Autor Wątek:  Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy  (Przeczytany 32678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Kwietnia 2014, 00:33:16 »
No dobra, ale jak się będą źle oświetlać w symku, to i tak je będziesz musiał robić od nowa. Jak by dorzucić kilka segmentów do tego, co pokazałem, to by było równie zaokrąglone, jak Twoje, a i tak miało by kilka razy mniej tri. Resztę załatwiło by wygładzanie oświetlenia.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Kwietnia 2014, 00:35:23 »
Rzecz w tym, że ja nie do końca zrozumiałem tamten Twój post. Jakbyś mógł to objaśnić szerzej byłbym wdzięczny.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #62 dnia: 27 Kwietnia 2014, 00:37:14 »
Czego dokładnie nie rozumiesz?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Kwietnia 2014, 00:41:12 »
Te robiłem ( za pierwszym, jak i drugim razem) najpierw przód wraz z ramką, potem tył i to zattachowałem i zbridgowałem. @matek123 ładnie je dopasował do wymiarów. I teraz jak miałbym robić nowe to w ten sam sposób? W jaki sposób zrobiłeś ten swój? Jak czeka mnie to samo, to witki mi opadną. Jest jakaś o wiele szybsza i prostsza metoda, którą byś polecił?
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2014, 00:43:35 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Kwietnia 2014, 00:44:37 »
Usuń może na przykład co drugą krawędź. ;)

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Kwietnia 2014, 00:49:47 »
Ja to, co widziałeś wyżej, zrobiłem z boxa, użyłem skalowania vertexów, żeby je równo porozsuwać i całkiem nieźle pasowało to do zdjęcia. Pewnie trzeba by trochę jeszcze przesunąć te vertexy i na koniec użyć probolean, żeby zbędną część obciąć, która wchodzi w budę.
Twoim sposobem też można, tylko zacznij od plane z rozsądną ilością poziomych segmentów i powinno wyjść coś podobnego.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2014, 00:52:25 wysłana przez adsim »
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Kwietnia 2014, 14:58:18 »
Pewnie mają więcej tri, niż cała buda siódemki
Sprawdziłem i tak buda ma:
Verts 1354
Polys 4062
Skośniaki komplet:
Verts 388
Polys 700
Także sporo im jeszcze brakuje by przegonić pudło. Przekonał mnie argument z tym oświetlaniem modelu.
EDIT:
Trochę się tu zakurzyło. Powróciłem do tego projektu ze względu na tworzoną przez Epka kabinę. W związku z tym proszę o opis lampek zarówno z kabiny z zaworem Oerlikona, jak i tej z jego innym rodzajem. Zdecydowałem jednak, że nie będę robił nowych, tylko pousuwam zbędne krawędzie, wówczas siatka submodelu będzie git. Kolejna sprawa 1014 ma dalej pantografy nożycowe, czy połówki? Jednak połówkowe http://rail.phototrans.eu/15,2238,6.html
EDIT1:
Ktoś z was się orientuje jaki to typ połówkowego? DSA 150 czy jeszcze coś innego?
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2015, 22:33:21 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline loko

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 226
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Sierpnia 2015, 00:37:09 »
Kojarzy mi się jakiś pdf w którym po krótce były opisane wprowadzone zmiany w Oleśnicy i tam było napisane, że są montowane DSA150. Jednak nie potrafię go teraz odnaleźć na potwierdzenie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Potrzebne materiały na kabinę budynia po modernie Oleśnicy
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Sierpnia 2015, 00:53:32 »
No właśnie też kiedyś na coś podobnego natrafiłem, ale do końca pewny nie jestem. Jeśli to faktycznie DSA 150, to będę potrzebował tekstury. Zostało jeszcze dorobić parę detali, między innymi mocowanie shp, bo obecne są na alphie :(. Mocowanie sprzęgu tyłka też nie urywa heh. Zainstalować pantografy. Poustawiać hierarchię i zapewne poprawki tekstury. Reszta okaże się w praniu.
EDIT:
Potrzebne na wczoraj wymiary obudów sprzęgu siódemek.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2015, 08:29:06 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".