG dawało dużo gorszą jakość. Ponieważ buforowanie nie zostało jeszcze przełączone na Geoportal2, można sobie wyłączyć pośrednictwo wpisując w RAINSTED.INI:[RAINSTED]
geocache=0