Autor Wątek:  Wydzielone z: Linia 276  (Przeczytany 2148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Wydzielone z: Linia 276
« dnia: 13 Lipca 2014, 20:46:19 »
Tak jak najbardziej, ale pamiętaj też o tym, że na jeden submodel jedna tekstura. Jeśli np ma być kilka tekstur, to nie ma mowy by dany model składał się tylko z jednego submodelu.

Nie róbmy offtopicu.
Bocznica.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2014, 09:37:54 wysłana przez Rozi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wydzielone z: Linia 276
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipca 2014, 20:53:56 »
Sawi, można połączyć wszystkie tekstury w jedną. To chyba musi być nawet względnie proste, bo wielu modelarzy tak robi. Ale ja tego nie umiem.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wydzielone z: Linia 276
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipca 2014, 20:57:21 »
Sawi, można połączyć wszystkie tekstury w jedną. To chyba musi być nawet względnie proste, bo wielu modelarzy tak robi. Ale ja tego nie umiem.
Krzychu jeśli owa tekstura ma być wymienna (jako replacableskin), to wyjdzie kicha.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wydzielone z: Linia 276
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipca 2014, 21:04:09 »
Tak, ale w tym modelu replacebleskinu nie ma, zresztą to się rzadko zdarza. Poza tym nigdzie nie jest powiedziane, że wyjdzie kicha, tylko edycja może być trochę utrudniona. W przypadku tego modelu mogłaby być jedna tekstura i replacebleskin. Tylko, że ja np. nie wiem jak się mapuje wiele płaszczyzn fragmentem jednej tekstury, więc nie mogę tego wymagać.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Wydzielone z: Linia 276
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipca 2014, 21:07:21 »
Wymienna tekstura rzadko się zdarza? Panie praktycznie większość modeli takową posiada. Edycja i mapowanie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Wydzielone z: Linia 276
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lipca 2014, 21:11:02 »
Przeglądnąłem pobieżnie Bazę infrastruktury, i poza modelami Benka, nie zauważyłem dam modeli z teksturą wymienną.

  Dodano: 13 Lipca 2014, 21:12:37
A stare modele, to owszem. Z reguły mają wymienną teksturę dachu. Ale my teraz nie dyskutujemy o modelach z roku 2003, tylko o tym, co teraz powstaje, a te raczej nie mają.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2014, 21:12:37 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.